Editörler : E.Kayı Han
22 Aralık 2019 17:27

idare memuru tayin

merhabalar,

Ben karayollarında daimi işçi statüsünde çalışıyorum. Eşim ise idare memuru olarak çalışıyor. İlk sene asalet tastiklendikten sonra eş durumundan benim olduğum yere tayin aldırabilir miyiz? eşim 657 ye tabi memur statüsnde ben ise işçi statüsündeyim. konuyla ilğili yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

MWWY
Daire Başkanı
22 Aralık 2019 17:35

Çalıştığınız il/bölgede mevcut ceza infaz kurumlarında boş bulunan bir idare memuru kadrosunun bulunması gerekir ki yok ise en yakın il/ilçede

yalcin009
Aday Memur
22 Aralık 2019 17:51

eğer boş kadro var ise ataması yapılabilir mi? yani kurum şunu diyebilir mi sen işçi olduğun için idare memuruna tabisin memur işçinin yanına gitmez sen işçi olduğun için memurun yanına gideceksin diyebilir mi?

MWWY, 4 yıl önce
Çalıştığınız il/bölgede mevcut ceza infaz kurumlarında boş bulunan bir idare memuru kadrosunun bulunması gerekir ki yok ise en yakın il/ilçede

MWWY
Daire Başkanı
22 Aralık 2019 20:23

Özel sektör işçileri için tabi olma durumu farklı ama devlet işçisine -çalıştığı kurumun yurt genelinde veya söz konusu yerde iş yeri varsa- memur olan eşe tabisiniz diyebilme ihtimali vardır. Sonunuz durumunuz itibariyle çok özel ve zor. Devlet işçisine genellenemez ama Karayolları Bölge Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü sanırım bir çok yerde var. Eşinizin -şayet atanırsa- atandığı yer özelinde cevabı oluşabilecek bir soru.
yalcin009, 4 yıl önce

eğer boş kadro var ise ataması yapılabilir mi? yani kurum şunu diyebilir mi sen işçi olduğun için idare memuruna tabisin memur işçinin yanına gitmez sen işçi olduğun için memurun yanına gideceksin diyebilir mi?

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi