Editörler : hopaliSafak Vaktii
26 Kasım 2019 22:54   

Yasaklı
ilkokuldaki sınıf öğretmeni, proje lisesine tarih öğretmeni olarak nasıl geçebiliyor?

Arkadaşlar, böyle bir şey okudum, bu mümkün olabilir mi?

Alan değişikliği ile ilkokuldan liseye geçen bir öğretmen, hemen proje lisesinde nasıl göreve başlıyor?

Eğer bu gerçekse milli eğitim bakanlığına hiç güvenim yok artık.

Ne söylerlerse söylesinler.

26 Kasım 2019 23:05

eğitimci-mstf
Aday Memur

Hocam yazmışsın zaten adam alan değişikliği yapmış ve artık tarih öğretmeni olmuş. Bütün öğretmenlerin proje okullarında çalışma hakkı varken alan değiştirdi yeni geldi diye yok mu zannediyorsunuz. Bu neyin paniği çok ilginç

26 Kasım 2019 23:06

meclishaber
Yasaklı

Hocam yazmışsın zaten adam alan değişikliği yapmış ve artık tarih öğretmeni olmuş. Bütün öğretmenlerin proje okullarında çalışma hakkı varken alan değiştirdi yeni geldi diye yok mu zannediyorsunuz. Bu neyin paniği çok ilginç

eğitimci-mstf, 3 hafta önce - Alıntıya git

proje okulu diyorum!..

26 Kasım 2019 23:09

eğitimci-mstf
Aday Memur

Eee yani? Proje okulunda öğretmenliği çok önemli bir şey mi zannediyorsunuz? Herhangi bir yıl şartı yok. Puan şartı yok. Neden olmasın

26 Kasım 2019 23:25

murattkucukk
Genel Müdür

eğitimci-mstf, 3 hafta önce - Alıntıya git

Neyin paniği derken?Bir okulun adını proje okulu koyup eğitimi uçuracaklar diye söylenip daha dün tarih e geçmiş birini alıyorsa okula demek ki dert eğitim değil!...

27 Kasım 2019 00:30

mortensen
Memur

proje okulu diyorum!..

meclishaber, 3 hafta önce - Alıntıya git

O proje okulu dediğin okullardan birine 2019 illerarası yer degistirme ile kendi iline atanan bir öğretmen bir hafta içinde kadrolu müdür olarak atandı desem ne dersin? Öyle bir yerlerden bir mesajı okuyarak sonra ekran görüntüsü paylaşarak ve asıl niyetini gizleyerek ortalığı velveleye vermeyin.Ayrıca o çok hayretle yazdığın okullara idareci ataması ve öğretmen alımı kim tarafından ve nasıl yapıldığı öğren ve buraya yaz da gerçekten bu sefer araştırdığını bilelim...

27 Kasım 2019 11:42

hugo.almeida
Daire Başkanı

Öğretmen öğretmendir.

Bakanlık alan değiştirmesini belli bir kriter bazında değerlendirip uygun görmüşse meslekte kaçıncı yılı olduğu veya ne zaman geçtiğinin bir önemi yoktur. Aynı şekilde idareci olmasında da bir sakınca yoktur. Elbette liyakat çerçevesinde bu atama yapılmışsa. Bakanlığımızda liyakat sorunu olmadığı için liyakat kriterinin de aslında önemi yok. :)

27 Kasım 2019 13:51

alparslan...
Genel Müdür

arkadaş 3-4 yıl doğuda çalışınca "gel istediğin okulda çalış" deneceğini zannediyor. Yazdıklarına biraz göz atınca derdi belli oluyor. Memlekete evinin yanına gelebilmek için alan değişikliğine savaş açmış kendince. bir de EML ve ÇPL falan da beğenmiyor. "sınıf öğretmenlerinin hayvan gibi puanı varmış, alanları dolduruyorlarmış" vs vs. öncelikle o puanlar bakkaldan alınmadı. herkes çalıştığı yılın ve yerin karşılığı puan alıyor. kim bilir hangi dağ köylerinde, mezralarda birikti o puanlar. bunu da sen takdir etmiyorsun. 20 yıllık sınıfcı dediğin adam alan değiştirdiği bölümün mezunu yan alan değişikliği değil yapılan. anlayacağın şekliyle yazayım en az 4 yıl o bölümü okudu. meselelere işimize geldiği yerden bakarsak daha dün göreve başlayan adamın merkez okullarda ne işi var. önce köyde, beldede, beğenmediğin ÇPL/EML de çalış bakalım derim.

27 Kasım 2019 23:06

dehneliler
Daire Başkanı

Ciddi bir eğitim sisteminde böyle bir şeyin olması hayal dahi edilemez. Yazık ya

Toplam 8 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;