Editörler : Mehmet Balci
29 Kasım 2019 09:57   

Muhasebe ve finansman öğretmenliği
Arkadaşlar bu bölümün olduğu gazi üniversitesi mezunlarının son durumunu bilenlerle burayı güncel tutalım.Ayrıca formasyonlu iibfliler için son gelişimleri buradan paylaşmakta fayda var.Yazanın bilenin Allah gönlüne göre versin
29 Kasım 2019 13:26

Nzblbl
Memur

Son alimlara bakarak yaklasik 50civari kisi kaldigini dusunuyorum ben. Ama her atamada 3,4 kisilik kontenjan aciliyor. Kontenjan artmazsa daha coook bekleriz bize sira gelmesini ki soyle de bir durum var iibf nin sirasi geldiginde puanlar 70lerde olmaz asla.

30 Kasım 2019 00:31

Neferoviç
Aday Memur
Benim hesaplarıma göre(forumlardan son 5 yılın alıntısı) son birkaç kişi azda olsa bi alım olursa şansımız olabilir gibi ama net bir şey yok ortada
01 Aralık 2019 01:04

Neferoviç
Aday Memur
Güncel
09 Ocak 2020 00:04

Neferoviç
Aday Memur
Bu ileti yazılalı çok zaman oldu ama meraktan soruyorum Gazi üniversitesi muhasebe ve finansman öğretmenliği bölümü mezunları bitti mi varsa bunların sayısını nasıl öğrenebiliriz iibfli formasyonlar ne zaman öncelik hakeder duruma gelcek.Saygılarımla
09 Nisan 2020 13:43

sofi_581
Aday Memur

Maalesef 2.öncelik bize tamamen engel. Ona keza muhasebe öğretmen.den alımi da çok az . Pazarlama zaten hiç yok . Benim anlamadığım adalet öğretmenliği bölümü sayıca az okulda ve her atama da alım oluyor bu bölüme. Çoğu liseler de Muhasebe öğretmenlei yaşça büyük belki bu ek 3600 gösterge gelirse emekli olan olabilir bize de umut olur.

09 Nisan 2020 13:48

sofi_581
Aday Memur

Bu formasyon lu iibf lerin durumunu bir çok siyasilere ileti göndererek iletmeyi düşünüyorum .Belki Meclis te dile getiren olabilir. En azından bir umut,ses.. benimki arkadaşlar .Siz de yazmak isterseniz. yazın derim..

09 Nisan 2020 13:48

Neferoviç
Aday Memur
Kesinlikle katılıyorum hocam emekliliği gelenlerin biz gençlere yol açması gerekiyor ayrıca Gazi üniversitesi mezunlarının sayısına göre şansımızın olduğunu düşünüyorum kabaca 40-50 tane 1. Önceliğe sahip mezun olduğu yönünde teyide muhtaç Bilgi aldım inşallah doğrudur
09 Nisan 2020 15:16

sofi_581
Aday Memur

İnşallah doğrudur hocam. Toplam da kalan muhasebe ve pazarlama öğretmeni sayısı mı ?galiba pazarlamadan çok kişi kalmadı.Emin değilim ama formasyon alıp 2.öncelik engeline takılan bizim bölüm de var ve bu fırsat eşitliğine tamamen aykırı bir durum. 2.öncelik kalkmış olsa sayıca alım az olsa bile bir umut olur ya da kalkmazsa bile sayıca alım biraz fazla olsa o da iyi. Hocam aslında 2015 yıl dahil öncesi yıllarda muhasebe öğretmenleri alım sayısı hiç azımsanmayacak kadarmış ama ne oldu ki salım sayıları her geçen yıl gide düşmüş.

09 Nisan 2020 15:26

Neferoviç
Aday Memur
Hocam pazarlama öğretmeni pek kimse kalmadı diye biliyorum muh finans bölümü ise dediğim tahmini 40-50.Sizin söylediğiniz 2015 yılına kadar her sene 100-150 alım olmuş ama ne hikmetse bir anda alımlar düşüyor.Öğrenciler olarak sesimizi duyurmamız gerekiyor diye düşünüyorum.
09 Nisan 2020 15:47

sofi_581
Aday Memur

Aynen katılıyorum size hocam ben bir kaç yere durumumuz için ileti gönderecem ne kadar kâle alınır bilmiyorum.🤔 ilahiyat mezunları da bizim durumumuz da iken 2.öncelikleri kaldırıldı ve bize yapılan haksızlık bu. Adil şartlar da yarışalım en iyisi gitsin olması gereken bu ve meb formasyon kaldırıldı demesine rağmen formasyon vermeye devam eden üniversiteler oldu.Bizim bölümden verildi mi bilginiz var mı ?Ona göre hâliyle sayımız her sene arttı.

09 Nisan 2020 16:10

Neferoviç
Aday Memur
Formasyon kalkacak deniyor falar halihazırda bizim bölüm dahil verilmeye devam ediyor sayımız her geçen gün artmaya devam etse de 2. Öncelik ve az alım olması umutlarımızı tüketme noktasına getirdi umarım her sene standart bir şekilde uygun sayıda bir alım olur ve derdimize bir nebze derman olunur
09 Nisan 2020 16:52

sofi_581
Aday Memur

Bir yerde okumuştum. Bakan bey formasyon almayın dedik önümüzde yıl formasyonu baz almayacağız gibi bir konuşma yapmıştı. Hayırlısı bakalım hocam bu sayfayı güncel tutalım bir duyum alırsak yazalım inşallah.

09 Nisan 2020 17:07

Neferoviç
Aday Memur
Evet hocam diğer arkadaşlarımız da bize destek olursa sesimizi duyurabiliriz yeteri kadar alım için tek ses olmak gerek
09 Nisan 2020 18:08

sofi_581
Aday Memur

Aynen hocam

Toplam 14 mesaj

ANKET
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 15 ilde uygulanan giriş çıkış yasağı uygulamasının kaldırılmasını ister misiniz?