Editörler : crops35
05 Aralık 2019 11:06

Lütfen yardımcı olun

Verdiğim bir ifade eden dolayı ihraç ile itham ediliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İmam Hatip olarak görev yapmaktayım müftülük binasında çalışan mutemet bir arkadaşı şikayet etmişler beni de şahit olarak yazmışlar olay şöyle gerçekleşti 2015 yılının Eylül ayında görev yaptığım ilçeden farklı bir ilin ilçesine naklen tayin oldum mutemetden yolumu harcırahı mı yapmasını istedim o da bana yolluk için 50 TL işlem ücreti ödemem gerektiğini söyledi Aksi takdirde harcırahı yapmayacağını söyledi Ben de mecburen Herhangi bir kasıt düşünmeden bunun bir işlem ücreti olduğunu düşünerek 50 TL'yi verdim ve olayın müftülük binasında gerçekleştiğini ve herkes tarafından da bilinen bir durum olduğunu belirttim. ifademi aynen bu şekilde verdim ifademi öğrenen bu arkadaşın sendika mensupları beni aradılar ve rüşvet vermekten Onun da rüşvet almasından dolayı her ikimizin de ihraç edileceğini söylediler ifademi değiştirmem gerektiğini ek ifade vermem gerektiğini söylediler iki gündür bu sıkıntı çekiyorum Allah rızası için lütfen Yardımcı olun ne yapmam gerekiyor

dammit
Şef
05 Aralık 2019 13:43

Allah rızası için bir avukata gidin de Allah rızası için avukatın rızkını bedavaya sömürmeyin.

SeqTirMez
Aday Memur
05 Aralık 2019 13:53

Onu zaten yapacağım savunmam olsun vs her şeyi bilir kişi ile yapacağım burada istediğim yardımön bilgi nelerle karşılaşırım. Eğer doğruyu söylediğim içinde ihraç olacaksam yapacak bir şey yok tüm hukuk yollarına başvurup hakkımı arayacağim. Nasıl oluyorda yasal hakkım olan harcırahın yapılması hususun da bunu yapan mutemedin işlem ücreti adı altında istediği ve benim de verdiğim para ile rüşvet ile ithal edilebiliyorum.
dammit, 4 yıl önce

Allah rızası için bir avukata gidin de Allah rızası için avukatın rızkını bedavaya sömürmeyin.

SeqTirMez
Aday Memur
05 Aralık 2019 14:37

Nasıl sileceğim konuyu yapamadım

trust.111
Kapalı
05 Aralık 2019 16:50

Silmenize gerek yok; haksızlığa uğruyorsunuz gibi anlaşılıyor buraya yazdıklarınızdan. İvedilikle bir avukat bulun. Avukat, işinizi geri almanızı sağlayabilir. Buralarda vakit kaybetmemenizi öneririm başvuru yolları bellidir ve süreler de çok önemli bir gün dahi çok mühim.

SeqTirMez, 4 yıl önce
Nasıl sileceğim konuyu yapamadım

SeqTirMez
Aday Memur
05 Aralık 2019 16:58

Şükür ALLAH'a daha ihraç yok sadece böyle bir şeyle karşılaşacağımı söylediler ama bugün bir avukatla konuştum Rüşvet olması için haksız bir menfaat elde edilmesi gerektiğini söyledi. Harcırahın benim yasal hakkım olduğundan dolayı böyle bir şeyle itham edilmemin mümkün olmayacağını söyledi. Alan kişinin de görevi olması sebebiyle görevi kötüye kullanmaktan ceza alacağını söyledi. Teşekkür ederim sizede. ALLAH kimseyi hakkı söylerken haksız duruma düşürmesin.
trust.111, 4 yıl önce

Silmenize gerek yok; haksızlığa uğruyorsunuz gibi anlaşılıyor buraya yazdıklarınızdan. İvedilikle bir avukat bulun. Avukat, işinizi geri almanızı sağlayabilir. Buralarda vakit kaybetmemenizi öneririm başvuru yolları bellidir ve süreler de çok önemli bir gün dahi çok mühim.

trust.111
Kapalı
05 Aralık 2019 18:45

Rica ederim; kimse haksızlığa uğramak istemez. Ama insanoğlu çiğ süt emmiş malesef, o nedenle hiçbir şeye karşı ağır hüzne kapılmadan sükunet içinde ama olabildiğince seri bir şekilde yasal yollarına başvurmak lazım

SeqTirMez, 4 yıl önce
Şükür ALLAH'a daha ihraç yok sadece böyle bir şeyle karşılaşacağımı söylediler ama bugün bir avukatla konuştum Rüşvet olması için haksız bir menfaat elde edilmesi gerektiğini söyledi. Harcırahın benim yasal hakkım olduğundan dolayı böyle bir şeyle itham edilmemin mümkün olmayacağını söyledi. Alan kişinin de görevi olması sebebiyle görevi kötüye kullanmaktan ceza alacağını söyledi. Teşekkür ederim sizede. ALLAH kimseyi hakkı söylerken haksız duruma düşürmesin.

KaMuHuKuK
Genel Müdür
07 Aralık 2019 13:00

Burda rüşvet yok bence . Anlaşma yok. Ceza mahkemesinde aklanırsınız . İhraç söz konusu olmaz . Fakat mutemet beyanlarınıza göre suç işlemiş . İrtikaptan yargılanır .

SeqTirMez
Aday Memur
09 Aralık 2019 09:08

Teşekkürler cevap için.
KaMuHuKuK, 4 yıl önce

Burda rüşvet yok bence . Anlaşma yok. Ceza mahkemesinde aklanırsınız . İhraç söz konusu olmaz . Fakat mutemet beyanlarınıza göre suç işlemiş . İrtikaptan yargılanır .

ecemsuna
Aday Memur
31 Mart 2020 12:59

Allah kolaylık versin

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi