Editörler : supporters.
14 Aralık 2019 10:28

BTK Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavı Hakkında

Bu ay kurum yazılı sınavı gerçekleştiriyor.Bu anlamda daha önce bu sınava girmiş olanların tecrübelerini anlatabilir mi ya da girecek arkadaşların bilgi birikimlerini paylaşırlar mı ? Bölüm: elektrik elektronik

Biseyypma
Şef
14 Aralık 2019 13:04

Hocam bu sınavda giriş belgesi var mı ? sitede bulamadım böyle birşey benim mi gözümden kaçıyor acaba?

emreedemirrr0606
Aday Memur
14 Aralık 2019 13:27

sınav giriş belgesi yok sadece kimlikle giriliyor diye biliyorum.Sınavda da üniversite de sorulan vize final sorularına benzer sorular çıkıyor diye duymuştum.

atanamayaneem
Aday Memur
14 Aralık 2019 13:40

Sınav giriş belgesi yok , kimliğimizle sınava gireceğiz
Biseyypma, 4 yıl önce

Hocam bu sınavda giriş belgesi var mı ? sitede bulamadım böyle birşey benim mi gözümden kaçıyor acaba?

Biseyypma
Şef
14 Aralık 2019 13:55

Teşekkür ediyorum (:

atanamayaneem, 4 yıl önce
Sınav giriş belgesi yok , kimliğimizle sınava gireceğiz

sevdaaa00
Aday Memur
17 Aralık 2019 14:49

Soru dağılımını bilen var mı? Ne kadar gy gk ne kadar alan?

atanamayaneem
Aday Memur
18 Aralık 2019 08:37

Geçen sene test olmuş 50 soru 10'a yakın gk gy gerisi verilen konu başlıklarından
sevdaaa00, 4 yıl önce

Soru dağılımını bilen var mı? Ne kadar gy gk ne kadar alan?

sevdaaa00
Aday Memur
18 Aralık 2019 09:49

Teşekkür ederim.

atanamayaneem, 4 yıl önce
Geçen sene test olmuş 50 soru 10'a yakın gk gy gerisi verilen konu başlıklarından

arzuhal1989
Aday Memur
21 Aralık 2019 19:46

Sınav nasıldı mühendis arkadaşlar

itirazediyorum
Aday Memur
22 Aralık 2019 23:07

EEM olarak yeni mezun bilgileri taze arkadaşların daha şanslı olduğu bir sınavdı.İlan edilen konulardan çıkmayanlar oldu. Girdiğim salonda boşluklar da fazla idi sınav hakkını kazanmış herkes yoktu. Sınav süresi bitmeden çıkanlar da oldu.

arzuhal1989
Aday Memur
23 Aralık 2019 09:04

Sınava ben de girdim bana zor geldi. Dediğin gibi yeni mezun olan arkadaşlar yapmış olabilirler. Genel kültür soruları bile zorladı açıkçası

itirazediyorum, 4 yıl önce

EEM olarak yeni mezun bilgileri taze arkadaşların daha şanslı olduğu bir sınavdı.İlan edilen konulardan çıkmayanlar oldu. Girdiğim salonda boşluklar da fazla idi sınav hakkını kazanmış herkes yoktu. Sınav süresi bitmeden çıkanlar da oldu.

alidagdln
Aday Memur
23 Aralık 2019 09:47

Şehir dışından geleceğiz, sınav yapılan binada cant cüzdan telefon vs emanet edebilecegimiz yer var mi? Yoksa siz nasil yaptınız yazar mısınız

arzuhal1989
Aday Memur
23 Aralık 2019 10:26

Farklı boylarda zarf veriyorlar eşyalarını koyman için. Kurum girişinde kutulara bırakıyorsun

alidagdln, 4 yıl önce

Şehir dışından geleceğiz, sınav yapılan binada cant cüzdan telefon vs emanet edebilecegimiz yer var mi? Yoksa siz nasil yaptınız yazar mısınız

itirazediyorum
Aday Memur
23 Aralık 2019 12:38

Benim üniversiteden arkadaşım vardı orda ondan rica ettim öyle hallettim. Ama girişte sarı zarfların içinde emanet kabul ettiler ama sorumluluk kabul etmiyoruz diye de üstüne basa basa söylediler.
alidagdln, 4 yıl önce

bejenema
Memur
24 Aralık 2019 01:19

Dostum biz taşra için başvurdugumuzdan rakip değiliz o yüzden genel konu başlıkları neydi sorulan. İlan ettikleri bazı konu başlıkları çıkmamışsa agırlık hangi konulardan çıkmış . Üni den gördüğümüz hangi derslere yönelik . Bir de hatırladıgın herhangi bir soru varsa yazarsanız sevinirim .

itirazediyorum, 4 yıl önce

itirazediyorum
Aday Memur
24 Aralık 2019 18:04

Şöyle söyleyeyim ilan ettikleri veri yapıları ve birkaç bilgisayar konusu çıkmadı.Hatırladıklarım konu olarak kablosuz haberleşme, işaretler ve sistemler, microcode, lojik devreler, olasılık, denklem kurma, matris,türev, integral, toplam işareti, yazım yanlışı, güncel olay sorusu, kurum ile alakalı konferanslar
bejenema, 4 yıl önce

Dostum biz taşra için başvurdugumuzdan rakip değiliz o yüzden genel konu başlıkları neydi sorulan. İlan ettikleri bazı konu başlıkları çıkmamışsa agırlık hangi konulardan çıkmış . Üni den gördüğümüz hangi derslere yönelik . Bir de hatırladıgın herhangi bir soru varsa yazarsanız sevinirim .

uasl
Şef
26 Aralık 2019 19:16

Arkadaşlar sınav süresi ile ilgili bilgisi olan var mı

itirazediyorum
Aday Memur
26 Aralık 2019 22:44

Mühendislik grubu 50 soru 90 dk, diğerleri 50 soru 60 dk.

uasl, 4 yıl önce

Arkadaşlar sınav süresi ile ilgili bilgisi olan var mı

yardımcı-olalım
Aday Memur
10 Şubat 2020 20:16

-- 2019 BTK 120 UZMAN YARDIMCISI ALIMI YAZILI SINAV --

- Sınav yeri: Kurumun kendi binasındaki elverişli salon ve odalar

( Masa olmayan konferans salonu gibi yerlerde girenlere pano dosya verildi.)

Bina bir çok devlet kurumunun (Tarım Bakanlığı, AFAD, Diyanet İşl. Başkanlığı gibi)

bulunduğu işlek bir yol üzerinde, ulaşımı kolay bir yerde,

alternatif olarak hemen dibinde metro durağı var. Gerekli araştırmayı yapabilirsiniz.

- Mühendislik grubu için sınav soru sayısı 50 verilen süre 90dk,

diğer bölümler için soru sayısı 50 verilen süre 60dk.

- Sınav kurallarına göre sınava getirilmemesi gereken eşyalar vardı.(ÖSYM benzeri)

Bu eşyalarla gelenler için eşyaları koyacağınız zarflar ve emanet bölümü

vardı ama sorumluluk kabul etmediklerini belirttiler. Kalem, silgi gibi gerekli

malzemeleri onlar temin ettiler.

- Genel olarak sınav için iyi bir hazırlık yapmışlardı.

NOT: BU BİLGİLER GELECEK ZAMANDA OLASI YAPILACAK BTK UZMAN YARDIMCILIĞI

YAZILI SINAVLARINA GİRECEKLER İÇİN YARDIMCI OLMASI AMACIYLA VERİLMİŞTİR.

KESİNLİK ARZETMEZ! DEĞİŞİKLİKLER OLABİLECEĞİNDEN HER ZAMAN İÇİN BİR ARAŞTIRMANIN YAPILMASI TAVSİYE EDİLİR.

End. Müh. alanında AKILDA KALAN YÜZEYSEL olarak çıkmış sorular:

- Birleşmiş Milletler in temel organıları

- matris çarpımı

- matrisin tersi

- 2019 Cumhurbaşkanı vefa ödülü kime verildi?

- 92-95 yıllarında savaş yaşayan, Barış Uygulama Konseyi

- Sivas ve Erzurum kongrelerinde alınan ortak kararlar

- Modelin dualitesi ne?

- Hangisi toplam kalite felsefesinden değildir?

- Türev

- İntegral

- En çok delta hangi bölgede yer alır?

- Baraj akarsu eşleştirmesi

- TSE 9001 standardı nedir?

- Bilgi güvenliğinin 3 temel unsuru nedir?

- Metadata nedir?

- Model oluşturma

- İkinci derece türev

- İntegral alan sorusu

arzuhal1989, 4 yıl önce

Sınav nasıldı mühendis arkadaşlar

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi