Editörler :
12 Aralık 2019 09:51   

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünü ve Valiliği aradım

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünce kapılarına kilit vurulan nöbetçi kulubelerine ilişkin olarak bilgilenmek ve bunun gerekçesinin ne olduğunu öğrenmek için Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünü aradım.Santraldaki polis memurundan özel kalemi bağlamasını rica ettim. Burada ne üzücüdür ki hiç bir yertkili ile görüşme fırsatı bulamadım. Ardından basın ve halkla ilişkileri aradım. Bu birimde de karşıma konuya ilişkin bilgi verecek bir görevli çıkmadı. Daha sonra personel şubeyi aradım ve yine kimseye ulaşamadım. Hassas bölgeleri aradım yne sonuç yok.

Gaziantep Valiliği Özel Kalemi aradım ve konuyu anlattım. Bilgileri olmadığını söyleyerek tekrar beni emniyet müdürlüğüne yönlendirdiler. Bunun üzerine ben tekrar emniyeti aradım ve durumu santraldaki görevli polis memuruna anlatım ve beni tekrar özel kaleme bağladı ama ben yine kimseyle görüşemedim. Demekk ki ortada polise yapılan büyük bir haksızlık ve eziyet var.

Ş.ÜNAL BENLİALPER

POLİS HAKLARI YAZARI

12 Aralık 2019 14:06

Watbac
Şef
senin o güzel düsüncen yeter Ünal bey, emeklerine sağlık..
12 Aralık 2019 14:13

akalem52
Kapalı
bazı bürocular ve müdür korumaları da konuyu savunuyor
12 Aralık 2019 18:15

Rskolnikov
Aday Memur

Emegine yuregine saglik. Cok ilginc hassasta calisan arkadaslsrin sesi cikmiyor

12 Aralık 2019 19:33

00nigdeli00
Şef
teşkilatın yüz karaları kendilerini telesekreter gibi kullandirarak meslektaşlarının çektiği zulmü görmezden gelirler bir diğerleri de kapı aç kapı kapat şoförler yatacak yeriniz yok
13 Aralık 2019 00:49

ÇTL-Cİ-BURAK
Aday Memur
Bu kulubeler güvenliği sağlama noktasında zayıf kalıyor. Bu noktalarda nöbet tutan arkadaşlar bilirler bence personelin fikrine başvurularak yeni bir arge yapılmalı. Saldırı anında bu kulubelerden karşı tarafı etkisiz hale getirecek sağlıklı bir karşılık verebilecek pozisyonları yok. Izgaralar takdir edersinizki kısıtlı kalır. Benim nacizane fikrim bu kulubelerin tepesine 360 derece dönebilen yukarda uzun namlulu silah takılmış kule yapılmasıdır. Personelin rahat bir şekikde kullanacağı bir kule olması gerekir. 2 personel olduğunu varsayarsak 2 şer saat değişimli kuleye geçiş olur. Sıkıntılı bölgeler için çok iyi olur
13 Aralık 2019 00:57

Kolluk kuvveti
Şube Müdürü
Bu kulubeler güvenliği sağlama noktasında zayıf kalıyor. Bu noktalarda nöbet tutan arkadaşlar bilirler bence personelin fikrine başvurularak yeni bir arge yapılmalı. Saldırı anında bu kulubelerden karşı tarafı etkisiz hale getirecek sağlıklı bir karşılık verebilecek pozisyonları yok. Izgaralar takdir edersinizki kısıtlı kalır. Benim nacizane fikrim bu kulubelerin tepesine 360 derece dönebilen yukarda uzun namlulu silah takılmış kule yapılmasıdır. Personelin rahat bir şekikde kullanacağı bir kule olması gerekir. 2 personel olduğunu varsayarsak 2 şer saat değişimli kuleye geçiş olur. Sıkıntılı bölgeler için çok iyi olur
ÇTL-Cİ-BURAK, 1 ay önce - Alıntıya git
O şekilde bir sistem yapıldığında personelin vücudunun bir kısmı içeride kalır.Kulübenin iç alanı daralır.Roket gelmesi durumunda çok şehit verilir.Yapılması gereken her kulübenin iki personel ve kameraları izleyebileceği lcd ekran olmalı.
13 Aralık 2019 01:56

shiann
Aday Memur
Ben Emn. Müdürü Cengiz ZEYBEK ile Adana ilindeyken çalıştım.İlk geldigi zamanlarda Nöbet klübeleri kilitli degildi, Adana-Pozantı saldırısında şehit verildikten sonra Cengiz müdür bu uygulamayı getirdi, klübede görevli memur arkadaş sesleri duymadığı için müdahalede geç kalmıştı. Bence çözüm klübeleri kilitlemek değil fakat konunun başlangıcı bu. Saygılar
13 Aralık 2019 02:28

aericon
Şef
bazı bürocular ve müdür korumaları da konuyu savunuyor
akalem52, 1 ay önce - Alıntıya git

neyi yalayacak yoksa

13 Aralık 2019 07:28

gokyuzu0625
Aday Memur
allah akıl fikir versin yöneticilere. en basit hatta çözüm olmayacak kadar basit yöntemler buluyorlar. Bunun başka yöntemi yok mu bu seferde allah korusun dışarda nöbet tutan polise karşı kuvvetli bir saldırı gelse, nöbet kulübesine giremezse o zaman nasıl bir çözüm bulacaklar.
Toplam 9 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;