Editörler :
«260261262263264265266267268269270271272
30 Ekim 2020 22:44

Kolonize
Aday Memur
Doçentlik sürecinin kısalması bir yana sürekli uzatılıyor pandemi nedeniyle Mart başvurusu oldu Haziran ve süreci biten dosyaların ekim yerine kasım toplantısına bırakılması oh ne ala kendilerinin sıkıntısı yok çünkü günlerdir mesaj mail atıyoruz cevap verilmez yazık yeter artık
drhkaan, Dün - Alıntıya git
Kesinlikle katılıyorum
30 Ekim 2020 22:44

Hipokampüs
Aday Memur

YÖK doçentlik sürecini hızlandırıyoruz diye bir sürü reklam yaptı, doçentlik yönetmeliği değişti, geldiğimiz noktada sonucu belli olan adaylar 45 gün imza bekliyor. Kafka romanı gibi, bürokrasinin dehlizlerinde kaybolduk

durationn, Dün - Alıntıya git
duration hocam. basarili olupta 45 gun imza bekleyen var mı bilemiyorum. ama ben 14 unde basarili oldugumu gordum. 21inde soruşturma yoktur belgesini gonderdim. 25 inde de e- devletten aldım. tabiki surecte duzeltilmesi gereken yerler var. mesela sorusturma yoktur belgesi onceden dbs ye yuklenebilir. buna ilaveten rapor yazmis hocalarin bilgisi verilebilir. boylece kac juriyi daha bekleyecegini aday bilir. ancak kalan hocada kac dosya var bu bilinemez...jurilere dengesiz dosya dagilimi da ayri bir sorun tabi...kimine 1 dosya kimine 3 - 4 dosya gidebiliyor.
30 Ekim 2020 22:48

adaydoçent
Şef
Bir dosyanın değerlendirilmesi için 40 gün süre verilirse o süreç asla kısalmaz kimse kusura bakmasın.
30 Ekim 2020 23:10

fenci4848
Aday Memur

Ya nebileyim hiç olmazsa Kasım ayının ilk haftası bir toplantı yapın ve sonuçları ikinci hafta açıklayın. İllaki tamamlanmayan dosyalar olcaktır ama bunun yüzde oranı çok çok düşüktür bence. Yazıktır bu kadar bekletmek ya.

30 Ekim 2020 23:57

durationn
Aday Memur
duration hocam. basarili olupta 45 gun imza bekleyen var mı bilemiyorum. ama ben 14 unde basarili oldugumu gordum. 21inde soruşturma yoktur belgesini gonderdim. 25 inde de e- devletten aldım. tabiki surecte duzeltilmesi gereken yerler var. mesela sorusturma yoktur belgesi onceden dbs ye yuklenebilir. buna ilaveten rapor yazmis hocalarin bilgisi verilebilir. boylece kac juriyi daha bekleyecegini aday bilir. ancak kalan hocada kac dosya var bu bilinemez...jurilere dengesiz dosya dagilimi da ayri bir sorun tabi...kimine 1 dosya kimine 3 - 4 dosya gidebiliyor.
Hipokampüs, Dün - Alıntıya git

Hocam şunu kastettim, eğer benim dosyam 7 Ekim'de tamamlandıysa ve o günkü toplantıyı kaçırdıysam; kararı çoktan verilmiş dosyanın sonuçlanması için 18 Kasım toplantısı ve sonraki açıklanma sürecine giriliyor. Açıklanma da 25 Kasımı bulur deniyor. Ortalama max 45 gün bir bekleme süreci, ya da 1 ay bazıları için. Kararı verilmiş dosyaya imza atılması için bu bana biraz garip geliyor

31 Ekim 2020 12:10

nickbulmakzorazizim
Daire Başkanı

Merhaba. Tezden ürettiğim bir yayında danışmanım 2. yazar, diğerini tek yazarlı olarak yayınlattım. Çünkü güncelleme yaptım makalede ve danışmanın katkısı olmadı. Bu tek yazarlı tezden ürettiğim yayını puanlamaya dahil etmeli miyim yoksa sadece özgeçmişe mi koymalıyım. Ne önerirsiniz?

31 Ekim 2020 12:35

kont_monte
Memur

Merhaba. Tezden ürettiğim bir yayında danışmanım 2. yazar, diğerini tek yazarlı olarak yayınlattım. Çünkü güncelleme yaptım makalede ve danışmanın katkısı olmadı. Bu tek yazarlı tezden ürettiğim yayını puanlamaya dahil etmeli miyim yoksa sadece özgeçmişe mi koymalıyım. Ne önerirsiniz?

nickbulmakzorazizim, 11 saat önce - Alıntıya git

Aslinda akademik kultur geregi doktoradan cikan yayinlari tek isimle yayinlatabilirsiniz bunda sorun yoktur. Ancak bir juri bu nedenle sizi etige verebilir. Malum jurilerin ne yapacagi belli olmuyor.Eger puaniniz yetiyorsa bence ozgecmiste gosterin sadece.

31 Ekim 2020 12:44

furkan23
Aday Memur

nickbulmakzorazizim, 11 saat önce - Alıntıya git

kont_monte hocama katılıyorum. Hiç risk almayın. Puanlamadan dosyanıza koymanızı tavsiye ederim.

31 Ekim 2020 16:49

drhkaan
Aday Memur
Hipokampüs, Dün - Alıntıya git
Tüm arkadaşlardan ricam dosyalarının tamamlandığını belirterek Fatih hocaya Twitter ve mail üzerinden sonuçlar İçin bir an önce karar alınmasını rica etmek
31 Ekim 2020 19:17

Doçent adayı
Aday Memur
Tüm arkadaşlardan ricam dosyalarının tamamlandığını belirterek Fatih hocaya Twitter ve mail üzerinden sonuçlar İçin bir an önce karar alınmasını rica etmek
drhkaan, 6 saat önce - Alıntıya git

Bence de sesimizi yetkililere duyurmaya çalışalım, bu grupta yazdığımız şikayetlerin hiç bir faydası olmaz

31 Ekim 2020 19:18

furkan23
Aday Memur
drhkaan, 6 saat önce - Alıntıya git

Hocam sosyal bilimler-2 alanındaki memurlar dosyalar ile ilgili bilgi vermenin mümkün olmadığını söylüyorlar. şimdiye kadar bu forumda sosyal bilimlerden ilgili memur ile görüşüp yada mailleşip raporlarının tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenen, son rapor girilme tarihini öğrenen de okumadım. başka alanlardaki memurlar iyi niyetle,insiyatif kullanarak bu bilgiyi sizlere vermiş. Sizlerin bu şekilde bir beyanda bulunması ilgili memurları zor duruma sokmaz mı?

31 Ekim 2020 19:31

drhkaan
Aday Memur

Hocam sosyal bilimler-2 alanındaki memurlar dosyalar ile ilgili bilgi vermenin mümkün olmadığını söylüyorlar. şimdiye kadar bu forumda sosyal bilimlerden ilgili memur ile görüşüp yada mailleşip raporlarının tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenen, son rapor girilme tarihini öğrenen de okumadım. başka alanlardaki memurlar iyi niyetle,insiyatif kullanarak bu bilgiyi sizlere vermiş. Sizlerin bu şekilde bir beyanda bulunması ilgili memurları zor duruma sokmaz mı?

furkan23, 3 saat önce - Alıntıya git
Tahmini bilgi 2 dosyalı jüriler 17 Ekim sondu bizde bilmiyoruz sonucumuzu ama mutlaka 7 ekimden sonra sonuçlanan dosyalar vardır bekletmek gerekmiyor süreci hızlandırma amaçlı yazdım
31 Ekim 2020 19:39

Mpowerdoçent
Aday Memur
Tahmini bilgi 2 dosyalı jüriler 17 Ekim sondu bizde bilmiyoruz sonucumuzu ama mutlaka 7 ekimden sonra sonuçlanan dosyalar vardır bekletmek gerekmiyor süreci hızlandırma amaçlı yazdım
drhkaan, 3 saat önce - Alıntıya git
Değerli hocalarım 3 dosyalı jüriler kasımın kaçındaydı
31 Ekim 2020 19:51

Umut-N2017
Şef

Sayın hocalarım, ÜAK'a attığım maile gelen cevapta sürecimin tamamlandığı ve ilk yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamanın yapılacağı belirtilmiş. Alan mühendislik. Artık günler daha yavaş geçecek bizim için 25 Kasım'a gün sayacaz, hayırlısı olur inşallah herkes için.

angarali26, Dün - Alıntıya git

Hocam şükür. Kasımda açıklanması kesin bu durumda sizinkisinin İnş İyi sonuçlar alırsınınız ..

31 Ekim 2020 19:55

drhkaan
Aday Memur
Mpowerdoçent, 3 saat önce - Alıntıya git
26 kasım diye biliyorum
31 Ekim 2020 19:59

angarali26
Şef

Hocam şükür. Kasımda açıklanması kesin bu durumda sizinkisinin İnş İyi sonuçlar alırsınınız ..

Umut-N2017, 3 saat önce - Alıntıya git

Amin hepimiz için iyi olur inşallah hocam.

31 Ekim 2020 19:59

Mpowerdoçent
Aday Memur
26 kasım diye biliyorum
drhkaan, 3 saat önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim hocam 18 kasımda ki toplantıya yetişmez sanırım
31 Ekim 2020 20:02

furkan23
Aday Memur
Mpowerdoçent, 3 saat önce - Alıntıya git

üyelerden birisi "hocama 3 dosya geldi, son rapor giriş tarihi 20 kasım'mış " yazmıştı. ben de 20 kasım diye hatırlıyorum.

31 Ekim 2020 20:53

Dr.özcan
Aday Memur

Hocalarım,

Daha önce yazdım sizlerden de cevap ve yorum aldım öncelikle teşekkür ederim.

Kurum uzmanlık tezinin lisansüstü tez olarak değerlendirip eserlerim çizilmişti. Ben de eski kurumumdan geçmişte doçenlik başvurusunda bulunan hocaları aradım ve uzmanlık tezinin beyannameye nasıl eklediklerini öğrendim. Onlar kitap veya diğer eser olarak eklemişler. Çoğunluk kitap ama. Jüri değerlendirmesine kesinlikle itiraz etmemi önerdiler. Ben de itiraz edeceğim.

Sizlerden ricam itiraz dilekçesinde şekil, uslup ve ifadeler olarak neye dikkat etmem konusunda tavsiyeleriniz. Kendi argümanlarımı desteklerken nasıl bir dil kullanmam gerekir. Daha önce hiç böyle bir itiraz durumum olmadı. Örnek, matbu veya daha önce bu form üzerinden geçmişte konu olan bir dillekçe formatı oldu mu? sadece 1 jüri üyesinin (yedek) kaanati gereği itiraz edeceğim. Teşekkürler

31 Ekim 2020 21:48

hayati422
Memur

üyelerden birisi "hocama 3 dosya geldi, son rapor giriş tarihi 20 kasım'mış " yazmıştı. ben de 20 kasım diye hatırlıyorum.

furkan23, 3 saat önce - Alıntıya git

Bu konuda oldukça temkinliyim hocam. Benim dosyamı inceleyenlerden birine 3 dosya gittiğini duydum. Yani Kasım ayında sonucum açıklanmazsa nedenini kestirebiliyorum. Diğer yandan koskoca 4 ay tamamlanmış olacak dosya gönderim tarihinden 24 kasım tarihine kadar. Hani girmişlerdir raporları diye düşünüyorum.

Toplam 5440 mesaj
«260261262263264265266267268269270271272

ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;