Editörler : ayşegül bgm
07 Aralık 2019 21:32

Adayagmur17
Memur

Ben çocuk gelişimiciyim 77.9 la kapattı aile bakanlığı benim puanım76. 9 Asdep gidenlerden sonra muhtemelen 30 kişi alacak sağlık bakanlığı virgüle falan yerleşicem Tek dileğim bu seferde 0.1 le kaçırmamak Sınırda puan almak berbat bir durum 3,4 puan olsa kafaya takmıycam ama 1 puan :(

edalli20, 1 ay önce - Alıntıya git
Kismetiniz buymus. Fakat siz 1 puanla kaybetmissiniz 0.1 puanla degil o yuzden uzulmeyin takilmayin bu durumlara
08 Aralık 2019 15:52

hokah
Aday Memur
Sozlesmeliden sozlesmeliye tercih veremiyorsunuz. Kadro isgali olacagindan tercih verildigi zaman tespit ediliyor ve 1 sene boyunca devlet alimina basvuru yapmaniz sistemden engelleniyor
Adayagmur17, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam bal gibi de veriliyor farkli bakanliklar oldugu icin. Bunu gectim ben 2017/5 le atanip calisirken 2018/5 e tercih yapip baslayani duydum. Yasal bir bosluk var ve bunu bilen kullaniyor.
08 Aralık 2019 15:57

Adayagmur17
Memur
Hocam bal gibi de veriliyor farkli bakanliklar oldugu icin. Bunu gectim ben 2017/5 le atanip calisirken 2018/5 e tercih yapip baslayani duydum. Yasal bir bosluk var ve bunu bilen kullaniyor.
hokah, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam herkes o ornegi veriyor ama bende size bizzat yasanmis ornegi vereyim. Ozellikle belirteyim duymadim gordum. Cunku arkadasimdi. Sozlesmeliden sozlesmeliye yni bolumden tercih verdi ve kadro isgali nedeni ile sistemden 1 yil ceza aldi. Sizin duydugunu muhtemelen insanalrin bilerek tercih verdirerek ceza almalarini saglamak. Yani o isler oyle olmuyor malesef. İlk baktiklari sey baska bir alimda kazanilmis yer var mi usulune uygun mu diye.
08 Aralık 2019 16:03

byprestij
Kapalı

73 le Ankara' olabilir diye vermedim bende

Lisans Ankara

Olma ihtimali varmıdır arkadaşlar sizce

08 Aralık 2019 16:04

Adayagmur17
Memur

73 le Ankara' olabilir diye vermedim bende

Lisans Ankara

Olma ihtimali varmıdır arkadaşlar sizce

byprestij, 1 ay önce - Alıntıya git
Olur bence. Yine Ankara iline iyi sayilar verilecektir. Simdi olmasa bile subatta kesin olur.
08 Aralık 2019 16:29

hokah
Aday Memur
Hocam herkes o ornegi veriyor ama bende size bizzat yasanmis ornegi vereyim. Ozellikle belirteyim duymadim gordum. Cunku arkadasimdi. Sozlesmeliden sozlesmeliye yni bolumden tercih verdi ve kadro isgali nedeni ile sistemden 1 yil ceza aldi. Sizin duydugunu muhtemelen insanalrin bilerek tercih verdirerek ceza almalarini saglamak. Yani o isler oyle olmuyor malesef. İlk baktiklari sey baska bir alimda kazanilmis yer var mi usulune uygun mu diye.
Hocam bunu yapan benim iş arkadasim birebir kanli canli kendi anlatti. rivayet degil yani benimki de
08 Aralık 2019 16:31

hokah
Aday Memur
Asdepe atananlar saglik bakanligina tercih verip ise baslayabilirler şuanda bunun icin bir engel yok mevzuata uygun. Ama bence vermesinler asdep şartlari saglik bakanligindan bin kat daha iyi. Naçizane öneri..
08 Aralık 2019 16:42

Adayagmur17
Memur
Asdepe atananlar saglik bakanligina tercih verip ise baslayabilirler şuanda bunun icin bir engel yok mevzuata uygun. Ama bence vermesinler asdep şartlari saglik bakanligindan bin kat daha iyi. Naçizane öneri..
Mevzuata gore yok ama ayni branstan yaparsaniz var tabikide. İnsanlari yanlis bilgilendirmeyin. Bos yere neden ceza alsinlar ki. Farkli unvanlardan verecekseler tabikide verebilirler. Ama su yonden katiliyorum. Aile bakanligi daha iyi Sb na gore
08 Aralık 2019 16:43

byprestij
Kapalı

Adayagmur 17 cevabın için teşekkürler

08 Aralık 2019 16:48

hokah
Aday Memur
Mevzuata gore yok ama ayni branstan yaparsaniz var tabikide. İnsanlari yanlis bilgilendirmeyin. Bos yere neden ceza alsinlar ki. Farkli unvanlardan verecekseler tabikide verebilirler. Ama su yonden katiliyorum. Aile bakanligi daha iyi Sb na gore
Aynı branş, aynı branşta farklı bakanlıklara tercih verip atanabilir. Çünkü sağlık bakanlığından alacağınız ceza sağlık bakanlığı atamalarını etkiler, diğer bakanlıkları etkilemez. Inanmayabilirsiniz o sizin tercihiniz.
08 Aralık 2019 16:52

Adayagmur17
Memur
Aynı branş, aynı branşta farklı bakanlıklara tercih verip atanabilir. Çünkü sağlık bakanlığından alacağınız ceza sağlık bakanlığı atamalarını etkiler, diğer bakanlıkları etkilemez. Inanmayabilirsiniz o sizin tercihiniz.
Bunu ozellikle arayip sordum kardes. Oyle olsaydi kadrolar almisti gitmisti kendini simdiye kadar. Bransin onemli bakanlik onemli degil. Ayni zamanda sozlesmeli mi kadrolu mu o onemli. Sormasam dedigine inanirdim yani. Ama oyle birsey yok. Zaten kilavuz yayinlandigi zaman acikca belirtiliyor maddelerinde. Sozlesmeli bir kisinin hangi tarihten sonra cikip basvuramayacagi bile ifade ediliyor. Etraftan kulaktan dolma hareket etmeyin.Direk bakanliklari arayin bence siz.
08 Aralık 2019 16:58

hokah
Aday Memur
Bunu ozellikle arayip sordum kardes. Oyle olsaydi kadrolar almisti gitmisti kendini simdiye kadar. Bransin onemli bakanlik onemli degil. Ayni zamanda sozlesmeli mi kadrolu mu o onemli. Sormasam dedigine inanirdim yani. Ama oyle birsey yok. Zaten kilavuz yayinlandigi zaman acikca belirtiliyor maddelerinde. Sozlesmeli bir kisinin hangi tarihten sonra cikip basvuramayacagi bile ifade ediliyor. Etraftan kulaktan dolma hareket etmeyin.Direk bakanliklari arayin bence siz.
Bizzat cimerden cevap aldim yetmez mi
08 Aralık 2019 17:02

Adayagmur17
Memur
Bizzat cimerden cevap aldim yetmez mi
Galiba siz boyle yapacaksiniz ve kendinizi kandiriyosunuz. Ne diyeyim ceza yediginiz zaman ogreneceksiniz. Bazen bazi seyleri yasamak lazim
08 Aralık 2019 17:09

hokah
Aday Memur
Galiba siz boyle yapacaksiniz ve kendinizi kandiriyosunuz. Ne diyeyim ceza yediginiz zaman ogreneceksiniz. Bazen bazi seyleri yasamak lazim
Ben zaten sağlık bakanlığında çalışıyorum işimden memnunum. Ama burda sırf kimse tercih yapmasın diye yanlış bilgi vermek daha kötü. Bende tercih yapın demiyorum ama işin doğrusu da budur demek lazım. Herkese iyi akşamlar..
08 Aralık 2019 18:21

edalli20
Memur

Arkadaşlar sorunun cevabını araştırdım Memurlar nette 2018 haziranda yayınlanmış Şimdi asdepe çocuk gelişimi unvanı ile yerleşen bir aday sağlık bakanlığına çocuk gelişimi olarak tercih veremez Versede ceza alır. Fakat çocuk gelişimi öğretmeni olan asdepe çocuk gelişimci olarak başvurabilir Unvan farklı

08 Aralık 2019 18:24

edalli20
Memur

Atamadaki Unvan önemli Hemşirelik bitirip öğretmen olarak atanan biride Sağlık bakanlığına tercih verebiliyor Biri öğretmen biri hemşire unvanı olduğu için Aslında sorun şu asdep bir anca önce açıklanmalı sağlıkla çakışmasın Çünkü kişi yerleşip yerleşmediğşni bilmediğinden tüm atamalara tercih verir doğal olarak

08 Aralık 2019 19:04

maaşa zam işine son
Aday Memur

Atamadaki Unvan önemli Hemşirelik bitirip öğretmen olarak atanan biride Sağlık bakanlığına tercih verebiliyor Biri öğretmen biri hemşire unvanı olduğu için Aslında sorun şu asdep bir anca önce açıklanmalı sağlıkla çakışmasın Çünkü kişi yerleşip yerleşmediğşni bilmediğinden tüm atamalara tercih verir doğal olarak

edalli20, 1 ay önce - Alıntıya git

zaten açıklandı ya

Toplam 37 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;