Editörler : "eskiyara"Pangaea

Elifyc
Aday Memur
14 Aralık 2019 22:30

Son savunma bişeyi değiştirir mi peki hocam? Yoksa o zamana kadar ceza kesilmiş mi oluyor?
ayberk74, 4 yıl önce

İdari yönden disiplin cezası verilecekse son kez savunma alınır. En az 7 gün süre hakkınız var.Hemen yazmayın.Biriyle birlikte yazın.Sonra kapalı zarfa koyup mem eveya okula vereceksiniz.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
14 Aralık 2019 23:54

Anlattıklarınızda eksik kalan bir yer var. Üçüncü taraflardan hiç kimse sizin Twitter'daki IP adresinizi göremez. Ancak Twitter'den talep ederler, Twitter vermediği sürece kimse sizin IP adresinizi öğrenemez. Bildiğim kadarıyla Twitter da IP adreslerini paylaşmıyor.

Hesap kendi adınıza değilmiş. Ama anladığım kadarıyla hesapta kendinizi ifşa edecek (okulunuz, öğrencileriniz, katıldığınız törenler, eşiniz vb.) paylaşımlarınız olmuş ki sizi tespit edebilmişler.

Elifyc, 4 yıl önce
Hocam hesap benim sadece adım soyadım geçmiyordu. Zaten takibe düştükten sonra ip adresinden isim bulmak çok kolay. Siber suçları bu şekilde tespit ediyorlar. Tanıdık kimseyi takip etmiyordum. Takipçi derdim de yoktu zaten de, bence sosyal medya için kurulan timlere takıldım. Zaten suç teşkil etcek bişey paylaştığımı düşünsem yazmazdım bu zamanda hele. Çok şaşırdım, psikolojim bozuldu, umarım hayatımı karartacak bişey olmaz ilk kez böyle bişey yaşıyorum.
15 Aralık 2019 09:06

Korkma atilmazsin. Ama bir ceza alırsınız

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 10:47

Hocam bilemiyorum nasıl tespit etmişler, herhangi siyasi olmayan bir twitimde belki okulumla ilgili bişey falan yazmısımdır okul ismi vermedim o kesin de, yani ne bilim kar yağdığında bahçe fotoğrafı falan atmışımdır hatırlamıyorum.
Evlenmek Gerek, 4 yıl önce

Anlattıklarınızda eksik kalan bir yer var. Üçüncü taraflardan hiç kimse sizin Twitter'daki IP adresinizi göremez. Ancak Twitter'den talep ederler, Twitter vermediği sürece kimse sizin IP adresinizi öğrenemez. Bildiğim kadarıyla Twitter da IP adreslerini paylaşmıyor.

Hesap kendi adınıza değilmiş. Ama anladığım kadarıyla hesapta kendinizi ifşa edecek (okulunuz, öğrencileriniz, katıldığınız törenler, eşiniz vb.) paylaşımlarınız olmuş ki sizi tespit edebilmişler.

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 10:49

Yeter ki atılmayayım, ceza alacam o kesin, başa gelen çekilir hocam napayım...
SİNİFOGRETMENİOLMAK, 4 yıl önce

Korkma atilmazsin. Ama bir ceza alırsınız

yalnizzlink
Genel Müdür
15 Aralık 2019 12:12

hiçbir şekilde suçu kabul etmeyin ip tek başına delil kabul edilmez. onu destekleyen fiziksel deliller gerekir suçu kabul ederseniz herşey biter. sizin bilgisayar ve cep telefonunuzu adli incelemeye alabilirler telefonunuzu ve bilgisayarınızı temizleyin telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayıp twitter uygulamasını kaldırın ve asla bir daha yüklemeyin bilgisayarın hard diskini çöpe atın yeni bir hard disk alın. hiçbir ssıkıntınız olmaz adli dava uzun sürer sonra takipsizlikle sonuçlanır takipsizlik kararından sonra idari cezaları da sildirirsiniz.

siz an itibarıyla adli soruşturmaya karşı dediğim önlemleri alın

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 13:14

Sağolun hocam telefonumda ve bilgisayarımda bir şey yok. Yine de bakarım ama yok eminim. Umarım adli soruşturma falan olmaz..
yalnizzlink, 4 yıl önce

hiçbir şekilde suçu kabul etmeyin ip tek başına delil kabul edilmez. onu destekleyen fiziksel deliller gerekir suçu kabul ederseniz herşey biter. sizin bilgisayar ve cep telefonunuzu adli incelemeye alabilirler telefonunuzu ve bilgisayarınızı temizleyin telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayıp twitter uygulamasını kaldırın ve asla bir daha yüklemeyin bilgisayarın hard diskini çöpe atın yeni bir hard disk alın. hiçbir ssıkıntınız olmaz adli dava uzun sürer sonra takipsizlikle sonuçlanır takipsizlik kararından sonra idari cezaları da sildirirsiniz.

siz an itibarıyla adli soruşturmaya karşı dediğim önlemleri alın

yalnizzlink
Genel Müdür
15 Aralık 2019 13:19

anlattığınız tck ya göre suç teşkil ediyor adli dava mutlaka açılır önce idari ceza verilir idari ceza kesinleştikten sonra il mem kanalıyla adli soruşturma süreci başlatılır. o süreçte büyük ihtimalle avukat tutarsınız. idari yönden ceza almazsanız suçu işlememiş sayılacağınız için adli dava açılmaz fakat bu suçtan dolayı idari ceza alırsanız mutlaka adli olanı da açılacaktır

Elifyc, 4 yıl önce
Sağolun hocam telefonumda ve bilgisayarımda bir şey yok. Yine de bakarım ama yok eminim. Umarım adli soruşturma falan olmaz..

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 13:40

Mahkemeye mi çıkıcam yani ben hocam?
yalnizzlink, 4 yıl önce

anlattığınız tck ya göre suç teşkil ediyor adli dava mutlaka açılır önce idari ceza verilir idari ceza kesinleştikten sonra il mem kanalıyla adli soruşturma süreci başlatılır. o süreçte büyük ihtimalle avukat tutarsınız. idari yönden ceza almazsanız suçu işlememiş sayılacağınız için adli dava açılmaz fakat bu suçtan dolayı idari ceza alırsanız mutlaka adli olanı da açılacaktır

leble
Aday Memur
15 Aralık 2019 15:18

yok ya korkma en fazla bu fötöcü kriptocu derler ondan işlem yaparlar ülke bu halde eleştiri yapan yandı.

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 15:54

Yok artık öyle bi iftiraya uğramam umarım
leble, 4 yıl önce
yok ya korkma en fazla bu fötöcü kriptocu derler ondan işlem yaparlar ülke bu halde eleştiri yapan yandı.

kmal34
Aday Memur
15 Aralık 2019 17:36

Bence çok büyük ceza almazsın..

balarest
Genel Müdür
15 Aralık 2019 17:58

Ne yazdınız bılmıyorumm ama en dusuk uyarı yada en yuksek kınama

edalli20
Kapalı
15 Aralık 2019 18:05

Korku toplumu yaratmak amaç Maalesef bu durumu sindirmek zorundayız O yüzden siyasi dini fikrinizi sosyal mecralarda paylaşmayın Arkanız yok olan halka olur İşimizi yapıp seçim dönemi doğru olanı yapmak en güzeli

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 18:11

İnşallah hocam.
kmal34, 4 yıl önce

Bence çok büyük ceza almazsın..

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 18:12

Hocam, küfür ve hakaret olmamakla birlikte birkaç eleştirel twitim vardı. Bana hakaret eden twitter kullanıcısının birine çomar demişim, bir tane pkk yandaşına da defol git anlamındaki malum kelimeyi demişim.
balarest, 4 yıl önce

Ne yazdınız bılmıyorumm ama en dusuk uyarı yada en yuksek kınama

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 18:13

Aynen öyle amac buysa ben sindim şahsen. Bu psikolojik yıkımı da kolay kolay atlatamam zaten..
edalli20, 4 yıl önce

Korku toplumu yaratmak amaç Maalesef bu durumu sindirmek zorundayız O yüzden siyasi dini fikrinizi sosyal mecralarda paylaşmayın Arkanız yok olan halka olur İşimizi yapıp seçim dönemi doğru olanı yapmak en güzeli

49 müdür
Şube Müdürü
15 Aralık 2019 18:54

Kınama alırsınız.657 yi açın 125. Madde de ne yaparsanız ne olur açıkça yazar.Memurluktan ihraç zordur adeta istemeniz lazım.

Fetöcü değilsen,Atatürk e hakaret etmezsen,zimmetine para geçirmezsen,yüz kızartıcı suçun yoksa sıkıntın olmaz

Elifyc
Aday Memur
15 Aralık 2019 18:59

Diğer suçları işlemedim, fetöcü de değilim hocam ailem ve sülalemde fetöden alınan değil soruşturma geçiren dahi yok alakamız yok..
49 müdür, 4 yıl önce

Kınama alırsınız.657 yi açın 125. Madde de ne yaparsanız ne olur açıkça yazar.Memurluktan ihraç zordur adeta istemeniz lazım.

Fetöcü değilsen,Atatürk e hakaret etmezsen,zimmetine para geçirmezsen,yüz kızartıcı suçun yoksa sıkıntın olmaz

49 müdür
Şube Müdürü
15 Aralık 2019 19:38

Anladım korkmayın yalnız şunu belirteyim dahaönce de Cumhurbaşkanımıza hakaret edenleremaaş kesim verdiler geçtiler o kadar.Hakim karşısında da sıkıntı olmadı malesef.Maalesef diyorum bence devlet büyüklerine eleştiri demiyorum bakın hakaret ve aşağılama şeklinde eylemde bulunana atacaksın memuriyetten.Bu Atatürk için de böyle ülkeyi yönetenler için de böyle.Herşeyden önce edepsizliğin lüzumu yok eleştiri başka şey hakaret başka.

Diğer husus madem bu kadar korkacaktınız ne geziyorsunuz o uygulamalarda.Sizin yazdıklarınız denizde kum tanesi bir etkisi olmaz.

Toplam 116 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi