Editörler : smtvs
05 Aralık 2019 10:45   

Kpss ye Hizmetliler girebilir mi?

S.a arkadaşlar. ben hizmetli olarak atandım ve lise diploması aldım. ben kpss ye girebilir miyim? eğer girersem ve kazanırsam memur ünvanıyla mı atama olur bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

06 Aralık 2019 09:02

hsnd
Müsteşar Yardımcısı

Kpss'ye girebilirsin. Ancak şuan 657 kadrolu hizmetli olarak çalıştığını varsayarsak kadrolu bir memurluğa yeniden atanıp kurumundan muvafakat alıp yeni kurumdaki görevine başlayabilmek için üst unvanlı bir kadroya atanman gerekiyor. Yani memur unvanlı bir kadroya atanman gerekir. Yine hizmetli kadrosuna atanırsan kurumun seni göndermeyecektir.

Diğer taraftan eğer şuan sözleşmeliysen kadrolu atandığında zaten sorun yaşamazsın yeni görevine başlayabilirsin. Aynı durum kadroludan sözleşmeliye atanırsan da geçerli.

06 Aralık 2019 14:18

Bjk0303
Aday Memur

sözleşmeli değilim kadroluyum gazi yakını olarak atandım ben. atanırken ilkokul mezunu göründüğüm için hizmetli ünvanı ile atandım ama lise diplomamıda aldım şükür. genelge gereği masa başı iş yapıyorum paraf atma vs. gibi yetkilerimde var yani bildiğiniz memur olarak görev yapıyorum ama ünvan hizmetli görünmesi bana sorun teşkil ediyor. ünvanımı değişmek için uğraşıyorum yani

Toplam 2 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?