Editörler : Pangaea

iamdifferent
Kapalı
06 Aralık 2019 19:46

Malesef öyle. Şahsım adına konuşayım. Çok mücadele verdim. Ama arkadaşlarımız destek vermiyor Bakın ben sağlıkçı alımlarına da destek verdim öğretmenlere de. Sayı ne kadar çok görünürse göze batar. Kural bu. Bence sen oraya tercih verdin buraya verme, Siz şöyleyisiniz böylesiniz diyeceğimize destek vermeyen arkadaşlarımızı hareketimize katalım. Enerjimizi buna harcarsak başarırız. Bakın arkadaşlar İngilizlerde bir taktik vardır ki benim çok hoşuma gider. Örneğin ihtiyaç duyduğu ekmek 10 adettir. 20 ister. Uğraşır uğraştırır ne yapar eder en sonunda 10 alır ihtiyacını karşılar. Bunu uygulamamız lazım. Ben başka alternatif göremiyorum. Şunu unutmayınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlettir. 10000 -20000 alımdan etkilenmez.Devletimize hizmet etmek istiyorsak inançlı olup mücadele etmeliyiz.
rcpbrt21, 4 yıl önce
Kardeşim haklısın biz mühendisler sesimizi çıkarmayıp bulunduğumuz yerden umut bekliyoruz.Twitter da sağlıkçılar öğretmenler gündem olurken biz birlik olup sesimizi duyurmuyoruz

MATYAZ
Genel Müdür
06 Aralık 2019 22:05

Sinirden gülüyorum.90 altına inmemiş resmen hahaha :)

atanamayn
Aday Memur
06 Aralık 2019 22:24

Ya bari atamayacaksınız atanamayacağız herkes birbirinin alanında bıktık bittik anladık peki ona da peki de her tercihte 20 lira yatırmayalım artık cidden yeter ya.

Shu2951
Aday Memur
06 Aralık 2019 22:53

hangi bölüm
Ersinmelek, 4 yıl önce
86,82 ile olmadı

Ersinmelek
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:22

İnşaat mühendisiyim hocam büro personeline başvurmuştum
Shu2951, 4 yıl önce
hangi bölüm

ozn259
Aday Memur
06 Aralık 2019 23:40

86.8 ile olmadı

insaatmuhendizi
Aday Memur
07 Aralık 2019 01:12

dostum sende 94 al hakkın olan kadroya atan bence hesap gayet basit
hyigit93, 4 yıl önce
Atanamıyorsa banane lan? Benim puanım 89 kendi kadroma atanamıyorum ben laftan anlamıyor musun? 94 puanlı adam istese Dhmi atanır 4001 de en iyi kadroya atanır. Büro memuru olmak için mi Mühendislik okumuş? Göç idaresi için mi mühendislik okumuş? Bide millete dert anlatıyoruz ya. Sanki bize kadro dağıtıyorlar havadan. Ben hiç birine 89 la gidemedim! Herkes gitsin kendi memurluğu için mücadele etsin. Bide gelip atanamayan insanların gözüne sokmayın yazdıysan yazdın atandıysanda git çalış. Sistem bozuk diye insanlarda mı bozuk?

socialworker25
Yasaklı
07 Aralık 2019 01:17

Kazananlar için whatsapp grubu kuruldu isteyen gelebilir Bu bağlantıyı takip ederek WhatsApp grubuma katılabilirsin: https://chat.whatsapp.com/EsHz2VEIZAB8r7KsOTCLfL

Inşaatci1
Aday Memur
07 Aralık 2019 01:20

Aynen öyle al 94-95 sen atan oralara kimse kimsenin hakkına girmiyo herkes ekmeğinin peşinde

hyigit93
Aday Memur
07 Aralık 2019 01:44

94 95 puanla büro memurluğu kovalayacak kadar vizyonsuz olmadığım için alsam başvurmazdım sanırım

insaatmuhendizi
Aday Memur
07 Aralık 2019 09:10

kendi kadron ya dostum başkasının kadrosuna mi göz dikeceksin hemen 94 alınca
hyigit93, 4 yıl önce
94 95 puanla büro memurluğu kovalayacak kadar vizyonsuz olmadığım için alsam başvurmazdım sanırım

merve.ht
Aday Memur
07 Aralık 2019 09:20

Mühendisler de birlik olsun ben varım. Bizde sesimizi duyuralım. Her meslek grubu atanırken ekonomi iyi mühendislere gelince yok adalet mi bizde işsiziz
iamdifferent, 4 yıl önce
Malesef öyle. Şahsım adına konuşayım. Çok mücadele verdim. Ama arkadaşlarımız destek vermiyor Bakın ben sağlıkçı alımlarına da destek verdim öğretmenlere de. Sayı ne kadar çok görünürse göze batar. Kural bu. Bence sen oraya tercih verdin buraya verme, Siz şöyleyisiniz böylesiniz diyeceğimize destek vermeyen arkadaşlarımızı hareketimize katalım. Enerjimizi buna harcarsak başarırız. Bakın arkadaşlar İngilizlerde bir taktik vardır ki benim çok hoşuma gider. Örneğin ihtiyaç duyduğu ekmek 10 adettir. 20 ister. Uğraşır uğraştırır ne yapar eder en sonunda 10 alır ihtiyacını karşılar. Bunu uygulamamız lazım. Ben başka alternatif göremiyorum. Şunu unutmayınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlettir. 10000 -20000 alımdan etkilenmez.Devletimize hizmet etmek istiyorsak inançlı olup mücadele etmeliyiz.

Lepistesyavrusu
Aday Memur
07 Aralık 2019 10:32

Kusura bakma da çok saçmalamışsın...

havayikoklayan, 4 yıl önce

Napalım simdi, özel sektördekiler işsiz kalıp kpss calismaya basladi 50 bin kisi 90 puan ve üzeri alirsa 50 bin inşaat mühendisi atamasi mi yapsinlar?

07 Aralık 2019 10:49

Asıl bu puanlarla başvurursun çünkü 10 tane 20 tane alım varken mühendislikte sıranın sana gelmeyeceğini bilirsin DHMİ alımlarının kaçla kapattığı da ortadayken bu puanla mecburen yazardın büroyu. Ben açıkçası hakkımızın yendiğini düşünmüyorum gerçekçi olalım devlet bize hak filan vermedi sadece veriyormuş gibi yaptı. Devlet bilmiyor mu bu Alımları merkeziden sonra yapsaydı kadroların yanmayacağını o yüzden hak filan Yok ortada kendimizi avutmayalım KPSS'de 95 üzeri atanırsan mühendis olarak atanırsın 90 üzeri alırsan a memur olursun 4 milyon kişinin girdiği sınavda sonuç ne yazıkkki bu
hyigit93, 4 yıl önce

Lepistesyavrusu
Aday Memur
07 Aralık 2019 10:54

Bi eve ekmek goturemede bak napiyon o zaman. Siz gencler hala laylaylom pesindesiniz. Uyan artik uyaan

hyigit93, 4 yıl önce

Dotacc
Aday Memur
07 Aralık 2019 10:54

Aynen öyle bu alımlar bilerek yapıldı bence de çoğu kontenjanın boş kalacağı belli idi devlette bunu istiyor zaten biz size alım yaptık kardeşim susun demek babında
Çevre mehmet, 4 yıl önce
Asıl bu puanlarla başvurursun çünkü 10 tane 20 tane alım varken mühendislikte sıranın sana gelmeyeceğini bilirsin DHMİ alımlarının kaçla kapattığı da ortadayken bu puanla mecburen yazardın büroyu. Ben açıkçası hakkımızın yendiğini düşünmüyorum gerçekçi olalım devlet bize hak filan vermedi sadece veriyormuş gibi yaptı. Devlet bilmiyor mu bu Alımları merkeziden sonra yapsaydı kadroların yanmayacağını o yüzden hak filan Yok ortada kendimizi avutmayalım KPSS'de 95 üzeri atanırsan mühendis olarak atanırsın 90 üzeri alırsan a memur olursun 4 milyon kişinin girdiği sınavda sonuç ne yazıkkki bu

Lepistesyavrusu
Aday Memur
07 Aralık 2019 11:20

Bebeler acıktım deyince ekmeğin arasına vizyonunu koyar verirsin artik. Ne adamlar var ya hayret dogrusu.

hyigit93, 4 yıl önce

ysrpzr
Aday Memur
07 Aralık 2019 14:00

Benim iki ay sonra çocuğum olacak 91 puanla 1.5 yıldır bekliyorum bu puanla da atanamam 93 puanla bekleyenler var en iyi ihtimal 2020 de 92 falan alacam da belki 3. Atamada atanacam başladım falan diyene 2.5 yıl geçecek (iyi ihtimal) bana gelip te mühendis niye yazıyo vizyon vs muhabbet yapacaksınız hee, hadi ordan. Arkadaşın dediği gibi ben de biberona vizyonumu koyar çocuğumu beslerim. Daha iki gün evvel kotona colinse başvuruypdum. Susun şimdi herkes işine baksın.

havayikoklayan
Aday Memur
07 Aralık 2019 14:36

Arkadaşlar kimsenin hayatını sorgulamak burdaki kimseye düşmez ama merak ettiğim bir şey var. Madem bir aile geçindirecek işiniz yok ya da işiniz var ama maaşınız az neden evleniyorsunuz? Hadi onu da geçtim neden çocuk yapıyorsunuz? O çocuğun neden sefaletin ortasına doğmasına izin veriyorsunuz? Önce bir iş sahibi olup çocuğu ondan sonra yapsanız, o çocuk da daha iyi imkanlarla büyüse, sefillik çekmese daha iyi olmaz mı?

Lepistesyavrusu
Aday Memur
07 Aralık 2019 15:04

Al işteee. Arkadasim adeta sacmalamak icin dogmussun. İsleri cok iyi gidipte krizden etkilenen evli cocuklu adamlar ne yapsin. Biraz mantikli dusunmeye davet ediyorum seni.

havayikoklayan, 4 yıl önce

Arkadaşlar kimsenin hayatını sorgulamak burdaki kimseye düşmez ama merak ettiğim bir şey var. Madem bir aile geçindirecek işiniz yok ya da işiniz var ama maaşınız az neden evleniyorsunuz? Hadi onu da geçtim neden çocuk yapıyorsunuz? O çocuğun neden sefaletin ortasına doğmasına izin veriyorsunuz? Önce bir iş sahibi olup çocuğu ondan sonra yapsanız, o çocuk da daha iyi imkanlarla büyüse, sefillik çekmese daha iyi olmaz mı?

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi