Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Aralık 2019 23:46

Bergman48
Aday Memur
Fanatizm ve ben? Dogru olan her ideolojinin arkasindayim ben, 2011 yilinda gidip suriyede samda cuma namazi kilacagizdan gelinen durum budur, ben suriyelilerin hicbirini ulkemde istemiyorum. Neden mi? Cunku benim is sahami tikadilar, isverenler benim vatandasima is vermeyip, onlar ucuza calisiyor diye onlara is veriyor. Bu siginmacilarin hepsi tek kalemde avrupaya gonderilmeli.
fhurghan, 1 ay önce - Alıntıya git
işin siyasetinde değilim şu an bu konuyu burdan konuşmak çok sağlıklı olmaz zaten çok uzun sürer o çocuklarla sizin tek farkınız komşu ülkelerin vatandaşı olmak biraz empati yapalım kaç yıllık evrenin çok kısa bir diliminde yaşıyoruz bu kadar hırslı olmaya gerek yok
06 Aralık 2019 23:47

fhurghan
Daire Başkanı
bizim öğretmenler sıra beklerken bu icraat zulümdür
ercanzzy, 1 ay önce - Alıntıya git
savunanlar var bunu, inanmasi ayri bir komedi.
07 Aralık 2019 10:03

iras
Daire Başkanı
Suriyeli çocukların dersine giriyorlardır herhalde çok mantıksız değil öyleyse o masum cocukların da eğitim hakkı olması gerekiyor
Bergman48, 1 ay önce - Alıntıya git

İş bulamayıp intehar eden TC vatandaşlarının ne gibi günahları olabilir.turkiyede eğitim almış bir öğretmenin hiç eğitimi olmamasına rağmen sırf aç kalmamak için girdiği demir çelik fabrikasında makineye sıkışıp parçalanarak ölmesi bu gençlere reva mıdır.

07 Aralık 2019 10:08

Bergman48
Aday Memur

İş bulamayıp intehar eden TC vatandaşlarının ne gibi günahları olabilir.turkiyede eğitim almış bir öğretmenin hiç eğitimi olmamasına rağmen sırf aç kalmamak için girdiği demir çelik fabrikasında makineye sıkışıp parçalanarak ölmesi bu gençlere reva mıdır.

iras, 1 ay önce - Alıntıya git
Suriye li çocuklar eğitim alıyor diye mi oluyor bunlar çocuklar evrenseldir arkadaşlar eğer bu ülkede yaşamaya devam edeceklerse de eğitim alsınlar zaten almamaları daha kötü olur hem
07 Aralık 2019 10:15

T1903
Memur
Suriye li çocuklar eğitim alıyor diye mi oluyor bunlar çocuklar evrenseldir arkadaşlar eğer bu ülkede yaşamaya devam edeceklerse de eğitim alsınlar zaten almamaları daha kötü olur hem

Valla öğretmenliğinden şüphe ettim bu ülkede yasayacajlarsa eğitim almalılar evet ama bu eğitimi bu ülkede yaşayan insanlardan almalılar nasilki her ülke kendi eğitim sistemindeki eğitmenleri kullanıyorsa bizde öyle yapmalıyız ayrıca onlar sığınmacı belli şartlar tabiki sağlanmalı ama kendi vatandaşın dan daha fazla hak tanımak artık abartı sen normal vatandaşını atama onları al senin öğrencim hazirlansin sınava girsin onlar sınavsız uni. Girsin senin hakkın açlık sınırının altında yaşasın sen onlara yardım yap maaş bagla bunun gibi bin tane şey var daha siz humanistlikle taraftarlığı karıştırıyorsunuz belli sen kendi insanlar bu şartlara tanımı ona bı bak

07 Aralık 2019 10:22

Bergman48
Aday Memur

Valla öğretmenliğinden şüphe ettim bu ülkede yasayacajlarsa eğitim almalılar evet ama bu eğitimi bu ülkede yaşayan insanlardan almalılar nasilki her ülke kendi eğitim sistemindeki eğitmenleri kullanıyorsa bizde öyle yapmalıyız ayrıca onlar sığınmacı belli şartlar tabiki sağlanmalı ama kendi vatandaşın dan daha fazla hak tanımak artık abartı sen normal vatandaşını atama onları al senin öğrencim hazirlansin sınava girsin onlar sınavsız uni. Girsin senin hakkın açlık sınırının altında yaşasın sen onlara yardım yap maaş bagla bunun gibi bin tane şey var daha siz humanistlikle taraftarlığı karıştırıyorsunuz belli sen kendi insanlar bu şartlara tanımı ona bı bak

T1903, 1 ay önce - Alıntıya git
iletişim problemi yaşıyoruz arkadaşım ezbere konuşuyorsun şu an gerçekten işin siyasi boyutu ayrı tabiki bir sürü hata var ama ortada çocuklar var hayır merak ettiğim atama beklemeden önce bu kadar umursuyor muydunuz bunları ? yaşamaya devam edeceklerse ona göre yol izlenir zaten farklı dilde olmasına gerek yok
07 Aralık 2019 10:30

iras
Daire Başkanı

Arkadaş kaynakları sınırlı bir ülkede yaşıyorsun kendi insanın perişan ken neyin zorlaması bu.sen bu Suriyelilere tahsis edilmiş sadece onların eğitim aldığı okullar filan mı var sanıyorsun.urfada sınıfın çoğunluğu Suriyeli diye sınıfa Suriyeli öğretmen koydular.

