Editörler : oto-danisman-expert
29 Aralık 2019 00:59   

Yokuşta arabayı stop ettiriyorum

Direksiyon dersim de Toyota C-HR kullanıyorum 1 haftalık dersim vardı arabaya daha önce hiç binmedim burada öğrendim yokuşta kalkarken yarım debriyaj yapıp freni çekiyordum araba nasıl gidiyordu bilmiyorum hocam kendisi ayarlıyordu galiba debriyaj freni.Dün dersimin son günün de yarım debriyaj(kavrama) da frenden ayağımı çektim araç geri geri kaydı sebebi gaz vermediğim için mi acaba? Yer:Adana/ÇUKUROVA Kabasakal Yolu

29 Aralık 2019 01:49

crazy_konyali
Aday Memur

frenden ayağını çekince biraz hızlı davraman lazım gaz vermek için aksi takdirde stop eder. geri kaçmasının sebebi ise debriyaj kavrama noktasını tam ayarlayamamanda. yani kısacası ayağını debriyajdan kaldırırken frenden diğer ayağını çekip biraz gaz pedalına basmalısın

29 Aralık 2019 01:50

AxyChampion
Aday Memur

frenden ayağını çekince biraz hızlı davraman lazım gaz vermek için aksi takdirde stop eder. geri kaçmasının sebebi ise debriyaj kavrama noktasını tam ayarlayamamanda. yani kısacası ayağını debriyajdan kaldırırken frenden diğer ayağını çekip biraz gaz pedalına basmalısın

crazy_konyali, 2 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim yarım debriyaj yaptığım da ayağımı bir anda frenden çekip gaza verirsem patiye kalkma ihtimali var mı?

29 Aralık 2019 01:59

crazy_konyali
Aday Memur

var tabiki gaza çok basmayacaksın debriyajıda birden bırakmayacaksın pratikle öğrenebilirsin bu kombinasyonu ancak ama kısacası ayağını debriyajdan yavaş çekerken yavaş gaz vereceksin

29 Aralık 2019 02:05

AxyChampion
Aday Memur

var tabiki gaza çok basmayacaksın debriyajıda birden bırakmayacaksın pratikle öğrenebilirsin bu kombinasyonu ancak ama kısacası ayağını debriyajdan yavaş çekerken yavaş gaz vereceksin

crazy_konyali, 2 ay önce - Alıntıya git

Evde araba bulunmadığı için daha önceden tecrübem yok dersler de öğrendiğim kadar demek ki debriyaj fren kontrolünü hoca yapıyormuş tekrardan çok teşekkür ederim

31 Aralık 2019 01:27

Veysel2525
Aday Memur

Ayağınızı debriyajda kavramada sabit tutun sağ ayağınızı frenden kaldırdığınızda hafif gaz verirken sol ayağınızı debriyajda çok hafif kaldırın sonrasında biraz daha gaz vererek aracı tamamen hareket ettirdiğinizde debriyajdan yavasca cekmeye baslayın normalde debriyajda tutulması gerekir hareket ettikten sonra ama bu sizin için bi avantaj olur stop ettirme ve silkeleme dediğimiz hoplatma olmaz başarılar şimdiden olabildiğince sakin kalın sınavda

31 Aralık 2019 01:29

Veysel2525
Aday Memur

Tutulmaması gerekir yanlış yazmışım orayı

Toplam 6 mesaj

ANKET
MEB, yeniden sınıf tekrarına geri dönüyor. Sınıf tekrarı olmalı mı?