Editörler :
23 Mayıs 2020 01:03

gurtbyy
Aday Memur
Konuyu açan arkadaşa bizleri aydınlattığı için teşekkürler. Bende Vakıfbank tan 7 mayıs 'ta 115 bin ihtiyaç kredisi çektim. Kredi sonrası 630 lira kredi tahsis ücreti, 750 lira kredili hayat sigortası, 630 lira halden anlayan paket, ayrıca Can kurtaran Sağlık Sigortası yapılmış. Halden Anlayan Paket için bankaya mesaj attım. Diğer hayat sigortası ve cankurtaran sigortası için e devlet sigortacılık başvuru merkezine mesaj attım. Cevap bekliyorum. gelişmeleri burdan paylaşırım
gurtbyy, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kredili Hayat Sigortası ve Camkur
23 Mayıs 2020 01:07

gurtbyy
Aday Memur
Konuyu açan arkadaşa bizleri aydınlattığı için teşekkürler. Bende Vakıfbank tan 7 mayıs 'ta 115 bin ihtiyaç kredisi çektim. Kredi sonrası 630 lira kredi tahsis ücreti, 750 lira kredili hayat sigortası, 630 lira halden anlayan paket, ayrıca Can kurtaran Sağlık Sigortası yapılmış. Halden Anlayan Paket için bankaya mesaj attım. Diğer hayat sigortası ve cankurtaran sigortası için e devlet sigortacılık başvuru merkezine mesaj attım. Cevap bekliyorum. gelişmeleri burdan paylaşırım
gurtbyy, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kredili Hayat Sigortası ve Cankurtaran Sağlık Sigortası yapılmıştı. 750 lira peşin kesilen Cankurtaran Sağlık sigortasının iadesi yapıldı. ancak banka da kredi çektiğim görevli ısrarla hayat sigortasının iptal olmayacağını söylüyor. Hayat Sigortasının iptali için sigorta bilgi merkezine mesaj attım. halden anlayan paket in iptali içinde vakıfbank mobil bankacılıktan mesaj attım. tarafıma cevabin sms gönderilmesini istedim.
23 Mayıs 2020 22:48

Yörük Türkmen Beyi
Aday Memur

İyi akşamlar arkadaşlar benim iki bankada kredim var bunlar;

- Ziraat katılım bankası Konut almıştım ( Dask, Konut ve Hayat sigortaları) yapıldı.

- Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı kullanmıştım (kredili hayat, finansman güvence sigortası) yapıldı.

Bunlardan hangisini geri alabilirim. Banka sigortayı iptal etmek istemezse ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler..

24 Mayıs 2020 06:53

shnserdar
Memur

İyi akşamlar arkadaşlar benim iki bankada kredim var bunlar;

- Ziraat katılım bankası Konut almıştım ( Dask, Konut ve Hayat sigortaları) yapıldı.

- Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı kullanmıştım (kredili hayat, finansman güvence sigortası) yapıldı.

Bunlardan hangisini geri alabilirim. Banka sigortayı iptal etmek istemezse ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler..

Yörük Türkmen Beyi, 1 hafta önce - Alıntıya git

Dask haricindeki tüm sigortaların iptali ve iadesi mümkün, iadelerle ilgili daha önceki paylaşımları okumanızda fayda var. Bankanın rızanız olduğuna dair imzalı evrakınız var dese dahi iptal edilebilir.

27 Mayıs 2020 14:45

gurtbyy
Aday Memur

Dask haricindeki tüm sigortaların iptali ve iadesi mümkün, iadelerle ilgili daha önceki paylaşımları okumanızda fayda var. Bankanın rızanız olduğuna dair imzalı evrakınız var dese dahi iptal edilebilir.

shnserdar, 1 hafta önce - Alıntıya git
numaralı poliçe, sigortalının T. Vakıflar Bankası T.A.O. 'dan kullanmış olduğu krediye istinaden tanzim edilmiştir. Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği gereğince farklı bir şirkette düzenlenen teminat ile süre şartlarını sağlayan Dain-i Mürtehin şube olan poliçenin şubeye ibraz edilmesi ve uygun bulunması halinde, sigorta ettiren / Dain-i Mürtehin şube tarafından ............... 'ın ........... numaralı poliçesi iptal edilebilecektir.
27 Mayıs 2020 14:46

gurtbyy
Aday Memur
Banka yukarıdaki gibi cevap vermiş. sonuç olarak hayat sigortanızı iptal edemeyiz diyorlar. ???
27 Mayıs 2020 18:30

shnserdar
Memur
Banka yukarıdaki gibi cevap vermiş. sonuç olarak hayat sigortanızı iptal edemeyiz diyorlar. ???
gurtbyy, 5 gün önce - Alıntıya git

İhtiyaç kredisiyle ilgili olarak, bankaca yüksek fiyata yapılmış hayat sigortası poliçesini, dışarda daha uygn fiyata yaptırdığını ve poliçeyi banakaya ibraz ederek bankanın yüksek fiyata düzenlemiş olduğu hayat sigortasının iptali ve para idesini aldığını bu grupta paylaşan kişiler olmuştu, o yüzden bende bununla ilgili bu poliçenin de iptal olacağını belirtmiştim. Bu konuyla ilgili benim twcrübem olmadı bu grupta paylaşılınca doğru olduğunu düşünerek iadesi olabileceğini düşündündüğüm için belirttim.

Ayrıca sigorta iptali ve para iadesi almanın iki yöntwmi olduğunu ve detaylarını daha önce paylaşmıştım.

Birincisi edevlet üzerinden sigorta şikayet birimine şikayet etmek

İkicisi ve mutlak olan yöntemde yine edevlet üzerinden tüketici hakem heyetine müracaat etmekti

Birinci yöntem de bankaya göre durum değişebiliyor, kimi banka şikayete konu sigorta iptalini ve para iadesini yaparken kimisi işi yokuşa sürüyor, sigorta şikayet. Merkezininde bankanın olumsuz cevabını size iletmekten başka yapabildiği birşey yok.

İkinci yöntemde para iadesi almak biraz uzun sürmüş olsada

Paranızı söke söke alıyorsunuz, yine beliertiyorum ihtiyaç kredisine yapılan hayat sigortasıyla ilgili almış olduğum bir iade yok.

27 Mayıs 2020 18:44

shnserdar
Memur

Ayrıca. HALDEN ANLAYAN PAKET diğer adıyla FUL PAKET ÜYELİĞİ nin iptali ve para iadesiyle ilgili edevlet üzerinden tüketici hakem heyetine yaptığım başvuru sonucu iki gün önce sonuçlandı ve PARA İadesine karar verildi. Aynı derttten muzdarip diğer kişilerin dikkatine. Bu paketin kapsamı EFT havale işlemlerinin ücretsiz yapılması biz zaten maaş protokol anlaşması gereği bu işlemleri ücretsiz yapıyoruz, adamlar para koparmak için böyle bahaneler buluyorlar. Bu bankalara ayar oluyorum, özelliklede kamu bankalarına diğer bankalara örnek olacağı yerde ördek oluyor.

27 Mayıs 2020 22:15

gurtbyy
Aday Memur

Ayrıca. HALDEN ANLAYAN PAKET diğer adıyla FUL PAKET ÜYELİĞİ nin iptali ve para iadesiyle ilgili edevlet üzerinden tüketici hakem heyetine yaptığım başvuru sonucu iki gün önce sonuçlandı ve PARA İadesine karar verildi. Aynı derttten muzdarip diğer kişilerin dikkatine. Bu paketin kapsamı EFT havale işlemlerinin ücretsiz yapılması biz zaten maaş protokol anlaşması gereği bu işlemleri ücretsiz yapıyoruz, adamlar para koparmak için böyle bahaneler buluyorlar. Bu bankalara ayar oluyorum, özelliklede kamu bankalarına diğer bankalara örnek olacağı yerde ördek oluyor.

shnserdar, 5 gün önce - Alıntıya git
halden anlayan paket ücret iadesi için bankaya mesaj attım ama 1 hafta oldu cevap vermediler. cevap beklemeden tüketici hakem heyetine yaziyim mi sizce ?
27 Mayıs 2020 23:02

shnserdar
Memur
halden anlayan paket ücret iadesi için bankaya mesaj attım ama 1 hafta oldu cevap vermediler. cevap beklemeden tüketici hakem heyetine yaziyim mi sizce ?
gurtbyy, 5 gün önce - Alıntıya git

Bankadan olumsuz cevap gelmeden, tüketici hakem heywti başvurusu kabul olmaz. Virüsten dolayı gecikme olmuştur. Ayrıca bankadan gelen olumsuz cevabın geldiği tarih belli olacak şekilde ekran fotoğrafınalınıp, başvıru esnasında dosya yükleme bölümüne yüklenmesi gerekir. Daha önceki paylaşımlarım okunursa hemen hemen bütün soruların cevabını daha önce verdim. Cevap vermemiş olduğum soru olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

27 Mayıs 2020 23:07

Mustfa4444
Aday Memur
Merhabalar.Bireysel Müşteri Hakem Heyeti 27 Martta Halden Anlayan Paket iadesi konusunda OLUMLU karar verdi.3 Nisan da bana tebliğ etti.Ancak tarafıma herhangi bi iade olmayınca Vakıfbank Mobilde bize yazın kısmına başvurdum.Cevap olarak kendilerine herhangi bi karar ulaşmadığını karar bankaya tebliğ edilince ödeme yapacaklarını bildirdiler. Aynı durumda olan var mı. Bundan sonra ne yapmak gerekir. Tekrar Tbb ye mi başvurayım
28 Mayıs 2020 00:27

serwer3095
Aday Memur

Konut kredisinde kesilen sigorta ve masraflar dahil basvurdum dekontları ve bankanın verdıgı cevapları ekleyerek tam olarak uc ayı gectı gecen ay mail geldi hangi masrafları istiyorsunuz diye bende tekrar dekontları ve ıatedıgım masrafları yazdım ancak halen sonuc yok. E devletten bakıyorum bılgı ve belge bekleniyor diyor musterı hizmetlerini aradım son gonderdıgım dekontlarda gıtmıs ancak yorgunluktan kayıda henuz gırmemıs dedi temsilci. Tam olarak uc ay doldu acaba daha ne kadar surer bilgisi olan varmı

28 Mayıs 2020 00:28

sınıfsi22
Aday Memur

Konuyu açandan Allah razı olsun, vakıftan100000 tl ihtiyaç kredisi için 1039 tl hayat sigortası yapılmıştı, netten bulduğum başka bi firmaya 300 liraya sigorta yaptırıp, poliçeyi bankaya götürdüm, olmaz etmez diye baya uğraştırdılar ama yazılı cevap istiyorum deyince mecbur işleme aldılar, 1 hafta sonra param iade edildi, üstelik krediyi çekeli 2 ayı geçmişti, 2 aylık ücret kesilmiş oldu ama yine de kardayım,. Halden anlayan paket için de edevletten başvuruyu bankadan cevap almadan yapmıştım, belge istediler e devletten, onları da verdim, sonuç bekliyorum

28 Mayıs 2020 12:44

gurtbyy
Aday Memur

Konuyu açandan Allah razı olsun, vakıftan100000 tl ihtiyaç kredisi için 1039 tl hayat sigortası yapılmıştı, netten bulduğum başka bi firmaya 300 liraya sigorta yaptırıp, poliçeyi bankaya götürdüm, olmaz etmez diye baya uğraştırdılar ama yazılı cevap istiyorum deyince mecbur işleme aldılar, 1 hafta sonra param iade edildi, üstelik krediyi çekeli 2 ayı geçmişti, 2 aylık ücret kesilmiş oldu ama yine de kardayım,. Halden anlayan paket için de edevletten başvuruyu bankadan cevap almadan yapmıştım, belge istediler e devletten, onları da verdim, sonuç bekliyorum

sınıfsi22, 4 gün önce - Alıntıya git
kredi süreniz ne kadar di, yeni hayat sigortasını nereden, kaç yıllık yaptırdınız. Banka nin yaptığı yenilemeli diye biliyorum.
28 Mayıs 2020 15:37

sınıfsi22
Aday Memur
kredi süreniz ne kadar di, yeni hayat sigortasını nereden, kaç yıllık yaptırdınız. Banka nin yaptığı yenilemeli diye biliyorum.
gurtbyy, 4 gün önce - Alıntıya git

24 aylık kredi çektik, yine 24 aylık hayat sigortası yaptırdık, 2 ay ödemiştik, banka o kısmı keserek iade yaptı. netten hayat sigortası hesaplama yazdım, ilk çıkan siteyi arayarak telefondan sigorta yaptırdık, burda bi arkadaş yazmıştı site adını, ona güvendik açıkçası. Bankaya hiçbişey söylemeden direk sigortayı yaptırdık, poliçe ve dilekçeyle bankaya gittik. Yapmamak için çok uğraştırdılar ama dilekçemize yazılı cevap istediğimizi ısrarla söyledik. Bi hafta 10 gün içinde hesabımıza yatırdılar

28 Mayıs 2020 16:01

Mustfa4444
Aday Memur
Merhabalar.Bireysel Müşteri Hakem Heyeti 27 Martta Halden Anlayan Paket iadesi konusunda OLUMLU karar verdi.3 Nisan da bana tebliğ etti.Ancak tarafıma herhangi bi iade olmayınca Vakıfbank Mobilde bize yazın kısmına başvurdum.Cevap olarak kendilerine herhangi bi karar ulaşmadığını karar bankaya tebliğ edilince ödeme yapacaklarını bildirdiler. Aynı durumda olan var mı. Bundan sonra ne yapmak gerekir. Tekrar Tbb ye mi başvurayım
Mustfa4444, 5 gün önce - Alıntıya git
Bu konuda bilgisi olan yok mu
28 Mayıs 2020 17:17

shnserdar
Memur
Mustfa4444, 5 gün önce - Alıntıya git

Gelen mesajda herşey net aslıda, birazcık sabretmek yeterli, parayı paşa paşa yatıracaklardır. Herhangi bir yere müracaat etmeye gerek yok, koronadan dolayı galiba işler biraz yavaş ilerliyor.

Toplam 237 mesaj