Editörler : supporters.
«263264265266267268269270271272273274»

mehmetvozdogan
Aday Memur
27 Ekim 2020 17:16

Hocam geçen hafta arayıp aynı soruyu ben uak'a sordum.Etik varsa hemen sizden savunma isteniyor. Asgari varsa tüm jurilerin sisteme giriş yapması bekleniyor dediler..

jüpiter16, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Asgari veya etik durumunun belli olması için tüm juri üyelerinin dosyalarını sisteme girmesi

bekleniyor mu? Yoksa bir juri etik veya asgari dediğinde direk haber veriliyor mu?

Dean_CORSO
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 17:45

Doğru, Etik var ise savunma isteniyor. Asgari de ise sadece bildirim yapılıyor. Ancak her iki süreçte de jüri raporlarının tamamlanması bekleniyor. Jüri raporları tamamlandıktan sonra etik var ise ilk toplantıyı takiben savunma isteniyor.

Aksi senaryoda şöyle bir örnek vereyim, 7 jüri var 1 jüri etik bildirdi hemen savunma istendi, aday onu hazırlarken diğer jüri de etik bildirdi diyelim bu sefer ikinci savunma istendi akabinde 3. jüride etik bildirdi ve 2 jüri aynı konu hakkında bildirmişken 3. jüri farklı konuda etik şüphesi ilettiğini farz edelim.

Kısaca tüm jürilerin raporları tamamlandıktan sonra etik şüpheleri listelenerek adaydan savunma istenmesi sistem yükü ve verimlilik açısından en doğru olanı.

Çevremden iletilende tümraporlar iletildikten sonra adaya bildirildiği yönünde.

Aşağıdaki linklerde de tüm jüri raporlarından sonra adaya bildirildiği ile ilgili bilgiler mevcut

https://forum.memurlar.net/konu/2388994/77.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2402591/243.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2363576/110.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2388994/204.sayfa

mehmetvozdogan, 3 yıl önce

Hocam geçen hafta arayıp aynı soruyu ben uak'a sordum.Etik varsa hemen sizden savunma isteniyor. Asgari varsa tüm jurilerin sisteme giriş yapması bekleniyor dediler..

Dean_CORSO
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 17:49

https://forum.memurlar.net/konu/2335406/16.sayfa linkinde de destekleyici bil mevcut

Stenkarazin06
Aday Memur
27 Ekim 2020 18:10

Sayın hocam önceki dönemlerde dediğiniz olabilir. Ancak bu dönemde raporlar tamamlanmadan etiğe gidenlerden savunma istendi.
Dean_CORSO, 3 yıl önce

Doğru, Etik var ise savunma isteniyor. Asgari de ise sadece bildirim yapılıyor. Ancak her iki süreçte de jüri raporlarının tamamlanması bekleniyor. Jüri raporları tamamlandıktan sonra etik var ise ilk toplantıyı takiben savunma isteniyor.

Aksi senaryoda şöyle bir örnek vereyim, 7 jüri var 1 jüri etik bildirdi hemen savunma istendi, aday onu hazırlarken diğer jüri de etik bildirdi diyelim bu sefer ikinci savunma istendi akabinde 3. jüride etik bildirdi ve 2 jüri aynı konu hakkında bildirmişken 3. jüri farklı konuda etik şüphesi ilettiğini farz edelim.

Kısaca tüm jürilerin raporları tamamlandıktan sonra etik şüpheleri listelenerek adaydan savunma istenmesi sistem yükü ve verimlilik açısından en doğru olanı.

Çevremden iletilende tümraporlar iletildikten sonra adaya bildirildiği yönünde.

Aşağıdaki linklerde de tüm jüri raporlarından sonra adaya bildirildiği ile ilgili bilgiler mevcut

https://forum.memurlar.net/konu/2388994/77.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2402591/243.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2363576/110.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2388994/204.sayfa

blueDr
Aday Memur
27 Ekim 2020 18:32

Hocam bu arada Doçentlik Yönetmeliği?nin 4/3 maddesi uyarınca mı asgariden kaldınız yoksa başka bir maddeye mi dayandırılmış?

bibiyolog, 3 yıl önce

Hocam bana önce asgari şartları ilgili maddeye göre sağlamadığım maili gelmişti arkasından 2. bir mailde bunu yazan jürinin raporunu gönderdiler. Ben bu şekilde öğrendim.

Bu arada geçmiş olsun dileklerini ileten tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.

Umarım yaşadığımız bu haksızlıklar en kısa sürede olumlu bir sonuca bağlanır.

gipsytime
Aday Memur
27 Ekim 2020 18:43

Hocam yanlış anlamayın ama bizim durumumuzun UAK yetkililerini çok da ilgilendirmediğini düşünüyorum. Yoksa elinde 2 dosya olan jurilerin son rapor tarihi 17 ekim iken bunun 2 hafta öncesinde toplantı yaparak milleti 45 gün bekletmelerinin başka bir izahını yapamıyoruım. Şahsi kanaatim sonuçları Kasım ayında alacağımız yönünde. Şimdi sonuç açıklayıp asgari vb durumdan kalan adaylara tekrar başvuru şansı vereceklerini hiç ama hiç sanmıyorum. İnşallah en kısa zamanda hayırlı haberler alırız.

babacaretta, 3 yıl önce

Ben esasen, sahsi kanaatim, olasilik olarak gormuyorum, kesin gozuyle bakiyorum. Daha once oldu, simdi niye olmasin? Zaten toplantilar video konferans ile yapiliyor bildigim kadar ile. Ustelik gecen hafta hatirladigim kadari ile Vahdet hoca soz konusu aradaki 45 gunluk surenin cok uzun oldugunu ve bu durumun bizi uzdugunu iletmisti kurul baskanina...

Dean_CORSO
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 18:52

Merhabalar,

7 jüriye ait raporlar toplanmadan etik veya asgari herhangi bir kararın adaya beyanı sistem işleyişi açısından hem yük getirir hem de mantıklı değil.

Şöyle ki size Disiplin cezası verilmesinde uygulanacak temel ilkeler: Madde 53/D- (Ek: 2/12/2016 - 6764/31 md.) üzerinden örnek vermek istiyorum. bunu siz hatalısınız anlamında değil bir beyin fırtınası olması için iletiyorum.

"Disiplin cezası verilmesinde uygulanacak temel ilkeler:

Madde 53/D- (Ek: 2/12/2016 - 6764/31 md.)

Aynı fiile birden fazla disiplin cezası verilemez. Fiilin birden fazla disiplin suçu teşkil etmesi hâlinde bu suçlardan en ağır cezayı gerektiren disiplin cezası verilir."

"Bu Kanunda sayılan ve disiplin cezası verilmesini gerektiren fiillere nitelik ve ağırlıkları

itibarıyla benzer fiilleri işleyenlere de hangi disiplin fiiline benzediği belirtilerek aynı türden

disiplin cezaları verilir"

Bu 2547 den bir örnek olup benzerleri da mevcuttur. Demek isteğim 7 jüri raporu toplandığı zaman varsa 1 den fazla jüriden iletilen olası esas ihlal veya ihlaller topluluğu veya silsilesi üzerinden savunma istenmesi doğru olandır. Yoksa aksi durumda fasılalı ihlal bildirimlerinin her birinde adaydan ayrı savunma istemek süreci çıkmaza sokacağı gibi adayı hak ettiğinin ötesine cezalandırma da savunma hakkı açısından vicdanı da zedeler.

Aksi senaryoda şöyle bir örnek vereyim, 7 jüri var 1 jüri etik bildirdi hemen savunma istendi, aday onu hazırlarken diğer jüri de etik bildirdi diyelim bu sefer ikinci savunma istendi akabinde 3. jüride etik bildirdi ve 2 jüri aynı konu hakkında bildirmişken 3. jüri farklı konuda etik şüphesi iletebilir. Her seferinde bir aday için ayrı dosya açılması ne kadar doğru bilemiyorum.

Her ayrı etik cezasında ÜAK bu sefer ayrı ayrı 3 başvuru dönemi erteleme cezası mı verecek?

aksine totalde birden fazla ihlal var ise hepsinin birden 7 jüriye ait tüm raporlardan sonra iletilmesi bir sonraki başvuru döneminde adayın lehine bir gelişme olacaktır diye düşünüyorum. Yoksa aday bir sarmal içinde kaybolur gider.

Benim bilgim 7 jüri üyesine ait raporlar tamamlandıktan sonra toplantıya giriyor.

Herkese hayırlı haberler olsun.

Stenkarazin06, 3 yıl önce
Sayın hocam önceki dönemlerde dediğiniz olabilir. Ancak bu dönemde raporlar tamamlanmadan etiğe gidenlerden savunma istendi.

Dean_CORSO
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 19:04

Raporların tamamlanmadan adaylara bu bilginin iletidiğini nereden biliyorsunuz? Benim çevremde de etik ihlal alan tanıdıklar mevcut. Siz raporların tamalanmadığı bilgisini nereden nasıl temin ettiniz?

babacaretta
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 19:22

asgari sonuclari zaten aciklaniyor bu ara,,,

gipsytime, 3 yıl önce

Hocam yanlış anlamayın ama bizim durumumuzun UAK yetkililerini çok da ilgilendirmediğini düşünüyorum. Yoksa elinde 2 dosya olan jurilerin son rapor tarihi 17 ekim iken bunun 2 hafta öncesinde toplantı yaparak milleti 45 gün bekletmelerinin başka bir izahını yapamıyoruım. Şahsi kanaatim sonuçları Kasım ayında alacağımız yönünde. Şimdi sonuç açıklayıp asgari vb durumdan kalan adaylara tekrar başvuru şansı vereceklerini hiç ama hiç sanmıyorum. İnşallah en kısa zamanda hayırlı haberler alırız.

bibiyolog
Aday Memur
27 Ekim 2020 19:23

Doçentlik Yönetmeliği?nin 4/3 maddesi uyarınca asgariden bırakıldığım belirtildi hocam

blueDr, 3 yıl önce

Hocam bu arada Doçentlik Yönetmeliği?nin 4/3 maddesi uyarınca mı asgariden kaldınız yoksa başka bir maddeye mi dayandırılmış?

Dr.özcan
Aday Memur
27 Ekim 2020 19:23

Sayın Hocalaörım,

asgariden iptal olunca 3 dönem beklemek gerekmiyor değil mi? Bu Ekim 2020 başvurusunda bulunabiliyor muyuz? Çok teşekkürler

Stenkarazin06
Aday Memur
27 Ekim 2020 19:25

Sayın hocam yakinen tanıdığım iki örnek var. Savunmaları istendi hatta 2 hafta içinde olumlu olarak sonuçlandı. Bu süre zarfında aday bazı jüri üyelerinin rapor girmediği biliyordu. Keza tüm raporları girilmiş olsaydı. Sonucu da açıklanırdı.
Dean_CORSO, 3 yıl önce

Raporların tamamlanmadan adaylara bu bilginin iletidiğini nereden biliyorsunuz? Benim çevremde de etik ihlal alan tanıdıklar mevcut. Siz raporların tamalanmadığı bilgisini nereden nasıl temin ettiniz?

blueDr
Aday Memur
27 Ekim 2020 19:33

Başvurabiliyoruz hocam.

Dr.özcan, 3 yıl önce

Sayın Hocalaörım,

asgariden iptal olunca 3 dönem beklemek gerekmiyor değil mi? Bu Ekim 2020 başvurusunda bulunabiliyor muyuz? Çok teşekkürler

Dean_CORSO
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 19:40

Hocam 2 hafta içinde aklanma vb. süreçler 2017 den beri yok. Sanırım yanlış bilgilendirme veya anlaşılma olabilir. ki Etik toplantı tarihlerini düşünürsek olay farklı bi sürece ait bile olabilir.

Hiç bir jüri ben sonuçları girdim girmedim demez dediyse bile dediği geçiştirici bir yanıt bile olabilir.

Yanıtınız için teşekkür ederim., herkese iyi haberler diliyorum.

Sayın hocam yakinen tanıdığım iki örnek var. Savunmaları istendi hatta 2 hafta içinde olumlu olarak sonuçlandı. Bu süre zarfında aday bazı jüri üyelerinin rapor girmediği biliyordu. Keza tüm raporları girilmiş olsaydı. Sonucu da açıklanırdı.

Stenkarazin06
Aday Memur
27 Ekim 2020 19:42

Sayın hocam sürecin toplam 1 ay sürdüğünü kesin olarak söyleyebiliriz size. Yani önceki dönemlere nazaran etik süreci de hızlandırılmış. Tabi bu söylediklerim sosyal bilimler için.

Kolonize
Aday Memur
27 Ekim 2020 19:51

1 ay mutlaka sürer hocamızın da dediği gibi. Önce savunmanız alınıyor, sonra bilirkişi atanıyor. Bilir kişiye de 1 ya da 2 hafta süre veriliyor. Eğer bilirkişi sizin dosyanızı etik kurulun toplandığı günün sonrasında bitirirse, bir sonraki yani 4 hafta sonraki kurula kalıyorsunuz. Yani 1 ay en az sürer. Ama kişisel görüşüm 2 ayı da bulmaz.
Sayın hocam sürecin toplam 1 ay sürdüğünü kesin olarak söyleyebiliriz size. Yani önceki dönemlere nazaran etik süreci de hızlandırılmış. Tabi bu söylediklerim sosyal bilimler için.

fizilal
Aday Memur
27 Ekim 2020 20:43

Çılgın bir durum ile karşı karşıyayım.

bir önceki Ekim döneminde Sağlık Bilişiminden başvurumu yaptım ve 3 juri atandı. 2 tanesi olumlu rapor yazmasına rağmen 3. juri asgari şart diyip( madde olmaksızın) kaldın dedi. Sonra bu juri üyesi arayıp yanlış yaptığını kabul etti. UAK 25 sayfa savunma ile itiraz ettim. Tek satır cevap geldi "İtirazınızı kabul etmedik". Hiç bir dayanak gösterilmedi.

Haziran'ın son günleri idari mahkeme yerine yeniden başvurdum. İlk jurimde yanlışlık yapan hoca yine atandı. Az önce şans eseri bakayıp dedim. Bu defa başka birinden asgari şart diyor.

Mantık olarak ilk 2 juri sonrasında olumlu bildireni sayar isek Ekim başvurumdaki tüm juri üyeleri kabul etti.

Sorum şu idari mahkememi yoksa kalan son 3 günde yeni bir başvuru mu?

Başvuru yapar isem mahkeme hakkım ortadan kalkıyor mu?

( Sizin gibi jurinin yatacak yeri yok diye küfür etmem akademisyenlikten çıkamış mıdır?:))

gipsytime
Aday Memur
27 Ekim 2020 22:13

Olabilir hocam.. Şeffaf bir süreç olmadığı için herşey mümkün. Hikmetinden sual olmayan bir yapı..Ben hala neden toplantıyı 2 hafta öne çekme gereği hissettiler anlamaya çalışıyorum. Ama mantıklı bir cevap bulamıyorum.. Hakkımızda hayırlısı.. Jurileri uzaktan yakından tanımayan biri olarak neyin ne olduğunu açıklanınca göreceğiz. Kurbanlık gibi bekliyoruz işte..

babacaretta, 3 yıl önce

asgari sonuclari zaten aciklaniyor bu ara,,,

garipakademisyen
Aday Memur
27 Ekim 2020 22:43

Etik konusunda 2018 sosyal bilimler birinci savunmadan 1 ay sonra 2. savunma gönderdim.

garipakademisyen
Aday Memur
27 Ekim 2020 22:45

Yani etikte tüm raporlar beklenmiyor. Benzer iddialar vardı, tekrar savunma yaptım aralıklı

Toplam 8992 mesaj
«263264265266267268269270271272273274»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi