Editörler :
24 Aralık 2019 21:19   


Becayiş istiyor
sözleşmeli personel geçici olarak başka bir ile görevlendirilir mi?

kurumlar arası geçici görevlendirme yönetmeliğinin ilk maddesi

Herhangi bir kadro veya pozisyona dayalı olarak çalışan tüm kamu personeli hakkında kurumlararası geçici görevlendirme yönetmeliği uygulanabilecek olup, sadece hakim ve savcılar ile bu meslekten sayılanlar kapsam dışı tutulmuştur.

birde şöyle bir madde var:Adaylık veya deneme süresinde olan personel söz konusu dönemler boyunca, 11/10/2011 tarihli ve 663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi, 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 10/A maddesi, 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Özel Barınma Hizmeti Veren Kurumlar ve Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4 üncü maddesine göre istihdam edilenler için memur kadrolarına atamaları yapılana kadar bu Yönetmelik kapsamında geçici görevlendirme yapılamaz.

son olarak da sözleşmeli personel çalıştırma yönetmeliğinde ise Madde 6- İlgililer sözleşmelerinde belirtilen görev dışında başka bir işte çalıştırılamaz. diyor. sormak istediğim sözleşmeli personel başka bir ile geçici olarak görevlendirilebilir mi?

29 Aralık 2019 02:45

cihan.soykan
Aday Memur
sözleşmeli infaz koruma memuru aynı statüsünde kalmak suretiyle başka bir ile yada aynı ile geçici görevlendirmeye gidebilir.
29 Aralık 2019 18:08

jsmine
Aday Memur

teşekkür ederim. nüfus mudurlugundeyim ve eşim kamuda çalışmıyor diye dilekçeme ref geldi 2 yılım

29 Aralık 2019 18:10

jsmine
Aday Memur

2 yılım doldu ve 3 . yılda tayin hakkı veriliyor acabs geçici olarak gitmek istediğim ile gönderilir miyim. o yuzden sormuştum aslinda

03 Ocak 2020 01:47

kimseyiilgilendirmez
Aday Memur

2 yılım doldu ve 3 . yılda tayin hakkı veriliyor acabs geçici olarak gitmek istediğim ile gönderilir miyim. o yuzden sormuştum aslinda


jsmine, 5 ay önce - Alıntıya git
Hocam 3 sene şartı yok bence bu 3 sene mevzuu nerden çıktı ki?
03 Ocak 2020 12:59

jsmine
Aday Memur

sözleşmeli personel çalıştırma yönetmenliğinde yaziyor.

25 Mart 2020 20:38

kenank77
Aday Memur

sözleşmeli personel çalıştırma yönetmenliğinde yaziyor.


jsmine, 5 ay önce - Alıntıya git
Geçiçi görev lendirme ile başka bir ile gitmek istiyorum, bu konuda yasal bir engel var mı?
29 Mart 2020 02:59

yns.0621
Aday Memur

Gitmek istediğimiz kurumun il müdürlüğü direk yazıyı çalıştığımız kuruma gönderebilir mi

Toplam 7 mesaj
 
ANKET
MİT Tır'larından hapis cezası almış olan CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini nasıl buluyorsunuz?