Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Aralık 2019 00:11   

Alan değişikliği atama takvimini etkiler mi?

3 şubatta tamamlanacak alan değişikliğinden önce takvim yayınlanır?

10 Aralık 2019 05:05

iTosun
Aday Memur

Alan değişikliği kul hakkıdır resmen. Bu uygulamayı getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz.

Takvimin gecikmesinin sebeplerinden biri de bualan değişikliği....

Bu saaten sonra bu kırgın, dargın, üzgün, yorgun öğretmen adaylarını 40 bin atamadan başkabir şey teselli etmez.

10 Aralık 2019 08:46

eğitimci-mstf
Aday Memur

Kimin kime hakkı. Bilip bilmeden ne güzel hüküm veriyorsun hocam öyle

10 Aralık 2019 08:59

Pho3nix20
Kapalı

eğitimci-mstf, 2 ay önce - Alıntıya git

Affedersiniz, sizde geçeceğiniz alanın diploması vardı değil mi? Arkadaş, bunu mu unuttu acaba? Diploma yetiyor zaten o alanda yetkin olduğunu kanıtlamaya değil mi? Ama gerçekliğe bakınca ÖABT'de düşük net yapan yüz binlerce 'diploma sahibi' kişi olduğunu görüyoruz. Sınava girseniz siz de belki de o yüz binlerce kişiden birisi olacaksınız? Olmayacağınızı nereden bileceğiz? Bunu diplomanıza bakarak mı anlayacağız? Geçiş yapacak kişi de bizim gibi KPSS'ye girmeli. Doğrudan geçiş hak yemektir.

10 Aralık 2019 09:03

fhurghan
Daire Başkanı

bitirdigin bolumden tekrar oabt girmiyorsan, hak iddia edemezsin.
10 Aralık 2019 09:09

Max weber
Şube Müdürü
bitirdigin bolumden tekrar oabt girmiyorsan, hak iddia edemezsin.
fhurghan, 2 ay önce - Alıntıya git

girememek değil girerler ama o puanı kımler alabilir acaba ? yüzde 10 belki

10 Aralık 2019 09:10

fhurghan
Daire Başkanı

girememek değil girerler ama o puanı kımler alabilir acaba ? yüzde 10 belki

Max weber, 2 ay önce - Alıntıya git
Ders calismadan %1 bile alamaz.
10 Aralık 2019 09:43

LOKITURKS
Memur
Kpss kaldırılsın ne yapılıyorsa yapılsın. İnsanın emeklerine yazık be
10 Aralık 2019 10:06

Nymphs.D
Aday Memur

Atama haberi için ha bugün hayır diye diye aylar geçti şimdi de 15 aralık lafı atıldı ortaya. Ama alan değişikliği yapılmadan boş kontenjan belirlenemez hak hukuk yok ortada sonuçta bekliyoruz bekletiliyoruz. Susuyoruz susturuluyoruz.

10 Aralık 2019 10:29

T1903
Memur

15 Aralık'ta da gelmez kendimizi rahatlatma söylemleri bunlar şubata kadar gider bu süreç

10 Aralık 2019 12:21

Nymphs.D
Aday Memur

2019 şubatta 20bin ek atama yapıldı güya 2019 kasımda daha yeni göreve başlayanlar oldu. 2020 akıbeti nasıl olacak acaba her geçen gün ümidim biraz daha tükeniyor. Yeniden ders çalışacak gücümde yok. Rabbim yardımcımız olsun...

10 Aralık 2019 13:28

eğitimci-mstf
Aday Memur

Affedersiniz, sizde geçeceğiniz alanın diploması vardı değil mi? Arkadaş, bunu mu unuttu acaba? Diploma yetiyor zaten o alanda yetkin olduğunu kanıtlamaya değil mi? Ama gerçekliğe bakınca ÖABT'de düşük net yapan yüz binlerce 'diploma sahibi' kişi olduğunu görüyoruz. Sınava girseniz siz de belki de o yüz binlerce kişiden birisi olacaksınız? Olmayacağınızı nereden bileceğiz? Bunu diplomanıza bakarak mı anlayacağız? Geçiş yapacak kişi de bizim gibi KPSS'ye girmeli. Doğrudan geçiş hak yemektir.

Pho3nix20, 2 ay önce - Alıntıya git

İşte dediğimde bu kimin ne olduğunu bilmeden kul hakkı falan bunlara girmeyelim.Şu an kadrolu bir öğretmen Kpss ye girip yeniden atanamıyor çünkü yönetmelik buna uygun değil yani alan değiştirmek isteyen biri istese de bunu yapamıyor.

İkincisi Öğretmenlik alanları arasında herkes aynı puanla atanmıyor evet. Ama kimse de demiyor ki ben tarihçiyim 90 la atanıyorum öbür taraftan müzik öğretmeni 60 la atanıyor. Haksızlık bu Müzik öğretmenleri de 90 la atansın diye. Çünkü bu işin kanunu yönetmeliği böyle ama sen şimdi olmayan bir yönetmelik,kanunu gösterip kul hakkı diyorsun. Devlet Kpss ye girin dedi de biz mi girmedik

Üçüncüsü şu an atandığım alana 85.5 puanla atandım ve geçiş için başvurduğum ve olup olmayacağını bilmediğim alan 74 le atanıyor.

Nasıl şimdi de hak yedim mi? Senin söylediklerine göre yememek için nasıl alan değiştirmem lazım. Hukuki olarak o seçeneği söyle onu yapayım ama Sınava girsinler vs yazma çünkü şu an öyle bir seçenek yok. Söylemle olmuyor bu işler

10 Aralık 2019 14:04

Pho3nix20
Kapalı

İşte dediğimde bu kimin ne olduğunu bilmeden kul hakkı falan bunlara girmeyelim.Şu an kadrolu bir öğretmen Kpss ye girip yeniden atanamıyor çünkü yönetmelik buna uygun değil yani alan değiştirmek isteyen biri istese de bunu yapamıyor.

İkincisi Öğretmenlik alanları arasında herkes aynı puanla atanmıyor evet. Ama kimse de demiyor ki ben tarihçiyim 90 la atanıyorum öbür taraftan müzik öğretmeni 60 la atanıyor. Haksızlık bu Müzik öğretmenleri de 90 la atansın diye. Çünkü bu işin kanunu yönetmeliği böyle ama sen şimdi olmayan bir yönetmelik,kanunu gösterip kul hakkı diyorsun. Devlet Kpss ye girin dedi de biz mi girmedik

Üçüncüsü şu an atandığım alana 85.5 puanla atandım ve geçiş için başvurduğum ve olup olmayacağını bilmediğim alan 74 le atanıyor.

Nasıl şimdi de hak yedim mi? Senin söylediklerine göre yememek için nasıl alan değiştirmem lazım. Hukuki olarak o seçeneği söyle onu yapayım ama Sınava girsinler vs yazma çünkü şu an öyle bir seçenek yok. Söylemle olmuyor bu işler

Kanun ve düzen eğilimi diye bir şey duydun mu sen? Ha işte sen o evredesin.

Ben bir tanenizden dahi "Düzenleme yapılsın, biz de sınava girelim." sözünü duymadım. Ama "Geçişlerde kontenjan olmasın ve geçiş her sene yapılsın." diyen gırla.Resmen gelmiş "Durumumuz yoktu ondan sınava giremedim xd." diyorsun yahu. Öyle diyeceğine "Bu durum mağduriyet yaratıyor, bu yüzden de değişmeli, biz de sınava gitmeliyiz." desene.

Bize ne senin kaç puanla girdiğinden? Girdiğin sene yeterli sıralamayı yaptıysan hak etmişsindir. Ama bu, o alanı hak ettiğini gösterir. Bütün alanları değil.

10 Aralık 2019 15:05

eğitimci-mstf
Aday Memur

Banane banane diyerek olmuyor işte.Kul hakkı diyorsun öyle banane diyerek de çıkamıyorsun. Dünya senin etrafında dönmüyor hocam ben merkezciliği atlatmış olman gerekiyor. 2 Senedir Kpss'ye nasıl girerim ve alan değiştirim diye cimere bimere yazdığımı bilmiyorsun. Bilmediğin içinde öyle kendince öyle kanun ve düzen dönemindesin vs diye aşağılamaya çalışma. Öğretmensin öncelikle. Peşin hüküm sahibi olmamayı öğren. En kısa zamanda atanman dileğiyle

10 Aralık 2019 15:31

Pho3nix20
Kapalı

Banane banane diyerek olmuyor işte.Kul hakkı diyorsun öyle banane diyerek de çıkamıyorsun. Dünya senin etrafında dönmüyor hocam ben merkezciliği atlatmış olman gerekiyor. 2 Senedir Kpss'ye nasıl girerim ve alan değiştirim diye cimere bimere yazdığımı bilmiyorsun. Bilmediğin içinde öyle kendince öyle kanun ve düzen dönemindesin vs diye aşağılamaya çalışma. Öğretmensin öncelikle. Peşin hüküm sahibi olmamayı öğren. En kısa zamanda atanman dileğiyle

Ha yani "Çok uğraştım ama olmadı, kanun böyle, napalım el mahkûm doğrudan geçiş yapıyorum ben de." demeye getiriyorsun, doğru mu anladım?

Ben bu sene atanmazsam ve seneye bu seneki puanımla atanma şansım olursa, bu şansı kullanmam. Atanana kadar uğraşırım ya da başka alternatifleri değerlendiririm. Öyle mantığa bürümekle olmuyor iş. Madem şu an sınava girme durumun yok, geçiş yapma. Mücadelene devam et.

10 Aralık 2019 18:54

meclishaber
Yasaklı

Alan değişikliği sadece atma takvimini değil, ilk atama kontenjanlarını da müthiş etkiler.

Alan değiştirecek kişilerden müracaat alıyorlar. Sonra onları yerleştirdikten sonra eğer boş yer kalırsa ilk atama yapacaklar.

-Geçen gün burada bir konu açıldı. Ben okurken bir anda silinmiş. Geçen yıl, sadece Konya ilinde, 15 kişi sınıf öğretmenliğinden fizik öğretmenliğine geçmiş. İlk atamada ise sadece 6 kontejan verilmiş. Diğer çoğu branşlar da böyle. Bu konuda öğretmenler bir eleştiri yorum yazdığı anda üyelik silinip, engelleniyor, yorumlar da siliniyor. Nedir bu esrarengsi durum, kim neyi götürmeye çalışıyor?

----------------------

Editör; birden fazla rumuzla yazışmalar engellenmektedir. Yalnızca bir hesap ile yazışın lütfen!

11 Aralık 2019 15:01

Nymphs.D
Aday Memur

Kabine toplantısından bir şey çıkarmı hocalarım?

14 Aralık 2019 22:40

Dr.Medya
Aday Memur

Bu başlıktan devam edilecekmiş.

Aşağıdaki başlık kapatılmış, devam etmek isteyenler aşağıdaki başlığı da okuyabilir.

https://forum.memurlar.net/konu/2402898/

Toplam 17 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?