Editörler : Mehmet Balci
27 Kasım 2019 00:14   

OGM 3173 sözleşmeli büro personeli mi, 3389 GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI kadrolu koruma ve güvenlik göre

OGM 3173 sözleşmeli büro personeli mi, GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI kadrolu koruma ve güvenlik görevlisi mi?

lütfen bilgili ve tecrübeli arkaşlar, bilgilendirip yönlendirirmisiniz, ogm de de yedek olduğuna göre lütfen bizlere yol gösterin. hem bizlerin hem de başkalarının hayallerine yardımcı olun.

27 Kasım 2019 14:10

orochikyo
Aday Memur
yok mu hiç GİB de tecrübeli arkadaş bilgi verebilecek.
27 Kasım 2019 15:46

trabzonlii61
Memur

ogm hangi il GİB hangi il

27 Kasım 2019 16:03

orochikyo
Aday Memur

ogm hangi il GİB hangi il

trabzonlii61, 3 hafta önce - Alıntıya git
ogm ısparta gb belli değil, ilden ile çok mu fark var
27 Kasım 2019 18:50

programcı2019
Aday Memur
ogm ısparta gb belli değil, ilden ile çok mu fark var
orochikyo, 3 hafta önce - Alıntıya git
Ben de Isparta ogm kazandım 3249
27 Kasım 2019 19:39

orochikyo
Aday Memur
Ben de Isparta ogm kazandım 3249
programcı2019, 3 hafta önce - Alıntıya git
hayırlı olsun
28 Kasım 2019 11:31

trabzonlii61
Memur

ogm de taşranın hangi ilçesine hatta hangi köyüne verileceğiniz belli değil. köylerde bile işletme şeflikleri var. şeflikte muhasebe personel işleri yaparsınız büyük ihtimalle. sözleşmeli personel yukselme ve unvan değişikliği sınavlarına giremez. gib de ise taşra olsada en kötü ihtimal yine bir ilçede olacaksınız. kadrolu olacağı için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına girip yükselme imkanınız olur. tayin işlemleri ogm de zor olur.

28 Kasım 2019 11:34

trabzonlii61
Memur

koruma ve güvenlik görevlisi gih kadrosumu yh kadrosumu. yazacağın iki kurumda memleketinden farklı bir yerdeyse kesinlikle gib derim. ancak yh kadrosuysa çok düşünmek lazım. ama gih se ben olsam kendi tercihim gib teki kadro olurdu

28 Kasım 2019 11:37

trabzonlii61
Memur

ha birde koruma ve güvenlik görevlisinin gece çalışma sistemi olur büyük ihtimal. o şekilde çalışamam dersen de ogm daha iyi olur. gece nöbet usulü çalışmak herkes tarafından istenilen birşey değil.

28 Kasım 2019 11:39

trabzonlii61
Memur

ısparta hangi bölge müdürlüğüne bağlıysa gidin o bölge müdürlüğüne sorun ki bizleri nerde çalıştıracaksınız. sizleri dağıtacakları şeflikler bellidir zaten.

28 Kasım 2019 15:25

orochikyo
Aday Memur
kardeşim Vermiş olduğun tüm bilgiler için teşekkür ederim,vardiya kodu 7300 yazmıyor, yazmadığı için yoktur tahmin ediyorum, Ayrıca Ogm ye görev yeri sorusu için de teşekkür ederim, Bir soralım bakalım bilgi alabilecek miyiz
28 Kasım 2019 15:27

orochikyo
Aday Memur

koruma ve güvenlik görevlisi gih kadrosumu yh kadrosumu. yazacağın iki kurumda memleketinden farklı bir yerdeyse kesinlikle gib derim. ancak yh kadrosuysa çok düşünmek lazım. ama gih se ben olsam kendi tercihim gib teki kadro olurdu

trabzonlii61, 2 hafta önce - Alıntıya git
Ogm kendi ilim, Gib kendi ilim de olabilir farklı da olabilir
28 Kasım 2019 15:43

orochikyo
Aday Memur
Bir de maaşı merak ediyorum, görev olarak mı biri birinden Üstün olur, kadrolu ve sözleşme olarak mı biri birinden Üstün olur
28 Kasım 2019 21:15

trabzonlii61
Memur

vardiya yazmasına gerek yok. bugün olmaz yarın olur vardiya. maaşlar yaklaşık aynı gibidir. gib maaşları az daha yüksek olur. ama ogm de eğer yangın tazminatı alabilirseniz tabiki de o zaman ogm yıllık bazda gib i geçer 3500 tl civarı ama yıllık bu miktar. gib şehir dışıysa ve ogm nin sizi vereceği yer çok uzak değilse ogm derdim ben olsaydım çünkü benim için evime yakın olmak daha önemli. ikisinin birbirinden pek üstünlüğü yok. ancak her zaman kadrolu durum sözleşmeli duruma göre daha tercih edilesidir. ikisi de memleketinizde ise ben aynı durumda olsam gib i seçerdim. tabiki de sizin memlekette çalışma ya da uzakta ki çalışma isteğinizle alakalı bir durum. tercih sizin. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. şimdiden hayırlı olsun çok güzel bir duygu...

28 Kasım 2019 22:07

orochikyo
Aday Memur

vardiya yazmasına gerek yok. bugün olmaz yarın olur vardiya. maaşlar yaklaşık aynı gibidir. gib maaşları az daha yüksek olur. ama ogm de eğer yangın tazminatı alabilirseniz tabiki de o zaman ogm yıllık bazda gib i geçer 3500 tl civarı ama yıllık bu miktar. gib şehir dışıysa ve ogm nin sizi vereceği yer çok uzak değilse ogm derdim ben olsaydım çünkü benim için evime yakın olmak daha önemli. ikisinin birbirinden pek üstünlüğü yok. ancak her zaman kadrolu durum sözleşmeli duruma göre daha tercih edilesidir. ikisi de memleketinizde ise ben aynı durumda olsam gib i seçerdim. tabiki de sizin memlekette çalışma ya da uzakta ki çalışma isteğinizle alakalı bir durum. tercih sizin. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. şimdiden hayırlı olsun çok güzel bir duygu...

trabzonlii61, 2 hafta önce - Alıntıya git
teşekkürler, eksik olmayın
05 Aralık 2019 20:03

kenanzi
Aday Memur

GİB icin sertifika yeterlimi illa koruma güvenlik mezunumu olmak lazım bu konuda bilginiz varmı?

05 Aralık 2019 20:40

orochikyo
Aday Memur

GİB icin sertifika yeterlimi illa koruma güvenlik mezunumu olmak lazım bu konuda bilginiz varmı?

kenanzi, 1 hafta önce - Alıntıya git
evet. özel güvenlik ve koruma önlisans mezunu olmanız lazım, sakın ha hata ile tercih yapmayın, başkalarının hayalllerini yıkmayın, kul hakkına girmeyin
05 Aralık 2019 20:42

Blue721
Aday Memur
Bu işsizlikte yer beğenmek Vl helal olsun Allah nasibini artırsın ne diyeyım
05 Aralık 2019 20:46

orochikyo
Aday Memur
Bu işsizlikte yer beğenmek Vl helal olsun Allah nasibini artırsın ne diyeyım
Blue721, 1 hafta önce - Alıntıya git
Afedersiniz mesajı kime yazdığınızı anlayamadım kimdir iş beğenen
07 Aralık 2019 17:39

Gözdeefe
Aday Memur

Bende ogm antalya atandım ama nerde çalişacağiniz belli değil. Kendi bölümünden Ankara tarım orman bak. Alım var kadrolu siz olsanız ne yapardınız. Örneğin ogm de bi Gazipaşa ilçesi çıksa merkeze çok uzak..fikir verebilir misiniz yakında sözleşmeliler kadro gelir mi

07 Aralık 2019 22:58

orochikyo
Aday Memur

Bende ogm antalya atandım ama nerde çalişacağiniz belli değil. Kendi bölümünden Ankara tarım orman bak. Alım var kadrolu siz olsanız ne yapardınız. Örneğin ogm de bi Gazipaşa ilçesi çıksa merkeze çok uzak..fikir verebilir misiniz yakında sözleşmeliler kadro gelir mi

Gözdeefe, 1 hafta önce - Alıntıya git
Birincisi bölümünüz nedir, ikincisi Ben de sizin gibi kadrolu sözleşmeli arasında kadroluya karar verdim, sözleşmeli ve kadrolu arasındaki farka baktığımızda tabii ki En cazibi kadrolu, sözleşmelilere kadro ise en son 2011'de gelmiş gerisini siz düşünün, Ayrıca OGM de yedek var ki kadro yakma sorunu yok çok şükür, Sonuçta sözleşmeliye bile yüzbinlerce Talip var
Toplam 37 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;