Editörler : supporters.
«267268269270271272273274275276277278»

docentdream
Aday Memur
29 Ekim 2020 17:38

Hocam ne yalan söyleyim 35 makale yayınından o kadar düşük puan çıkması çok dikkat çekici bence de. Derlemeleri puanlayamamak sizin alana özgü bir şey mi bu arada? Diğer yandan bunları mutidisipliner diye alan dışı saymak çok yanlış. Sürecinize çok üzüldüğümü de eklemeliyim.

vethekyusuf, 3 yıl önce

Doktora öncesi yayınım 2 - 3 tane olduğunu söylemek isterim. Zaten doktora aşamasında kadrom da yoktu maalesef.

Ayrıca ilk başvurumda da sonrakilerde de hiç sonuçları beklemedim durmadan çalışmalar yapmaya devam ettim ve yayınlar çıkardım.

Yukarıdan yazdıklarımdan hangi hocamız ne çıkaracak bilmiyorum ama ben sadece bir bilgi vereyim diye kendi durumu mu yazdım.

babacaretta
Şube Müdürü
29 Ekim 2020 17:41

Takilacak baska yer bulamadim zira o kisma baslarken koyu harflerle yazdiginiz icin ilginc geldi...

Alan ici-disi konusunda da sahsen diyecek birsey bulamadim, zira bu konuda fikir yurutmek icin hem ayni alandan olmak hem de yayinlari gormek gerekiyor takdir ederseniz...

Ama elbette multidisipliner calismalar konusu muamma, ki bunu forumda daha once de yazdim, multidispliner calismalarin sayilmamasi cok abes geliyor bana, asil o tip calismalarin daha cok bilime katkisi olduguna inananlardan biriyim...

Herhangi bir haksizliga maruz kalmissaniz umarim en kisa surede hak yerini bulur, gecmis olsun...

vethekyusuf, 3 yıl önce

Hocam biliyorsunuz bildirisini kullandığınız yayının makale, makale olarak kullandığınızı da bildiride kullanamıyorsunuz. Ayrıca derleme ve vaka takdimi de beyannamede kullanılamıyorsunuz. Yazar sayısı önemli etken tabiki. Ayrıca jürimi bildiğim sırf ALAN DIŞI demesinler ya da aynı veriler diyerek ETİK demesinler diye beyannameye eklemediğim yayınlarım olduğunu söylemek isterim.

Bu arada maşaallah yazdıklarımdan sadece takıldığınız noktaya da anlam veremedim doğrusu.

Saygılarımla

vethekyusuf
Müsteşar
29 Ekim 2020 17:44

Hocam biraz önce de bahsettiğim gibi bir çok yayını da beyannameye koymadım. Bu arada jüriler multidisipliner diyerek alan dışı sayıyoruz demiyorlar, yayının diğer anabilim dalı ile ilgilidir diye saymıyorlar, benim alanımla ilgili yaptığım kısmı hiç dikkate almadan.

Bende diyorum ki jüri isterse yayınınızı kendi alanınızla ilgili kısım olsa da diğer alanlarla ilgili deyip ALAN DIŞI diyebilirler demek istiyorum. Fakat her bölümün hocaları o şekilde yapar demiyorum bırakmak isterse yapar diyorum.

Saygılarımla...

docentdream, 3 yıl önce

Hocam ne yalan söyleyim 35 makale yayınından o kadar düşük puan çıkması çok dikkat çekici bence de. Derlemeleri puanlayamamak sizin alana özgü bir şey mi bu arada? Diğer yandan bunları mutidisipliner diye alan dışı saymak çok yanlış. Sürecinize çok üzüldüğümü de eklemeliyim.

Standardize
Memur
29 Ekim 2020 19:58

Hocam alaninizi sorabilirmiyim? Bu kadar uretken bir ozgecmise sahipken hangi alandaki juriler israrla bu karari aliyor merak ve hayret ettim

vethekyusuf, 3 yıl önce

Hocam biraz önce de bahsettiğim gibi bir çok yayını da beyannameye koymadım. Bu arada jüriler multidisipliner diyerek alan dışı sayıyoruz demiyorlar, yayının diğer anabilim dalı ile ilgilidir diye saymıyorlar, benim alanımla ilgili yaptığım kısmı hiç dikkate almadan.

Bende diyorum ki jüri isterse yayınınızı kendi alanınızla ilgili kısım olsa da diğer alanlarla ilgili deyip ALAN DIŞI diyebilirler demek istiyorum. Fakat her bölümün hocaları o şekilde yapar demiyorum bırakmak isterse yapar diyorum.

Saygılarımla...

müjde2020
Aday Memur
29 Ekim 2020 20:21

Sayın Hocam, ben 6 Ekim günü öğrendim..Bana da bir terslik var gibi geliyor. Bir anlam veremedim..

babacaretta, 3 yıl önce

Hocam sizin durumunuzda su hususu anlayamadim. Pazartesi zaten komisyon toplanmisti, alan farketmeksizin raporu tamamlanip da asgariye takilanlar aciklandi. Simdi siz diyorsunuz ki ben de durumumu juri raporu taamlandikatan sonra telefonla ogrendim. Siz durumunuzu Pazartesi gununden once mi yoksa Sali ya da Carsamba gunu mu ogrendiniz? Neden sizin sistemde durumunuz diger arkadaslar gibi guncellenmedi? 'Sanirim komisyonda' diyorsunuz ama komisyon zaten toplanmisti Pazartesi gunu...

Bu arada gecmis olsun hocam....

Mpowerdoçent
Aday Memur
29 Ekim 2020 21:41

Hocam çok çok geçmiş olsun alanınız nedir
müjde2020, 3 yıl önce

Sayın Hocam, ben 6 Ekim günü öğrendim..Bana da bir terslik var gibi geliyor. Bir anlam veremedim..

Dr.özcan
Aday Memur
29 Ekim 2020 22:04

Hocalarım,

Bir sorum var. Kamu kurumlarında çalışırken hazırlanan tezlerden kitap olarak yayın yapılabiliyor. Bu eserler ISBN numarası da alarak kataloga gidiyor. Ancak kamu kurumu yüksek öğretim kurumu olmadığı için ISBN numarası almış bu eser kitap olarak belirttim beyanname. Fakat jüri üyesi bunu lisansütü tez olarak kabul etmiş. Buna İTİRAZ etmeyi planlıyorum. Sizce bu eser kitap mıdır? yoksa lisansüstü tez midir? (Bu arada jüri üyesi bu belirsizliği kendi raporunda da itiraf etmesine rağmen, 2 eserimi çizmiş :(( Ne dersiniz Hocalarım ......

babacaretta
Şube Müdürü
29 Ekim 2020 23:02

Hocam sizin bahsettiginiz uzmanlik tezi dogru anladiysam . Eger Tip doktorlarinin ihtisas icin tamamladiklari uzmanlik tezinden bahsediyorsaniz durum farkli, yok eger hem bir kamu kurumunda uzman olmak icin tamamlanan uzmanlik tezinden bahsediyorsaniz durum yine farklidir.

Dr.özcan, 3 yıl önce

Hocalarım,

Bir sorum var. Kamu kurumlarında çalışırken hazırlanan tezlerden kitap olarak yayın yapılabiliyor. Bu eserler ISBN numarası da alarak kataloga gidiyor. Ancak kamu kurumu yüksek öğretim kurumu olmadığı için ISBN numarası almış bu eser kitap olarak belirttim beyanname. Fakat jüri üyesi bunu lisansütü tez olarak kabul etmiş. Buna İTİRAZ etmeyi planlıyorum. Sizce bu eser kitap mıdır? yoksa lisansüstü tez midir? (Bu arada jüri üyesi bu belirsizliği kendi raporunda da itiraf etmesine rağmen, 2 eserimi çizmiş :(( Ne dersiniz Hocalarım ......

Kolonize
Aday Memur
29 Ekim 2020 23:22

Eğer kitap yüksek lisans ya da doktora tezinden üretildi ise ve siz bunu ulusal kitap kategorisinde puanladıysanız sayılmaması normal. Hatta üstüne çok gitmeyin derim, çünkü jüri bunu etik kurula da sevk edebilirdi. Ancak siz lisansüstü tezlerden üretilen yayın kategorisinde puanladıysanız, o zaman sonuna kadar haklısınız.
Dr.özcan, 3 yıl önce

Hocalarım,

Dr.özcan
Aday Memur
29 Ekim 2020 23:30

Hocam,

kitap kamu kurumunun uzmanlık tezinden hazırlandı (tıpda uzmanlık tezi Değil). Kitap olarak beyan ettim. Jürinin bahsettiği makale kitap ile konu başlığı olarak benzer. Makaleyi okusaymış bunları yazmaşmış bile. Ama esas husus "kurum tezi lisansütü tez değildir" argümanını nasıl kabul ettireceğim?

Kolonize, 3 yıl önce
Eğer kitap yüksek lisans ya da doktora tezinden üretildi ise ve siz bunu ulusal kitap kategorisinde puanladıysanız sayılmaması normal. Hatta üstüne çok gitmeyin derim, çünkü jüri bunu etik kurula da sevk edebilirdi. Ancak siz lisansüstü tezlerden üretilen yayın kategorisinde puanladıysanız, o zaman sonuna kadar haklısınız.

babacaretta
Şube Müdürü
29 Ekim 2020 23:38

Hocam bunun en dogru cevabini size UAK verecek. Zira mutlaka daha once de yasanmistir bu olay. Sonucta siz uzmanlik tezinizi bir egitim-ogretim faaliyeti sonunda degil de belli bir sure is tecrubesi sonrasi hazirlamakla yukumluydunuz.

Vecevrenizde hem uzman hem dr kimseleri arastirip onlarin nasil yaptiklarini ogreneceksiniz.

Dr.özcan, 3 yıl önce

Hocam,

kitap kamu kurumunun uzmanlık tezinden hazırlandı (tıpda uzmanlık tezi Değil). Kitap olarak beyan ettim. Jürinin bahsettiği makale kitap ile konu başlığı olarak benzer. Makaleyi okusaymış bunları yazmaşmış bile. Ama esas husus "kurum tezi lisansütü tez değildir" argümanını nasıl kabul ettireceğim?

fenci4848
Aday Memur
30 Ekim 2020 10:56

Günaydın Hocalarım,

Var mı sonucu acıklanan, DBS de degısıklık vb farkeden? Sorayım istedim

hayati422
Şef
30 Ekim 2020 11:01

Hocalarım, gün içerisinde ÜAK'a ulaşan olursa toplantı ve sonuç açıklama (bu hafta toplantı yapıldı mı, sonuç açıklanacak mı) mevzusunu sorabilirler mi? En azından beklenti durumumuzu ona göre şekillendiririz.

hayati422
Şef
30 Ekim 2020 11:03

Günaydın.

Hocam şahsi düşüncem, açıklanmayacağı yönünde. Bakalım ÜAK'a ulaşabilen olursa umarım sorar. Bizde rahatlarız.

Sistemde her şey aynı hocam.

fenci4848, 3 yıl önce

Günaydın Hocalarım,

Var mı sonucu acıklanan, DBS de degısıklık vb farkeden? Sorayım istedim

fenci4848
Aday Memur
30 Ekim 2020 11:21

Her toplantı sonucu az da olsa sonuc acıklama oluyordu. Şuan sistem nasıl bilmiyorum acıkcası

30 Ekim 2020 11:39

Sayin Hocalarim,

Muhendislik Etik Kurulunun Ekim yada Kasim ayindaki toplanti tarihi hakkinda bilgisi olan var mi?

Juri uyesinin Etik iddasi 17 Eylulde yapilan Etik kurulda karara baglanmis ve yine ayni ay icindeki UAK kurulunda Etik kurul kararlari uygun bulunularak tarafimdan savuna istendi.

Ekim ayi basinda tarafima zarf geldi ve juri uyesinin iddialarina cevap yazdim.

Gecen hafta cuma itibari ile DBS de adayin basvurusu etik incelemede diye degisti. daha oncesinde juri surecinde diye yaziyordu.

2020 Mart doneminde basvurumu yaptim.

UAK etik kurul gorevlisi Muhendislik-1 ile ilgili Ekim ayinda Etik toplantisinin yapilmadigi yonunde.

Kasim 18 UAK genel kurulu oncesinde Etik toplantisi olur mu?

Iyi calismalar,

Mpowerdoçent
Aday Memur
30 Ekim 2020 11:55

Bende bir değişiklik yok hocam
fenci4848, 3 yıl önce

Her toplantı sonucu az da olsa sonuc acıklama oluyordu. Şuan sistem nasıl bilmiyorum acıkcası

angarali26
Şube Müdürü
30 Ekim 2020 11:57

Sayın hocalarım, ÜAK'a attığım maile gelen cevapta sürecimin tamamlandığı ve ilk yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamanın yapılacağı belirtilmiş. Alan mühendislik. Artık günler daha yavaş geçecek bizim için 25 Kasım'a gün sayacaz, hayırlısı olur inşallah herkes için.

agha
Kapalı
30 Ekim 2020 12:17

Hcm,

Mühendisliğin hangi bölümdesiniz?

angarali26, 3 yıl önce

Sayın hocalarım, ÜAK'a attığım maile gelen cevapta sürecimin tamamlandığı ve ilk yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamanın yapılacağı belirtilmiş. Alan mühendislik. Artık günler daha yavaş geçecek bizim için 25 Kasım'a gün sayacaz, hayırlısı olur inşallah herkes için.

angarali26
Şube Müdürü
30 Ekim 2020 12:23

Mühendislik ve Fen Bilimleri-1

agha, 3 yıl önce

Hcm,

Mühendisliğin hangi bölümdesiniz?

Toplam 8992 mesaj
«267268269270271272273274275276277278»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler