Editörler : swat3410
«8910111213141516171819»

suprise123
Memur
21 Nisan 2020 20:24

Açtığım tüketici hakem başvurularına savunması geldi diye açıklama yapılmış bu ne demek?

plcman99
Aday Memur
21 Nisan 2020 22:59

Tamamda hayat sigortası bizim başımıza bişey gelirse bu kalan parayı ödemesi için yokmu? Biz bunu iptal ettik Olduda bize bişey oldu bu kalan borç sigortayı iptal ettiğimiz için geride bıraktıklarımıza yüklenmeyecek mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

shnserdar
Memur
22 Nisan 2020 12:53

Tüketici hakem heyeti,sigorta iptali ve para iadesi ile ilgili kendisine yapılan başvurularda anlaşmazlık konusu durumla ilgili bankadan cevap vermesini ister, bahsedilen savunma da bu cevaptır.

Başvuru da eksiklik yok, değerlendirme aşamasında karar verilmesi yakındır.

suprise123, 4 yıl önce

Açtığım tüketici hakem başvurularına savunması geldi diye açıklama yapılmış bu ne demek?

shnserdar
Memur
22 Nisan 2020 13:06

Biz, banka tarafından zoraki yaptırılmış olan sigırtaların iptali ve para iadesi için iptal etmek isteyen kişilere yol, yöntem göstermeye çalışıyoruz. Rıza dahilinde yapılmış olan sigortaların iptaliyle ilgili bir diyeceğimiz yok. Sigorta İptal konusuyla alakalı tercih size kalmış.

plcman99, 4 yıl önce
Tamamda hayat sigortası bizim başımıza bişey gelirse bu kalan parayı ödemesi için yokmu? Biz bunu iptal ettik Olduda bize bişey oldu bu kalan borç sigortayı iptal ettiğimiz için geride bıraktıklarımıza yüklenmeyecek mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

mertce5555
Aday Memur
24 Nisan 2020 13:06

shnserdar bu yararlı bir konu için teşekkür ederim.

Söylediğiniz gibi yaptım e-DEVLET üzerinden Sarı Panjur Konut Sigortası , Ferdi Kaza Sigortası, Konut Kredisi hayat sigortası dahil olmak üzere poliçe numaraları ile 3 ay ayrı şikayet bildirimi yaptım. 2 hafta önce kullanılmış bir kredidir

Ferdi kaza sigortası için dönüş yapıldı diğer ikisi beklemede.

Şikeyet : Konut kredisi kullanırken rızam olmadan mecburi olarak bana bildirilen ferdi kaza sigortasının iptalini ve ücretinin iadesini talep ediyorum. Gereğini arz ederim

Cevap : Resmi kurumlar iptal mercii olmayıp, iptal talebinizi poliçe işleminizi yaptırdığınız Vakıflar Bankası şubesine iletmeniz gerekmektedir.

Bundan sonra ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz memnun olurum.

shnserdar
Memur
24 Nisan 2020 14:42

Zoraki yaptırılan sigortalarla ilgili iki şekilde para iadesi alma yöntemi vardı. Bu durumla ilgili daha önce paylaşım yapmıştım.

Birinci yöntem : para iadesiyle ilgili olarak edevlet üzerinden bankalar birliği şikayet birimine şikayetimizi bildirmekti, bu yöntem ilk başkarda kısa yoldan uğraştırmadan sigorta iptalini ve para iadesini almamızı sağlıyordu, belki hala bu şekilde yapıldığında para iadesi yapan banka şubeleri olabilir.Bu yöntemle ilgili Genellikle işi yokuşa sürerek para iadesi yapmaktan kaçınmaya çalışıyorlar.

İkinci yöntem: ( benim tabirimle en etkili yöntem) ise öncelikle iptal ve aidesi istenilen sigortalarla ilgili yazılı olarak, yani vakıfın yada hangi banka ise ona ait mobil uygulamasından bankaya iptali istenen sigortanın poliçe numarasını yazarak iptal ve iade başvuruwunda bulunuyoruz kendileri tabi iade etmeyecekler, yokuşa sürecekler genellikle öyle yapıyorlar, zaten amacımız olumsuz cevap almak

Gelen olumsuz cevabın ekran fotoğrafını alırken mesajın geldiği tarih gözükür olmasına dikkat edelim çünkü çok önemli,

Diğer önemli husus ise mobil uygumaladan hesap hareketlwrine göz atarak iptali ve para iadesi istenen sigortanın dokeontunu bulup onunda ekran fotoğrqfını çektikten sonra

Edevlet üzerinden Bankalar birliği TÜKWTİCİ HAKEM HEYETİNE başvuru yapıyoruz ve ekran fotoğralarını başvuru esnasında dosya yükleme bölümüne yüklüyoruz ve başvuruyu tamamlıyoruz.

Yapılan başvuruyla ilgili neticeyi yine aynı ksımdan başvuru sorgula kısmından sorgulama yaparak öğrenebiliyoruz.

Vakıfbankla ilgili mobil uygulamadan başvuru yapacağmız zaman yapılacak işlemi sırasıyla konu başında belirtmiştim oraya bakabilirler, farklı banka ise bankadan iptal ve iadesi istenen sigortayla ilgili olumsuz cevabı yazılı olarak almanız yeterli diğer işlemler zaten aynısıdır.

mertce5555, 4 yıl önce

shnserdar bu yararlı bir konu için teşekkür ederim.

Söylediğiniz gibi yaptım e-DEVLET üzerinden Sarı Panjur Konut Sigortası , Ferdi Kaza Sigortası, Konut Kredisi hayat sigortası dahil olmak üzere poliçe numaraları ile 3 ay ayrı şikayet bildirimi yaptım. 2 hafta önce kullanılmış bir kredidir

Ferdi kaza sigortası için dönüş yapıldı diğer ikisi beklemede.

Şikeyet : Konut kredisi kullanırken rızam olmadan mecburi olarak bana bildirilen ferdi kaza sigortasının iptalini ve ücretinin iadesini talep ediyorum. Gereğini arz ederim

Cevap : Resmi kurumlar iptal mercii olmayıp, iptal talebinizi poliçe işleminizi yaptırdığınız Vakıflar Bankası şubesine iletmeniz gerekmektedir.

Bundan sonra ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz memnun olurum.

umutaxoy
Aday Memur
24 Nisan 2020 19:46

merhaba bugün aracima sigorta yaptırdım sigortam. net aracılığıyla. toplam 1400 TL ödedim. daha sonrasında bir de konut sigortası yapıldığını farkettim. 1270 araç sigortası 130 da konut sigortası için kesmişler. konutu iptal ettire bilirmiyim bu yöntemle? faydalı başlık teşekkürler. bu arada poliçemi düzenleyen doğa sigorta.

ofıca
Şube Müdürü
24 Nisan 2020 20:32

bende 2 gün önce ferdı kaza , hayat ve özel konut sıgortasının ıptali için başvuru yaptım bakalım ia

25 Nisan 2020 01:20

Arkadaşlar daha önce yazmistim hayat sigortamı baska şirketten yaptırıp kredi cekmis oldugum bankaya elden teslim ettiğimi. Her ne kadar banka boyle bisey olmayacağıni soyleyip parayi iade etmemek icin dirense de 24.04 2020 tarihi itibariyle banka parami iade etmiştir. Burda bu konuyu acan arkadaşa tesekkur ederim.

Ahmet343434, 4 yıl önce

devrem bende 10 gun önce vakifbanktan ihtiyac kredisi çektim. 1839 tl hayat sigortası ucret kestiler. sonrasında sözleşmeyi okudum. baska bir sigorta şirketinden ayni vadede ve ayni kredi tutarinda 450 tl ye yaptırdım. bankaya yeni yaptırdığım hayat sigortası evraklarını verdim ve dilekçe ile bankanin benden kesmis olduğu 1839 tl nin iadesini talep ettim. kredi işlemini yapan memuurn zoruna gitti tabi bu durum.bana geri veremeyeceklerini soyledi. bende kendisine sozlemedeki maddlerin acik acik istedigim sigorta şirketinden hayat sigortasını yapabileceğimi soyledim. iade etmezseniz sizi gerekli yerelere sikayet edecegimi soyledim. su an bekliyorum. ayrıca kredi cekecek arkadaslara soylemek istiyorum kredi çektikten sonra 30 gun icinde baska sigorta şirketinden ayni kosullarda daha uygun fiyata sigortanizi yaptirip bankayi daini murtehin olarak göstererek bankadan sigorta paranizi alabilirsiniz. ama bunu kredi cektikten sonra yapiniz. çünkü bunu oncesinde bankaya söylerseniz kredi vermemek icin bahane yaparlar bu durumu. 30 gun icinde yaparsaniz paranizin tamamini geri alabilirsiniz. 30 gun sonra yaparsaniz sigortanın baslangic tarihinden itibaren kac gun kullanmissaniz o tutar kesilip kalan tutar iade edilir.bide bankalar size bu parayi vermemk icin diretebilir. yada sizi üstü kapali bir sekilde tehdit edebilir sakin bunlara inanmayin. herturlu bu parayi alirsiniz. hayat sigortasi sozlesmesinde bunlar acikca belirtilmektedir. 2020 ocak yada subat ayinda birçok banka bddk tarafından trilyonlarca ceza almis sigorta kurallarına aykiri davrandıkları icin. hepinize iyi çalışmlar diliyorum arkadaşlar

shnserdar
Memur
25 Nisan 2020 16:47

Bu durumla ilgili benim yaşamış olduğum geri bildirim olmadığı için bir fikrim yok ancak bahsetmiş olduğum yöntemlerden ikincisini denemekte fayda, kaybedecek hiçbir şey yok.

umutaxoy, 4 yıl önce

merhaba bugün aracima sigorta yaptırdım sigortam. net aracılığıyla. toplam 1400 TL ödedim. daha sonrasında bir de konut sigortası yapıldığını farkettim. 1270 araç sigortası 130 da konut sigortası için kesmişler. konutu iptal ettire bilirmiyim bu yöntemle? faydalı başlık teşekkürler. bu arada poliçemi düzenleyen doğa sigorta.

ofıca
Şube Müdürü
25 Nisan 2020 21:10

devrem gtahmınen bankaların geriş dönüşü kaç gün sürer.mesela ben hayat sıgortasının ıptali için ziraat sıgortaya basvurmustum.ertesı gun şirket cvp yazmış.ıptali için ZİRAAT HAYAT EMEKLILIK AŞ. ye basvurun dıye.demekki diğer gonderdıklerımıode okumuslardır

shnserdar, 4 yıl önce

Bu durumla ilgili benim yaşamış olduğum geri bildirim olmadığı için bir fikrim yok ancak bahsetmiş olduğum yöntemlerden ikincisini denemekte fayda, kaybedecek hiçbir şey yok.

shadow 20
Şef
06 Mayıs 2020 15:46

Aralık 2019da bende iş bankasından ihtiyaç kredisi çekmiştim. 992 liralık hayat sigortası yapıldı. E devlet üzerinden başvuru yaptım;

Yapılan incelemede, 2130/17025*** numaralı poliçenizin 3 Aralık 2019 tarihinde, Türkiye İş

Bankası A.Ş kullanmış olduğunuz krediye istinaden düzenlendğii tespit edilmiştir.

Bu bağlamda, poliçenizin iptali için dain-i mürtehin olarak kayıtlı olan Türkiye İş Bankası A.Ş

Yüksekova/Hakkari Şubesi?nin muvafakat etmesi gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

böyle bir cevap geldi ne yapmalıyım.

tanbey41
Aday Memur
13 Mayıs 2020 01:09

Mesajın başında 29.02.2019 yazmışım 29.02.2020 olacak.

Sarı Panjur Konut Sigortası ile ilgili başvurum sonucu 230 TL geri aldığımı bahsetmiştim.

Fakat bankanın Halden Anlayan Paket ile ilgili kendi sayfasından yaptığım başvuruya olumsuz cevap verdiğini belirtmiştim. 03.03.2020 günü konunun ilk mesajında belirtildiği şekilde Bankalar Birliği Tüketici Hakem Heyetine normal web üzerinden (mobil olmuyor) başvuruda bulundum, başvurumda konuyu ve bilhassa maaş müşterisi olduğumu ve bu paketin şahsıma hiçbir avantaj sağlamadığını belirttim. Bankalar birliği hakem heyeti bankaya başvuruyu ve bu başvurunun sonucunun olumsuz olmasını şart koşuyor. Bu yüzden hakem heyeti sayfasında konuyu güzelce izah ettikten sonra belge ekle kısmından 1- kesintinin yapıldığına dair dekont görüntüsü, 2-bankaya yaptığımız başvurunun ekran görüntüsü ve 3- bankasının cevabi yazısının ekran görüntüsünü olmak üzere üç belge görüntüsünü giriyoruz (belge görüntüsü ekle kısmından) eğer bu belgeler eksik olursa bankalar birliği başvuruyu işleme koymuyor.

Ben 03.03.2020 de başvurdum, yaklaşık 40-45 gün sonra başvurumun kabul edildiğini ve Vakıflar Bankasından savunma istendiğine dair bildirim geldi, Bu süreç devam ederken 09.05.2020 günü bankadan ve hakem heyetinden mesaj geldi, bankanın talebimi yerine getirdiğini, bahse konu ücretin hesabıma yatırıldığına dair, tam iftar vaktiydi, 630 TL mutlu oldum.

Konuyu açan kardeşimin Rabbim muradını kabul eyler inşallah, ben onun sayesinde toplam 630+230 =860 TL geri aldım.

Hayat sigortası için ise başvurum yapmamaya karar verdim, bu pandemi beni korkuttu, yaş 48, Ama uğraşılsa geri alınacağına adım gibi eminim, banka konuyla ilgili cevabi yazısında muhatabın şube olduğunu oraya başvuru yapmamızı söylüyor, koca genel merkez topu cevaben şubeye atıyyor. Durum bu Hayırlı Ramazanlar.

tanbey41, 4 yıl önce

1- deniz sıcak arkadaş, 29.02.2019 da e-devlet üzerinden hazine genel müs. sigorta şikayet kısmından başvuru yaptım konunun ilk mesajında belirtildiği şekilde, sigorta şirketi şubeden kredi işlemlerini yapan memuru arıyor, banka görevlisi iptal edilsin derse aynı gün hesabına para yatıyor. Ben konuyu şubeden öğrendim.

2- shnserdar kardeşim o bahse konu mesajı gördüm, mesaj sahibine özel mesaj atmama rağmen yanıt gelmedi, elimizde olumlu karar olması yeni karar konusunda elimizi güçlendirir, bu şubede kendi rızamızla sigorta yaptığımıza dair belge elimizi en zayıflatan konu. Konunun tük hakem heyeti ile kalmayacağı, bankanın mahkemeye gideceği açık, kısaca biz polisiz öyle bir konuya girerken iyi hazırlık yapmak lazım, gelişme olursa yazacağım.

Elinde konut sigortası hayat sigortası ile ilgili belge, karar belge vs olan varsa lütfen özelden veya buradan yazsın. tşkler.

shnserdar
Memur
13 Mayıs 2020 04:02

Sarı panjur konut sigortası ve halden anlayan paket ile ilgili para iadesinin kısa zaman içinde yapılmasına sevindim. Güzel dileklerin içinde teşekkür ederim abi, darısı yapılan başvurularla ilgili para iadesi bekleyen meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza. İnsanların bu konu başlığından faydalanarak para iadesi aldıklarını gördüğüm zaman en az onlar kadar mutlu oluyorum. Umarım para iadesi alamayan kimse kalmaz.

tanbey41, 4 yıl önce

Mesajın başında 29.02.2019 yazmışım 29.02.2020 olacak.

Sarı Panjur Konut Sigortası ile ilgili başvurum sonucu 230 TL geri aldığımı bahsetmiştim.

Fakat bankanın Halden Anlayan Paket ile ilgili kendi sayfasından yaptığım başvuruya olumsuz cevap verdiğini belirtmiştim. 03.03.2020 günü konunun ilk mesajında belirtildiği şekilde Bankalar Birliği Tüketici Hakem Heyetine normal web üzerinden (mobil olmuyor) başvuruda bulundum, başvurumda konuyu ve bilhassa maaş müşterisi olduğumu ve bu paketin şahsıma hiçbir avantaj sağlamadığını belirttim. Bankalar birliği hakem heyeti bankaya başvuruyu ve bu başvurunun sonucunun olumsuz olmasını şart koşuyor. Bu yüzden hakem heyeti sayfasında konuyu güzelce izah ettikten sonra belge ekle kısmından 1- kesintinin yapıldığına dair dekont görüntüsü, 2-bankaya yaptığımız başvurunun ekran görüntüsü ve 3- bankasının cevabi yazısının ekran görüntüsünü olmak üzere üç belge görüntüsünü giriyoruz (belge görüntüsü ekle kısmından) eğer bu belgeler eksik olursa bankalar birliği başvuruyu işleme koymuyor.

Ben 03.03.2020 de başvurdum, yaklaşık 40-45 gün sonra başvurumun kabul edildiğini ve Vakıflar Bankasından savunma istendiğine dair bildirim geldi, Bu süreç devam ederken 09.05.2020 günü bankadan ve hakem heyetinden mesaj geldi, bankanın talebimi yerine getirdiğini, bahse konu ücretin hesabıma yatırıldığına dair, tam iftar vaktiydi, 630 TL mutlu oldum.

Konuyu açan kardeşimin Rabbim muradını kabul eyler inşallah, ben onun sayesinde toplam 630+230 =860 TL geri aldım.

Hayat sigortası için ise başvurum yapmamaya karar verdim, bu pandemi beni korkuttu, yaş 48, Ama uğraşılsa geri alınacağına adım gibi eminim, banka konuyla ilgili cevabi yazısında muhatabın şube olduğunu oraya başvuru yapmamızı söylüyor, koca genel merkez topu cevaben şubeye atıyyor. Durum bu Hayırlı Ramazanlar.

deniz sıcak
Aday Memur
13 Mayıs 2020 11:23

Aynen arkadas dan Allah razi olsun.Ben sigorta tuketice basvurdum kabul edilmedi.Bankalar Birligi heyetine basvurdum eksik belge den dolayi yarim kaldi.Banka dan belge almak zor.Tamamlayip tekrar basvuracagim insallah.Yalniz krediler uzun vadeli oldugu icin her yil kesiliyordu bu ucretler gecen seneleri alirsak ileri ki senelerde kesilmeye devam edecek mi

shnserdar
Memur
13 Mayıs 2020 13:23

İlgili kredi den dolayı sigorta veya paketle ilgili para iadesi olduğu zaman aynı krediyle ilgili tekrar dan kesinti durumu söz konusu olamaz.

Bankadan belge almanın zor olduğundan bahsetmişin ama aslında zor olan hiçbir şey yok, mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanıyorsa gerekli bütün belgeler ordan temin edilebilir, bu durumla ilgili daha önceki paylaşımlarımda detaylar mevcut.

deniz sıcak, 4 yıl önce

Aynen arkadas dan Allah razi olsun.Ben sigorta tuketice basvurdum kabul edilmedi.Bankalar Birligi heyetine basvurdum eksik belge den dolayi yarim kaldi.Banka dan belge almak zor.Tamamlayip tekrar basvuracagim insallah.Yalniz krediler uzun vadeli oldugu icin her yil kesiliyordu bu ucretler gecen seneleri alirsak ileri ki senelerde kesilmeye devam edecek mi

gurtbyy
Aday Memur
15 Mayıs 2020 04:19

Konuyu açan arkadaşa bizleri aydınlattığı için teşekkürler. Bende Vakıfbank tan 7 mayıs 'ta 115 bin ihtiyaç kredisi çektim. Kredi sonrası 630 lira kredi tahsis ücreti, 750 lira kredili hayat sigortası, 630 lira halden anlayan paket, ayrıca Can kurtaran Sağlık Sigortası yapılmış. Halden Anlayan Paket için bankaya mesaj attım. Diğer hayat sigortası ve cankurtaran sigortası için e devlet sigortacılık başvuru merkezine mesaj attım. Cevap bekliyorum. gelişmeleri burdan paylaşırım

gurtbyy
Aday Memur
17 Mayıs 2020 04:23

Banka ve sigorta bilgi merkezi mesajlara ne kadar sürede cevap veriyor . bilgisi olan var mı ?

fani_madida
Daire Başkanı
22 Mayıs 2020 23:07

müşteri hakem heyetine başvurduğum 2 dosya olumlu sonuçlandı ve vakıfbank halden anlayan paket ücretleri tarafıma iade oldu. Sizler de başvurun, Vakıfbank denen bankada 1 kuruşunuzu bırakmayın.

fani_madida
Daire Başkanı
22 Mayıs 2020 23:16

halden anlayan paket ücreti için iade sürecini paylaşıyorum. Önce bankanın mobil uygulamasına girip çekmiş olduğunuz kredi ile ilgili kesilen halden anlayan paket ücretinin iadesini isteyin. Bankadan e-mail vasıtasıyla cevap isteyin. cevap geldikten sonra, cevabı pdf formatına cevirin. Ardından vakıfbank hesabınızdan hesap özeti kısmına gelip halden anlayan paket ücretinin tarafınızdan tahsilini gösteren dekontu pdf formatına çevirin.

Bu 2 belge ile beraber e-devlet üzerinden bireysel müşteri hakem heyetine başvurunuzu yapın. Birkaç ay içinde olumlu sonuçlanacaktır. dosyanın olumlu sonuçlanmasının Ardından banka telefonunuza sms atarak parayı hesabınıza otomakit olarak iade ediyor.

Bireysel müşteri hakem heyetine başvurunuzu yaparken halden anlayan paket ücretinin tarafınızın rızası olmadan kesildiğini mutlaka belirtin. Bankanın maaş müşterisi olduğunuzu ve size sunulan halden anlayan paket adı altındaki hizmeti zaten ücretsiz aldığınızı,bankanın kredi kullandırırken bu halden anlayan paketi satın almayı mecburi tuttuğunu mutlaka belirtin.

Bankada 1 kuruş paranızı bırakmayın.

Toplam 423 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi