Editörler : ayşegül bgm

bsrbnz
Aday Memur
29 Kasım 2019 01:38

Kaynağı kilavuz

alihandro123
Aday Memur
29 Kasım 2019 01:43

Sozlesmeli calisanlar kasim ayinda bildirmek sartiyla sozlesmesini yenilemiycegini bildirir proseduru tam bilmiyorum belki dilekce felan vardir bu sartla 1 ocak tarihi itibariyle tercih verebilirler fakat ornegin 22 30 aralik olursa 1 yil ceza alirlar 2020 kpss girip 2021 itibariyle tercih verebilirler tercih klavuzunun altinda var asdep de de vardi 1. Atamada da vardi bu madde inceleyebilir arkadaslar

Hümüş
Kapalı
29 Kasım 2019 01:43

Sence mezun olmadigim halde mezun olmama 1 gun kala tercih suresinin son gunuyse tercih yapabilir miyim? Yoksa tercih yaptigim sirada sartlara uymam mi gerekiyo? Arastirmalarima gore 1 gun bile kalsa tercih yapamiyorum.peki ben enayimiyim? Sozlesmeli kurumda calsmiyor olma sarti var ama sen calisirken tercih yapip sonra istifa edeyim diyosun.o halde ben de mezun olmadan tercih yaparim.nasil olsa yerlesene kadar mezun oluyorum.ama oyle olmuyo iste.atanirim ama yerlesmem.1 yilda ceza yerim.

KısacaNurse, 4 yıl önce

Hocam bu söylediğiniz şeyin kaynağını verebilir misiniz?

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 01:47

Kaynak klavuz diyorsunuz da klavuzda böyle bir şey görmedim ben.

Hümüş
Kapalı
29 Kasım 2019 01:52

Artik her sozlesmeli alimda bu sart varken adam halen kilavuzda goremedim diyor.sozlesmeliden sozlesmeye gecis yok.gecersin ama unvan farki ve egitimle kazandiysan...sekretersen mimar muhendis olur atanirsin.onun disinda yasal olarak 1 yil ceza var.tum sozlesmeli alimlar icin de gecerli.

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 01:55

Mübarek kardeşim. Ben istifamı zaten vermişim. Resmi olarak 1 ocakta sözleşmeli zaten değilim. Tercih veremezsin maddesi kılavuzun hangi maddesinde onu soruyorum?

Hümüş
Kapalı
29 Kasım 2019 01:57

Daha once forumda paylasmistim o maddeyi.diger konularda var.ayrica parantez icin universite hastaneleri de dahil yaziyordu.bu onceki alimin ilan metniydi.iyi oku.benim sizin alimla ilgim yok.oylesine bakiyodum da yazayim dedim

Hümüş
Kapalı
29 Kasım 2019 02:01

Sen istifa ederek sozlesmeyi tek tarafli feshetmissin zaten.otomatik olarak 1 yil cezalisin.ocakta yeni sozlesme imzaliycaktiniz.o zaman sozlesmeyi yenilemiycektin ve ceza almiycaktin.

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 02:02

Ben önceki klavuzları okudum. İşe başlarken başka hastanede sözleşmeli olarak çalışıyor gözüktüğünde sağlık bakanlığının atama yapmadığını biliyorum. Ama tercih veremezsiniz diye bir yazı okumadım. Teşekkür ederim

bsrbnz
Aday Memur
29 Kasım 2019 02:02

Son tercih gününe kadar çalışıyorsan biyerde sözleşmeli olarak tercih veremezsin ama son gün çalışmıyorsa verebilirsin sozlesmeni yenilemeyecegini bildirmen kaydiyla

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 02:04

İşte bu madde hangisi bunu gösterir misiniz??

bsrbnz, 4 yıl önce

Son tercih gününe kadar çalışıyorsan biyerde sözleşmeli olarak tercih veremezsin ama son gün çalışmıyorsa verebilirsin sozlesmeni yenilemeyecegini bildirmen kaydiyla

Hümüş
Kapalı
29 Kasım 2019 02:04

Atanamiycaksan tercih vermenin anlami ne? Sana akil ve mantik diliyorum.zaten 1 yil cezalisin.

KısacaNurse, 4 yıl önce

Ben önceki klavuzları okudum. İşe başlarken başka hastanede sözleşmeli olarak çalışıyor gözüktüğünde sağlık bakanlığının atama yapmadığını biliyorum. Ama tercih veremezsiniz diye bir yazı okumadım. Teşekkür ederim

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 02:07

Yanlış ifade ettim sanırım istifadan kastım. Sözleşme yenilemeyeceğimi dilekçe olarak vermemdi.

Hümüş, 4 yıl önce

Atanamiycaksan tercih vermenin anlami ne? Sana akil ve mantik diliyorum.zaten 1 yil cezalisin.

Hümüş
Kapalı
29 Kasım 2019 02:09

Ben saglikci degilim.beni alakadar eden bi durum yok ama baskasinin hakkina gireceginiz icin rahatsiz oluyorum.sozlesme yenilemezsen ve ve tercihlere yetisiyosan eyvallah ama tercih yapip atanamiycaksan 1 kisinin ekmegine de mani olmak kotu bi durum.

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 02:14

Bende kimsenin hakkına girmek istemem tabiki

Hümüş, 4 yıl önce

Ben saglikci degilim.beni alakadar eden bi durum yok ama baskasinin hakkina gireceginiz icin rahatsiz oluyorum.sozlesme yenilemezsen ve ve tercihlere yetisiyosan eyvallah ama tercih yapip atanamiycaksan 1 kisinin ekmegine de mani olmak kotu bi durum.

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 02:23

2019 4 klavuzun 10. Maddesini okursanız. Sınırlı zamanlı Sözleşmesini tek taraflı fesedenlerin atamalarının yapılacağını söylüyor.

https://yhgm.saglik.gov.tr/TR,58655/kpss-20194-goreve-baslama-islemleri-hakkinda-duyuru-7.html bu ise 21 kasımda yapılan duyuru

2- Atama şartlarını taşıyan adaylardan halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

alihandro123
Aday Memur
29 Kasım 2019 05:25

Lisans hemsireysen telegram gruplarina gir sana fotografli kanitlari aticam simdi burdan tek tek yazamiyorum cunku fotograf seklinde ss 1 ocak dan once tercih hakkin var malesef sistem engellemiyor ama cezali duruma dusuyorsun hic birine inanmiyorum da diyorsan planlama daire baskanligi ebe hemsire atama diye bir bolum var orayi arayavbilirsin ama 1 ocaga sarkmadigi surece tercihin cezali duruma duser

kayseri204
Genel Müdür
29 Kasım 2019 09:53

Google'a 2019/4 kılavuzu yaz ÖSYM sitesine gir genel bilgiler linkine bas indir.

Sonra PDF olarak aç aşağıda SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI AÇIKLAMALAR VE UYARILAR kısmı var o kısmın 9.maddesini okuyabilirsin.

KısacaNurse, 4 yıl önce

Hocam bu söylediğiniz şeyin kaynağını verebilir misiniz?

KısacaNurse
Aday Memur
29 Kasım 2019 09:55

10. Maddeyi neden okumuyorsun? 2 üst mesajda attığım
kayseri204, 4 yıl önce

Google'a 2019/4 kılavuzu yaz ÖSYM sitesine gir genel bilgiler linkine bas indir.

Sonra PDF olarak aç aşağıda SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI AÇIKLAMALAR VE UYARILAR kısmı var o kısmın 9.maddesini okuyabilirsin.

kayseri204
Genel Müdür
29 Kasım 2019 09:59

O söylediğin yerde ''Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla'' diye bir kısım var orası önemli işte.

Bu madde ünvan değişikliğinden dolayı istifa edenler tercih verebilir şu güne kadar da işe başlayabilir diyor.

Yani sen röntgen olarak işe başladıysan lisans hemşire olarak tekrar atanabilirsin .

KısacaNurse, 4 yıl önce
10. Maddeyi neden okumuyorsun? 2 üst mesajda attığım
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi