Editörler : Pangaea
06 Aralık 2019 14:52

Suriyelilerin Öğretmen olarak Atanması

Sadece Adana'da 830 suriyeliyi sözleşmeli öğretmen olarak atamışlar.

Eğer doğruysa,ben bunlara hakkımı helal etmiyorum.Allah bu dünyada da,öbür dünyada da bunu yapanlardan hesabını sorsun .

iras
Genel Müdür
06 Aralık 2019 15:53

Bu uygulama geçen sene de vardı .hatta tüm kamu kurumlarında memur olabilsinler diye çalışma yapıyormuş AB.gecen hafta haberi çıktı

Fencilerinhali
Kapalı
06 Aralık 2019 17:40

Bizde burda bi taraflarımızı yırtalım kadro alcaz diye kendi memeleketimizde ikinci sınıf insan muamelesi görüyoruz resmen

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:50

emin misiniz?

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 22:41

Dogru haberdir. Maaslari da bizim kasadan odeniyor, arap siginmacilar icin.
Bergman48, 4 yıl önce
emin misiniz?

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:15

Suriyeli çocukların dersine giriyorlardır herhalde çok mantıksız değil öyleyse o masum cocukların da eğitim hakkı olması gerekiyor
fhurghan, 4 yıl önce
Dogru haberdir. Maaslari da bizim kasadan odeniyor, arap siginmacilar icin.

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:15

gerekiyor ama benim kasamdan degil.
Bergman48, 4 yıl önce
Suriyeli çocukların dersine giriyorlardır herhalde çok mantıksız değil öyleyse o masum cocukların da eğitim hakkı olması gerekiyor

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:18

yani saygı duyuyorum size ama politika işinden daha hassas bir durum var bana göre bizden gidecekse bu şekilde gitsin razıyım ben
fhurghan, 4 yıl önce
gerekiyor ama benim kasamdan degil.

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:19

ayrani yok icmeye atla gider ... lafi tam oturmus.
Bergman48, 4 yıl önce
yani saygı duyuyorum size ama politika işinden daha hassas bir durum var bana göre bizden gidecekse bu şekilde gitsin razıyım ben

f0xy
Şef
06 Aralık 2019 23:22

Eğitimde gelecek amaçlanır, vizyonu olan insanların öğretmenlik yapmasını isterim. Hocamızın ne demek istediğini anlayamadığınızı düşünüyorum. Bu hassas bir konu, gelişigüzel yorumlamak adil olmayacaktır

fhurghan, 4 yıl önce

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:24

Acik ve net, hatali dis isleri politikalari ve sureci iyi yonetememe, su anda tr dis politikada tamamen krizli bir surec yonetiyor. Bastan sona hatali ve revize edilmeli.
f0xy, 4 yıl önce

Eğitimde gelecek amaçlanır, vizyonu olan insanların öğretmenlik yapmasını isterim. Hocamızın ne demek istediğini anlayamadığınızı düşünüyorum. Bu hassas bir konu, gelişigüzel yorumlamak adil olmayacaktır

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:24

vergi rekortmeni felan değilseniz çok takmayın siz de en fazla bir kalem bağışlamışsınız gibi düşünün
fhurghan, 4 yıl önce

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:26

Atama deyince kasada para yok dedikleri zaman, aa neden bize para yok demende de mantik yok o zaman, o bizim paramiz sadece vergi verenlerin degil, 45 milyar cebinden suriyelilere hibe etmissin, 100bin ogretmen atamasinin maliyeti 10 milyar yillik. 5 yillik 100bin ogretmenin maasi odenirdi, bizim ayrica fikirleri de revize etmemiz lazim cok seviyorsan el evine 2 3 tane bak.
Bergman48, 4 yıl önce
vergi rekortmeni felan değilseniz çok takmayın siz de en fazla bir kalem bağışlamışsınız gibi düşünün

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:27

atama olur biraz geç olsa bile ama umarım siz öğretmen olmazsınız
fhurghan, 4 yıl önce
Atama deyince kasada para yok dedikleri zaman, aa neden bize para yok demende de mantik yok o zaman, o bizim paramiz sadece vergi verenlerin degil, 45 milyar cebinden suriyelilere hibe etmissin, 100bin ogretmen atamasinin maliyeti 10 milyar yillik. 5 yillik 100bin ogretmenin maasi odenirdi, bizim ayrica fikirleri de revize etmemiz lazim cok seviyorsan el evine 2 3 tane bak.

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:28

ben ne diyorum o atama olur diyor, ben zaten ogretmenim. yuksek lisans mezunu ing ogretmeniyim ayrica cift dal mutercimlik de var. Meb'de calismak ogretmenlik icin bir kistas degil.
Bergman48, 4 yıl önce
atama olur biraz geç olsa bile ama umarım siz öğretmen olmazsınız

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:30

umarım fikirlerinizi dinleyecek öğrencileriniz olmaz diyeyim o zaman üzülmeyin
fhurghan, 4 yıl önce
ben ne diyorum o atama olur diyor, ben zaten ogretmenim. yuksek lisans mezunu ing ogretmeniyim ayrica cift dal mutercimlik de var. Meb'de calismak ogretmenlik icin bir kistas degil.

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:31

%20'si dusunseydi su ogretmenlerin benim kadar, ne sozlesmeli olurdu, ne ucretli pisligi, ne de bu kadar duzensiz bir bakanlik, nasilsan oyle yonetilirsin, net.
Bergman48, 4 yıl önce
umarım fikirlerinizi dinleyecek öğrencileriniz olmaz diyeyim o zaman üzülmeyin

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:36

siyasetçiler de ideolojiler de değişir burada bahsettiğimiz çocukların eğitimiydi bizim isteğimiz yapılmıyor diye ya da 100 yanlış yapılıyor diye yapılan 1 doğruyu da elestirmeyecek kadar duyarlı olursak gelişmemiz daha kolay olur fanatizm kötüdür hangi tarafta olursanız olun
fhurghan, 4 yıl önce
%20'si dusunseydi su ogretmenlerin benim kadar, ne sozlesmeli olurdu, ne ucretli pisligi, ne de bu kadar duzensiz bir bakanlik, nasilsan oyle yonetilirsin, net.

Bergman48
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:40

kpss ye 1 yıl düzenli ve verimli şekilde çalışanlar atanıyor zaten ama önemli olan atanmak değil Atatürk ün bıraktığı armağana sahip çıkan ve yönü hep ileriye dönük öğretmenler olabilmek
fhurghan, 4 yıl önce

fhurghan
Kapalı
06 Aralık 2019 23:41

Fanatizm ve ben? Dogru olan her ideolojinin arkasindayim ben, 2011 yilinda gidip suriyede samda cuma namazi kilacagizdan gelinen durum budur, ben suriyelilerin hicbirini ulkemde istemiyorum. Neden mi? Cunku benim is sahami tikadilar, isverenler benim vatandasima is vermeyip, onlar ucuza calisiyor diye onlara is veriyor. Bu siginmacilarin hepsi tek kalemde avrupaya gonderilmeli.
Bergman48, 4 yıl önce
siyasetçiler de ideolojiler de değişir burada bahsettiğimiz çocukların eğitimiydi bizim isteğimiz yapılmıyor diye ya da 100 yanlış yapılıyor diye yapılan 1 doğruyu da elestirmeyecek kadar duyarlı olursak gelişmemiz daha kolay olur fanatizm kötüdür hangi tarafta olursanız olun

ercanzzy
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:44

bizim öğretmenler sıra beklerken bu icraat zulümdür
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi