Editörler : swat3410
15 Aralık 2019 11:00

Astsubayliktan polislige gecis var mı ?

Merhaba arkadaslar ben sözlesmeli jandarma astsubay cavus olarak görev yapmaktayim fakat hep polis olmak istemisimdir daha öncede sinavlarina mülakatlarina girmeme ragmen bir türlü nasip olmadi ama ben genede sansimi denemek istiyorum ve şu soruma cevap ariyorum olaki polislik mülakatini kazandim o zaman astsubayliktan polislige gecmek icin nasil bir yol izlemem lazim resmi prosedür nelerderdir bilgi verebilecek arkadaslar varmi acaba ??

iamapoliceman
Daire Başkanı
15 Aralık 2019 11:43

öncelikle hakkında hayırlısı olsun, sen jandarma ve sözleşmeli olduğun için polisle farklı kanunlara tabisin. mülakatı geçip okula girmeye hak kazanırsanız istifa edip polis okuluna geçebilirsiniz

Yaso4050
Aday Memur
15 Aralık 2019 12:50

Peki istifa ettikten sonra 1 yıl hic bir devlet memurluguna giremezsin seklinde söylentiler var bu k

trackermaker
Kapalı
15 Aralık 2019 13:37

Farketmez dostum sen Ordu'da sozlesmelisin istifa edersin gelir polis olursun ama orda sozlesmen ne kadar kaldı, belki erken istifada tazminat ödemek zorunda kalabilirsin

Yaso4050
Aday Memur
15 Aralık 2019 13:52

Anladim yani sözlesmeyi yeni imzaladim ama erken tazminat ödermiyim bilmiyorum

Seksenli Yıllar
Aday Memur
15 Aralık 2019 14:10

Şuan ki konumun sözleşmeli geleceğin kurum yani polis kadrolu olduğu için 1 yıl bekleme olayı yoktur. kadrolu astsubay olsaydın polislikte kadrolu olduğu için 1 yıl kadrolu pozisyonlara atanamazdın. bende hep astsubay olmayı istedim nasipte yokmuş polis oldum. özel değilse neden bırakıyorsun

Yaso4050
Aday Memur
15 Aralık 2019 14:32

Birinci nedenim polis olmayi cok istemem bende polis olmayi cok istiyordum fakat jandarma astsubaylik nasip oldu ikinci nedenim ise jandarmanin calisma kosullari ve tayin olaylari aile sahibisin ve aile götürülemeyecek yere tayinin ciktigi zaman iki yil ailenden ayrisin her iki yilda bir tayinin cikiyor ve sürekli göcebe durumundasin aile hayati yönünden zor bir meslek acikcasi

dirk heinen
Şube Müdürü
15 Aralık 2019 16:57

Riskli. Kazandın gittin diyelim pomem eğitiminde son gün bile elenme ihtimalin var. Bunları da düşün olduğun yerden kıpırdama nasibin de bu varmış demek ki. Ben de subaylığı çok istiyordum 2012-2013lerde 2 kez subaylık kazandım sözlülerde elediler hep. Sonra polislik oldu, şimdiki Tsk'nın halini görünce iyi ki olmamış diyorum.

erdem1212
Aday Memur
15 Aralık 2019 19:17

istifa ettikten sonra 1 yıl bekliceksin bildigim kadarıyla iyi araştır elindekinden olma sonra

piranhags
Şef
15 Aralık 2019 20:48

otur oturdugun yere kendini riske atma polislige giremezsin ondan sonra elindekinden olursun.

vanhelsing3535
Kapalı
15 Aralık 2019 21:35

Ne varmışki tsk nin şimdiki halinde ? Fetöcüler temizlendikten sonra geride kalan temiz olanlar eskisi gibi ve eski calisma sartlarinda devam ediyorlar. Temiz olanlar icin eskidende ayniydi simdide ayni

dirk heinen, 4 yıl önce
Riskli. Kazandın gittin diyelim pomem eğitiminde son gün bile elenme ihtimalin var. Bunları da düşün olduğun yerden kıpırdama nasibin de bu varmış demek ki. Ben de subaylığı çok istiyordum 2012-2013lerde 2 kez subaylık kazandım sözlülerde elediler hep. Sonra polislik oldu, şimdiki Tsk'nın halini görünce iyi ki olmamış diyorum.

çivonügzö
Memur
16 Aralık 2019 22:48

TSK , eskisinden daha güçlü . Hainler ayıklandıktan sonra artık herkes kardeş ortamında sırt sırta operasyonda . . Son operasyonda 15 günde PKK arkasına bakmadan kaçtı .
dirk heinen, 4 yıl önce

turbojet
Daire Başkanı
16 Aralık 2019 23:22

yatay geçiş yaparsan polis memuru olursun, dikey geçiş yaparsan müdür olursun...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi