Editörler : Mehmet Balci
02 Aralık 2019 12:12   

Güvenlik soruşturması!!!

Forumdan Kite atanan bir arkadaşımla görüştüm, Güvenlik soruşturmasının iptal edilmesi sadece 657 ye göre çalışanları mı kapsıyor yoksa 399 a göre çalışan kitlerde bu iptale dahil mi? Sonucta bana göre güvenlik soruşturması khk sı iptal edildi, kitleri de kapsaması gerekmez mi?

02 Aralık 2019 12:15

Zulemma
Aday Memur
evet banada öyle dedi bi arkadaş kurumu aramış inceleme devam ediyormuş biz kit olduğumuz için 657 değiliz o yüzden inceleniyor demiş
02 Aralık 2019 12:37

Selinsibbf
Aday Memur
evet banada öyle dedi bi arkadaş kurumu aramış inceleme devam ediyormuş biz kit olduğumuz için 657 değiliz o yüzden inceleniyor demiş
Zulemma, 3 ay önce - Alıntıya git

Sonuç ne olacak? Biran önce bi karara bağlansa artık.

02 Aralık 2019 12:47

İİibffff
Aday Memur
yok daha neler yaa kitizz diye cekip vursunlar bizi o zaman
02 Aralık 2019 12:52

Makineci21
Aday Memur
ne yani kit kurumları başka bir ülkenin anayasasına göre mi iş yapıyor. sonuçta ihlal edilen 3 anayasa maddesi var.
02 Aralık 2019 12:54

Selinsibbf
Aday Memur
ne yani kit kurumları başka bir ülkenin anayasasına göre mi iş yapıyor. sonuçta ihlal edilen 3 anayasa maddesi var.
Makineci21, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok haklısınız.

02 Aralık 2019 21:24

momürbey
Şef

bu konuda ben de kurumla görüştüm, bi belirsizlik olduğu doğru fakat 399 sayılı KHK'da o madde hala duruyor. 657'deki iptal edildi ama dediğim gibi 399'da duruyor saçma bi şekilde. ne olacağı belli değil yani şu an yapılmaya devam ediyor KİTlerde. benim dosya emniyette mesela, bitmek üzereydi, hatta bitmişti cuma günü göndereceklerdi, ama bu iptal durumu olunca bi bekletme kararı mı aldılar ne anlamadım, biraz daha bekleyeceksin dedi emniyetteki memur.

02 Aralık 2019 21:56

Zulemma
Aday Memur

bu konuda ben de kurumla görüştüm, bi belirsizlik olduğu doğru fakat 399 sayılı KHK'da o madde hala duruyor. 657'deki iptal edildi ama dediğim gibi 399'da duruyor saçma bi şekilde. ne olacağı belli değil yani şu an yapılmaya devam ediyor KİTlerde. benim dosya emniyette mesela, bitmek üzereydi, hatta bitmişti cuma günü göndereceklerdi, ama bu iptal durumu olunca bi bekletme kararı mı aldılar ne anlamadım, biraz daha bekleyeceksin dedi emniyetteki memur.

momürbey, 3 ay önce - Alıntıya git
sizinde de mi gs süreciniz uzamıştı hocam hani sorun çıktı deyip yazışmalar sürecek mi denilmişti
02 Aralık 2019 22:11

momürbey
Şef
sizinde de mi gs süreciniz uzamıştı hocam hani sorun çıktı deyip yazışmalar sürecek mi denilmişti
Zulemma, 3 ay önce - Alıntıya git

yok ben askerdeydim, 1 kasımda dosyaları kuruma verdim. soruşturma da bitmek üzereydi işte bu iptal olayı çıktı

03 Aralık 2019 19:26

Quinsy
Aday Memur

399'a tabi memurlara güvenlik soruşturması uygulaması kalkmadı mı şimdi?

03 Aralık 2019 20:02

Selinsibbf
Aday Memur

399'a tabi memurlara güvenlik soruşturması uygulaması kalkmadı mı şimdi?

Quinsy, 3 ay önce - Alıntıya git

Anayasa yapılan güvenlik soruşturması şekil olarak yanlış diyor ama kurumlar 657di 399du diyerekten kul hakkına giriyolar, sonuç olarak 399 KİT lerde GS süreçi halen devam ediyor, bence bişey doğruysa herkese doğrudur, yanlışsa herkese yanlıştır ama herkes benim gibi düşünmüyor, bakalım komisyonların kararları nasıl olacak. Bekleyip görecez. Sıkıntı yok en fazla ekmeğimizi vermezler, süreci uzatarak zaten çoluk çoçuğumuzun rızkına engel oldular, hayırlısı olsun bu saatten sonra.

04 Aralık 2019 01:23

Quinsy
Aday Memur

Anayasa yapılan güvenlik soruşturması şekil olarak yanlış diyor ama kurumlar 657di 399du diyerekten kul hakkına giriyolar, sonuç olarak 399 KİT lerde GS süreçi halen devam ediyor, bence bişey doğruysa herkese doğrudur, yanlışsa herkese yanlıştır ama herkes benim gibi düşünmüyor, bakalım komisyonların kararları nasıl olacak. Bekleyip görecez. Sıkıntı yok en fazla ekmeğimizi vermezler, süreci uzatarak zaten çoluk çoçuğumuzun rızkına engel oldular, hayırlısı olsun bu saatten sonra.

Selinsibbf, 3 ay önce - Alıntıya git

anladım hocam cevap için tşk ederim.

04 Aralık 2019 08:14

baristuranli
Kapalı

Bende 399dan atandim gs olumsuz geldi. Insallah iptal olur. Bir suru magdur insan var. Ne sacmalik bu. Mahkemem devam ediyor. Allahkimsenin emegini bosa cikarmasin.

04 Aralık 2019 08:29

İnsmühhhh
Şef

Bende 399dan atandim gs olumsuz geldi. Insallah iptal olur. Bir suru magdur insan var. Ne sacmalik bu. Mahkemem devam ediyor. Allahkimsenin emegini bosa cikarmasin.

baristuranli, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam bana özelden yazar mısınız
04 Aralık 2019 11:39

slmkr
Aday Memur

2019/1 atamasımı? Hangi kurum du

04 Aralık 2019 11:53

İİibffff
Aday Memur

hangi kurum hocam cevaplarmisiniz?
04 Aralık 2019 12:20

baristuranli
Kapalı

2019/1 tmo

04 Aralık 2019 13:37

slmkr
Aday Memur

Dhmı ye atanıp hala Gs bekleyen yada olumsuz sonuç alan varmı

04 Aralık 2019 14:23

Zulemma
Aday Memur

hocam size ne ara soruşturma yapmışlarda olumsuz demişler. Gs sürecinizi hiç uzatmadan mı karar verdiler
04 Aralık 2019 14:39

Selinsibbf
Aday Memur

Bir kurumda bile, olumlu bir haber yok mu ?

04 Aralık 2019 17:55

İİibffff
Aday Memur

gerekcesi neymis bilgi verildi mi acaba? Allah yardımcınız olsun İnşallah hızlı ve iyi bir şekilde ve hayirlisiyla sonuclanir insallah.
Toplam 112 mesaj

ANKET
MEB, yeniden sınıf tekrarına geri dönüyor. Sınıf tekrarı olmalı mı?