Editörler : asaygincihan27
28 Kasım 2019 23:40   

Okul öncesinde sınıfta veli olabilir durabilir mi?

Arkadaşlar merhaba. Ben bir köy okulunda okul öncesi öğretmeniyim. Sınıfımda bir çocuk ablası olmadan katiyen sınıfta durmuyor. Birkaç kez ablasını sınıftan çıkarttım çocuk nefes alamadı, ağlamaktan kıpkırmızı oldu vs. Ablasına da her seferinde söyledim bu böyle olmaz diye alışır hocam deyip geçti. Hala da çocuk ablasıyla kalıyor sınıfta. 2. Dönem böyle bir durum istemiyorum fakat tek başıma benim kararlı olmam da bir şeye fayda etmiyor. Ne yapıp, nasıl bir yol izleyip çocuğu tek tutabilirim sınıfta? Böyle bir durum yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

29 Kasım 2019 15:13

insanadayadayi
Aday Memur
Veliyi bir anda değil de yavaş yavaş sınıftan ayırabilirsiniz. Mesela 3-4 hafta tam durur sonraki hafta üç saat, 2 hafta sonra 2 saat, 2 hafta sonra 1 saat. Gibi. Bu şekilde süreyi azaltarak uzaklaştırabilirsiniz. Bu da işe yaramazsa sabırlı olmanızı tavsiye ederim. En fazla iki gün ağlar çocuğumuz sonra alışır.
03 Aralık 2019 23:39

Borgholz
Aday Memur
Hocam benim sınıfımda da dediğiniz türden bir cocuk var. Babasıyla konustum eğer cocugu almak istemiyorlarsa ağlasa da tutacağım dedim aileyle anlaştım yani. Sonra İstediği kadar ağlayabileceğini söyledim bir süre sonra umudunu kesti. Katı gelebilir ama bunu yapmazsanız işiniz zor
Toplam 2 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;