Editörler : Pangaea

Hasanamo
Aday Memur
16 Aralık 2019 00:54

Ama çok da düşmez. Tahminimce 1900-2100 arası sınıfçı yine alınır.

AySen07
Aday Memur
16 Aralık 2019 01:05

Yüksek puan alıp 0,1 le atanamayan biriyim zamanında merak merak etme sen. Ama ienin gibi şu bölüm şu kadar az puanla atanıyor bu bölğm şu kadar atanıyor diye millete çamur atmadım ben. Çalıştım azmettim çok atanan bölümü okudum ve ondan atama bekliyorum. Size de tavsiye ederim. En azından sizin gibi millete çamur atacak kadar cahil değilim

civanomert, 4 yıl önce

Aysen07 yorumlarınızla cehaletinizi ortaya koyuyorsunuz.

Atanamayan bölüm ne demek? Bazı bölümler zamanında yüksek alınırken şimdi az alım yapılıyor. Bunu kimse öngöremezdi. Sıkıntı şurada: o branşlarda 85 puan ile atanamayan adaylar varken, MEB dalga geçer gibi alan değişikliği, memur öğretmenler, ücretli öğretmenler ile o branşların kadrolarını iyice azaltıyor.

Yani ihtiyaç var aslında. Ama haksızlıkla, olan ihtiyacı iyice azaltıyor.

Siz de çıkmışsınız bu sene sınıfçı alımı 4000'lerden 3000'lere düşer mi çok korkuyoruz diyorsunuz! Sen 85 puan almak nedir bilir misin? Nasıl alınır tahayyül edebiliyor musun?

Not: Vicdanlı insanlar eksiyi basıyorlar ki bu sevindirici hala insaflı insanlar var demek ki..!

RedVelvetJ
Aday Memur
16 Aralık 2019 01:13

60'ı bilemem ama Tarihten, edebiyattan gelen puanları sınıf öğretmenlerinden beklemek saçmalık olur.

TM mezunu bölümden gelen insanlara 1. sınıfta haftada bir buçuk saat fizik anlatıp dört yılın sonunda 3 soru sormak saçmalıktır.

Ben sınıf öğretmenliğinde en yüksek sırada bulunan okuldan mezun oldum. Fizik dersinde ilginç buluşları inceledik neden çünkü akademisyen de benim lise hele hele lys fiziği de dahil öğrenmemi saçma buluyor. Buna rağmen öabtde çıkıyor

Hemde öğretim derslerimden birinin sayısı ile aynı. ( Bu arada branşları bilemiyorum kusura bakmayın ama okul öncesi ve sınıfta alan eğitimi dersleri de neredeyse 10 tane yani tek bir sınav için 20 birbirinden "apayrı" derse çalışıyoruz)

Çok şükür ben sayısal çıkışlıydım hatırladığım kadarıyla yaptım ama yanlışa yanlış demeyeceksek, doğru olanı görmeyeceksek durum düzelmeyecek.

Hasanamo, 4 yıl önce

Çok haklısınız. çok büyük adaletsizlik var. ihtiyaç var diye bazı bölümler 60'lara kadar düştü. cevap kağıdına adını soyadını yazanı alıyorlar resmen. bi alt taban puan falan olmalı.

AySen07
Aday Memur
16 Aralık 2019 01:19

Aaa olur mu hiç hocam biz sınıfçılar hiç ders çalışmadan atanıyoruz lütfen. Yaklaşık 9 tane dersin öğretim programından fizik kimya biyoloji çocuk edebiyatı matematik türkçe uygarlık tarihicoğrafya gibi derslerin hiç birinden alanda sorumlu değiliz. Hiç bilmiyoruz biz bunları çünkü sınıf öğretmenliği için atamada gökten zembille iniyoruz biz. KPSS de adımızı kodlayıp atanıveriyoruz hemen.

RedVelvetJ, 4 yıl önce

60'ı bilemem ama Tarihten, edebiyattan gelen puanları sınıf öğretmenlerinden beklemek saçmalık olur.

TM mezunu bölümden gelen insanlara 1. sınıfta haftada bir buçuk saat fizik anlatıp dört yılın sonunda 3 soru sormak saçmalıktır.

Ben sınıf öğretmenliğinde en yüksek sırada bulunan okuldan mezun oldum. Fizik dersinde ilginç buluşları inceledik neden çünkü akademisyen de benim lise hele hele lys fiziği de dahil öğrenmemi saçma buluyor. Buna rağmen öabtde çıkıyor

Hemde öğretim derslerimden birinin sayısı ile aynı. ( Bu arada branşları bilemiyorum kusura bakmayın ama okul öncesi ve sınıfta alan eğitimi dersleri de neredeyse 10 tane yani tek bir sınav için 20 birbirinden "apayrı" derse çalışıyoruz)

Çok şükür ben sayısal çıkışlıydım hatırladığım kadarıyla yaptım ama yanlışa yanlış demeyeceksek, doğru olanı görmeyeceksek durum düzelmeyecek.

İşinyoksa
Aday Memur
16 Aralık 2019 08:17

Sorun tek değil alan değişikliğini fırsat bilip açık öğretimden bölüm okuyup geçiş yapanda, 15-20 sene sonra aaa ben biyoloji çıkışlıydım hadi oraya zıplayım bi halt hatırlamıyorum ama olsun beleş diyende, eş durumunu fırsat bilip çalışmadan bankaatik memuru olanda, plansız programsız önüne geleni öğretmen yapanda ,atanana kadar her yer vatan nidalaeı atıp atandıkta spnra kim dikti bu bayrağı buraya diyip kaçmak için fırsat kollayanda, umarım atanınca bu sorunların birini teşkil etmeyip öğrencilerine en verimli şekilde çalışan olursunuz

T1903
Şube Müdürü
16 Aralık 2019 10:10

İdaa ediyorum biz yüksek puanla atanamiyoruz diyip sinifcilarin alımı çok diyenler alan sınavına girsin 60 i göremezler hem organik kimya yapabilicek hem uygarlık tarihi canlılar bilimi anatomi fizik tarih edebiyat daha bı çok bölüm öyle bir kafa olsaydı zaten zamanjnda sınıf öğretmenliğini kazanirlardi ben sınıf öğretmenliğini kazandığında en yüksek 3 4 bölümden biriydi bizde o zaman ÖSS de çok yüksek puan aldık bizi direk ataması lazım deseydik

lunaase
Aday Memur
16 Aralık 2019 11:56

Kesinlikle size katılıyorum hocam , 60 değil 40 Bile yapamazlar tüm sayısal dersler mevcut cidden böyle provake etmeleri çok saçma , çalışıp kazansalardı bölüm okuyup formasyon almayla bitmiyor bu işler
T1903, 4 yıl önce

İdaa ediyorum biz yüksek puanla atanamiyoruz diyip sinifcilarin alımı çok diyenler alan sınavına girsin 60 i göremezler hem organik kimya yapabilicek hem uygarlık tarihi canlılar bilimi anatomi fizik tarih edebiyat daha bı çok bölüm öyle bir kafa olsaydı zaten zamanjnda sınıf öğretmenliğini kazanirlardi ben sınıf öğretmenliğini kazandığında en yüksek 3 4 bölümden biriydi bizde o zaman ÖSS de çok yüksek puan aldık bizi direk ataması lazım deseydik

T1903
Şube Müdürü
16 Aralık 2019 12:02

Hem sayısal a hem sozele aynı anda hakim olmak çok zor sade Türkçeyle matamatik değil sonuçta benim eşim lise matematik öğretmeni ki onların alan sınavı gerçekten zor ama o bile sizinki daha zor diyor hakimiyet çok zor sayisalami sozelemi yüksek alan arkadaşları gerçekten tebrik etmek lazim

lunaase, 4 yıl önce
Kesinlikle size katılıyorum hocam , 60 değil 40 Bile yapamazlar tüm sayısal dersler mevcut cidden böyle provake etmeleri çok saçma , çalışıp kazansalardı bölüm okuyup formasyon almayla bitmiyor bu işler

AySen07
Aday Memur
16 Aralık 2019 12:07

Hocalarım yapmayın böyle birazdan topa tutmaya başlarlar. Siz 60 la atanıyorsunuz, siz kpssisim kodlayıp atanıyorsunuz diye. Her bransın kendine göre zorluğu var bunu anlamıyorlar. Üniversite sınavına bizim kadar yapamayıp bizi eleştiriyorlar. Çünkü sallamak kolay geliyor onlara

Kbr65
Memur
16 Aralık 2019 12:35

Hocam sınıfçılarda bu sene ne kadar kayma olur ? Ağustosta atanan arkadaşlarıda düşünürsek ?

ultrakeci
Aday Memur
16 Aralık 2019 14:53

Bu ne eziklik yahu :))) Branşçılarla mı karşılaştırıyorsunuz kendinizi?

Branşçılar doktoraysa sınıfçılar lisedir unutmayın ;)

T1903
Şube Müdürü
16 Aralık 2019 14:58

Haklısın karsilastirmiyoruz o yüzden branscilar kendi işine baksın :) atama sayıları belli olsun bı bakalım hem burda birbirimizi yemekle olmuyor sasece Adana'da 830 Suriyeli öğretmen olarak görev e başlamış

ultrakeci, 4 yıl önce

Bu ne eziklik yahu :))) Branşçılarla mı karşılaştırıyorsunuz kendinizi?

Branşçılar doktoraysa sınıfçılar lisedir unutmayın ;)

TomrisKatun
Memur
17 Aralık 2019 03:45

Bu sınıfcılara çamur atanları anlamıyorum. Bölümün herhangi bir branş dersiyse mesela tarih diyelim tarihe a'dan z'ye hakim olup yüksek puan alabilirsin.Matematik,edebiyat öğretmenleri vs.. icin de geçerli. Sınıfçıların ôyle bir şansı yok biz a'dan z'ye fizik,kimya,biyoloji bilmek zorundayız. Mesela edebiyatçı gibi edebiyat bilmek,matematikci gibi matematik bilmekte zorundayız. Yüksek puan almak çok zor.

Evet branş değisikligi yapanları biz de doğru bulmuyoruz kimsenin hakkına girmemek lazım. Fakat bundan 50 yıl önce durum tam tersiyken kimsenin sesi çıkmıyordu. Simdi neden sesiniz çıkıyor,biz dedik sanki Ziya Selcuk'a bunu yapın diye. Bizim sucumuz ne ?

Hasanamo
Aday Memur
17 Aralık 2019 06:03

1- Bakış açınız çelişkili. Sizin mantığınıza göre her branşçı ekstra herhangi diploma ve sertifikaya gerek kalmadan sınıf öğretmeni olabilir o zaman.

Çünkü KPSS'yi kazanan her branşın öğretmeni ilkokulda verilen derslerin tüm müfredatına zaten hakimdir. Ama bir sınıf öğretmeni lise müfredatına hakim değildir.

Şöyle düşünün: bir lise matematik öğretmeni ilkokul öğrencilerine çarpım tablosunu çok rahat öğretebilir. Ama bir sınıf öğretmeni lise öğrencilerine integral-türev öğretemez.

2- Elli yıl önce dünyada yoktuk. Belki sesimiz ondan çıkmamıştır :) Evet sınıfçılara karşı oluşan antipatinin temeli bu alan değişikliği olayına dayanıyor. Elbette bu sınıfçıların suçu değil ama bazı sınıfçılar bunu en doğal haklarıymış gibi savunup insanların tepkisini üzerlerine çekiyorlar. Vicdan sahibi, adaletli sınıfçı arkadaşları tenzih ederiz.

Ama branşçıların bu konudaki hassasiyetleri de anlayışla karşılanmalıdır. Özellikle az alımın olduğu branşlarda insanlar yıllarca azmedip tekrar tekrar sınava girip 84-85 puanlar almasına rağmen kontenjan az olduğu için atanamıyor. Açılan kontenjanın iki katı kadar kişi sınıfdan alan değişikliği yaparak zaten az olan kadroyu da dolduruyor. Şimdi bu branşçı isyan etmesin de ne yapsın?

TomrisKatun, 4 yıl önce

Bu sınıfcılara çamur atanları anlamıyorum. Bölümün herhangi bir branş dersiyse mesela tarih diyelim tarihe a'dan z'ye hakim olup yüksek puan alabilirsin.Matematik,edebiyat öğretmenleri vs.. icin de geçerli. Sınıfçıların ôyle bir şansı yok biz a'dan z'ye fizik,kimya,biyoloji bilmek zorundayız. Mesela edebiyatçı gibi edebiyat bilmek,matematikci gibi matematik bilmekte zorundayız. Yüksek puan almak çok zor.

Evet branş değisikligi yapanları biz de doğru bulmuyoruz kimsenin hakkına girmemek lazım. Fakat bundan 50 yıl önce durum tam tersiyken kimsenin sesi çıkmıyordu. Simdi neden sesiniz çıkıyor,biz dedik sanki Ziya Selcuk'a bunu yapın diye. Bizim sucumuz ne ?

T1903
Şube Müdürü
17 Aralık 2019 09:09

Branscilar sarmış burayı yorumlar a sürekli eksiler garipler valla ya bı sayfa oluşturun gidin orda kritik falan yapın basaris olan takımın diğer takım forumlarında ki insanlar gibisiniz

TomrisKatun
Memur
18 Aralık 2019 16:49

Hocam ben daha hiç alan değisikliğini savunan sınıfcı görmedim,herkes yanlış olduğunu biliyor ama branşçılar sanki bizim sucumuzmuş gibi nefret kusuyor,gidin alan değişikliği yapanlara nefret kusun,olur olmaz tartışma yaratmayın. Siz galiba çarpım tablosunu ezberleyip sınava giriyoruz zannediyorsunuz müfredata hakim derken. Her sınıfın her dersinin her konusunun her kazanımını bilmek zorundayız(ingilizce hariç).Ben simdi size şu kazanım hangi ders hangi sınıf hangi konuyla alakalıdır desem cevap veremezsiniz. Bu da yetmiyor o kazanıma ait tüm kavramları da bilmek zorundayız. Hz.Muhammed'in ve Allah'ın bütün sıfatlarından tutunda oyun ve fiziki etkinliklerin hangi hareketin hangi vücut parçası için olduğuna bu koordinasyonun adının ne olduğuna kadar. Herkesin alanından sorumluyuz.Aman bu konuyu da öğrenmeyevereyim deme şansı olmuyor. Benim Hocam'ın videolarında bile diyor. Diğer bölümler icin 3-5 kisi yetiyor.Sınıfçıların müfeedatı cok geniş olduğu için 11 kisinin koordineli calısması gerekiyor diye. Biz de herkes kadar çaba gôsteriyoruz atanmak bizim de hakkımız. Sizin mantığınıza kalırsak sınıf ôğretmenleri atanmasın. Branşçılar aynı şeyi yapıyor nassa

Hasanamo, 4 yıl önce

1- Bakış açınız çelişkili. Sizin mantığınıza göre her branşçı ekstra herhangi diploma ve sertifikaya gerek kalmadan sınıf öğretmeni olabilir o zaman.

Çünkü KPSS'yi kazanan her branşın öğretmeni ilkokulda verilen derslerin tüm müfredatına zaten hakimdir. Ama bir sınıf öğretmeni lise müfredatına hakim değildir.

Şöyle düşünün: bir lise matematik öğretmeni ilkokul öğrencilerine çarpım tablosunu çok rahat öğretebilir. Ama bir sınıf öğretmeni lise öğrencilerine integral-türev öğretemez.

2- Elli yıl önce dünyada yoktuk. Belki sesimiz ondan çıkmamıştır :) Evet sınıfçılara karşı oluşan antipatinin temeli bu alan değişikliği olayına dayanıyor. Elbette bu sınıfçıların suçu değil ama bazı sınıfçılar bunu en doğal haklarıymış gibi savunup insanların tepkisini üzerlerine çekiyorlar. Vicdan sahibi, adaletli sınıfçı arkadaşları tenzih ederiz.

Ama branşçıların bu konudaki hassasiyetleri de anlayışla karşılanmalıdır. Özellikle az alımın olduğu branşlarda insanlar yıllarca azmedip tekrar tekrar sınava girip 84-85 puanlar almasına rağmen kontenjan az olduğu için atanamıyor. Açılan kontenjanın iki katı kadar kişi sınıfdan alan değişikliği yaparak zaten az olan kadroyu da dolduruyor. Şimdi bu branşçı isyan etmesin de ne yapsın?

T1903
Şube Müdürü
18 Aralık 2019 17:10

Burda anlamadıkları başka bir olayda temelde zamanında sınıf öğretmeni olmayan öğretmenlerin biranscilarin sınıf öğretmeni olarak atanıp daha sonra kendi branşlarına geçmesi zaten Bursa'da suu olan branscilarin kendisi git kendi bransindan atan öğretmenlik yap bu müfredat kısmını ise aciklayamazsiniz hocam kolay sandıkları sınava görseler yerle bir olurlar ben de sayisalciyim bu durumda branscilarin hakim olduğu herşeye hakimim o zman benden de mükemmel bransci olur mu diyeyim ki 40 üstü matematik ve fen nwtiyle sınıfa gitmeme rahmen böyle birşey diyemem yani bazı şeyleri boşuna anlatıyoruz

TomrisKatun, 4 yıl önce

Hocam ben daha hiç alan değisikliğini savunan sınıfcı görmedim,herkes yanlış olduğunu biliyor ama branşçılar sanki bizim sucumuzmuş gibi nefret kusuyor,gidin alan değişikliği yapanlara nefret kusun,olur olmaz tartışma yaratmayın. Siz galiba çarpım tablosunu ezberleyip sınava giriyoruz zannediyorsunuz müfredata hakim derken. Her sınıfın her dersinin her konusunun her kazanımını bilmek zorundayız(ingilizce hariç).Ben simdi size şu kazanım hangi ders hangi sınıf hangi konuyla alakalıdır desem cevap veremezsiniz. Bu da yetmiyor o kazanıma ait tüm kavramları da bilmek zorundayız. Hz.Muhammed'in ve Allah'ın bütün sıfatlarından tutunda oyun ve fiziki etkinliklerin hangi hareketin hangi vücut parçası için olduğuna bu koordinasyonun adının ne olduğuna kadar. Herkesin alanından sorumluyuz.Aman bu konuyu da öğrenmeyevereyim deme şansı olmuyor. Benim Hocam'ın videolarında bile diyor. Diğer bölümler icin 3-5 kisi yetiyor.Sınıfçıların müfeedatı cok geniş olduğu için 11 kisinin koordineli calısması gerekiyor diye. Biz de herkes kadar çaba gôsteriyoruz atanmak bizim de hakkımız. Sizin mantığınıza kalırsak sınıf ôğretmenleri atanmasın. Branşçılar aynı şeyi yapıyor nassa

TomrisKatun
Memur
19 Aralık 2019 00:23

SINIF ÖĞRETMENLERİ BRANŞLARA GEÇMİYOR. O kadar cok yazmissiniz ki ben de ciddi ciddi bu var sandım. MEB'in sitesine girdim okudum.Sınıf öğretmenleri belli bir saati doldurup "Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği"ne geçiş yapabiliyor yazıyor.AMMA UYDURMUŞSUNUZ. Zamanında 4+4+4 uygulaması geldiğinde yapılmış sizin dediğiniz olay.Açıkta kalan sınıf öğretmenleri için. Zaten o sene alım olmamıştı. Artık İFTİRA ATMAYIN. Cahil cahil konusmak yerine gidip Meb in sitesinden okuyun

TomrisKatun
Memur
19 Aralık 2019 00:30

Öyle hocam. Ben daha hicbir sınıfçının benden cok iyi matematik,edebiyat öğretmeni olur dediğini duymadım. Hicbir branşın alanına kolay da demedim,eminim onlar da çok zordur. Ama sunu savunuyorum en azından sadece kendi alanlarından sorumlular. Atanmamaları bizim sucumuzmuş gibi davranıyorlar. O mantıkla düşününce "hemşireler ne yapıyor da bu kadar atanıyor ki, alt tarafı bir iğne ve doktorun asistanlığı " neden bu kadar çok alım var ?. Demeleri lazım. Hicbir meslek dalının diğerini kötülediğini duymadım bi öğretmenler de var bu. Fizyoterapistler atanmıyor ama hemşireler neden atanıyor demiyorlar.

T1903, 4 yıl önce

Burda anlamadıkları başka bir olayda temelde zamanında sınıf öğretmeni olmayan öğretmenlerin biranscilarin sınıf öğretmeni olarak atanıp daha sonra kendi branşlarına geçmesi zaten Bursa'da suu olan branscilarin kendisi git kendi bransindan atan öğretmenlik yap bu müfredat kısmını ise aciklayamazsiniz hocam kolay sandıkları sınava görseler yerle bir olurlar ben de sayisalciyim bu durumda branscilarin hakim olduğu herşeye hakimim o zman benden de mükemmel bransci olur mu diyeyim ki 40 üstü matematik ve fen nwtiyle sınıfa gitmeme rahmen böyle birşey diyemem yani bazı şeyleri boşuna anlatıyoruz

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi