Editörler : Pangaea
05 Aralık 2019 15:48

2020 şubat ataması neden gelmedi?

3600, norm fazlası, bütçe görüşmeleri, seçim, mülakat, güv sor... Birçok şey söylendi ama asıl nedeni nedir? 2020 şubat için çalışıyoruz dedi bakan. Bu durumda 2020 şubat için en geç ne zaman duyuru gelmeli ki atama olsun?

kasirga903
Şef
05 Aralık 2019 15:59

Eğer mülakat kalkmazsa Aralık 15'e kadar ilan gelmeli ki atamalar Şubat 15 e yetişebilsin.

mdmn18
Memur
05 Aralık 2019 16:21

15 aralikta gorusme var ya simdi de o gune inanmaya basladi millet. Sahsen inanamiyorum, 2017 gibi olmayiz umarim.

kasirga903, 4 yıl önce

Eğer mülakat kalkmazsa Aralık 15'e kadar ilan gelmeli ki atamalar Şubat 15 e yetişebilsin.

çatlakpanda
Şube Müdürü
05 Aralık 2019 16:24

Ben zaten kitap aldım, 2020 ye çalışmaya başladım. Ne olur ne olmaz. Ama sayı açıklansa yeter. Garanti kontenjanda isem çalışmayı bırakırım. Değilsem de çalışmaya devam.
mdmn18, 4 yıl önce

15 aralikta gorusme var ya simdi de o gune inanmaya basladi millet. Sahsen inanamiyorum, 2017 gibi olmayiz umarim.

MammaMai
Memur
05 Aralık 2019 16:30

Açıklandıktan sonraki süreç en az/en fazla ne kadar sürüyor? Bilen bir arkadaş söyleyebilir mi?

kasirga903
Şef
05 Aralık 2019 16:37

https://www.memurlar.net/haber/792421/meb-ogretmen-atama-takvimini-guncelledi.html

2018'in Şubat atamasının atama takvimi. Bu takvim 16 Kasım'da duyrulmuştu. Neredeyse 1 aylık gecikme oluştu oluşacak.

memurolm
Genel Müdür
05 Aralık 2019 16:38

Süprizler insani daha cok mutlu eder yani überraschung olsun die olabilir bir ihtimal

sefa-24
Daire Başkanı
05 Aralık 2019 16:41

2017 de Şubat'ta duyuruya çıkıldı martta başvuru alındı , Nisan mayısta mülakat yapıldı, temmuzda tercih alındı, ağustosta atama yapıldı eylülde işe başlandı. Biz de aynısını yaşayacaz hazırlıklı olun. Aralıktan sonra gelen duyuruyla Şubat'ta ise baslanmaz. Lütfen bana kızmayın ben umudumu kaybettim bunlar benim görüşlerim. Bakan pergelle zille uğraşıyor. Bu insanlardan medet beklemek saçmalıktı zaten. Şubat ataması için çalışıyorlarmış mış mış de muş muş muş.. bunlar hep insanların gazını almak içinmiş ben bunu anladım. Daha sayı yok ortada. Adamların atama yapmak gibi derdi yok çünkü seçim yok..

mdmn18
Memur
05 Aralık 2019 17:15

O kadar dogru ki secim olsa kesin 60bin de gelirdi ama maalesef secim yok, bizim de sanssizligimiz bu :/

sefa-24, 4 yıl önce

2017 de Şubat'ta duyuruya çıkıldı martta başvuru alındı , Nisan mayısta mülakat yapıldı, temmuzda tercih alındı, ağustosta atama yapıldı eylülde işe başlandı. Biz de aynısını yaşayacaz hazırlıklı olun. Aralıktan sonra gelen duyuruyla Şubat'ta ise baslanmaz. Lütfen bana kızmayın ben umudumu kaybettim bunlar benim görüşlerim. Bakan pergelle zille uğraşıyor. Bu insanlardan medet beklemek saçmalıktı zaten. Şubat ataması için çalışıyorlarmış mış mış de muş muş muş.. bunlar hep insanların gazını almak içinmiş ben bunu anladım. Daha sayı yok ortada. Adamların atama yapmak gibi derdi yok çünkü seçim yok..

sefa-24
Daire Başkanı
05 Aralık 2019 17:20

Belki inanmak zor ama 2015te 2016da ve 2018de hep seçim vardı. 2019da da seçim vardı. Ve bahsettiğim yılarda atamalar hiç böyle kanser etmedi kimseyi. Ve ne tesadüf 2017de seçim yoktu ve yine o yıl insanlar çok yıprandı. Kahretsin ki şimdi yine seçim yok...

mdmn18, 4 yıl önce

O kadar dogru ki secim olsa kesin 60bin de gelirdi ama maalesef secim yok, bizim de sanssizligimiz bu :/

abaküsskafa
Aday Memur
05 Aralık 2019 17:23

Arkadaslar kadrolu nispeten tecrübeli bir öğretmenim.defalarca bakan değisti bizim kurumda...sadece soyleyeceğim şu ziya selçuk a guvenin...eger bi bekleme varsa emin olun sizin hayrinizadir...atama sayisini artirmaya calisiyordur...diger bakanlar gibi üstten gelen herseyi sorgusuz uygulayan biri degil.kafasina yatmayani soyler ve degistirmek icinde elinden geleni yapar..atama subatta olacak dediyse olur..sayi kesinlessin tum surec bir ayda biter rahat olun...Allah hepinizi muradiniza erdirsin insaallah...

meczupkız
Şef
05 Aralık 2019 17:27

Teşekkür ederim hocam bu güzel yorumunuz için anlık da olsa içime su serpti

Arnava
Şef
05 Aralık 2019 17:35

Atanmış hatta kadrolu bir öğretmen olarak bizim durumumuza duyarsız kalmayıp görüşlerinizipaylaştığınız için kendim adına çok teşekkür ederim hocam. Daha dün atananlar bile bana ne derken üstelik... Keşke herkes sizin gibi olsa. Olumlu olumsuz mantık çerçevesinde her yorum o kadar değerli ki bizim için.

Dr.H.Lecter
Aday Memur
05 Aralık 2019 17:37

En azından Şubat'ta değil temmuzda alacağız deseler de biz de ona göre işimize baksak

meczupkız
Şef
05 Aralık 2019 18:46

Emanullah gündüzün paylaşımına bakın twitterdan

adliyekatip
Kapalı
05 Aralık 2019 18:49

Hocam, o paylaşımı ben de gördüm. Açıkçası ben artık yetkililer dışında hiç kimsenin ne yaşandığını bileceğine inanmıyorum. Hiç tanınmayan bir partinin genel başkanı atamalar hakkında değerlendirme yapıyor. Geçen gün de benim dediğim sayıya bakmayın resmi açıklamayı bekleyin sabırlı olun diyordu. Herkes bir şeyler söylüyor. Bizi bu durumlara getiren Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz (!)

meczupkız, 4 yıl önce

Emanullah gündüzün paylaşımına bakın twitterdan

meczupkız
Şef
05 Aralık 2019 19:18

Hocam sonuçta mecliste illaki bize göre daha çok şey duyuyordur zaten sayı olarak onun söylediklerini kaale alıyorum

Yunusss2444
Aday Memur
05 Aralık 2019 19:25

Öğretmen atamaları siyaset ve ekonomiye bağlıdır.Önceki yıllarda yuklu alımlarin yapilmasinin sebebi ust uste gelen seçimlerdir.Artik hukumetin ogretmen atamak için gecerli bir sebebi bulunmamakta malesef.Ayrica bahsedildigi kadar ögretmen açıgi yok.Zaten açıklari ücretli ogretmenlerle kapatmaya calisiyorlar.Ben yuklu bir alim olacagini zannetmiyorum.Atama yapmak icinde acele etmeye calistiklarini da.Suanda mevcut sorunlarla ilgileniyorlar.Egitim kalitesi nasil artar,mevcut ogretmenlere nasil hizmetici dersler verilir gibi seyler.Atamalar on planda degil .

adliyekatip
Kapalı
05 Aralık 2019 19:30

Valla hocam 20 bin atama öngörüldü yazısının çıktığı ve insanların yüksek bir şekilde tepki verdiği gün bu beyefendi mesaj paylaşmıştı: Sakin olun, hiçbir şey belli değil. Benim veya onun bunun açıklamalarını değil resmi açıklamaları esas alın demişti. Tam böyle olmayadabilir mesaj şu an önümde yok buna benzer şeyler söyledi. Ha 25 bin kime yeter hele ki karma alımın olduğu bir senede orası çok tartışılır. Bence bu atama süreci en çok ona yaradı. Atama bekleyen öğretmenlerden başka tanıyan fazla kişinin olduğunu pek düşünmüyorum. Ben Ziya Selçuk, Hamza Aydoğdu, Mustafa Safran gibi isimlerin açıklamalarını esas alıyorum..

meczupkız, 4 yıl önce

Hocam sonuçta mecliste illaki bize göre daha çok şey duyuyordur zaten sayı olarak onun söylediklerini kaale alıyorum

Okdusty
Memur
05 Aralık 2019 22:08

Şubat'ta mülakatsiz 30 bin atama geliyor inşallah benim öngörüm

f0xy
Şef
05 Aralık 2019 22:22

İnşallah, dediğiniz gibi olursa süreç çok hızlı ilerler, atama işlmleri 1 ayı bile bulmaz. Benim umudum da 20 30 arası bir sayı...
Okdusty, 4 yıl önce
Şubat'ta mülakatsiz 30 bin atama geliyor inşallah benim öngörüm
Toplam 298 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi