Editörler : gubaz
29 Kasım 2019 11:22   

Güvenlik soruşturması iptali

arkadaşlar anayasa mahkemesi̇ni̇n vermi̇ş olduğu karar mevcutda var olan davalari etki̇ler mi̇ hukukçu arkadaşlar bu konuda yardimci olurmusunuz

29 Kasım 2019 13:04

EkonomistZiraatci
Memur
Benim de bu yüzden açtığım dava var avukat bugün yüzde 99 iptal olacak bi dayanağı kalmadı dedi. Tabi bir kesinlik yok ama umarım bu hukukusuz anlayıştan biran önce dönülür. Ben kardeşimin devletin teşvik verdiği okulda bir yıl öğrenim görmesinden dolayı işe baslatilmadim..
29 Kasım 2019 15:33

gorrkem
Aday Memur
Benim de bu yüzden açtığım dava var avukat bugün yüzde 99 iptal olacak bi dayanağı kalmadı dedi. Tabi bir kesinlik yok ama umarım bu hukukusuz anlayıştan biran önce dönülür. Ben kardeşimin devletin teşvik verdiği okulda bir yıl öğrenim görmesinden dolayı işe baslatilmadim..
EkonomistZiraatci, 2 ay önce - Alıntıya git
Merhaba benim de devam eden bir sureç var buni da etkiler mi acaba ?
29 Kasım 2019 16:24

EkonomistZiraatci
Memur
Merhaba benim de devam eden bir sureç var buni da etkiler mi acaba ?
gorrkem, 2 ay önce - Alıntıya git
Güvenlik soruşturması sebep gösterilerek olumsuz sonuç aldıysanız mutlaka etkileyecektir hocam sadece bundan sonrası için verilecek bir karar olduğunu sanmıyorum birsürü insanin davası sürüyor ve konu ortak
29 Kasım 2019 19:16

gorrkem
Aday Memur
Güvenlik soruşturması sebep gösterilerek olumsuz sonuç aldıysanız mutlaka etkileyecektir hocam sadece bundan sonrası için verilecek bir karar olduğunu sanmıyorum birsürü insanin davası sürüyor ve konu ortak
Ben memur olarak calisiyorum fakat davam var ve de baska kuruma atandim ama dava oldugu icin guvenlik sorusturmasini bekletiyorlar. Mahekemenin bitmesini bekliyorlar. Bu durumda gs ya bakmadan kuruma atanmam gerekmez mi?
29 Kasım 2019 19:34

EkonomistZiraatci
Memur
Ben memur olarak calisiyorum fakat davam var ve de baska kuruma atandim ama dava oldugu icin guvenlik sorusturmasini bekletiyorlar. Mahekemenin bitmesini bekliyorlar. Bu durumda gs ya bakmadan kuruma atanmam gerekmez mi?
gorrkem, 2 ay önce - Alıntıya git
Güvenlik soruşturması kaldırıldığına göre mantıken atamayı bekletmemeleri gerekiyor ama kurumlar da ne yapacağını bilmiyordur şimdi. Mecliste acil görüşülüp yerine bir kanun çıkarırlar diye tahmin ediyorum
29 Kasım 2019 19:36

gorrkem
Aday Memur
Güvenlik soruşturması kaldırıldığına göre mantıken atamayı bekletmemeleri gerekiyor ama kurumlar da ne yapacağını bilmiyordur şimdi. Mecliste acil görüşülüp yerine bir kanun çıkarırlar diye tahmin ediyorum
Bana da oyle geliyor ama sonuçta anayasa mahkemesinin karari var yeni kanun ciksa bile anayasanjn mah. verdigi karar onu da kapsamasi lazim.
29 Kasım 2019 20:47

Nyzmtn
Aday Memur
Gs nın iptalinin belli bir süresi var mı bazı sitelerde 9 ay tarzında şeyler gördüm ama bu sitede de g.s için belli bir zaman belirtilmemiştir diyor bu konuda bir fikri olan var mı
01 Aralık 2019 21:17

Kasper Hauser
Aday Memur

konu ile ilgili özet ama doyurucu bilgi için bakınız

https://www.facebook.com/ankaraavukat/

01 Aralık 2019 22:41

hülya toprakk
Aday Memur

buradan aym kararının etkilerini, mevcut davalara sonuçlarını okuyabilirsiniz.

https://kadimhukuk.com.tr/makale/guvenlik-sorusturmasi-kaldirildi-mi/

08 Aralık 2019 12:51

berke2510
Daire Başkanı

berke2510

Şube Müdürü

AYM güvenlik soruşturması iptal sonucunda istinafta devam Eden davaya kararı sundum istinaf Anayasaya aykırı işlemler ile yapılan islemleri ne zaman iptal eder yine bir şey olmamış gibi davranarak dosya sırasını mı bekler yoksa ivedi olarak görür ve idari işlemleri iptal mi eder

Bunun bir kriteri varmı bekleyecekmiyiz dosya sırasını ek beyan verdim 29.11.2019

Toplam 10 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?