Editörler :
29 Kasım 2019 16:45   

Hizmetin Gerektirdiği Pozisyona ihtiyaç olmaması
Sevgili arkadaşlar. Yozgat Belediyesince Sözleşmeli Tekniker olarak çalışırken Kurum 'Hizmetin Gerektirdiği Pozisyona ihtiyaç olmaması' diyerek sözleşmemi yenilemedi. Aynı kurumda benimle birlikte 4 Tekniker varken siyasi sadece beni yenilemedi. Yozgat idare mahkemesine başvurdum. 11 Ay sonra bugün Mahkeme ret kararı verdiğini öğrendim. Aslında okadar ucuz bir düzenin içindeyiz ki. Pamuk ipliği kadar küçük bir sözleşme maddesine kılıf uydurularak fesih edilebiliyoruz. İşin garibi aynı mahkeme 3 ay önce aynı sebepten sözlesmesi yenilenmeyen bir başka kişiye iade verdi. şimdi Ankara Bölge idare mahkemesine itiraz edeceğim. Bakalım sonucu ne olursa olsun. Namus meselesine dönüşen bu durumda gidebildiğim yere kadar gideceğim. Hakkımız da hayırlısı olsun inşallah.
29 Kasım 2019 20:18

muhendis6181
Kapalı

ne teknikerisin tam olarak kardeş.

29 Kasım 2019 20:20

Turca66
Aday Memur

ne teknikerisin tam olarak kardeş.

muhendis6181, 2 ay önce - Alıntıya git
inşaat Teknikeri
29 Kasım 2019 23:57

muhendis6181
Kapalı

dönersin o zaman

30 Kasım 2019 08:02

Turca66
Aday Memur

dönersin o zaman

idare mahkemesi reddetti
30 Kasım 2019 10:19

muhendis6181
Kapalı

Proje bazli girenlerden degilsen itirazini yap yuzde 90 donmen lazim.

30 Kasım 2019 18:10

magduradaletci
Aday Memur

senin işin imkansıza yakın öyle olmasaydı adınız sözleşmeli olmazdı bu tip şeyler kurumun tkdirinde

30 Kasım 2019 20:20

muhendis6181
Kapalı

Moral bozan tiplere bakma sen kardeş. Mutlaka hakkini ara geri dönersin.

02 Aralık 2019 12:38

Turca66
Aday Memur

Moral bozan tiplere bakma sen kardeş. Mutlaka hakkini ara geri dönersin.

Moral bozulması değil de herkes burada hakim savcı olmuş. kafalarına göre karar veriyorlar.
04 Aralık 2019 21:10

by_nct
Şef
Moral bozulması değil de herkes burada hakim savcı olmuş. kafalarına göre karar veriyorlar.
Turca66, 2 ay önce - Alıntıya git

Aynen öyle üstat adam başlık açıyor bu maddeye göre sözleşmem yenilenmeyebilir mi diye sorruyor cevap veriliyor sözleşmede öyle bir madde varsa kurum bunu kullanarak yenilemeyebilir deniliyor adam cevabı beğenmiyor forumdakilerle kavga ediyor yok öyleydi yok böyleydi sanki kanunu forumdaki adam icat etti de onunla tartışıyor kanlı canlı örnek sözleşmem yenilenmedi diyorsun geçmiş olsun hakkınızı arayın diyeceğine tartışma çıkarıyor ne tipler var şu forumda gerçekten çok acayip.. Bu arada umarım davayı kazanırsınız zaten adalet de bunu gerektirir..

04 Aralık 2019 21:14

Turca66
Aday Memur

Proje bazli girenlerden degilsen itirazini yap yuzde 90 donmen lazim.

Proje bazli değilim isnafa gideceğim
04 Aralık 2019 21:16

Turca66
Aday Memur

Aynen öyle üstat adam başlık açıyor bu maddeye göre sözleşmem yenilenmeyebilir mi diye sorruyor cevap veriliyor sözleşmede öyle bir madde varsa kurum bunu kullanarak yenilemeyebilir deniliyor adam cevabı beğenmiyor forumdakilerle kavga ediyor yok öyleydi yok böyleydi sanki kanunu forumdaki adam icat etti de onunla tartışıyor kanlı canlı örnek sözleşmem yenilenmedi diyorsun geçmiş olsun hakkınızı arayın diyeceğine tartışma çıkarıyor ne tipler var şu forumda gerçekten çok acayip.. Bu arada umarım davayı kazanırsınız zaten adalet de bunu gerektirir..

by_nct, 2 ay önce - Alıntıya git
Burada ben kendi zatihi durumumu belirtiyorum ki bir başka arkadasın yarasına merhem olabilelim diye
07 Aralık 2019 14:16

momürbey
Şef

Hocam sen 4B'li misin yoksa 5393 Belediye kanununa göre mi sözleşmelisin? Belediye kanununda işten çıkarma daha kolay oluyor sanırım ama 4B'de o kadar da kolay değil.

08 Aralık 2019 14:23

Turca66
Aday Memur

Hocam sen 4B'li misin yoksa 5393 Belediye kanununa göre mi sözleşmelisin? Belediye kanununda işten çıkarma daha kolay oluyor sanırım ama 4B'de o kadar da kolay değil.

momürbey, 2 ay önce - Alıntıya git
5393 Sayılı
08 Aralık 2019 14:46

momürbey
Şef
5393 Sayılı
Turca66, 2 ay önce - Alıntıya git

5393 olduğuna göre 4B'li değilsiniz.

Daha önce araştırdığımda şöyle bir şeyle karşılaşmıştım: https://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=43457

Tam olarak bilmemekle beraber 4B'den farklı olduğunu anlıyorum buradan ben. Ama yine de keyfi olarak işten çıkarılma, sözleşme yenilememe sıkıntılı bir iş. Hakkınızı sonuna kadar arayın. İnşallah lehinize sonuçlanır.

12 Aralık 2019 00:31

00Emre00
Aday Memur

5393 olduğuna göre 4B'li değilsiniz.

Daha önce araştırdığımda şöyle bir şeyle karşılaşmıştım: https://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=43457

Tam olarak bilmemekle beraber 4B'den farklı olduğunu anlıyorum buradan ben. Ama yine de keyfi olarak işten çıkarılma, sözleşme yenilememe sıkıntılı bir iş. Hakkınızı sonuna kadar arayın. İnşallah lehinize sonuçlanır.

momürbey, 2 ay önce - Alıntıya git

Bilmeden yorum yapmayın arkadaşlar.. yüzde yüz yanlışsın. 2008 yılında danıştay 12. dairenin kararını oku öğren öyle yorum yap.

12 Aralık 2019 13:50

momürbey
Şef

Bilmeden yorum yapmayın arkadaşlar.. yüzde yüz yanlışsın. 2008 yılında danıştay 12. dairenin kararını oku öğren öyle yorum yap.

00Emre00, 2 ay önce - Alıntıya git

ya ne diyosun kardeşim ben yorum mu yapmışım? bilmiyorum demişim zaten, okuduğum siteyi paylaşmışım orda. doğru veya yanlış olan ne? okuduğunu anlamaktan aciz, gelmiş bana ahkam kesiyor.

Toplam 16 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?