Editörler : swat3410E.Kayı Han

Kapalı
11 Aralık 2019 12:09

PAEM 5 bu gidişle açıklanmaz?

Arkadaşlar! Günlerimiz haftaya, haftalarımız ay'a dönüştü. Şimdi de ayların yıl'a dönüşmesi söz konusu. Bizim bu PAEM işi yılan hikayesine döndü. Gene bir mülakat sonrası bekleyiş klasiğini yaşıyoruz. Ne bu uzun süren bekleyişin sonucunu biliyoruz ne de bu sürece dahil olduktan sonra zihnimizde oluşan soru işaretlerinin cevaplarını. Temennimiz artık kazanıp kazanmamaktan çok bu belirsizlikten kurtulup, önümüze bakabilmektir. Bu süreci ilk defa yaşayan biri değilim, ama kepesese için gireceğimiz yol şeridini artık belirlemememiz gerekiyor. Açıklansın artık ki biz de ne yaptığımızı bilebilelim...

KutadguBilig1923
Aday Memur
11 Aralık 2019 12:17

yılan hikayesi oldu hocam bu iş bence bu süreçte vazgeçen bile çok olur

myk72
Kapalı
11 Aralık 2019 12:19

Vallah vazgeçen olur mu olmaz mı bilemiyorum, ama paem geciktikçe ben subaylık fikrine daha sıcak bakmaya başlıyorum. Ve işin en kötüsü oturup ders çalışmaya başlayamadım hala. Çünkü sürekli bir merak var kafamın en işlek caddesinde.

KutadguBilig1923, 4 yıl önce

yılan hikayesi oldu hocam bu iş bence bu süreçte vazgeçen bile çok olur

mcan66
Aday Memur
11 Aralık 2019 12:20

Şunu yapmak çok mu zor aceba. Aradan 40 gün geçti ve sonuçlar bellidir. Aciklarsin ve dersin ki kazanan adaylar 6 ocak veya 13 ocak artık neyse şurada şu belgelerle hazır bulunacaklar. Not: akademinin kararıyla tarih değişikliği olabilir diyip ucunu da açarsın hersey yine senin elindedir. Kazanan ne zaman gideceğini bilir istifa eder çalışmayan spor yapar eksik malzemelerini alır vs vs. Kazanamayan üzüntüsünü yaşar hayatın devam ettiğini algılar ve artık iş arar veya kpss çalışır ancak aklında soru işaretleri kalmaz ve bu şekilde hayatını bir nebze olsun planlayabilir. Aslında bazı şeyler kolayken zora çevirmek bize özgü sanırım.

Mhmt123456
Aday Memur
11 Aralık 2019 12:24

28 aralık intibah başlıycak arkadaşlar sabırlı olun normalde yorum yapmıyorum genelde okuyorum ama sabırsız arkadaşlar için diycem şey bu açıklanma tarihi hakkında bi bilgim yok lakin28 aralık da intibah başlıycak tahmin değildir bu %99 böle olacak %100 de diyemem içeriği hakkında daha fazla bişey söyleyemem siz değerli arkadaşlar gibi bende bekliyorum sonucu .

myk72
Kapalı
11 Aralık 2019 12:25

Çok doğru söylüyorsun, Hocam. Bizde bu bekletme işi her kurumda geleneksel bir hale gelmiş maalesef.

mcan66, 4 yıl önce
Şunu yapmak çok mu zor aceba. Aradan 40 gün geçti ve sonuçlar bellidir. Aciklarsin ve dersin ki kazanan adaylar 6 ocak veya 13 ocak artık neyse şurada şu belgelerle hazır bulunacaklar. Not: akademinin kararıyla tarih değişikliği olabilir diyip ucunu da açarsın hersey yine senin elindedir. Kazanan ne zaman gideceğini bilir istifa eder çalışmayan spor yapar eksik malzemelerini alır vs vs. Kazanamayan üzüntüsünü yaşar hayatın devam ettiğini algılar ve artık iş arar veya kpss çalışır ancak aklında soru işaretleri kalmaz ve bu şekilde hayatını bir nebze olsun planlayabilir. Aslında bazı şeyler kolayken zora çevirmek bize özgü sanırım.

myk72
Kapalı
11 Aralık 2019 12:29

Hocam, verdiğiniz bilgi konusunda kesin bir bilgiye ulaşmışsınız sanırım. 28 Aralık başlama tarihi olursa, sonuçlar en geç 23 Aralık'ta açıklanır. Fakat şöyle bir sorun var ki 28 Aralık cumartesi gününe denk geliyor...

Mhmt123456, 4 yıl önce

28 aralık intibah başlıycak arkadaşlar sabırlı olun normalde yorum yapmıyorum genelde okuyorum ama sabırsız arkadaşlar için diycem şey bu açıklanma tarihi hakkında bi bilgim yok lakin28 aralık da intibah başlıycak tahmin değildir bu %99 böle olacak %100 de diyemem içeriği hakkında daha fazla bişey söyleyemem siz değerli arkadaşlar gibi bende bekliyorum sonucu .

Mhmt123456
Aday Memur
11 Aralık 2019 12:40

Kardeşim cumartesi çarşamba pazartesi fark ediyor mu onu bilmiyorum yanlızca bunu rasgelekafamdan uydurmadım içerden aldığım bilgi neticesinde paylaşmak istedim içerden öğrenci arkadaşlarından bilgi almaya çalışıp yazanlar oluyo lakin bu öle bi durum değil bunu bile yazmak istemiyodum lakin siz arkadaşların biraz daha sabırlı olması ve sürenin öle yazıldığı gibi ocakta açıklanır vay efendim şubatta eğitim başlar bu gidişle yazıldığını gördüğüm için rahatlatmak amaçlı yazdım yanlız içerden gelen bilgi öğrenciden değildir hayırlı günler

myk72, 4 yıl önce

Hocam, verdiğiniz bilgi konusunda kesin bir bilgiye ulaşmışsınız sanırım. 28 Aralık başlama tarihi olursa, sonuçlar en geç 23 Aralık'ta açıklanır. Fakat şöyle bir sorun var ki 28 Aralık cumartesi gününe denk geliyor...

myk72
Kapalı
11 Aralık 2019 12:51

Anladım hocam. Bu bilgiyi bizimle paylaştığın için teşekkür ediyorum. Ekfo'nun tahminleri Şubat'ta, mart'a yönelikti. Bazıları onu ölçüt alarak bu tarihlerden çok önce açıklanması mümkün değildir, diyordu. Benim de temennim, bu bekleyişin bir an önce hayırla sonuçlanmasıdır.

Mhmt123456, 4 yıl önce

Kardeşim cumartesi çarşamba pazartesi fark ediyor mu onu bilmiyorum yanlızca bunu rasgelekafamdan uydurmadım içerden aldığım bilgi neticesinde paylaşmak istedim içerden öğrenci arkadaşlarından bilgi almaya çalışıp yazanlar oluyo lakin bu öle bi durum değil bunu bile yazmak istemiyodum lakin siz arkadaşların biraz daha sabırlı olması ve sürenin öle yazıldığı gibi ocakta açıklanır vay efendim şubatta eğitim başlar bu gidişle yazıldığını gördüğüm için rahatlatmak amaçlı yazdım yanlız içerden gelen bilgi öğrenciden değildir hayırlı günler

Haytham
Aday Memur
11 Aralık 2019 12:52

At yalanı seveyim inanı

KutadguBilig1923
Aday Memur
11 Aralık 2019 12:54

günlerdir takip ediyorum forumdaki en aklı başı yorum bu olmuş sizi tebrik ederim

mcan66, 4 yıl önce

myk72
Kapalı
11 Aralık 2019 12:59

Yani paylaşımıma eksi atmanızı mantığını anlayamıyorum

mcan66
Aday Memur
11 Aralık 2019 13:00

Güzel düşüncen için teşekkür ederim kardeşim.
KutadguBilig1923, 4 yıl önce

günlerdir takip ediyorum forumdaki en aklı başı yorum bu olmuş sizi tebrik ederim

siradaninsan
Aday Memur
11 Aralık 2019 14:37

önce yazı yazmasını öğren sonra sallarsın dostum.
Mhmt123456, 4 yıl önce

Komisersoy
Kapalı
11 Aralık 2019 14:50

Kardeslerim 25 aralık mezuniyet 26-27 kura cekimi esyalar akademide dolapta duruyor 3000 kisinin bos yer yok yani anlayacağınız en iyi ihtimalle yılbaşından sonra başlarsınız intibaga diger söylentilere kulak asmayın tabi ki açıklanma tarihini kimse bilemez siz kendinizi en kötü sonuca göre ayarlayın sonra üzülmeyin bakın son gün bile elenen arkadaşlar oldu o yüzden sonuc olumsuz da olsa hayırlısı buymus diyip yolunuza bakın

Haytham
Aday Memur
11 Aralık 2019 14:59

Son gün elenenler neden elendiler hocam ?

HvCt
Şef
11 Aralık 2019 15:25

Eğitim sonu sınavında başarısız oldular.

Haytham, 4 yıl önce

Son gün elenenler neden elendiler hocam ?

mcan66
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:33

bundan önceki alimlarda genelde 40 gün sonra açıklanmış. ayriyeten açıklandığında bir önceki paem öğrencileri 1 ay önce felan okulu boşaltmışlardı. peki mezuniyet tarihi belliydi 11 Aralık hadi diyelim 25 i oldu. buna rağmen polis akademisi birşey planlamistir ki ona göre Eylülde ilan verdi. yoksa ekim ortasi ilan verirdi yine 40 günlük bir süreç olurdu. eğer ki şu siralar aciklanmazsa paem geçmiş dönemlere göre ilk defa bayağı geç aciklanmis olacak.

myk72
Kapalı
11 Aralık 2019 16:00

Yazılı mı sözlü mü yoksa uygulama sınavı şeklinde mi? Bana biraz da bahane gibi geliyor. Adam oraya kadar vaktini, emeğini vermiş. Neden böyle acımasızca eliyorlar ki?

HvCt, 4 yıl önce

Eğitim sonu sınavında başarısız oldular.

raisondetat
Memur
11 Aralık 2019 16:25

Güvenlik soruşturmasından olumsu
myk72, 4 yıl önce

Yazılı mı sözlü mü yoksa uygulama sınavı şeklinde mi? Bana biraz da bahane gibi geliyor. Adam oraya kadar vaktini, emeğini vermiş. Neden böyle acımasızca eliyorlar ki?

KutadguBilig1923
Aday Memur
11 Aralık 2019 16:25

Ve kaç kişi elendi sebepleri neden oluyor sınavın içeriği nedir ? Gerçekten 50 gündür sonuç açıklanmasını beklemek ayrı dert eğitim sonu sınavlara girmek ayrı dert imiş.Desek ki mülakatlar biteli 2 hafta oldu sonuç açıklanmasını bekliyorsunuz bu yapılan şımarıklık ama 50 gün oldu.Benim gibi işsiz olup da bu süreci takip edenler için Allah sabır ve akıl sağlığı versin.

myk72, 4 yıl önce

Toplam 108 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi