Editörler : crops35

Muhsin durna
Aday Memur
13 Aralık 2019 08:54

Niye panikliyorsunuz ki yeni mi anladınız bak ben Bakırköy'e girdim mülakata 2011 den bu yana girip çıkıyorum mülakatlar a ve hala devem ediyorum şikayet de ettim ama nafile ya nasip deyip girip çıkıyorum ve sonuç negatif bu son şansım olmazsa çokta tın çok şükür aç değiliz açıkta değiliz elimizde az çok mesleğimize var cnc tornaciyim bu arada olsada hoş olmasalar hoş ama sınav alım sistemi değişmeli bu devran böyle gitmemeli görmediğim olmaz yapmazlar dediklerimi gördüm ben

lutta
Aday Memur
13 Aralık 2019 09:49

Ben ne yazmışım bir bakayım diye düşünmenizi öneririm. Değil sivrisinek anons yaptırsanız yine ne diyor ki bu diyen onlarca insan çıkar. Yani atasözlerinde ki başarınızı kendinizi geliştirmeye de yansıtırsanız iyi bir sonuç elde edersiniz. Sonra çıkıp kurul önünde kendinizi böyle ifade edip ben hepsini doğru bildim ama diye en üst makamları suçlarsınız bir az kendinizi sorgulayın

Ferda 63, 4 yıl önce
Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az

Ferda 63
Kapalı
13 Aralık 2019 11:27

Teşekkür ederim.
Mrfk34, 4 yıl önce
Bacım öncelikle geçmiş olsun. yazdığınız şeyleri okudum da doğru söylüyorsunuz. Sadece burada değil istediğiniz belediyeye gidin, taşeron bir şirkete veya başka bir şirkete gidin maalesef referans isteniyor. doğru değil ama maalesef gençleri, insanları ve iş arayan herkesi getirdikleri nokta bu. bu konuda fazla bir şey demek istemiyorum, hepimiz neyin ne olduğunu gördük, görüyoruz. ınfaz koruma sınavı için üst düzey bir insanla 40 bin tl rüşvetle anlaşan insanların olduğunu duydum. duyduğum yer çok sağlam bir insan. olayın nerede oldugunu vs. detayli anlattilar. hatta aralarında sözleşme yapmışlar. adam demiş işe girince bana taksit taksit ödersin. selam, hal hatırla iş bitirenler de var tabi ki ama para karşılığı bu işlerin döndüğünü de duyuyoruz. Asla doğru bir şey değil. Allah ıslah eylesin. neresinden tutsanız yanlış tabi. Bunda kazanamamış olabilirsiniz ama Allah büyüktür. siz canınızı sıkmayın derim. universite mezunu iseniz dönem dönem kpss ile kurumların atamalari oluyor, merkezi atama oluyor, ya da diğer memuriyet alımları vs. oluyor. Inşallah gelecek yıl içinde bir sınavı kazanırsınız. Hz. Mevlana'nin çok güzel bir sözü var. 'Olursa bir hayır ara, olmazsa bin hayır ara.' Belki bunda da Rabbimin takdir ettiği ama bizlerin ileride kavrayacagi bir hayır vardır. Yaşayan insanın rızkı ve nasibi asla kapanmaz. Allah'ın lütuf kapısı çok geniştir ve emeğinizin karşılığını burada olmasa da başka yerde alacaksınızdır. Olmadı diye asla canınızı sıkmayın. Ben de dahil burada çok insan kaç tane sınavda, atamada vs. elimiz boş çıktık. veya kaç tane iş değiştirdik. Inşallah gelecek yıl içinde başarılı olursunuz. Duayı ve sabri elden bırakmayın. Allah kolaylık versin bacım

Ferda 63
Kapalı
13 Aralık 2019 11:36

beni tanımadan bilmeden kendimi ne kadar yetiştirmişim ne okumuşum bilmeden kendi cümlelerinizdeki mantık hatalarına bakmadan saygısız ve düşüncesizce yaptığınız talihsiz yorumlar için kınıyorum üzüntü anımda yazmış olduğum ama derdimin çok net olduğu bir konuda yazmış olduklarımı kalbinizle değil başka bir tarafınızla okuduğunuzu anlıyorum an itibariyle artık ben de size saygı duymuyorum
lutta, 4 yıl önce

Ben ne yazmışım bir bakayım diye düşünmenizi öneririm. Değil sivrisinek anons yaptırsanız yine ne diyor ki bu diyen onlarca insan çıkar. Yani atasözlerinde ki başarınızı kendinizi geliştirmeye de yansıtırsanız iyi bir sonuç elde edersiniz. Sonra çıkıp kurul önünde kendinizi böyle ifade edip ben hepsini doğru bildim ama diye en üst makamları suçlarsınız bir az kendinizi sorgulayın

hatyılay
Aday Memur
13 Aralık 2019 17:30

Öncelikle merhaba .. ben de Siverek komisyonuna başvurdum.. gerçekten soruları bildim ve kendimi ifade ettim. Giyimim de iyiydi . Istanbulda büyüdüğüm için türkçem de iyi şivem yok. Sonuç başarısız sadece on kişi elenecek ve ben on kişi içindeyim. Benden yaz yazıp kpss puanı düşük olanlar kazandı. TC ile bakıldığı için kimler kimler alınmış göremiyoruz. Gizliden yapılıyor artık herşey . Soracaktım için söyleyeyim kpss puanına göre de sıralamaya girerim. Klavye sıralamasına göre de giriyordum. Bilmiyorum çook şaşkınım.

Ferda 63
Kapalı
13 Aralık 2019 18:37

geçmiş olsun hiç şaşırmadım.
hatyılay, 4 yıl önce

Öncelikle merhaba .. ben de Siverek komisyonuna başvurdum.. gerçekten soruları bildim ve kendimi ifade ettim. Giyimim de iyiydi . Istanbulda büyüdüğüm için türkçem de iyi şivem yok. Sonuç başarısız sadece on kişi elenecek ve ben on kişi içindeyim. Benden yaz yazıp kpss puanı düşük olanlar kazandı. TC ile bakıldığı için kimler kimler alınmış göremiyoruz. Gizliden yapılıyor artık herşey . Soracaktım için söyleyeyim kpss puanına göre de sıralamaya girerim. Klavye sıralamasına göre de giriyordum. Bilmiyorum çook şaşkınım.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi