Editörler : metin_alkan
«434435436437438439440441442443444445446
26 Şubat 2021 11:54

Hiittrain
Aday Memur

14 şubat son rapor girildi ama sonucum açıklanmadı hala

Hiittrain, 3 gün önce - Alıntıya git

Böyle bir sistem kurup, hiç bir adaya eşit dosya dağıtmayan, her ay rutin yönetim kurulu yapıp son 2 aydır değiştiren ÜAK'a da, Dosyayı 6 ay bekletip son günyükleyen Jüri'ye de lanet olsun

26 Şubat 2021 20:35

akademisyen8084
Aday Memur

Bu forumu ilk günden beri okurum ama ilk defa mesaj yazıyorum. Sinirim geçmiyor buraya yazayım belki rahatlarım dedim. Doçentlik falan zerre umurumda değil artık. Doçentlik sürecinde ADALET yok. Adalet olmayan bir yerde ise hiçbir şeyin anlamı yoktur.

İlk başvurumu saçma nedenlerle reddettiler. İkinci başvurum 2020 martta oldu. Ben başvurumu tamamladım ama her nedense başvurular Hazirana ertelendi. Neden ki, her şey online idi!

Abartısız her başlıkta beklenen şartın en az 2 katı puanım vardı. Sadece dr sonrası 200 üzeri puanım vardı. Aylardır her açıklamada bakıyorum ama sonuç yok. Ekimde başvurunlar bile ünvanını aldı. Artık milletin dalga geçme konusu oldum. Senin doçentlik ne oldu deyip sırıtıyor herkes. Adaleti sağlaması gereken YÖK ve ÜAKda her kim varsa her bir hakkım haram olsun.

Açıklamayın artık gerek kalmadı, bütün hevesimi kaybettim. Öyle bir isteksizlik var ki üzerimde bir Tübitak projem vardı yapmıyorum bıraktım. Çekeceğim projeyi. Zerre isteğim kalmadı!

Bu ilkede hiç bir başarı cezasız kalmıyor hakketen.

26 Şubat 2021 22:11

Gazetecikg
Aday Memur

Bu forumu ilk günden beri okurum ama ilk defa mesaj yazıyorum. Sinirim geçmiyor buraya yazayım belki rahatlarım dedim. Doçentlik falan zerre umurumda değil artık. Doçentlik sürecinde ADALET yok. Adalet olmayan bir yerde ise hiçbir şeyin anlamı yoktur.

İlk başvurumu saçma nedenlerle reddettiler. İkinci başvurum 2020 martta oldu. Ben başvurumu tamamladım ama her nedense başvurular Hazirana ertelendi. Neden ki, her şey online idi!

Abartısız her başlıkta beklenen şartın en az 2 katı puanım vardı. Sadece dr sonrası 200 üzeri puanım vardı. Aylardır her açıklamada bakıyorum ama sonuç yok. Ekimde başvurunlar bile ünvanını aldı. Artık milletin dalga geçme konusu oldum. Senin doçentlik ne oldu deyip sırıtıyor herkes. Adaleti sağlaması gereken YÖK ve ÜAKda her kim varsa her bir hakkım haram olsun.

Açıklamayın artık gerek kalmadı, bütün hevesimi kaybettim. Öyle bir isteksizlik var ki üzerimde bir Tübitak projem vardı yapmıyorum bıraktım. Çekeceğim projeyi. Zerre isteğim kalmadı!

akademisyen8084, 2 gün önce - Alıntıya git
Hocam herkes aynı durumda. Sistem insanların bütün arzu ve heveslerini yok ediyor. Belirsizlik üzerine kurulan bu sistemin değişmesi gerekli.
27 Şubat 2021 07:37

Hiittrain
Aday Memur

Sözümona bu ülkenin en okumuşlarının yönettiği kurum. Benzer olarak değerlendirmeyi yapanlar en entelektüeller!!! Öyle bir sistem ki sizden 8 ay sonra başvuran birisi sizden 1 sene önce tüm mali ve diğer haklarınızı alabilir. Aynı tarihte başvursanız benzeri yaşanabilir. Süreç ne şeffaf ne de değerlendirme objektif. Bu kurum bu haldeyse vah Ülkem vah...

27 Şubat 2021 15:10

Umut-N2017
Şef

akademisyen8084, 2 gün önce - Alıntıya git

Merhaba hocam, haklı olduğunuzu söylemek tabii ki sizi rahatlatmayacak. Ama amacım bu da değil. Hepimiz benzer sıkıntıları yaşadık. Lütfen vazgeçmeyin. TUBİTAK projesini kaç hoca yapabiliyor acaba. Eninde sonunda alacaksınız. Sadece soğukkanlı olmaya çalışın, Siz havlu atarsanız başkaları sizin hak ettiğiniz yere gelecek...Bu daha da adaletsizlik değil mi?

Yalnız değilsiniz. Nicelerimiz bu sürecin sancılarını yaşadık, yaşıyoruz... İnşallah bir an önce sonucunuzu alır, kurtuursunuz siz de...

28 Şubat 2021 00:35

akademisyen8084
Aday Memur

Tesekkurler hocalarım. Ama insan kizmadan edemiyor. Bu sorunları herkes biliyor ama ne karar vericiler elini taşın altına koyuyor ne de bir sendika dava açayım demiyor. Neden? Adalete en düşkün olması gereken kesimdeki herkes bu ve benzeri durumlara neden kulağını tıkıyor? Umarim düzelir deyip bekliyoruz

28 Şubat 2021 01:44

muhmuh34
Şef

Tesekkurler hocalarım. Ama insan kizmadan edemiyor. Bu sorunları herkes biliyor ama ne karar vericiler elini taşın altına koyuyor ne de bir sendika dava açayım demiyor. Neden? Adalete en düşkün olması gereken kesimdeki herkes bu ve benzeri durumlara neden kulağını tıkıyor? Umarim düzelir deyip bekliyoruz

akademisyen8084, 10 saat önce - Alıntıya git

Sayın hocam çok haklısınız ama diğer hocalarımın da dediği gibi Tübitak projelerini herkes yapamıyor ve hakkaniyetli bir jüri puanlarınızdan ziyade projelerinizi de dikkate alacaktır, proje çıkartabilen yürütebilen tamamlayan aynı zamanda doçentlik için kriterleri sağlayan birine doçentliğini vermeyecek jüri anvaj artniyetli olabilir. 3 sci yayınla doçent olunan eski sisteme kıyasla ne kadar fazlasıyla başvuruyoruz, sürecin daha da yıpratıcı halet getirilmemesi lazım

Toplam 8907 mesaj
«434435436437438439440441442443444445446