Editörler :
12 Aralık 2019 20:33

Bi mucize olmalı
Aday Memur

Ben de aday öğretmenim istifa etmek istiyorum.Keşke benim de sizin gibi sıkıntılarım olsaydı.. Ben bu mesleği sevemiyorum istifa edeceğim ama ailem yüzünden edemiyorum. Yeniden kpss çalışacağım ne iş olsa yaparım ama öğretmenlik tövbe..

14 Aralık 2019 19:56

geomatrax
Aday Memur

anlıyorum sizi hocam, benzer şeyleri ben de düşünüyorum. başka bir alternatifim olsa bir sn durmam

14 Aralık 2019 20:15

SorunCevaplayıN
Genel Müdür

Ben de aday öğretmenim istifa etmek istiyorum.Keşke benim de sizin gibi sıkıntılarım olsaydı.. Ben bu mesleği sevemiyorum istifa edeceğim ama ailem yüzünden edemiyorum. Yeniden kpss çalışacağım ne iş olsa yaparım ama öğretmenlik tövbe..


Bi mucize olmalı, 1 yıl önce - Alıntıya git
:))) çok iddiali
14 Aralık 2019 20:35

Birderdimvr
Aday Memur

Saka gibi.adam gercegi resmetmis ama psikolojik sorunlariniz var denmis.ahlakli olmak sorunlu olmak olmus saka gibi.

14 Aralık 2019 21:58

Darkbiohazard
Memur

Eğer böyle düşünüyorsan ki haklılık payın var bir saniye durma. Körelirsin bu kurumda hayallerin hırsın emeğin her şeyini bir zımparaya tabi tutup dümdüz ederler.

Ama bu şekilde düşünmeyen bir insanao kadar kpss mülakat kazanıp atanmış bir insana bu tavsiyeyi vermem ama sende ayrı bir ince düşünce sezdim.

25 Kasım 2020 13:34

anon324
Aday Memur

normal bir şekilde (dilekçe verip istifanızı kurum da onayladıktan sonra) istifa edersen 6 ay sonra tekrar başvuruda bulunabiliyordun eskiden bunun da sebebi ilk atamada "açıktan atama" için belirli bir kontenjan vardı ona başvurabiliyordun sınava girmeden. ama resmi gazetenin ilgili sayısındaki 7. maddede böyle bir kısıtlama olmadığı için herhangi bir süre kısıtlaması olmaması lazım. önünüze engel çıkaranlar muhtemelen yönetmeliğin ilgili maddesinden bihaber olan kişiler olacaktır. mevzuata göre istifa ettikten sonra istediğiniz zaman başvurabilirsiniz...

"Ogrenci yokken var gibi gösterilen kurslar mi diyeyim,

ogrenciye katki yapilamazken birsey veremezken alinan maaslar mi diyeyim,

milletin birbirini korumasi saklamasi mi diyeyim 3 5 kurus hesabi icin.."

şeklinde suçlamalarınız var ama hocam öncelikle siz sadece kendinizden sorumlusunuz. hele ki öğretmenlikte kimin ne yaptığına takılır kalırsanız işiniz çok zor. siz kendi görevinizi yönetmeliklere, mevzuata uygun bir şekilde yapıyorsanız, vicdanınız rahatsa kafanıza takmayın. kimin ne yaptığını boşverin. ha siz de öğrenci yokken var gibi gösterilen kurslarda ders veriyorsanız (ki yazdıklarınızdan böyle bir şey yapacak karaterde birisi olmadığınızı varsayıyorum) o zaman sıkıntı var. öğrenciye siz verebileceğinizi verin görevinizi layıkıyla yerine getirin öğrencinin alıp alamaması kendi sorunu...


natar, 1 yıl önce - Alıntıya git

Natar Hocam, siz bilgili birine benziyorsunuz sorumu çok araştırdım ama bulamadım bilginiz var mıdır;

ben 3713 sayılı kanun ile şehit yakını olarak lise mezunu olarak atandım, 6 aydır çalışıyorum yani adayım ve istifa etmek istiyorum dayımın yanında çalışacağım, eğer istifa ettikten sonra geri dönmem gerekirse benim de diğer memur arkadaşlar gibi geri dönüş için torpilimin olması mı gerekli yoksa 3713'ün bu konuda avantajı var mı? çünkü "geri dönüş zor kurum kabul etmez illa torpil lazım adam lazım" diyorlar

26 Kasım 2020 15:29

alparslan...
Genel Müdür

Madem MEB de bu kadar sıkıntı var ve bir kaç ay içerisinde istifaya karar verdiniz tekrar dönüş zamanını neden merak ediyor sunuz? 1-2 yıl içerisinde MEB mi değişerek sizi rahatsız etmeyecek hale gelecek yoksa siz mi değişerek MEB den rahatsız olmayacak sınız? bu kadar sizi rahatsız eden bir kuruma/sisteme dönüş süresini merak etmeniz de ilginç.

Toplam 27 mesaj
 
ANKET
WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesini kabul edecek misiniz?