Editörler :
10 Aralık 2019 22:19   

tüm sözleşmelilerin bu haberi duyması gerek.

https://www.memurlar.net/haber/869492/sozlesmeli-personelin-harcirahina-dair-gorus-yazisi-2020-yilindan-sonra-gecerli-olmayacak.html?utm_source=headlines#.Xe_oJqn8W2c.link

1 ocak 2020 den sonra tüm sözleşmeli personel (kısmi zamanlı hariç) tayin yolluğu alabilecek. yani sürekli görev yolluğu. şimdiden mutemetlere bu bilgiyi duyuralım.

1 ocaktan sonra yolluk alamazsınız diyenlere bu haber deki resmi gazete ile müracaat edebilirsiniz.

11 Aralık 2019 22:18

bhazer
Aday Memur

ilk kez atamaması yapılanlar içinde geçerlimi acaba

11 Aralık 2019 22:28

muhendis6181
Kapalı

İnanilmaz önemli . Kadro mucadelesi verirken o kadar önemli ki hepimiz duymaliyiz.

12 Aralık 2019 00:59

katip052
Aday Memur

Ben hayatimda bu kadar onemli bir haber gormedim. Sanki bir yere kimildayabildigimiz varda yolluk alacakmisiz. Hey Allahim ne gunlere kaldik ya

12 Aralık 2019 11:47

mes.A
Memur

ilk kez atamaması yapılanlar içinde geçerlimi acaba

bhazer, 2 ay önce - Alıntıya git

hayır kardeşim; ilk ataması yapılan kadrolu olsun sözleşmeli olsun (ilk atamada) yolluk yoktur.

sonrasında ise; Sağlık, Diyanet, Tarım, çevre, ve Meb de sözleşmeli çalışıyorken ,3 yılı doldurma dolayısı ile tayin , becayiş ve eş durumu gibi sebeplerle yer değiştirirsen 1 ocak 2020 tarihinden sonra yolluk alınabilecek. bazılarına göre önemli olmasa da !!! yaklaşık 7 senedir çalışanlar için bu yolluk bile bir kazanımdır.

12 Aralık 2019 11:52

wagabond90
Aday Memur

Kardeşim başlığa bak habere bak. İnsanın içine bir umut düşüyor haberi okuyunca küfür ettiriyorsun. Sözleşmelinin tayin hakkımı varda yolluk alalım. Günlük görevlerin yolluk harcırahını ben 5 senedir alıyorum zaten. Neyin haberi bu? Millet yüreği ağzında kadro haberi beklerken ortaya limon sıkmışsın resmen.

12 Aralık 2019 11:56

muhendis6181
Kapalı

bunun gibi arkadaşların kadro v.b umrunda degil. sonra 300 bin kişiyiz diyoruz . nerdeeeeeeeeeee

12 Aralık 2019 12:09

gmgm1999
Memur

Peki arkadaşlar aile bakanlıgına memur olup istifa ederek geçecek olanlar yararlanabilir mi bundan?

Toplam 7 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?