Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
28 Kasım 2019 19:57

YDS Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

YDS'ye temelden evde çalışarak hazırlanmak istiyorum. Ancak nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Açıkçası şu anda bir denem çözsem 80 sorudan en fazla 20 soru yapabileceğime eminim. Yani baya eksiğim var anlayacağınız. 80 civarı bir puan yeterli bunun içinde en az 65 net yapmam gerekiyor sanırım. Sonuçta 45 net nasıl arttırabilirim? Neler yapmalıyım? Genel ingilizce seviyem iyi ve makale okuyabiliyorum. Teşekkürler, iyi akşamlar.

29 Kasım 2019 12:12

-Öncelikle çalışmaya kesin karar ver

-Hergün düzenli olarak minimum 3 saat çalış

-Mutlaka bol bol okuma yap ya da yabancı altyazı diziler izle

-Önceki yıllar çıkmış soruları ve bol bol denemeler çöz

-2020 Nisan YDS için şartla kendini!

neşee320
Aday Memur
29 Kasım 2019 17:18

yds için 200 temel kural yaz google a orda net kurallar var onlara bir güzel çalış

eknbz471654
Yasaklı
29 Kasım 2019 17:33

Dostum ilk kural temiz bir çalışma programı oluşturmak çünkü ne kadar sağlam bir temel oluşturursan o kadar iyi bir sonuç elde edersin

meerveegn
Kapalı
30 Kasım 2019 16:28

Teşekkürler hepinize. Bir çalışma programı oluşturup dediklerinizi yapacağım. :)

Lingus
Aday Memur
02 Aralık 2019 10:14

Hızlı bir şekilde artmasını istiyorsanız özel ders almalısınız.Soru çözme ve kelime ezbeleme yeterli

gülsevin
Aday Memur
02 Aralık 2019 11:02

Hergün çalışman gerekir. Gramer kurallarını, bağlaçları, iyice ezberle ve çıkmış soruları çöz. Ayrıca hergün kelime ezber yap.

erendiled
Aday Memur
04 Aralık 2019 16:47

Yds'de yüksek almak için daha zoruna çalışmak gerek, temel gramer bilgisi olacak onun yanında ben ingilizce gazete okudum günde 3-4 haber okuyordum düzenli, fark etti bu ve 81,25 puan alabildim

A.C.D.C
Daire Başkanı
06 Aralık 2019 21:37

Gramerde sorununuz yoksa 2010'dan beri çıkmış tüm yds, kpds sorularını çözün ve bol bol makale çevirin yeter derim. YDS parağraflarını da çevirin. Kendize excel de bir sözlük yapın. Kelime. Türkçe anlamı. İngilizce anlamı. Cümle içinde kullanımı. Rastladığınız cümleler. Kendi yazdığınız örnek cümleler. Bunları sütunlara oturtarak kendinize bir sözlük oluşturun. Unuttuğunuz kelimer için tekrar örnek cümle içinde kullanımlar yazın.

09 Aralık 2019 11:43

İlk girdiğim sınavdan 44 aldım. Daha sonra 2 kez daha girdim ve toplamda 3. Sınavda 7- İ görebildim. Sınav öncesi 1,5 ay çalıştım sadece. 70 alınamayacak sınav değil gerçekten . İsteyim yeter ki

esranour1993
Kapalı
11 Aralık 2019 22:49

Torrent kullanıyor musun bilmem ama 6GB'lık bir seri var ben onunla hazırlandım. İstersen link bırakabilirim. Tüm Grammar var, ve videolu anlatım. Tabi Türkçe değil.

İyi Çalışmalar

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi