Editörler : swat3410
13 Mayıs 2021 17:02

İşlemler devam ediyormuş 9.aydan gün aldık.Sanırım mahkeme kararının uygulaması konusunda en fazla bekleyen benim. Siz aradınız mı ne diyorlar.
trackermaker, 3 yıl önce

Daireyi aradınız mi hiç ne diyolar size.

trackermaker
Kapalı
13 Mayıs 2021 17:05

Valla aynı numarayı mi aradık bilmiyorum özellikle sordum bir arkadaş daha vardı dedim mahkeme kararı uygulamayanlar var dedim yok dediler, bizim birimde şu an gereği yapiliyo denildi, peki ne zaman belli olur dedim 1 hafta 15 güne belli olur dediler araya yasaklar felan girdi işte bakalım belki önümüzdeki hafta bişeyler çıkar diye umut ediyoruz,

WalterGoodman, 3 yıl önce
İşlemler devam ediyormuş 9.aydan gün aldık.Sanırım mahkeme kararının uygulaması konusunda en fazla bekleyen benim. Siz aradınız mı ne diyorlar.
13 Mayıs 2021 18:07

Ne kadar süredir bekliyorsunuz?
trackermaker, 3 yıl önce

Valla aynı numarayı mi aradık bilmiyorum özellikle sordum bir arkadaş daha vardı dedim mahkeme kararı uygulamayanlar var dedim yok dediler, bizim birimde şu an gereği yapiliyo denildi, peki ne zaman belli olur dedim 1 hafta 15 güne belli olur dediler araya yasaklar felan girdi işte bakalım belki önümüzdeki hafta bişeyler çıkar diye umut ediyoruz,

trackermaker
Kapalı
13 Mayıs 2021 18:32

30 Nisan'da tebliğ edilmişti karar emniyete, 19 Şubat'ta istinafa taşıdı dosyayı emniyet

Ne kadar süredir bekliyorsunuz?
13 Mayıs 2021 19:06

Tercihi ne zaman yapmıştınız? Atamanız onaylanınca bilgilendirir misiniz?
trackermaker, 3 yıl önce

30 Nisan'da tebliğ edilmişti karar emniyete, 19 Şubat'ta istinafa taşıdı dosyayı emniyet

trackermaker
Kapalı
13 Mayıs 2021 19:11

Tabi tabi yazarım buraya, yanlış hatırlamıyorsam 26 Nisan'da aramıştı personel daire, atama onayınız geldi, tercih yapmanız gerekiyor diye

Tercihi ne zaman yapmıştınız? Atamanız onaylanınca bilgilendirir misiniz?

Bankacıbankacı
Aday Memur
14 Mayıs 2021 00:36

Yüksek disiplin kurulu sizi son sözlü savunmaya çağırdığımı? Çağırmadan mı ihraç kararı verdi..
trackermaker, 4 yıl önce

Arkadaşlar il disiplin kuruluna son savunmamı 12 Mart 2019 tarihinde verdim, daha sonra dosyam EGM yüksek disiplin kuruluna sevk edilmiş, şu an ceza zaman aşımına 21 gün kaldı ve EGM yüksek disiplin kurulu halen son savunmaya çağırmadi, olay tarihim 14/03/2018 idi, ceza verilmezse zamanaşımı içerisinde daha sonrasında verilen ceza geçerli olabiliyor mu yoksa, halen beklemedeyim zamanaşımı olursa mükemmel olacak tüm soruşturma geçiren arkadaşların Allah yardımcısı olsun.

trackermaker
Kapalı
14 Mayıs 2021 09:15

Çağırmadan ihraç edildim.

Bankacıbankacı, 3 yıl önce
Yüksek disiplin kurulu sizi son sözlü savunmaya çağırdığımı? Çağırmadan mı ihraç kararı verdi..

Bankacıbankacı
Aday Memur
14 Mayıs 2021 12:56

Bir soru daha sorabilir miyim yazılı savunma verdinizmi ? Eger verdiyseniz mufettis raporunda yazan sozlu savunma yapmak istiyorum kutucugunu isaretledinizmi
trackermaker, 3 yıl önce

Çağırmadan ihraç edildim.

trackermaker
Kapalı
14 Mayıs 2021 14:07

Evet işaretledim, il polis disiplin kurulu son sabunmami aldı ve dosyamı emniyet genel müdürlüğü yüksek disiplin kuruluna sevk etti ancak EGM yüksek disiplin kurulu son savunmami almadı

Bir soru daha sorabilir miyim yazılı savunma verdinizmi ? Eger verdiyseniz mufettis raporunda yazan sozlu savunma yapmak istiyorum kutucugunu isaretledinizmi

ankarabuk78
Memur
14 Mayıs 2021 20:11

Yüksek disiplin kurulu son savunma almıyor

7068 e göre yüksek disiplinin görevi merkez ya da il disiplinden gelen kararları uygun görüp bakana sevketmek ya da uygun görmediklerini bakanlık yüksek disipline sevk etmektir. İşlemleri dosya üzerinden yapıyorlar

trackermaker, 3 yıl önce

Evet işaretledim, il polis disiplin kurulu son sabunmami aldı ve dosyamı emniyet genel müdürlüğü yüksek disiplin kuruluna sevk etti ancak EGM yüksek disiplin kurulu son savunmami almadı

ankarabuk78
Memur
14 Mayıs 2021 22:41

Şimdi bi çok bilmiş çıkar son savunma alıyor der

Doğru alıyor ama rütbeye göre bazı rütbedekilerin bazı cezalarına ilk kurul olarak baktığı zamanlarda alıyor

Diğer tüm işlemlerde uygun görüş ile bakana sevk ya da uygun görmeyip içişleri ydk ya sevk ediyor

ankarabuk78, 3 yıl önce

Yüksek disiplin kurulu son savunma almıyor

7068 e göre yüksek disiplinin görevi merkez ya da il disiplinden gelen kararları uygun görüp bakana sevketmek ya da uygun görmediklerini bakanlık yüksek disipline sevk etmektir. İşlemleri dosya üzerinden yapıyorlar

Bankacıbankacı
Aday Memur
15 Mayıs 2021 15:06

Peki yuksek disiplin kurulu ve içişleri ydk farklımı kafam karıştı
ankarabuk78, 3 yıl önce

Şimdi bi çok bilmiş çıkar son savunma alıyor der

Doğru alıyor ama rütbeye göre bazı rütbedekilerin bazı cezalarına ilk kurul olarak baktığı zamanlarda alıyor

Diğer tüm işlemlerde uygun görüş ile bakana sevk ya da uygun görmeyip içişleri ydk ya sevk ediyor

trackermaker
Kapalı
15 Mayıs 2021 15:51

Meslekten ihraç konularına emniyet genel müdürlüğü yüksek disiplin kurulu bakar memuriyetten çıkarma konularına İçişleri bakanlığı yüksek disiplin kurulu bakar.

Peki yuksek disiplin kurulu ve içişleri ydk farklımı kafam karıştı

ankarabuk78
Memur
16 Mayıs 2021 03:35

Özetle meslekten çıkartma istenmişse il ya da merkez disiplinden hakkınızda, dosyanız mutlak suretle EGM yüksek disiplin kuruluna gider

Bende bu iş başıma gelene kadar bir kez bile tamamını okumamıştım 7068 in

Olaylardan sonra 5/6 kez okudum herkese tavsiye ederim okumak lazım

Sizde bankacıbankacı okuyun mutlaka

Sorularınızın büyük bir kısmına cevap bulursunuz

trackermaker
Kapalı
16 Mayıs 2021 08:43

Kanunda bir çok soruya cevap bulma şansı var doğru ama bazı muallak durumlar var misal zamanaşımı konusu, misal alt cezanin hangi kurum tarafından verilmesi konusu gib.

ankarabuk78, 3 yıl önce

Özetle meslekten çıkartma istenmişse il ya da merkez disiplinden hakkınızda, dosyanız mutlak suretle EGM yüksek disiplin kuruluna gider

Bende bu iş başıma gelene kadar bir kez bile tamamını okumamıştım 7068 in

Olaylardan sonra 5/6 kez okudum herkese tavsiye ederim okumak lazım

Sizde bankacıbankacı okuyun mutlaka

Sorularınızın büyük bir kısmına cevap bulursunuz

ankarabuk78
Memur
16 Mayıs 2021 13:29

Haklısın sadece kanun okunarak anlaşılabilseydi konular avukatlara o kadar para vermezdik

Ama genel hatları ile konuya vakıf olmak dosyanın nerede hangi aşamada olduğunu bilmek vs için kanun okumak lazım

Dediğin gibi bazı kanun maddelerini bırak bizi

İlk derece hatta istinaf mahkemeleri bile farklı yorumluyor.

Aynı ya da benzer konulardan farklı mahkemelerde farklı kararlar çıkıyor. Hatta Danıştayın bile içtihadı dosya ya da kişiye göre değişebiliyor.

Zaman aşımı ceza verilmesi aşamasında suçun sübuta erip etmemesi gibi konularda özellikle idari mahkemeler gök kuşağı gibi birbirinden farklı kararlar veriyormuş

Öğrendim

trackermaker, 3 yıl önce

Kanunda bir çok soruya cevap bulma şansı var doğru ama bazı muallak durumlar var misal zamanaşımı konusu, misal alt cezanin hangi kurum tarafından verilmesi konusu gib.

trackermaker
Kapalı
16 Mayıs 2021 15:12

Malesef başa gelmeyince kimse anlamiyo, surda çoğu kişi havadan mahkemeye ver zaten bozuyo kafasinda bilmez bilemez çünkü başına gelmemiş.

ankarabuk78, 3 yıl önce

Haklısın sadece kanun okunarak anlaşılabilseydi konular avukatlara o kadar para vermezdik

Ama genel hatları ile konuya vakıf olmak dosyanın nerede hangi aşamada olduğunu bilmek vs için kanun okumak lazım

Dediğin gibi bazı kanun maddelerini bırak bizi

İlk derece hatta istinaf mahkemeleri bile farklı yorumluyor.

Aynı ya da benzer konulardan farklı mahkemelerde farklı kararlar çıkıyor. Hatta Danıştayın bile içtihadı dosya ya da kişiye göre değişebiliyor.

Zaman aşımı ceza verilmesi aşamasında suçun sübuta erip etmemesi gibi konularda özellikle idari mahkemeler gök kuşağı gibi birbirinden farklı kararlar veriyormuş

Öğrendim

17 Ekim 2021 21:09

merhaba hocam geçmiş olsun diyeyim öncelikle. sizin mahkeme süreciniz ne kadar sürdü, mahkemeye başvuru ve iptak kararı arasındaki süre.
trackermaker, 3 yıl önce

İhraç edildim, konuyu mahkemeye taşıdım ve iptal etti mahkeme, tercih yaptırdılar, baslatmalarini bekliyorum, darısı tüm bekleyenlere

30 Kasım 2022 00:14

Selam

Benim yüksek disiplin kurulunda ifade verdim.benim olayda somut delil yok,sadece şüphe var.sizce sonuç ne olur devrelerim

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi