Editörler :
06 Ocak 2020 03:09

baytahmin
Aday Memur

Aynen öyle imza alıyorlar hatta aynı durumu bizzat yaşadım. Pes etmedim ve ilgili yere durumu izah ettikten sonra paşa paşa poliçeyi iptal ederek paramın tamamını iade ettiler. İmza attık bir sonuç elde edemeyiz demeyin, bu olayın birden fazla geri bildirimini almış biri olarak söylüyorum. Dediğimi yaptığınız zaman kısa zaman içinde paranızı alabilirsiniz.

shnserdar, 2 ay önce - Alıntıya git

devrem çok teşekkür ederim hem başlık açıp burdan hepimizi bilgilendirdin yaptığım başvurulardan ilki bir kaç gün önce iade oldu şimdi diğerlerini bekliyorum. Allah razı olsun.

07 Ocak 2020 22:29

suprise123
Aday Memur

Konu sahte mi anlamadım bahsettiğiniz yere başvurumu yaptım. Her başvuruma biz bilirkişi ,hakem heyeti, sigorta tahkim komisyonu gibi bağlayıcı kararlar veremeyiz cevabı geldi. Size nasıl iade geliyorsa bana bu cevap geliyor aynı şekilde anlattığımız gibi bende yaptım.

07 Ocak 2020 23:09

Exelans cop
Aday Memur

Ben de 15 gün önce belirttiğiniz şekilde başvurumu yaptım ancak bugune kadar olumlu yada olumsuz bir cevap henüz gelmedi. Bu normal mi?

07 Ocak 2020 23:49

szymek61
Şef

Gelen cevaplar bankadan bankaya/şubeden şubeye göre değişiyor,peşini bırakmayın.Olumsuzcevapları THH ye verin. O da olmazsa sigorta şirketini arayıp/mail atıp poliçenin iptalini talep edin.

09 Ocak 2020 21:37

shnserdar
Memur

EKŞİ SÖZLÜKTE GÖRMÜŞ OLDUĞUM PAYLAŞIMI OLDUĞU GİBİ PAYLAŞIYORUM. Umarım aynı durumdan muzdarip olan kişiler için faydalı olur.

"kendi tecrübemi de yazayım belki yardımcı olur birilerine; bundan tam 5 yıl önce, aynı şekilde, ziraat bankası konut kredisi oranını, 1 ay boyunca 0,64 e sabitledi. bu sabitleme ile birlikte diğer bankalarda kredileri bu orana çekmek zorunda kaldı. mevcut kredim, yapı kredi bankasında ve 0,85 oranında idi ve yapı kredi benim oranımı 0,65 e çekerek, krediyi yapılandırdı. yapılandırma yaparken kapatma cezası (%2) ve dosya masrafı kesti. daha sonra dava açtım. bilirkişi ayni bankada yapılan işlemin bir kapatma olmadığını, yapılandırma olduğunu ve ceza kesilemeyeceğine karar verdi. sonrasında hem ceza hemde dosya masraflarını faizi ile geri aldım."

19 Ocak 2020 00:26

obruhracnu
Aday Memur

Ben de kamu bankalarının birinden konut kredisi kullandım. Kredi ile birlike dask ve kredili hayat sigortasi dışında ek olarak 1800 TL'ye yakın zorunlu olmayan sigorta ve police de satın almak zorunda birakildim. Bunlarin iadesi ile alakalı bankaya basvurdum, olumsuz yanıt aldim. Hakem heyetine basvurdum, beklemedeyim. Merak ettiğim konu şu, bir daha krediye ihtiyacım oldugunda banka bana bizi hakem heyeti ile muhattap ettiginiz icin sizinle calismak istemiyoruz, size kredi vermeyecegiz." diyebilirler mi? Ayrica krediyi 0.99dan cekmistim, bu paketler iptal edildigi takdirde kredi faiz oranını arttirabilirler mi

19 Ocak 2020 06:10

burakkilic8
Aday Memur

Ben de kamu bankalarının birinden konut kredisi kullandım. Kredi ile birlike dask ve kredili hayat sigortasi dışında ek olarak 1800 TL'ye yakın zorunlu olmayan sigorta ve police de satın almak zorunda birakildim. Bunlarin iadesi ile alakalı bankaya basvurdum, olumsuz yanıt aldim. Hakem heyetine basvurdum, beklemedeyim. Merak ettiğim konu şu, bir daha krediye ihtiyacım oldugunda banka bana bizi hakem heyeti ile muhattap ettiginiz icin sizinle calismak istemiyoruz, size kredi vermeyecegiz." diyebilirler mi? Ayrica krediyi 0.99dan cekmistim, bu paketler iptal edildigi takdirde kredi faiz oranını arttirabilirler mi

obruhracnu, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bende aynı durumdayım 0.99'dan çektim e devletten hepsi için başvuru yaptım hayat sigortası için başka yerden yaptırıp şubeye bilgi verirseniz ancak o zaman iptal edilebilir yanıtını aldım, konut kredisi iptal oldu param hesabıma yattı, full paket ücreti için tbb bireysel müşteri hakem heyetine ve tüketici hakem heyetine 2 ay önce başvurdum, tbb'den 10 gün önce cevap geldi tüketici hakem heyetine de başvurduğum için dosyam gündemden çıkarılmış, tüketici hakem heyetinden de 3 gün önce cevap geldi haklı bulundum, bakalım banka itiraz edecek mi hesabıma parayı yatırcak mı. Banka bunlara itiraz ettiğimiz için kredi oranını yükseltemez bir dahaki çekimde sıkıntı çıkarmaz.
19 Ocak 2020 08:14

Exelans cop
Aday Memur

Merhabalar. Ben de Ziraat katılım bankasından 0.99 kar marjiyla konut finansmani cektim ve burada belirtildiği sekilde yapilan sigorta ve kesilen ucretler icin e devlet uzerinden başvurularımı yaptım ancak suana kadar Tahsil ucreti ve hayat sigortası için banka olumsuz cevap verdi. Gerekceleri de imzaladigim evraklar. Tahsil ücretini binde 5 oraninda ayarlamislar. Sizce tahsil ücretini almam ve hayat sigortasını iptal ettirmem mümkün mü? Diger kesintiler ve sigortalar için henüz cevap gelmedi.

19 Ocak 2020 10:47

burakkilic8
Aday Memur

Merhabalar. Ben de Ziraat katılım bankasından 0.99 kar marjiyla konut finansmani cektim ve burada belirtildiği sekilde yapilan sigorta ve kesilen ucretler icin e devlet uzerinden başvurularımı yaptım ancak suana kadar Tahsil ucreti ve hayat sigortası için banka olumsuz cevap verdi. Gerekceleri de imzaladigim evraklar. Tahsil ücretini binde 5 oraninda ayarlamislar. Sizce tahsil ücretini almam ve hayat sigortasını iptal ettirmem mümkün mü? Diger kesintiler ve sigortalar için henüz cevap gelmedi.

Exelans cop, 1 hafta önce - Alıntıya git
Kesin olmamakla birlikte benim anladığım kadarıyla kredi tahsis ücreti kredinin %0.5'i 2014 yılından sonra yasal olmuş, hayat sigortası ise başka bir yerden yapıldığı takdirde iptal ediyor banka. Dask zorunlu ve uygun zaten yararımıza. Diğer kesintileri de peşini bırakmadığımız sürece alabiliriz diye düşünüyorum.
Toplam 169 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?