Editörler : ayşegül bgm
28 Kasım 2019 20:54   

Liseden önceki alıma göre daha az hemşire/teknisyen alınması

Lise mezunu hemşire ve teknisyen 1.alımda 2243 kişiydi. 2.alımda ise 1.alıma göre lise mezunu daha az alınacağı gibi söylentiler var. Bu lisans ve önlisans mezunlarını çok etkiler mi? Mesela lise hemşiresi daha az alınırsa lisans hemşire daha çok alınır gibi bir şey söz konusu olur mu?

28 Kasım 2019 21:16

Mıntıka11
Kapalı
Neden puanı her 50 60 olanın tek atanma umudu lise hemşirelerin az alınması bu ne tarz bir acizliktir .
28 Kasım 2019 21:21

rontgenbey55
Aday Memur
Neden puanı her 50 60 olanın tek atanma umudu lise hemşirelerin az alınması bu ne tarz bir acizliktir .
Mıntıka11, 2 hafta önce - Alıntıya git

Ben lise mezunu alınmasın demiyorum. İşinize geldiği gibi anlamayın.

28 Kasım 2019 21:22

rontgenbey55
Aday Memur

Ayrıca hemşire falan da değilim, kullanıcı adım her şeyi özetliyor.

28 Kasım 2019 21:25

Mıntıka11
Kapalı

Ayrıca hemşire falan da değilim, kullanıcı adım her şeyi özetliyor.

rontgenbey55, 2 hafta önce - Alıntıya git
Çok net anladım. Hemşire az alınırsa onlara verilmeyen sayı lisans hemşireye mi verilir yoksa bize de pay çıkar mı diyorsunuz röntgen tek. misiniz akbaba mı :)
28 Kasım 2019 21:25

Denizzz32
Aday Memur

Şuan bunu kimse bilemez. Kılavuzu yayınlanınca öğrenirsiniz yayınlanması içinde şu an bi etkinlik var katılmanızı tavsiye ederim.

28 Kasım 2019 21:29

rontgenbey55
Aday Memur
Çok net anladım. Hemşire az alınırsa onlara verilmeyen sayı lisans hemşireye mi verilir yoksa bize de pay çıkar mı diyorsunuz röntgen tek. misiniz akbaba mı :)

Lisans hemşirelerinizle olan husumetinizde taraf değilim, beni hiç ilgilendirmez. Lise/teknisyen yazmışım zaten, buraya polemik yapmaya geldiğin aşikar. Başkalarıyla polemiğe gir muhatabım değilsin.

28 Kasım 2019 21:30

rontgenbey55
Aday Memur

Şuan bunu kimse bilemez. Kılavuzu yayınlanınca öğrenirsiniz yayınlanması içinde şu an bi etkinlik var katılmanızı tavsiye ederim.

Denizzz32, 2 hafta önce - Alıntıya git

Twitter etkinliğini diyorsanız katıldım hocam. Konuyu farklı yerlere çekmeden düzgün bir cevap verebilen bir insanla karşılaştığıma sevindim. Teşekkür ediyorum.

28 Kasım 2019 21:33

Mıntıka11
Kapalı

Lisans hemşirelerinizle olan husumetinizde taraf değilim, beni hiç ilgilendirmez. Lise/teknisyen yazmışım zaten, buraya polemik yapmaya geldiğin aşikar. Başkalarıyla polemiğe gir muhatabım değilsin.

:)
28 Kasım 2019 21:47

hemşirbey5
Memur
Ben bu alımda lise mezunu alımlarının minimum düzeyde tutulacağını düşünüyorum, zira 6 bin küsür tekniker alımından bahsediliyor bu da tekniker-teknisyen arasındaki makasın oldukça fazla açılacağını gösteriyor. Tahminimce de 500-1000 aralığında lise hemşire alınır ama bu demek değil ki lisans hemşire sayısı artacak! Bana göre hemşire kadrolarının tamamı lisans düzeyinde eğitim almış kişilerindir ve liseye verilen her kadro lisans mezunlarının hanesinden silinerek verilir. Artıyor mu azalıyor mu artık senin yorumlamak sana kalmış :)
28 Kasım 2019 21:51

rontgenbey55
Aday Memur
Ben bu alımda lise mezunu alımlarının minimum düzeyde tutulacağını düşünüyorum, zira 6 bin küsür tekniker alımından bahsediliyor bu da tekniker-teknisyen arasındaki makasın oldukça fazla açılacağını gösteriyor. Tahminimce de 500-1000 aralığında lise hemşire alınır ama bu demek değil ki lisans hemşire sayısı artacak! Bana göre hemşire kadrolarının tamamı lisans düzeyinde eğitim almış kişilerindir ve liseye verilen her kadro lisans mezunlarının hanesinden silinerek verilir. Artıyor mu azalıyor mu artık senin yorumlamak sana kalmış :)
hemşirbey5, 2 hafta önce - Alıntıya git

Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam ama yine de lise mezunu arkadaşların da hakkının yenmemesi lazım sonuçta devlet sağlık meslek liselerinde onlara bu unvanı vermiş. Onların da lisans mezunu olması için devlet (üniversite tercihlerinde daha fazla ek puan vs) yardımcı olmalıdır kanaatindeyim.

28 Kasım 2019 21:52

Mıntıka11
Kapalı
Kılavuz açıklandığında hepiniz buralarda olun :)
28 Kasım 2019 21:57

İyonizeIşın
Memur

Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam ama yine de lise mezunu arkadaşların da hakkının yenmemesi lazım sonuçta devlet sağlık meslek liselerinde onlara bu unvanı vermiş. Onların da lisans mezunu olması için devlet (üniversite tercihlerinde daha fazla ek puan vs) yardımcı olmalıdır kanaatindeyim.

Hocam sıralamanız kaç ve kaç rad. tek. atanır sizce?

28 Kasım 2019 22:03

hemşirbey5
Memur

Hemşire ünvanı verilmiş ama ne şekilde verilmiş? "iş" garantisiyle o liselere kontenjan açılmamış "meslek" garantisiyle açılmış, zira adı üstünde sağlık "meslek" lisesi. Üniversite için ek puan verilmelidir katılıyorum ama atamalarda kadroları minimuma düşürülme şartıyla. Yoksa birçoğu tyt/ayt yerine kpssye girmeye devam eder.
28 Kasım 2019 22:08

Hümüş
Aday Memur

Adam liselilerden 4 yil fazla okumus.2 saatlik sinavda aldigi puandan sanane?

28 Kasım 2019 22:09

Mıntıka11
Kapalı

Adam liselilerden 4 yil fazla okumus.2 saatlik sinavda aldigi puandan sanane?

Hümüş, 2 hafta önce - Alıntıya git
özelde çalışsın o zaman .:)
28 Kasım 2019 22:12

Mıntıka11
Kapalı
Hemşire ünvanı verilmiş ama ne şekilde verilmiş? "iş" garantisiyle o liselere kontenjan açılmamış "meslek" garantisiyle açılmış, zira adı üstünde sağlık "meslek" lisesi. Üniversite için ek puan verilmelidir katılıyorum ama atamalarda kadroları minimuma düşürülme şartıyla. Yoksa birçoğu tyt/ayt yerine kpssye girmeye devam eder.
tabi kpss ye gireceğiz aklın yolu bir. bir ünvanı almak için 5 defa mı sınava girelim . iki defa hemşire ünvanı alıp başıma mı takacağım :)) bir lisans hakkımızı başka bölümlere uygun gördük. atanırken hemşire ünvanımızı kullanacağız. çünkü paşa gönlümüz öyle istedi.
28 Kasım 2019 22:12

Hümüş
Aday Memur
özelde çalışsın o zaman .:)

Lisanslar liselilerin girdigi sinava girse en az 90 alir.liseli olarak hem daha az oku hem de kolay sinava gir bide utanmadan lisanslara laf et.

28 Kasım 2019 22:16

hemşirbey5
Memur
tabi kpss ye gireceğiz aklın yolu bir. bir ünvanı almak için 5 defa mı sınava girelim . iki defa hemşire ünvanı alıp başıma mı takacağım :)) bir lisans hakkımızı başka bölümlere uygun gördük. atanırken hemşire ünvanımızı kullanacağız. çünkü paşa gönlümüz öyle istedi.
Seni ciddiye alıp cevap vermem bile sana vereceğim en büyük ödüldür. Çünkü senden 4 yıl fazla okumuşum. Sen akademik ders görmüyoruz nasıl üni kazanayım diye ağlarken ben aynı meslek lisesinden çıkıp lisans hemşireliği kazanmışım. Senin kapasiten yetmezken benim yetmiş. Şimdi söyle, sence benim zerre kadar umrumda olabilir misin?
28 Kasım 2019 22:17

Mıntıka11
Kapalı

Lisanslar liselilerin girdigi sinava girse en az 90 alir.liseli olarak hem daha az oku hem de kolay sinava gir bide utanmadan lisanslara laf et.

Hümüş, 2 hafta önce - Alıntıya git
çok haklısın bu yüzden özlük hakları farklı .memuriyete başladığı derece farklı aldığı maaş farklı tuttuğu nöbet ücreti farklı döner sermayeden aldığı pay farklı .devlette senin kadar kafa yorabilmiş yani
28 Kasım 2019 22:20

Mıntıka11
Kapalı
Seni ciddiye alıp cevap vermem bile sana vereceğim en büyük ödüldür. Çünkü senden 4 yıl fazla okumuşum. Sen akademik ders görmüyoruz nasıl üni kazanayım diye ağlarken ben aynı meslek lisesinden çıkıp lisans hemşireliği kazanmışım. Senin kapasiten yetmezken benim yetmiş. Şimdi söyle, sence benim zerre kadar umrumda olabilir misin?
Oysa ben her gece yatmadan seni düşünüp hayaller kuruyorum böyle yapma kırılırım :)) serumun havasını çıkaramaz ....
Toplam 27 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;