Editörler : crops35
27 Aralık 2019 09:15

Taşeronda kalsaydım eğer;

Taşeronda kalsaydım eğer;asgari ücretin yüzde 30 fazlasını alıyordum, lisans mezunu olduğum için yani şimdi maaşım 3000'i geçmişti.

şu durumda ise maaşım asgari ücret bile değil.

bu ülkede artık geçinme umudumu kestim. duysunlar artık sesimizi

27 Aralık 2019 09:19

onlar sadece kendi cebine giren paraların sesini duyar kardeşim.senin benim sesimi kimse duymaz.

vhki37
Şef
27 Aralık 2019 12:23

istersen doktora oku sen işçisin statün maaşın aynı memur olmadıktan sonra diplomanın hiçbir özelliği yok yüzdelikler bu saatten sonra verilmez

27 Aralık 2019 13:00

zaten verilmeyecek sağlık bakanlığı ileriye dönük yüzdelik için itiraz etti.

sadece geçmişe dönük alacağın bir toplu para var o kadar.

vhki37, 4 yıl önce

istersen doktora oku sen işçisin statün maaşın aynı memur olmadıktan sonra diplomanın hiçbir özelliği yok yüzdelikler bu saatten sonra verilmez

barisbey84
Aday Memur
27 Aralık 2019 22:12

2012 den beri 3300 lira alıyorum , hükümet lisans mezununu bitirdi.

hulahopp
Şube Müdürü
28 Aralık 2019 19:02

İleriye dönükle ilgili haber/link vs birşey varmı?

steverogers, 4 yıl önce

zaten verilmeyecek sağlık bakanlığı ileriye dönük yüzdelik için itiraz etti.

sadece geçmişe dönük alacağın bir toplu para var o kadar.

30 Aralık 2019 13:08

hayır yok sadece itiraz edildiği söylendi.sözde sendikalar uğraşıyormuş muş muş

Ballot
Aday Memur
30 Aralık 2019 13:49

Itiraz tek başına bir şey ifade etmez. Kurum avukatları neredeyse itiraz etmek zorunda her şeye(Bu kural değil sadece yerleşik bir uygulama). Asil konu siyasi iradenin mahkemelere baskı kurmamasi. Ve eger mahkemelere baski kurulmazsa yuzdelikleri almamız %100.

Sağlık bakanlığı görüş istememiş neredeyse açık açık itiraf etmiş. Biz taserondan geçenlere elinizden hakkınızı alacağız demeden imza attırdık, hakem heyetinin verdiği zam onların kazanmalarını saglamiyor hatta ellerindeki hakları ciddi şekilde düşürüyor, bu yüzdende mahkemeleri kaybediyoruz.

Burada bazı aklı evveller de bu iş olmaz olursa haksızlık diyor, bazıları da kesin kazanmışız gibi anlatıyor.

10 kere falan yazmıştım son kere yazayim: çalışma bakanlığından genelge, cumhurbaşkanlığından kararname, yargıtaydan da onama kararı çıkarsa alabiliriz. Bunların herhangi biri gerçekleşirse maaşa yansır yüzdeler. Başka bir seçenek yok.

31 Aralık 2019 00:53

çalışma bakanlığı şuan bir yapılanma içerisinde iki yeni bakan yardımcısı atandı bu süreçler üzerinde çalışma yapılacaktır sadece süreci takip edin
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi