Editörler : Mehmet Balci
08 Aralık 2019 00:38

Çevre mehmet
Memur

Merhabalar, sözleşmeli olarak henüz göreve başlamadım, güvenlik soruşturmamın sonuçlanmasını bekliyorum. Bu süreç içerisinde KPSS 2019/2 tercihi yapmayı düşünüyorum sizce mantıklı mı

Drakkees, 1 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim bu burda sorulur mu vallahi millet boğar seni :)
08 Aralık 2019 00:50

azişçoklaf
Aday Memur
Kardeşim bu burda sorulur mu vallahi millet boğar seni :)
Çevre mehmet, 1 ay önce - Alıntıya git
Sorar tabi hocam korkuttunuz adamı :)
08 Aralık 2019 01:10

Hakkaniyet Alınteri
Aday Memur

Kadrolu da özlük haklar yönünden 657 sayılı kanun hükümlerine tabii iken sözleşmeli de sözleşme hükümlerin bağlayıcıdır. Ayrıca bu kanunun sözleşmeli olarak görev yapanları ilgilendiren maddeleri de kapsar. Kanunlarda geçen 'sözleşmeli olarak görev yapanlar....' şeklinde devam eden hükümlere tabii olursun. Hangi durumlarda ilişiğinin kesileceği, sağlık durumları vs. hepsi sözleşmende belirtilir. Devlet artık kadrolu pek almıyor.

08 Aralık 2019 12:46

gökus
Aday Memur

Sözleşmeli demek sıkıntı demek. ilerleme yok. Mobing var. Tayin hakkı yok.

08 Aralık 2019 12:48

gökus
Aday Memur

ama atanamamaktan da iyi derim.Ben de sözleşmeli personelim.

08 Aralık 2019 13:01

belsuu
Aday Memur

Memurlukta derece ve kademe sistemi var. Her yıl bir kademe alırsınız ve 3 yada 4 yılda bir bir derece düşer . Bir miktar fark alırsınız bazı derecelerde ek göstergeye girer biraz daha fazla fark alırsınız Öğretmeni örnek alırsak 9/1 ile 1/4 derece arasında 500 TL fark oluyor. 3. dereceye düştüğünüzde yeşil pasaport alma hakkınız doğar. Sözleşmelide bu var mı yok mu bilmiyorum.

Ama sözleşme yenilenmemesi gibi çekincesi olanlar için. Bunu kafaya fazla takmayın çok çok uç şeyler yapmadığınız sürece bu olmaz. Amiriniz size mobing yaparsa unutmayın. Sizin patronunuz devlet amiriniz değil. Çok üstünüze gelirlerse geçersiniz bir sendikaya açarsınız mobing davası sizde amirinize hayatı zehir edersiniz herkes mutsuz olur. (Buda çok çok ekstrem bir durum )

İlk bir kaç yılınız tabii ki daha zor olacak. Ama bu özel sektör ile kıyaslanamaz. İşi öğrenip insanları tanıyıp piştikçe herşey daha kolaylaşacak

Licid, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam bu mobbing davası olayını biraz açabilir misin?

Sözleşmeli personelim ancak 657'ye tabiyim. Duyduğuma göre sadece işçi kanununa tabi olanlar mobbing davası açabiliyormuş.

Çevresinde emsal mobbing davası duyan var mı?

12 Aralık 2019 12:10

Licid
Aday Memur

Hocam bu konuda en iyi bilgiyi sendika avukatından öğrenirsin. Bir sendikaya üye ol sendika avukatı ile görüş.

Toplam 47 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;