Editörler : Pangaea

sujitsu
Kapalı
06 Aralık 2019 17:14

Cevap vermeyeceğim. Sapla samanı birbirine karıştırmışsınız

Hersoy19, 4 yıl önce

Bence bilerek alımları birbiri ile çakıştırıyorlar bu atama ocak gibi olsaydı kadro yakma olmazdı. Bunu biz düşünürken bakanlar düşünemiyor demek komik olur. Sen sistemi düzgün kurmazsan herkez keyfine göre sistemin açıklarını kullanır. Tepkinizi sistemi bu hale getirenlere olmazsa daha çoook kadro yaktırırlar

hyigit93
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:15

Hala utanmadan gelip açıklama yapan mühendisler. Bir tane iibfli mühendis kadrosuna atansa şimdi ortalığı yıkmıştınız.. Sistemde açık var diye sizde içinden geçtiniz resmen bırakın bu ayakları çoğunuz merkezide atanıp gitmeyecek gidende bi sonrakinde atanıp istifa edicek. Atanamayanda çalışacak olanda çokta umrumda İibf okusaydınız o kadar meraklısınız büroya. Biraz empati çok zor değil. Bir tane iibfli siz dururken mühendis olarak atandaydı başarılar mı diyecektiniz?

sujitsu
Kapalı
06 Aralık 2019 17:15

Size değildi hocam pardon alıntı yanlış oldu.

sujitsu, 4 yıl önce

Cevap vermeyeceğim. Sapla samanı birbirine karıştırmışsınız

rcpbrt21
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:20

Sistem bu hakkı verdi diye kadro yakmak marifet midir ? Etik midir ? 94 almış adamsın ilk atamada istesen 4001 e gidiyorsun aile bakanlığı ne alaka
miralaypatton, 4 yıl önce

Hakkını haram edeceğin kişiler tercih yapanlar değil bu sistemle alım yapan kurum ve yöneticileri. Ben tercih yapmadım bu alıma yapsamda atanamıyordum zaten ama o yüksek puanla tercih yapanları suçlayamam onların gitmeyecekleri kadrolara tercih yapmasına izin verip plansız programsız memur alım sistemi uygulayan yöneticilerE hakkıma helal etmem. şunu unutmayalım problem kişilerin keyfi tercihleri değil SİSTEM.

hyigit93
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:23

Ben vereyim cevabını çünkü o çok zeki 94 puanlı arkadaş mühendislikte kovaladığı için sözleşmeliye tercih vericek. Kadrolu olarak atanır mı nasıl istifa edip mühendisliğe geçicek? Nasıl yakacak kadroyu başka türlü?
rcpbrt21, 4 yıl önce
Sistem bu hakkı verdi diye kadro yakmak marifet midir ? Etik midir ? 94 almış adamsın ilk atamada istesen 4001 e gidiyorsun aile bakanlığı ne alaka

rcpbrt21
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:25

Mühendislikte bile 94 ile atanır Ne alaka takmıssınız mühendislere iibf ogm de 86 ya kadar indi ne bekliyorsun daha iibf için mühendisler atansa 4001 de ne işi var adamın ? Sistemi değil de mühendisleri eleştirmeniz çok trajikomik
hyigit93, 4 yıl önce
Ben vereyim cevabını çünkü o çok zeki 94 puanlı arkadaş mühendislikte kovaladığı için sözleşmeliye tercih vericek. Kadrolu olarak atanır mı nasıl istifa edip mühendisliğe geçicek? Nasıl yakacak kadroyu başka türlü?

Galaxaur
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:25

Bu sistem devletin de işine geliyor ki hiçbir şekilde değiştirilmiyor ya da iyileştirilmiyor. Türlü etkinliklerle zar zor alınan kadroların yarıya yakınının yanacağını sevgili yetkililer bilmiyor mu gayettabi biliyor bu da bir nevi insanların aklıyla dalga geçmektir kanımca almıyorsan almıyorum deyahut şu kadar ihtiyacım var ve bunu karşılayacak tam sayıda çalışan alacağım de herkes de önünü görsün yolunu çizsin.

NiiiLayyy
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:26

Lisans - büro 93 puan gördüm. Artık 85ler 70 gibi oldu.

Hersoy19
Memur
06 Aralık 2019 17:26

İnsan fıkratı gereği imkanı olan herşeyi yapmak ister yaptığı etik de degil doğru da degil ama hakkı varmı var isterse tercih yapar mı yapar. Sistem buna müsaade etmemeli insanların keyfine bırakmamalı tepkini sisteme göster ki bidaha böyle kadro yakmalar olmasın.

rcpbrt21, 4 yıl önce

miralaypatton
Şube Müdürü
06 Aralık 2019 17:27

Dostum bunu tartışmak kadar anlamsız bir şey yok. kimse burada o tercih yapıp kadro yakacakların fikrini değiştiremez zaten o kişi bunu yapacaksa o düşüncede, karekterde o vicdanda biridir.

Biz buradan avazımız çıktığı kadar bağıralım yapmayın etmeyin elinizi vicdanıza koyun diye söyleyelim hiçbir faydası olmaz.onun yerine cimer aracılığı ile bakanlığa talepte bulunup kadro yakanların yerine yedek alımda bulunmasını falan istersek daha işe yarar bir şey yapmış oluruz. burada yok hakkımı helal etmiyorum diye laf salatası yapmakla ancak kendimizi oyalarız.

rcpbrt21, 4 yıl önce

rcpbrt21
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:28

Dostum 94 alan insan merkezi de ilk alımda memur alıyor yaa sistem Zaten boktan kadroyu Bile bile yakanlara sözüm.Memurlar.com haber yaptı yine aynı seyler
miralaypatton, 4 yıl önce

Dostum bunu tartışmak kadar anlamsız bir şey yok. kimse burada o tercih yapıp kadro yakacakların fikrini değiştiremez zaten o kişi bunu yapacaksa o düşüncede, karekterde o vicdanda biridir.

Biz buradan avazımız çıktığı kadar bağıralım yapmayın etmeyin elinizi vicdanıza koyun diye söyleyelim hiçbir faydası olmaz.onun yerine cimer aracılığı ile bakanlığa talepte bulunup kadro yakanların yerine yedek alımda bulunmasını falan istersek daha işe yarar bir şey yapmış oluruz. burada yok hakkımı helal etmiyorum diye laf salatası yapmakla ancak kendimizi oyalarız.

laddie
Memur
06 Aralık 2019 17:29

Geçmiş yıllarda atanamama sancısı çeken kişiler sistemden hırsını çıkarıyor.Sistem de zaten kriz var buna müsade ediyor.Alan memnun veren memnun.Mühendis, ftr ci alacağına sistem gidip hala 73 puana öğretmen , hemşire, polis alırsa ve bu yüksek puanlıların hakkını çiğnerse kimse kusur bulmasın o adam da 94 almış mesleğinden kadro açlılmıyor.Onun hayatı yıkıldıysa bırakın sistemi devletin kendisini bile yıkar.Tercih verip hırs çıkarmak ne ki elinde olsa devleti yıkar.
rcpbrt21, 4 yıl önce

rcpbrt21
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:31

Yerden göğe kadar haklısın bu ülkeye her şey lazım sanki sadece mühendis fazla resmi gazetede çıkan dsi alımını yapmayan dsi var.Üniverslteye en yüksek puanlarla yerleş gel yüksek puan al 55 ile ebe atansın nasıl koymaz ki.
laddie, 4 yıl önce
Geçmiş yıllarda atanamama sancısı çeken kişiler sistemden hırsını çıkarıyor.Sistem de zaten kriz var buna müsade ediyor.Alan memnun veren memnun.Mühendis, ftr ci alacağına sistem gidip hala 73 puana öğretmen , hemşire, polis alırsa ve bu yüksek puanlıların hakkını çiğnerse kimse kusur bulmasın o adam da 94 almış mesleğinden kadro açlılmıyor.Onun hayatı yıkıldıysa bırakın sistemi devletin kendisini bile yıkar.Tercih verip hırs çıkarmak ne ki elinde olsa devleti yıkar.

hyigit93
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:33

Siz bu şekilde düşündükçe bu puanlarda 90 dan aşağı inmez. Atanamıyorsa banane ya? Göç idaresini yaktılar aileyi yaktılar. 86 ile değil 80 puanlada atansa benim hakkım olan kadroya benim bölümümden adam atansın. Ogm benim kadrom zaten kimse bana hediye etmedi.
rcpbrt21, 4 yıl önce
Mühendislikte bile 94 ile atanır Ne alaka takmıssınız mühendislere iibf ogm de 86 ya kadar indi ne bekliyorsun daha iibf için mühendisler atansa 4001 de ne işi var adamın ? Sistemi değil de mühendisleri eleştirmeniz çok trajikomik

rcpbrt21
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:34

Memurlukların hepsi iibf nin olacak diye bir kural var da ben mi bilmiyorum.86 ile atanamıyorsan gelip burda laf cambazlığı yapma mühendisler 90 ile atanmıyor
hyigit93, 4 yıl önce
Siz bu şekilde düşündükçe bu puanlarda 90 dan aşağı inmez. Atanamıyorsa banane ya? Göç idaresini yaktılar aileyi yaktılar. 86 ile değil 80 puanlada atansa benim hakkım olan kadroya benim bölümümden adam atansın. Ogm benim kadrom zaten kimse bana hediye etmedi.

oozmennn
Kapalı
06 Aralık 2019 17:35

Kadro yakanlara kızmakla haklısınız ama yüksek puanlılara kızmanız yanlış. Yüksek almak büyük başarı. Esas sorun yüksek puanlıların atanamazken bazılarının 50 60 70 80le atanması. Ben mühendisim 89,5 puanla açıkta kaldım.

hyigit93
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:41

Atanamıyorsa banane lan? Benim puanım 89 kendi kadroma atanamıyorum ben laftan anlamıyor musun? 94 puanlı adam istese Dhmi atanır 4001 de en iyi kadroya atanır. Büro memuru olmak için mi Mühendislik okumuş? Göç idaresi için mi mühendislik okumuş? Bide millete dert anlatıyoruz ya. Sanki bize kadro dağıtıyorlar havadan. Ben hiç birine 89 la gidemedim! Herkes gitsin kendi memurluğu için mücadele etsin. Bide gelip atanamayan insanların gözüne sokmayın yazdıysan yazdın atandıysanda git çalış. Sistem bozuk diye insanlarda mı bozuk?
rcpbrt21, 4 yıl önce
Memurlukların hepsi iibf nin olacak diye bir kural var da ben mi bilmiyorum.86 ile atanamıyorsan gelip burda laf cambazlığı yapma mühendisler 90 ile atanmıyor

rcpbrt21
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:44

Kardeş gereksizsin bu dünya için iibf ogm de 86 ya düştü sen 89 ile nasıl atanamıyorsun boş konuşma derdini sisteme anlat bana değil 90 üstü atanamayan mühendislere laf söyleme kadro yakanlara söyle
hyigit93, 4 yıl önce
Atanamıyorsa banane lan? Benim puanım 89 kendi kadroma atanamıyorum ben laftan anlamıyor musun? 94 puanlı adam istese Dhmi atanır 4001 de en iyi kadroya atanır. Büro memuru olmak için mi Mühendislik okumuş? Göç idaresi için mi mühendislik okumuş? Bide millete dert anlatıyoruz ya. Sanki bize kadro dağıtıyorlar havadan. Ben hiç birine 89 la gidemedim! Herkes gitsin kendi memurluğu için mücadele etsin. Bide gelip atanamayan insanların gözüne sokmayın yazdıysan yazdın atandıysanda git çalış. Sistem bozuk diye insanlarda mı bozuk?

hyigit93
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:48

Bi zeki sensin ya. Kamu, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi hiç biri alınmadı ogm ye. Biz niye deliriyoruz sanıyorsun? Bilip bilmeden burda büro memurluğu kovalayın. Komik olanda şu mühendislerde birbirine giriyor bizim ladro için :)
rcpbrt21, 4 yıl önce
Kardeş gereksizsin bu dünya için iibf ogm de 86 ya düştü sen 89 ile nasıl atanamıyorsun boş konuşma derdini sisteme anlat bana değil 90 üstü atanamayan mühendislere laf söyleme kadro yakanlara söyle
06 Aralık 2019 18:14

Aynen öyle bu alım merkeziden sonra olsaydı en azından 86 lara kadar inerdi alım. Daha çok kişi istihdam edilmiş olurdu ama ne yazıkki durum bu
Hersoy19, 4 yıl önce

Bence bilerek alımları birbiri ile çakıştırıyorlar bu atama ocak gibi olsaydı kadro yakma olmazdı. Bunu biz düşünürken bakanlar düşünemiyor demek komik olur. Sen sistemi düzgün kurmazsan herkez keyfine göre sistemin açıklarını kullanır. Tepkinizi sistemi bu hale getirenlere olmazsa daha çoook kadro yaktırırlar

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi