Editörler : swat3410
06 Aralık 2019 00:14

Banka kredi sigorta iptali ve paranızı geri alma yöntemi!

Saygıdeğer meslektaşlarımın dikkatine!!

Bir çoğumuz çeşitli bankalardan ihtiyaç kredisi veya konut kredisi kullanmak durumunda kalmışızdır ve bankalardan kredi kullanmak istediğimizde banka görevlilerince ?bu sigortaları yaptırmazsanız kredi kullanamazsınız diyerek ?istemediğiniz halde bizi sigorta yaptırtmaya mecbur bırakmışlardır. Ferdi kaza sigortası, hayat sigortası, güneşim sağlık sigortası, can kurtaran sigortası, ek hesap hayat sigortası gibi müşterileri söğüşlemek için uydurulmuş vb. Sigortalar.

Bende daha önce aynı konularla ilgili mağdur olmuş ve parasını geri almış biri olarak çevremde bulunan arkadaşlarıma da paralarını geri alma yöntemini anlatarak gasp edilmiş paralarını almaları konusunda yardımcı oldum. Daha fazla meslektaşımın ve diğer kişilerinde haberdar olmaları adına bu sayfada paylaşım yapmak istedim. Sadece akıllı telefonunuzdan yapacağınız bir kaç işlem ile paranızı alabilirsiniz.

?İhtiyaç kredisiyle ilgili olarak HAYAT SİGORTASI haricindeki tüm sigortalar isterseniz kesinlikle iptal edilebilir ve iadesini alınabilirsiniz.

?Konut kredisiyle ilgili olarak da DASK harici bütün sigortalar istediğiniz takdirde kesinlikle iptal edilebilir ve para iadesini alınabilirsiniz.

?Ayrıca Eksi hesabınızı kullandığınız gerekçesiyle de ek hesap hayat sigortası yapılmışsa da kesinlikle iptal edilebilir ve para iadesi alınabilirsiniz

?NOT: sadece aktif sigortalarla ilgili para iadesi alınabilirsiniz.

YÖNTEM

?Vakıf bankasında hesabı bulunanlar ve internet bankacılığını kullananlar için Öncelikle akıllı telefonunuzdan veya bilgisayardan internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra ;

?TÜM İŞLEMLER SiGORTALARIM POLİÇE LİSTELE AKTİF POLİÇELER sekmelerini sırasıyla tıklayarak banka tarafından hangi sigortalar yapılmış onu öğrenmeliyiz.

?Akabinde haksız olarak yapılmış sigortaların poliçe numarasını, poliçe türünü, poliçeyi düzenleyen şirketin bilgisini, kredi kullandığınız tarihi ve poliçe tutarını bir kenara not edelim.

?Daha sonra e devlete mobil uygulamadan değil, internet sayfasından giriş yaptıktan sonra ( eğer e devlete mobil uygulamadan giriş yaparsanız müracaatta bulunacağınız sayfayı bulamazsınız o nedenle İnternet sayfasından giriş yapmalısınız.) arama motoruna MALİYE yazıyoruz boşluk bırakıyoruz sonra sigorta yazıyoruz arama motorunda çıkan Hazine ve maliye bakanlığının sigortacılık şikayet ve başvuru merkezinin sayfasına giriş yapıyoruz ve not aldığımız bilgileri sayfaya yazıyoruz, daha sonra açıklama bölümüne de kredi kullandığınız tarihi ve rızanız olmadan poliçe düzenlendiğini ve iptal edilerek paranızın iadesini talep ediyorsunuz. Son olarak da Yasal süreç Durumuna HAYIR Şıkkını işaretledikten sonra başvuruyu tamamlıyoruz. (not: herhangi bir.dosya felan yüklemenize gerek yoktur.)

?Yaklaşık 2 veya 3 gün sonra poliçeniz iptal edilerek paranız iade ediliyor. Eğer poliçe düzenlenme tarihi 30 günü aşmamış ise paranızın tamamı 30 günü aşmış ise kısmen iade yapılıyor.

?BANKASI FARKLI OLANLAR VEYA MOBİL BANKACILIK VE İNTERNET BANKACILIĞI KULLANMAYAN KİŞİLER ise kendileri adına düzenlenmiş poliçeler ile ilgili bilgileri bankadan temin ettikten sonra e devlet üzerinden söylediğim işlemleri yaparak paralarını alabilirler.

?Yapılan işlemler konusunda takıldığınız konu olursa sayfadan sorunu paylaşırsanız seve seve yardımcı olurum.

06 Aralık 2019 00:58

tskr ederiz gecmis donem alinamaz mi peki

kenan004
Aday Memur
06 Aralık 2019 08:37

devrem tüketici hakem heyetine başvurdum . bura yada başvursam olur mu

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 09:22

Geçmiş dönem poliçelerle ilgili malesef iade durumu yok.

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 09:25

Tüketici hakem heyetine başvurulmuş ise belirtmiş olduğum yere başvuruya gerek kalmamıştır devrem.

Asfaltreis
Aday Memur
06 Aralık 2019 10:03

Peki banka bize bu sigortalar yapılırken imza attırmıyor mu Devrem muhtemelen sigorta istiyorum gibisinden bir kağıdı imzalıyoruzdur bu herhangi bir sorun teşkil eder mi

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 10:38

Aynen öyle imza alıyorlar hatta aynı durumu bizzat yaşadım. Pes etmedim ve ilgili yere durumu izah ettikten sonra paşa paşa poliçeyi iptal ederek paramın tamamını iade ettiler. İmza attık bir sonuç elde edemeyiz demeyin, bu olayın birden fazla geri bildirimini almış biri olarak söylüyorum. Dediğimi yaptığınız zaman kısa zaman içinde paranızı alabilirsiniz.

kenan004
Aday Memur
06 Aralık 2019 10:54

teşekkür devrem faydalı olmuş

06 Aralık 2019 11:05

peki 8yillik konut kredisi cekmis ve 5 yildir da odemeye devam eden biri dask sigortasi disinda imlaladigi herhangi bir sigorta icin parasininin tamamini mi alir yoksa aylara bolunup kalan ay tutarini mi
shnserdar, 4 yıl önce

Aynen öyle imza alıyorlar hatta aynı durumu bizzat yaşadım. Pes etmedim ve ilgili yere durumu izah ettikten sonra paşa paşa poliçeyi iptal ederek paramın tamamını iade ettiler. İmza attık bir sonuç elde edemeyiz demeyin, bu olayın birden fazla geri bildirimini almış biri olarak söylüyorum. Dediğimi yaptığınız zaman kısa zaman içinde paranızı alabilirsiniz.

cyhn85
Aday Memur
06 Aralık 2019 11:11

bende bir kurumda memurum ve 15.11.2019 da vakıfbank dan 26 bin tl kredi kullandım kredi kullanırken benden 1000 tl ye yalın masraf alındı bunlar;

Dosya Masrafı 130 TL

Hayat sigortası 294 TL

Hayat sigortası 222 TL ( bunu neden yaptılar anlamamıştım)

Halden Anlayan paket 345 TL (Eft havale üctetsiz paketmiş)

Toplam 991 TL masraf aldırlar

Kamu personeli olmamızdan dolayı itiraz ettim ve 345 TL yi geri aldım

Hayat sigortalarının 11.maddelerine dayanarak 2 sigortayıda iptal ettirip iade aldım

sadece dosya masrafı kaldı onuda inşallah alacağım.

Yaptığım işlem internet bankacılığından mesaj göndererek bu masrafların iadesini istedim ister ikende yazılı olarak talep ettim. Olumsuz sonuçlanarak bana yazılı olarak döndüler.

Akabininde e devlet girerek ilgili masrafların iadesi için ilk önce aldığım yazılı olumsuz cevap ile bankalar birliği şikayet https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti yazdım ve tüm masraf kağıtlarını policeleri vs. ekleyerek gönderdim.

Tekrar bu sefer https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi girerek tüketici hakem heyetine yine tüm evrakları ekleyerek yazdım.

tabiki bu yapılanlar krediden 1 gün sonra idi yaklaşık 20 gün sonunda dediğim gibi 130 tl dosya masrafı dışında hepsini iade aldım dosya masrafı iadeside bu hafta gelir diye düşünüyorum.

Benim gibi vakıfbank (artı hesaba bile sigorta yapan) dan kredi masraflarını iade almak isteyenler bunları yapabilir.

kolay gelsin

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 12:33

Poliçe güncellenme tarihi üzerinden bir ay geçmiş ise, bir ay kısmı düştükten sonra geri kalan kısmı iade yapılıyor. Bir ay geçmemiş ise tamamı iade yapılıyor.

polisoffiseryakup, 4 yıl önce
peki 8yillik konut kredisi cekmis ve 5 yildir da odemeye devam eden biri dask sigortasi disinda imlaladigi herhangi bir sigorta icin parasininin tamamini mi alir yoksa aylara bolunup kalan ay tutarini mi

Sdtcngz
Şube Müdürü
06 Aralık 2019 12:53

2011 Yılında x bankasından kredi çektim 1000 TL dosya masrafı ve 1850 TL (2013 yılında yeniden yapılandırma masrafı alındı)

Totalde 2850 TL. 2014 yılı ekim ayında avukat a vekalet verdim tüketici haklarına başvuru yaptı.

Istanbul x ilçesinde ikamet ettiğim için haliyle dosya çok anca sıra 2016 da geldi. Banka aradı 500 Tl verelim dedi kabul etmedim.

2017 Mayıs ayında doğu görevinde iken 2850 hesabıma yattı.

Eğer kendiniz uğraşacaksanız avukat a vekalet vermeyin, yok ben uğraşamam diyorsanız verin. Ben öyle yaptım çünkü banka şahıslara karşı biraz katı ve uğraştırıyor. Karşıda avukat görünce ve avukat direk icraya koyunca , (Hatta bir bankaya hacize gittiler hatırlayamadığım yıl) , banka bu konuda riske atmıyor kendini.

10 yıla kadar hem ihtiyaç hem de konut kredisi talep ediliyor. Talep edilemeyen kalemler var onları da zaten avukat size söyler. Örneğin Ekspertiz raporu vs için alınan ücret gibi.

T.edirgin
Aday Memur
06 Aralık 2019 15:58

Söyledikleriniz hepsini yaptım su an olan 2 kredi için 9 adet sigorta çıktı karşıma insallah iadesi gerçekleşir.

yakup4137
Şef
06 Aralık 2019 16:02

peki başvuru yaparken herbir kredi için ayrı ayrımı başvuru yapmamız lazım yoksa bir başvuruya bütün kredileri yazabilirmiyiz

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 18:44

Kesinlikle alırsınız.

T.edirgin, 4 yıl önce
Söyledikleriniz hepsini yaptım su an olan 2 kredi için 9 adet sigorta çıktı karşıma insallah iadesi gerçekleşir.

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 18:46

Malesef ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekiyor.

yakup4137, 4 yıl önce

peki başvuru yaparken herbir kredi için ayrı ayrımı başvuru yapmamız lazım yoksa bir başvuruya bütün kredileri yazabilirmiyiz

Sdtcngz
Şube Müdürü
06 Aralık 2019 20:15

Beraber çalıştığım bir başka Polis Memuru 5-6 bankadan kredi almıştı. Her birinden kredi aldığı tarihe kadar hesap hareketlerini talep etti.

Her biri için başvuru da bulundu. Ve benden daha kısa sürede parasını aldı.

yakup4137, 4 yıl önce

T.edirgin
Aday Memur
06 Aralık 2019 22:43

Yazdıklarını okudum yaptım 1 saat içinde bankada kredi çektiğim görevli aradı, sigorta şirketinden kendisine mail gittiğini Sigorta iadesi talep etmişsiniz, ben daha önce böyle şeyle karşılaşmadım diyor.:))
shnserdar, 4 yıl önce

Kesinlikle alırsınız.

shnserdar
Memur
06 Aralık 2019 22:52

😊 daha çok karşılaşacaklar. Teşkilat olarak hep beraber gideceğiz üzerlerine. Mağduriyetini gideren kişilerde duymayan, bilmeyen arkadaşlara anlatırsa, yol gösterirse kısa zamanda herkes haberdar olacak bu durumdan. Kimsenin beş kuruşunu haksız olarak alamayacaklar.

T.edirgin, 4 yıl önce
Yazdıklarını okudum yaptım 1 saat içinde bankada kredi çektiğim görevli aradı, sigorta şirketinden kendisine mail gittiğini Sigorta iadesi talep etmişsiniz, ben daha önce böyle şeyle karşılaşmadım diyor.:))

T.edirgin
Aday Memur
06 Aralık 2019 22:54

Eyvallah herkese duyurup gelişmeleri yazarım burdan
shnserdar, 4 yıl önce

😊 daha çok karşılaşacaklar. Teşkilat olarak hep beraber gideceğiz üzerlerine. Mağduriyetini gideren kişilerde duymayan, bilmeyen arkadaşlara anlatırsa, yol gösterirse kısa zamanda herkes haberdar olacak bu durumdan. Kimsenin beş kuruşunu haksız olarak alamayacaklar.

Emre.ordu
Aday Memur
07 Aralık 2019 01:22

Aşama aşama yazma şansınız var mı bende aynı durumdayım
cyhn85, 4 yıl önce

bende bir kurumda memurum ve 15.11.2019 da vakıfbank dan 26 bin tl kredi kullandım kredi kullanırken benden 1000 tl ye yalın masraf alındı bunlar;

Dosya Masrafı 130 TL

Hayat sigortası 294 TL

Hayat sigortası 222 TL ( bunu neden yaptılar anlamamıştım)

Halden Anlayan paket 345 TL (Eft havale üctetsiz paketmiş)

Toplam 991 TL masraf aldırlar

Kamu personeli olmamızdan dolayı itiraz ettim ve 345 TL yi geri aldım

Hayat sigortalarının 11.maddelerine dayanarak 2 sigortayıda iptal ettirip iade aldım

sadece dosya masrafı kaldı onuda inşallah alacağım.

Yaptığım işlem internet bankacılığından mesaj göndererek bu masrafların iadesini istedim ister ikende yazılı olarak talep ettim. Olumsuz sonuçlanarak bana yazılı olarak döndüler.

Akabininde e devlet girerek ilgili masrafların iadesi için ilk önce aldığım yazılı olumsuz cevap ile bankalar birliği şikayet https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti yazdım ve tüm masraf kağıtlarını policeleri vs. ekleyerek gönderdim.

Tekrar bu sefer https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi girerek tüketici hakem heyetine yine tüm evrakları ekleyerek yazdım.

tabiki bu yapılanlar krediden 1 gün sonra idi yaklaşık 20 gün sonunda dediğim gibi 130 tl dosya masrafı dışında hepsini iade aldım dosya masrafı iadeside bu hafta gelir diye düşünüyorum.

Benim gibi vakıfbank (artı hesaba bile sigorta yapan) dan kredi masraflarını iade almak isteyenler bunları yapabilir.

kolay gelsin

Toplam 423 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi