Editörler : oto-danisman-expert
03 Aralık 2019 17:17   

forumdaki peugeot lobisi

son günlerde araç tavsiyesi isteyen herkese peugeot tavsiye eden peugeot çalışanları forumu işgal etmiş durumdalar. buradan onlara sesleniyorum reklam yaptığınız o kadar belli oluyor ki çok komiksiniz ve hiç inandırıcı değilsiniz.

03 Aralık 2019 17:56

917-Short Tail
Genel Müdür

10 yildir forumdayim bu tiplerle az uğraşmadik. Bazen Japoncu olup geliyorlar bazen fransizci. Bir hesapla yazip diger hesapla kendi yazdiklarini cok dogru buluyorlar. Üyelik tarihleri ve üye no lari bunlari belli ediyor ama farkinda degiller çok uyaniklar ya ;))

03 Aralık 2019 18:14

MALATYA BATTALGAZİ
Şef

Maalesef objektif yorum yapan kişiler azınlıkta kalmış durumda. herkes bir şekilde ya fanatiklikle ya reklam amacıyla reklamın alasını yapıyor. Tamam herkes bindiği arabayı övsün ama eksik taraflarını da söylesin ki arabayı alacak kişilere hakkaniyetli şekilde yardımcı olsun. Hep öv hep öv hep methiyeler dizersen komik duruma düşersin. Millet aptal değil ama herkes her şeyin farkında bir tanesi de madem bu kadar övdünüz hanıma araba alacaktım sizin dediğinizi alayımbari yazmış. güler misin ağlar mısın?

04 Aralık 2019 10:52

enginkrtp
Genel Müdür

fanatik japoncuların fransız versiyonu diyelim. her araba arayana japon önerenler gibi. komik geliyorlar bana. hiç bir markaya fanatik bağlı değilim hatta mazda çok severim. ama herkese mazda önermem. sedan bakıyor adam hemen civic corolla. bırak octavia 407 megane jetta focus baksın her arabanın artıları eksileri var neticede. bu fanatiklik insanlara ne kazandırıyor anlamıyorum.

04 Aralık 2019 16:47

oto-danisman-expert
Editor

fanatik japoncuların fransız versiyonu diyelim. her araba arayana japon önerenler gibi. komik geliyorlar bana. hiç bir markaya fanatik bağlı değilim hatta mazda çok severim. ama herkese mazda önermem. sedan bakıyor adam hemen civic corolla. bırak octavia 407 megane jetta focus baksın her arabanın artıları eksileri var neticede. bu fanatiklik insanlara ne kazandırıyor anlamıyorum.

enginkrtp, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam site memur arkadaşlardan oluşuyor. Biz de tercihlerimizi idame edilmesi daha kolay az arıza çıkaran araçlardan yana kullanıyoruz. Sonuçta kimse parayı kolay kazanmıyor. Ben de birçok marka önerebilirim diğer hocalarım da.

04 Aralık 2019 17:09

enginkrtp
Genel Müdür

Hocam site memur arkadaşlardan oluşuyor. Biz de tercihlerimizi idame edilmesi daha kolay az arıza çıkaran araçlardan yana kullanıyoruz. Sonuçta kimse parayı kolay kazanmıyor. Ben de birçok marka önerebilirim diğer hocalarım da.

oto-danisman-expert, 3 ay önce - Alıntıya git

elbette katılıyorum sana. burayı okuyan ama yazmayan bi forum üyesiyim. gördüğümü söylüyorum. araç soran arkadaşa direk civic corolla city auris önermek doğru gelmiyor bana. auris arkadaşımda var 10 bin masraf yaptı aracı zor topladı. city gördüğüm en çirkin araç. rahatsız olduğum konu sorunsuzluk vs ön plana çıkarıp eksi yönlerinden hiç bahsetmemek.

04 Aralık 2019 19:07

oto-danisman-expert
Editor

elbette katılıyorum sana. burayı okuyan ama yazmayan bi forum üyesiyim. gördüğümü söylüyorum. araç soran arkadaşa direk civic corolla city auris önermek doğru gelmiyor bana. auris arkadaşımda var 10 bin masraf yaptı aracı zor topladı. city gördüğüm en çirkin araç. rahatsız olduğum konu sorunsuzluk vs ön plana çıkarıp eksi yönlerinden hiç bahsetmemek.

enginkrtp, 3 ay önce - Alıntıya git

Eksi yönlerini de söylemek şart elbette. Ama her zaman öncelik sorumsuzluk yolda bırakmaması gibi özellikler. Yoksa ben de biliyorum bu arabalar konfor olarak şekil olarak alman araçlarının eline su dökemezler. Dizayn konusunda fransızları tek geçerim ama gel gör ki en çok eksi değerlendirmesi yaptığımızda konfor ve dizayn en düşük sıraya düşüyor.

04 Aralık 2019 20:46

MALATYA BATTALGAZİ
Şef

oto danışmana katılıyorum. nihayetinde orta gelirli memur olarak f/p kıyaslaması yapmamız gerekiyor. eğer her sene sıfır araç alıp 1-2 sene binip al, sat gibi bir imkanım olsaydı farklı fanteziler kurardım ama eşimle ortak kullanımdan dolayı otomatik araç kullanmak zorunda kaldım. çevremde marka vermeyeceğim farklı markaların otomatik vitesinde çok sıkıntı yaşayanlara sıkça rastladım. bir arkadaşın önerisiyle otomatik civic aldım ve çok memnunum, bakımdan bakıma servise gidiyorum. japonların otomatik vitesi, motoru, mekaniği gerçekten dünyanın en sorunsuzudur diyebilirim. evet malzeme kalitesi, konforu yalıtımı veya tasarımı almanlardan bir tık geride olabilir ama bunlar benim için lüks detaylar. kaldı ki son dönemde üretilen araçlar konfor, yalıtım ve tasarım konusunda level atladılar diyebilirim. dedim ya keşke maddiyat izin verse de mercedes e veya s serisine binebilsek. ama hayaller ve gerçekler diyorum:))) herkese hayırlı forumlar, hayırlı akşamlar.

04 Aralık 2019 21:36

er-form
Müsteşar

Ömründe bir kaç araç hariç direksiyonuna bile geçmemiş insanlar gelip de burada kendi bindiği araçları övüyorlar olay bundan ibaret.

04 Aralık 2019 22:50

oto-danisman-expert
Editor

Ömründe bir kaç araç hariç direksiyonuna bile geçmemiş insanlar gelip de burada kendi bindiği araçları övüyorlar olay bundan ibaret.

er-form, 3 ay önce - Alıntıya git

Tabi herkes her arabayı deneyemiyor maddiyat önemli tabi ki. Ama çevremizde kullananların yakınmaları da kulağımıza küpe olmalı. Hele ki yeni model arabalarda alan kullananların yorumları da önemli. Kullanmamış bile olsa kuklalardan duyuları buraya yansıtmak da önemli

05 Aralık 2019 00:09

er-form
Müsteşar

Tabi ki kullanıcı yorumları da önemli fakat bu iş maddiyattan ziyade biraz da tercih meselesi. Hiç bir mal varlığı, düzenli geliri olmayıp da lüks araca binen ya da malı mülkü çok olup da torosa binen insanlar biliyorum.

Araç sevdalısı asgari ücretle çalışan ömründe hiç araca sahip olamamış bir oto yıkamacı ya da otopark görevlisi bile bir çok aracı denemiş olabilir ve araçlar hakkında çok düzeyli bir sohbet edilebilir.

Ben şu markaya sahibim o en iyisidir öteki milletlerin yaptığı en kötüdür demek fanatikliktir demek istediğim bu, yoksa ben çok araca bindim çok zenginim gibi bir iddiam yok. Olayın farklı bir şekilde anlaşılmasını istemem.

Herkese japon tavsiye eden insanlar herkese Fransız tavsiye edenlerden rahatsız oluyor bu da bana komik geliyor.

Bakın bu başlık bile Japoncular da aynı şeyi yapıyordan başlamış ve japonun sorunsuzluğuna methiyeler dizmekle devam etmiş.

Forumdaki eski kullanıcılardan iki elin parmakları kadar kalmadı. Çünkü fanatiklik yüzünden nice güzel insanlar çekti gitti.

Corolla passattan geniştir, konforludur, performanslıdır corolla alın diyen adama segmentleri, torku, beygiri, dingil mesafesini anlatmakla işe başlıyoruz ve alamancı ilan ediliyoruz. Sorun burada başlıyor.

Dsg sorunludur Japonlar en iyi otomatiği yapar alamanlar bu işi beceremiyor diyen adama audiyi, mercedesi, BMW yi anlatıyoruz çift kavrama, tork konvertörünü, tam otomatiği, yarı otomatiği anlatıyoruz alamancı oluyoruz. Sanki tam otomatik şanzımanı sadece Japonlar kullanıyor, sorun burada.

Yoksa herkes cebindeki parayı biliyor alacağı aracı da ona göre seçiyor. İnanın forumları okuyarak hele ki bu forumu kimse alacağı aracı seçmiyor. Çünkü bu forumda fanatiklik moda oldu.

05 Aralık 2019 09:23

enginkrtp
Genel Müdür

Herkese japon tavsiye eden insanlar herkese Fransız tavsiye edenlerden rahatsız oluyor bu da bana komik geliyor.

Yoksa herkes cebindeki parayı biliyor alacağı aracı da ona göre seçiyor. İnanın forumları okuyarak hele ki bu forumu kimse alacağı aracı seçmiyor. Çünkü bu forumda fanatiklik moda oldu.

konuyu özetlemiş arkadaş teşekkürler.

06 Aralık 2019 00:58

oto-danisman-expert
Editor

Formu takip edenler buradan aldıkları bilgi ile araç almıyor konusu çok yanlış hocam değerlendirip fikir alanlar vardır. Ki bana özelden yazılan mesaj sayısı bini aşkındır. Ve hepsine cevap vermeye gayret ettim. Sonuçta ben de forumları takip etmeye gayret ederim

06 Aralık 2019 16:20

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı

şuan alman aracı kullanıyorum. Jettam var. ama satsam değişecek olsam kesinlikle 3008 alacağım. pug araçlar son zamanlarda öyle gelişim gösterdi ki anlatılmaz yaşamak görmek lazım. kesinlikle dizel otomatik bir pug araç tavsiye ederim herkese. Aileye yeni 5008 geldi , çok harika bir araç ondan öncesinde c200 dizel kullanıyordu kız kardeşim,aile büyüdüğü için 5008e geçtiler araç hem çok rahat hem çok seri ve aynı zamanda çok tasarruflu,

06 Aralık 2019 16:45

oto-danisman-expert
Editor

şuan alman aracı kullanıyorum. Jettam var. ama satsam değişecek olsam kesinlikle 3008 alacağım. pug araçlar son zamanlarda öyle gelişim gösterdi ki anlatılmaz yaşamak görmek lazım. kesinlikle dizel otomatik bir pug araç tavsiye ederim herkese. Aileye yeni 5008 geldi , çok harika bir araç ondan öncesinde c200 dizel kullanıyordu kız kardeşim,aile büyüdüğü için 5008e geçtiler araç hem çok rahat hem çok seri ve aynı zamanda çok tasarruflu,

nakka_37, 3 ay önce - Alıntıya git

Dizel otomatik 2019 3008 kullanmış biri olarak ben de çok beğeniyorum. Oldukça güzel ve konforlu bi araç.

06 Aralık 2019 17:07

akademikbaytar
Yasaklı
bu başlığı açan kim; forumdaki japon lobisi. bi kendine baksa kadına, kıza, askerden yeni dönen gence, zibidilik yapmak isteyen serseriye, emekli olan cemal abiye, ikiz doğum yapan aysel ablaya, haftasonları bahçeye giden mehmet komşuya, bekar hemşire kardeşime, doğuya ilk göreve giden polis devreme, maddi zorluk yaşayan yeni evli çifte vs vs vs her önüne gelene japon tavsiyesi verirken kendisi ne kadar komik görünüyor aslında...
06 Aralık 2019 18:52

er-form
Müsteşar

Formu takip edenler buradan aldıkları bilgi ile araç almıyor konusu çok yanlış hocam değerlendirip fikir alanlar vardır. Ki bana özelden yazılan mesaj sayısı bini aşkındır. Ve hepsine cevap vermeye gayret ettim. Sonuçta ben de forumları takip etmeye gayret ederim

oto-danisman-expert, 3 ay önce - Alıntıya git

Yanlış değil hocam çok doğru bir tespit. Özelden binlerce mesaj geldiğine göre forumda soru sormak insanlara yetmiyor çünkü başlıkların yüzde seksenine kopyala yapıştır şeklinde japon marka araçların listesi yapıştırılmış vaziyette. Bu sayfada yazan arkadaşların hemen hemen hepsi de bu durumdan bahsetmiş.

Sorunsuzdur diye Corolla tavsiye edebilirsin ama passattan geniştir, konforludur, güvenlidir, performanslıdır ona nal toplatır şeklinde paylaşımlarda bulunursan forumu da bitirirsin bana göre ilk yanlış bulunması gereken de budur.

07 Aralık 2019 01:00

oto-danisman-expert
Editor

Yanlış değil hocam çok doğru bir tespit. Özelden binlerce mesaj geldiğine göre forumda soru sormak insanlara yetmiyor çünkü başlıkların yüzde seksenine kopyala yapıştır şeklinde japon marka araçların listesi yapıştırılmış vaziyette. Bu sayfada yazan arkadaşların hemen hemen hepsi de bu durumdan bahsetmiş.

Sorunsuzdur diye Corolla tavsiye edebilirsin ama passattan geniştir, konforludur, güvenlidir, performanslıdır ona nal toplatır şeklinde paylaşımlarda bulunursan forumu da bitirirsin bana göre ilk yanlış bulunması gereken de budur.

er-form, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok haklısın hocam.

11 Aralık 2019 21:16

rmz451278fdn

bende çoğu kişinin peugeot araçlarını övdüğünü gördüm ancak peugeot 2008 bu övgüleri hak ediyor

14 Aralık 2019 11:01

MALATYA BATTALGAZİ
Şef

Amcamın mercedes e serisi vardı, buradaki övgülere dayanamayıp aracını sattı ve peugeot aldı şimdi mercedes ile geçirdiği o boş yıllara üzülüyor ve herkese peugeot tavsiye ediyor:)))))))))

buradaki hikaye ne kadar gerçekse forumdaki peugeot güzellemeleri de o kadar gerçektir.

14 Aralık 2019 11:28

Galaxaur
Aday Memur

Bot gibi sürekli kendini tekrarlayan imalar anladık peugeot güzel araç kimsenin kötülediği de yok zaten sizin bu ısrarınız insanları soğutacak

Toplam 26 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?