Editörler : Mehmet Balci
10 Aralık 2019 14:41

zeitgot
Memur

Sen 20k ile kazandin mühendis oldun o adam 300k ile kazandi o da mühendis oldu seninle ilgisi bu, ikiniz de aynı ünvanı aldiniz.

Doğunun en ücra köşesinde yaşamakta bir beis görmüyorum evet çünkü orası da bu vatanın bir toprağı, orda yaşayanların da devletin hiznetlerinden faydalanma hakkı var. Devlette calismak istiyorsan hicbir yeri hor görmemen gerekir.

havayikoklayan, 2 ay önce - Alıntıya git

hor gören yok. ama ailen başka yerdeyken sen başka bir yerde büyümüşken o kadar uzağa gidip yaşamak istememen de hakkındır. konuyu saptırma.

20k ile girdiysem 300k'lı adam beni ilgilendirmez. sen onun üzerinden benim itibarımı düşüremezsin. öyle bir dünya yok.

10 Aralık 2019 16:20

muhendisimbenya
Aday Memur

tekli sene ile çiftli sene aynı değil. çiftli senede hiç çalışmadan 88 alsaydın zaten olay olurdu. hele ki sınava tamamen yabancıysan.

zeitgot, 2 ay önce - Alıntıya git

tam olarak aynı netlerle kaç puan farkı olacaktı? 1 mi? 2 mi?

yoksa tek sene diye kolay mıydı sınav?

10 Aralık 2019 16:49

zeitgot
Memur

tam olarak aynı netlerle kaç puan farkı olacaktı? 1 mi? 2 mi?

yoksa tek sene diye kolay mıydı sınav?

muhendisimbenya, 2 ay önce - Alıntıya git

söylemeye çalıştığım şey tek senede kolay oluyor. lisans kısmı sınava çift yılda giriyor. tek yılda meydan boş oluyor. birebir denenip test edilmiştir çok fark ediyor.

sadece 2018 de 5-6 soru mahkemelikti zaten garip soracağım diye milleti çıldırttılar. yanlış yunluş sorular vardı.

12 Aralık 2019 10:10

pisburuno
Aday Memur

Şimdi dururlar aynı anda bir hepsi birden alım yapar. Birbirleriyle görüş alışverişinde bulunmadan. Yüksek puanlı arkadaşlarımız da hepsine başvururlar. 90 altında alan arkadaşlarımız da yine atanamaz ve kadrolar yanar.

Halbuki birbirleriyle iletişim halinde olsa bu kurumlarımız, kadrolar yanmasa ve siz değerli arkadaşlarımız da devlette çalışma imkanına sahip olsanız ne güzel olurdu.

Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Toplam 64 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?