07 Aralık 2019 10:34

Bergman48
Aday Memur

Arkadaş kaynakları sınırlı bir ülkede yaşıyorsun kendi insanın perişan ken neyin zorlaması bu.sen bu Suriyelilere tahsis edilmiş sadece onların eğitim aldığı okullar filan mı var sanıyorsun.urfada sınıfın çoğunluğu Suriyeli diye sınıfa Suriyeli öğretmen koydular.

iras, 1 ay önce - Alıntıya git
bunu ispat edin hep birlikte suç duyurusunda bulunalım hangi vatandaş kabul eder böyle bir şeyi
07 Aralık 2019 11:44

fhurghan
Daire Başkanı
bunu ispat edin hep birlikte suç duyurusunda bulunalım hangi vatandaş kabul eder böyle bir şeyi
Ab muzakereleri kapsaminda, bu dogru. Egitim hakki engellenemez, ne olursa olsun. Ben sana basindandir diyorum, bu insanlar benim ulkemde degil, AB'de bakilmaliydi, tamamen iktidarin hatali politikalarinin urunudur.
07 Aralık 2019 11:44

T1903
Memur
iletişim problemi yaşıyoruz arkadaşım ezbere konuşuyorsun şu an gerçekten işin siyasi boyutu ayrı tabiki bir sürü hata var ama ortada çocuklar var hayır merak ettiğim atama beklemeden önce bu kadar umursuyor muydunuz bunları ? yaşamaya devam edeceklerse ona göre yol izlenir zaten farklı dilde olmasına gerek yok

İletişim de bir sıkıntı var o kesu. Okullarda Suriyeli çocuklar var diye Suriyeli öğretmen olması mantığı ise tamamen saçmalık tamam onlar Türkçe öğrensin öyle devam etsinler bu ülkede yıllarca Türkçe bilmeyen köylere öğretmenler atandı ne yapılmalıydı Kürt kökenli ogretmenlerimi atamak lazımdı yani amaç zaten dili 9gretip topluma kazandırmak da kesinlikle Suriyeli öğretmen olmaması lazım nasıl bir kafada yaşıyorsunuz anlamış değilim he atama kısmına gelince ilk defa atama puanı almıyorum ben rahat ol 10 yıldır atanicak puanları aldım tercih meselesi zaten çalışıyorum çok bir kaybın yok ama ülke bu halldeyken öğretmenler atama beklerken bu kadar hak tanınması saçmalık ötesi kimse atama beklemede böyle bir uygulama olamaz çocuklar eğitimi almalı tabikide ama eğitimi bu ülkede alacaklarda bu ülke vatandaslari tarafından almalı yani senin bakış acina göre yurt dusinda yaşayan bir insan için iletişim becerileri yüzünden kendi dilini bilen bir öğretmen gorevlendirmeli sen böyle bir saçmalık duydunmu acaba merak ediyorum

07 Aralık 2019 15:02

Fencilerinhali
Kapalı

Bergman48 sen daha kendi vatandaşınısavunamıyorken bu insanlar her yerde sesini duyurup atama istiyprlar içinde seninde olduğun bence biraz bunun farkına var !! Madem onları çok savunuyorsun cimere yaz suriyeye gidip öğretmen ol gönüllü buraya gelipte onların avukatlığını yapma!

07 Aralık 2019 17:57

mbyi
Aday Memur

Suriyelilerle ilgili bir yazı 3 dakikanızı almaz. Okumanızı tavsiye ederim.

https://www.yenisafak.com/yazarlar/ismailkilicarslan/bir-pazar-hikyesi-2050016

07 Aralık 2019 18:23

Bergman48
Aday Memur

Bergman48 sen daha kendi vatandaşınısavunamıyorken bu insanlar her yerde sesini duyurup atama istiyprlar içinde seninde olduğun bence biraz bunun farkına var !! Madem onları çok savunuyorsun cimere yaz suriyeye gidip öğretmen ol gönüllü buraya gelipte onların avukatlığını yapma!

Fencilerinhali, 1 ay önce - Alıntıya git
tamam
Toplam 33 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;