Editörler : crops35

22 Aralık 2019 23:50

Forumun genel sorunları
Hemşireler ve bütün lisans sağlıkçılar (ftr hariç) 55-60 la atanıp ağlıyor, Öğretmenler 70-80 le atanıp ağlıyor,İibfliler 83-85 le atanıp ağlıyor,Mühendisler 90-95 le atanıp ağlıyor acaba burada kim daha mağdur en çok sesi çıkan da dövlet bize iş vermiy diyenlerde hemşireler, öğretmenler,ve şimdide baktım iibfliler bu nasıl ironik bir durumdur aga gerçekten mühendislere vesaire diyecek bişey yok adamlar maximum puanı alıp kadro istiyor veriliyor verilmiyor orası ayrı ama bu hemşireleri öğretmenleri 85 altında atanıp ağlayanlari anlamak mümkün değil bu 85 altı dediğim kısımda sağlıkçılarin lisans önlisans hepsini kapsıyor sadece 2-3 bölüm hariç, makine vesaire farketmeksizin tekniker teknisyen hepsini kapsıyor, çocuk gelisimcisinden tut,psikologa kadar,ama hepsi forumu ağlama duvarına çeviriyor bi de kpssyi tartışmaya gerek yok ilkokul sınavı o da 7.sinif gerçi 7.sınıfta daha kapsamlı konular fen bilimleri falanda var kpssde o da yok öğretmenler daha yeni 20 bin aldı begenmiyorlar sağlıkçılarin atama yağıyor 5-5-10-10 binler binler ama sürekli atanamıyoooz atanimiyoooz nağaraları biz 89 gibi düşük bir puanla atanacağız diye sevinçten ölüyoruz millet 85 i yüksek buluyor hatta 60-70-80 i yüksek buluyor enteresan inşallah bütün branşlar öğretmenler hemşireler bütün sağlıkçılar ve diğerleri dahil minimum 90 ile atanırlar da o zaman ağlamanız boşa gitmez çünkü sadece 90 üstünde atanabilirseniz feryatlariniz haklıdır

Sivil Cephe
Kapalı
23 Aralık 2019 00:42

+

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 01:24

Millet kafayi puanla bozmus.puanin onemi yok.puanin sebebi ise alinmak icin milleti siraya koymak.baska turlu nasil olsun ki.senin basketbol sampiyonunu zarti zurtu bilmenden devlete ne? Herkes okudugu bolume gore sirasiyla ataniyor.millet o kadar okula gitsin, emek versin ama okudugu bolume verdigi emege degilde 2 saatlik stres dolu ve sansin da etkili oldugu bi sinavda aldigin puanla kafayi bozsun.

Sivil Cephe
Kapalı
23 Aralık 2019 01:28

Puanın önemi yok puanın amacı sıraya koymak öyle mi zaten puanın amacı da önemide sıraya koymak yani puan tek kriter ve önemli olan sıralamanı belirleyen bu zaten basketbolcu bilmem ne devlet sana diyor ki beyinsiz oğlu beyinsiz olsan bile temel matematik coğrafya tarih sorduğum dünyanın en basit sınavından puanını yap (6.sinifa giden kardeşim en zor denemelerden 88 puan alıyor) alacağım kadar olan sıralamaya gir atan
Hümüş, 4 yıl önce

Millet kafayi puanla bozmus.puanin onemi yok.puanin sebebi ise alinmak icin milleti siraya koymak.baska turlu nasil olsun ki.senin basketbol sampiyonunu zarti zurtu bilmenden devlete ne? Herkes okudugu bolume gore sirasiyla ataniyor.millet o kadar okula gitsin, emek versin ama okudugu bolume verdigi emege degilde 2 saatlik stres dolu ve sansin da etkili oldugu bi sinavda aldigin puanla kafayi bozsun.

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 01:29

Ilk zamanlar kpss diye bir sey yoktu.nufus ve okuma orani azdi.kura ile alim oluyordu.suan mecburen puan sistemi var.konuyla alakasi yok ama ornek vermek icin soyliycem.guvenlik sorusturmasi diye bir sey yoktu.feto olaylarindan sonra sorusturma diye bir sey cikti.simdi kaldirilmasi gundemde ve insanlar diyor ki atanan adam katilse nolcak? Sorusturma olmadan olurmuymus.sanki onceden sorusturma vardi.sanki sorusturma olmadan sapikasina bakilmiyodu.bu da ayni hesap.

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 01:31

Dedigim gibi o kadar verdigin emek 2 saatle sinirli olamaz.stres ve sans da bu sinava dahil.bu sinav emek testi degil.

Sivil Cephe, 4 yıl önce
Puanın önemi yok puanın amacı sıraya koymak öyle mi zaten puanın amacı da önemide sıraya koymak yani puan tek kriter ve önemli olan sıralamanı belirleyen bu zaten basketbolcu bilmem ne devlet sana diyor ki beyinsiz oğlu beyinsiz olsan bile temel matematik coğrafya tarih sorduğum dünyanın en basit sınavından puanını yap (6.sinifa giden kardeşim en zor denemelerden 88 puan alıyor) alacağım kadar olan sıralamaya gir atan

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 01:32

Ben insanlarin aldigi puana laf ettiginiz icin bunlari soyledim.

Sivil Cephe
Kapalı
23 Aralık 2019 01:32

Saçmalık senede bi bölüm için en az 50 bin mezun veriyorsun özel alımı 2 bin havuzda bekleyen 1,5-2 milyon işsiz genç var istihdam için tabiki sınav yapılacak sen ülke şartlarından bi habersin KPSS'den daha zor fizik kimya biyoloji limit türev integral de sorulan bir sınav şart gerçekten hak eden girsin
Hümüş, 4 yıl önce

Ilk zamanlar kpss diye bir sey yoktu.nufus ve okuma orani azdi.kura ile alim oluyordu.suan mecburen puan sistemi var.konuyla alakasi yok ama ornek vermek icin soyliycem.guvenlik sorusturmasi diye bir sey yoktu.feto olaylarindan sonra sorusturma diye bir sey cikti.simdi kaldirilmasi gundemde ve insanlar diyor ki atanan adam katilse nolcak? Sorusturma olmadan olurmuymus.sanki onceden sorusturma vardi.sanki sorusturma olmadan sapikasina bakilmiyodu.bu da ayni hesap.

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 01:39

Ben sinav yapilmasin demiyorum ama sistem boyle diye puani size gore dusuk olan insani kucumseyerek ne halka uzuluyolar diyecek hakki sizde gormuyorum.sistem boyle diye bu sekilde davrananazsiniz.kafayi puanla bozmussunuz.herkesin atanmak istemeye,atanamadigi icin de uzulmeye hakki var.

Sivil Cephe
Kapalı
23 Aralık 2019 01:39

Ben insanların aldığı puana laf etmiyorum kusura bakmada 60 puan alıp çok yüksek aldım atamami yapmak zorundasınız diye akşama kadar ağlayan kişileri eleştiriyorum eczacılar da ağlıyor neden kurayla direk hepimizi sorgusuz sualsiz alın diye böyle bir dünya yok en çok genç nüfusa sahip ülkede herkesi sorgusuz sualsiz işe alıp 5 bin maaş verilecek hali yok 2 ile 2 yi toplayamayan adam okulda okumasın 85 altı alan kimsede atanamasın bi zahmet çok basit sınavdan asgari olan 85 i alamayan adam bir kere sorumsuz çalışmayan hiç birşeyi umursamayan kişidir bu da tam tersi karakterdeki insanların bu işleri hakettiğini gösterir
Hümüş, 4 yıl önce

Ben insanlarin aldigi puana laf ettiginiz icin bunlari soyledim.

Sivil Cephe
Kapalı
23 Aralık 2019 01:47

İnsanları küçük görmek ve saygısızlık nedir bilir misin insanlar 90 puanla atanamazken 72 ile kapatmış bölümü için 69 aldım atanamıyorum diye ağlamaktır bu kişilere laf edince etme diyorsun inşallah bütün bölümler en az 90 la kapatır o zaman ağlayan herkes gerçekten haklı bir sebeple ağlamış olur
Hümüş, 4 yıl önce

Ben sinav yapilmasin demiyorum ama sistem boyle diye puani size gore dusuk olan insani kucumseyerek ne halka uzuluyolar diyecek hakki sizde gormuyorum.sistem boyle diye bu sekilde davrananazsiniz.kafayi puanla bozmussunuz.herkesin atanmak istemeye,atanamadigi icin de uzulmeye hakki var.

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 02:06

Bolum diye bir sey var.onemli olan okulda ne ogrendigin.puan o kadar onemli olsaydi isletme okuyan adamin puani 90 ustu diye hemsirelik okuyan 60 puanli kisi yerine isletme okuyan 95 puanliyi hemsire yaparlardi.tarih cografya dan once aldigin egitimi bajarlar.okudugun bolumde en yuksek olan kisinin puani 70 ise ve kuruma ihtiyac fazla ise 50 puanli biri bile atanir ve kimseye hesap vermez.sira gelmistir ve hakkidir.

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 02:09

Okudugu bolumde alim olmadigini bilmeyen insan tarih cografya bilse nolur bilmese nolur?

Hümüş
Kapalı
23 Aralık 2019 02:16

Ayrica sadece tarih cografyayla olmuyor.matematikte olcak.2016 kpas de hic matematik yapmadim sifir matematikle 81 puan almistim.3 soruyu son 5 dk icinde degistirip yanlis yapmasam daha fazlada alabilirdim ama matematiksiz 90 almam mumkun degil.matematik biraz yetenek isi ve uzun yillar ugrasman gerekiyo ki iyi puan alabilesin.o yuzden dusuk puanla alim yapan bi bolumu alternatif olarak okudum.

Dilazar
Aday Memur
23 Aralık 2019 19:42

Atandın mı peki
Hümüş, 4 yıl önce

Ayrica sadece tarih cografyayla olmuyor.matematikte olcak.2016 kpas de hic matematik yapmadim sifir matematikle 81 puan almistim.3 soruyu son 5 dk icinde degistirip yanlis yapmasam daha fazlada alabilirdim ama matematiksiz 90 almam mumkun degil.matematik biraz yetenek isi ve uzun yillar ugrasman gerekiyo ki iyi puan alabilesin.o yuzden dusuk puanla alim yapan bi bolumu alternatif olarak okudum.

kadirkerkenez
Aday Memur
15 Ocak 2020 23:51

+++++

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi