Editörler :
08 Aralık 2019 17:27   

Mal beyanı ile ilgili.

herkeze kolay gelsin. arkadaşlar ben katipliği kazandım bizden mal beyanı istediler bişi olmadığı için boş verdim ama geçen ay bir ev aldım eşimin altinlarini bozup. sonrada kredi çektim bir araba aldım . bir daha mal beyanı vermem gerekiyor mu? sıkıntı olurmu başta bişi yok sonra ev araba oldu bilen varmi

08 Aralık 2019 20:58

Gokhan5656
Aday Memur
.
08 Aralık 2019 21:39

Madsizzle
Kapalı
belirli surede bir mal beyani verilmesi gerekiyordu.senn beyan verdigin tarihte bisryin yokmus.bi sonraki sureye kadar beyan edersn herhalde.ben de bilmiyorum tam ama boyle aklmda kalms.mevzuata bak istersrn
08 Aralık 2019 21:51

1devletmemuru
Aday Memur

Mevzuata gore maasinin 5 katini asan tutarda menkul, herhangi bir bedelde gayrimenkul kiymetlerini edinim tarihinden itibaren 30 gun icinde bildirmek zorundasin. Durumun tespiti halinde sorusturma acilabilir

08 Aralık 2019 23:28

RakunRoll
Aday Memur

Sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda yani 5 yılda bir genel beyan verilir. Bu 5 yıllık süre içerisinde maaşın 5 katı bir değişim olduğunda 1 ay içerisinde ek-beyan verilir. (Bu şekilde biliyorum) kurumunuza danışabilirsiniz.

08 Aralık 2019 23:37

Gokhan5656
Aday Memur
hocam bana aynı şeyleri söylüyorsun tamam saolun da benim sorunum bu değil ki ben henüz başlamadım göreve evrak tesliminde üzerime bişi yoktu bu beklediğim üç aylık süre içinde evi ve arabayı aldım herhangi bir sorun olurmu? atama olmaması gibi bişi söz konusu mu? veya şuan gidip ek beyan vermem gerekir mi?
09 Aralık 2019 00:08

bay38kal38
Kapalı
hocam bana aynı şeyleri söylüyorsun tamam saolun da benim sorunum bu değil ki ben henüz başlamadım göreve evrak tesliminde üzerime bişi yoktu bu beklediğim üç aylık süre içinde evi ve arabayı aldım herhangi bir sorun olurmu? atama olmaması gibi bişi söz konusu mu? veya şuan gidip ek beyan vermem gerekir mi?
Gokhan5656, 2 ay önce - Alıntıya git
Hiç paran yoktu 3 ayda ev araba nasıl alıyon derler adama
09 Aralık 2019 00:10

Gokhan5656
Aday Memur
Hiç paran yoktu 3 ayda ev araba nasıl alıyon derler adama
bay38kal38, 2 ay önce - Alıntıya git
üslubunu bil yaşım 30 yıllardır çalışıyorum. hiç param yoktu diye birşey de demedim..
09 Aralık 2019 00:11

bay38kal38
Kapalı
üslubunu bil yaşım 30 yıllardır çalışıyorum. hiç param yoktu diye birşey de demedim..
Üslübum gayet düzgün anlayışın kıt bence
09 Aralık 2019 00:12

Gokhan5656
Aday Memur
bilmiyorsanız bişi konuyu uzatmayın.
09 Aralık 2019 08:35

Mithri
Aday Memur

Adalet Bakalığında mal beyanları malın edinildiği tarihten sonra 1 ay içinde bildirilmesi gerekmekte diye biliyorum ben. Örneğin aralığın başında bir araba aldın aralık ayının sonuna kadar bildirmek zorundasın.

En başında mal beyanını boş vermekle hata yapmışsın. Hemen durumu izah eden bir dilekçe yaz, bağlı bulunduğun birimin müdürüne veya amirine ver. Yeni form doldur eşinin ve senin maddi olarak (ev, araba, altın, nakit vs) neyiniz varsa yaz. Sonradan sıkıntıya düşme

09 Aralık 2019 09:29

Orhan.Bey
Aday Memur

Hiç paranız yoktu ise eğer mal bildiriminde bankada veya kenarda bekleyen paranızı mal bildiriminde bildirmeniz lazımdı.

Eğer kısmet olurda göreve başlarsanız dilekçe ile düzeltme talep edin sizin açınızdan sorun olmasın.

09 Aralık 2019 09:49

Gokhan5656
Aday Memur

Hiç paranız yoktu ise eğer mal bildiriminde bankada veya kenarda bekleyen paranızı mal bildiriminde bildirmeniz lazımdı.

Eğer kısmet olurda göreve başlarsanız dilekçe ile düzeltme talep edin sizin açınızdan sorun olmasın.

Orhan.Bey, 2 ay önce - Alıntıya git
yani altınım vardı hesapta para olarak pek bişi yoktu. şuan için göreve başlamadan mal beyanı versem bir kez. daha iyi olmaz mı?
09 Aralık 2019 11:15

whitELF
Aday Memur
yani altınım vardı hesapta para olarak pek bişi yoktu. şuan için göreve başlamadan mal beyanı versem bir kez. daha iyi olmaz mı?

mal beyan formunda altın beyan kısmı da vardı, mal beyanını doldurup teslim ettiğiniz tarih itibariyle eşinizin altınları vardıysa ve forma bu bilgileri yazmadan verdiyseniz eksik beyandan sorun yaşayacaksınız bilginiz olsun. çünkü eşinize ait malları, altınları vs. de bildirmeniz gerekiyordu formda.

09 Aralık 2019 11:24

Gokhan5656
Aday Memur

mal beyan formunda altın beyan kısmı da vardı, mal beyanını doldurup teslim ettiğiniz tarih itibariyle eşinizin altınları vardıysa ve forma bu bilgileri yazmadan verdiyseniz eksik beyandan sorun yaşayacaksınız bilginiz olsun. çünkü eşinize ait malları, altınları vs. de bildirmeniz gerekiyordu formda.

whitELF, 2 ay önce - Alıntıya git
hocam sorun yasicam biliyorum anladım peki atamanın olmaması gibi bişi söz konusu mu? bu sebebten kabul edilmeyebilir miyim
09 Aralık 2019 11:30

whitELF
Aday Memur
hocam sorun yasicam biliyorum anladım peki atamanın olmaması gibi bişi söz konusu mu? bu sebebten kabul edilmeyebilir miyim

yok onunla ilgili bir sorun olmayacaktır büyük ihtimal, siz başlayacağınız adliyenin adalet komisyonuna gidip durumu izah edin, formu eksik doldurmuşum eşimin bilgilerini de girmem gerekiyormuş ama bilmiyordum dersiniz onlar zaten sizi yönlendirecektir.

12 Aralık 2019 00:09

serenad42
Aday Memur

Mal bildirim formuna yazacağım hiçbir şey yok. Banka hesabımda 3 bin civarında param var bunu yazmam gerekir mi? Bir de dergilere yazı gönderiyorum fakat herhangi bir telif ücreti almıyorum bunu bildirmem gerekiyor mu?

12 Aralık 2019 00:21

Gokhan5656
Aday Memur

Mal bildirim formuna yazacağım hiçbir şey yok. Banka hesabımda 3 bin civarında param var bunu yazmam gerekir mi? Bir de dergilere yazı gönderiyorum fakat herhangi bir telif ücreti almıyorum bunu bildirmem gerekiyor mu?

serenad42, 2 ay önce - Alıntıya git
gerek yok onlara.
12 Aralık 2019 00:38

serenad42
Aday Memur
gerek yok onlara.

Teşekkür ederim hocam. Ad soyad yazıp boş olarak vereceğim :)

Toplam 18 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?