Editörler : Pangaea

Kapalı
30 Aralık 2019 14:12

Türkiye Şeker Fabrikaları 1500 personel alacak

Bilgisi olan var mı çalışma şartları maaş vb durumları için ?

60tubA06
Aday Memur
30 Aralık 2019 16:50

bu esaslar kısmındaki altı çizili 3. madde ; ola ki özelleştirilirse sözleşmeli personel olarak devletin başka fabrikasına veya başka kurumuna geçiş hakkı yok mu demek ? doğru mu anlamışım?

Alex2361
Aday Memur
30 Aralık 2019 17:19

Başvuru nerden yapılıyor şartları ne tam olarak belli değil şu an

miray.ayvazova
Aday Memur
30 Aralık 2019 19:56

Bu doğru mu?

60tubA06, 4 yıl önce

bu esaslar kısmındaki altı çizili 3. madde ; ola ki özelleştirilirse sözleşmeli personel olarak devletin başka fabrikasına veya başka kurumuna geçiş hakkı yok mu demek ? doğru mu anlamışım?

chemical42
Aday Memur
30 Aralık 2019 19:58

Fabrika satışı olursa başka kuruma geçiş hakkı yok şayet satılmayan fabrika olursa oraya tayin ediliyorsunuz.

miray.ayvazova, 4 yıl önce

Bu doğru mu?

Beyaz0006
Şef
31 Aralık 2019 08:13

Eski bir şeker fabrikası çalışanı olarak aşağı yukarı bakanlıklarda çalışan mühendisler ile aynı maaş alınıyor. Çalışma şartları iyi fabrikaya göre ayda en fazla 4 ay kampanya oluyor bazı fabrikalarda 1 ay ya da 2 ay sonra bakıma giriliyor. Mühendislik açısından çok zevkli. Eksi tarafları özelleştirme konusu biraz sıkıntılı ama doğudaki fabrikaların kolay kolay kapanacağını düşünmüyorum herkes için hayırlı olsun

Teiaş 3434
Aday Memur
31 Aralık 2019 09:16

Kesinlikle bulaşmayin arkadaşlar iyi kotu bi isiniz varsa kapisindan bile gecmeyin surekli issiz kalma korkusuyla yasarsiniz. Fabrikaninz ozellesirse issiz kalacaksiniz üstdekiler isterlerse sizi diger fabrikalara verir ki zaten yakinda bir tane bile fabrika kalmayacak. Ortami guzel insanlari guzel iş guzel ama özelleştirme korkusu olacak surekli. Bosta geziyorsaniz bosta gezecenize bi kac sene iyi bir is bulana kadar calisirim diyorasaniz basvurun yoksa cok pisman olursunuz.

busrasayan16
Aday Memur
31 Aralık 2019 12:25

İibf bölümünden sadece 1 şehir mi seçmemiz gerekiyor ve iş kanununa tabiyse maaşlar asgari ücretten mi başlar özel sektör gibi?

çatlakpanda
Şube Müdürü
31 Aralık 2019 12:29

'Fabrika özelleşirse işsiz kalırsınız ' ne demek? Daha önce özelleşen şeker fabrikalarında personeller havuza aktarıldı ve kamu kurumlarına dağıtıldı diye hatırlıyorum.
Teiaş 3434, 4 yıl önce

Kesinlikle bulaşmayin arkadaşlar iyi kotu bi isiniz varsa kapisindan bile gecmeyin surekli issiz kalma korkusuyla yasarsiniz. Fabrikaninz ozellesirse issiz kalacaksiniz üstdekiler isterlerse sizi diger fabrikalara verir ki zaten yakinda bir tane bile fabrika kalmayacak. Ortami guzel insanlari guzel iş guzel ama özelleştirme korkusu olacak surekli. Bosta geziyorsaniz bosta gezecenize bi kac sene iyi bir is bulana kadar calisirim diyorasaniz basvurun yoksa cok pisman olursunuz.

60tubA06
Aday Memur
31 Aralık 2019 12:43

adrese dayalı nüfus kayıt sistemi şartı koymuşlar. memleketteki şeker fabrikası satıldığı için...başvuramıyoruz :D

hatice güvennn
Kapalı
31 Aralık 2019 12:59

işkur sayfasında bulamadım hocam nerede ilan

ayrıca dava edilmiş ve ikamet şartı kaldırılmış diye duydum ben

60tubA06, 4 yıl önce

adrese dayalı nüfus kayıt sistemi şartı koymuşlar. memleketteki şeker fabrikası satıldığı için...başvuramıyoruz :D

60tubA06
Aday Memur
31 Aralık 2019 13:07

e şube iş ilanları kısmından iş yeri türü kamu yu seçip aratırsanız çıkıyor hocam. dava edilse koymazlardı şartlara galiba

hatice güvennn, 4 yıl önce

işkur sayfasında bulamadım hocam nerede ilan

ayrıca dava edilmiş ve ikamet şartı kaldırılmış diye duydum ben

hatice güvennn
Kapalı
31 Aralık 2019 13:15

buldum da ikamet şartı bahsetmiyor nerede yazıyor ikamet şartını hocam yaş şartı var da ikamet şartı nerede

60tubA06, 4 yıl önce

e şube iş ilanları kısmından iş yeri türü kamu yu seçip aratırsanız çıkıyor hocam. dava edilse koymazlardı şartlara galiba

hatice güvennn
Kapalı
31 Aralık 2019 13:21

gördüm hocam adrese dayalı diyor ve yaş şartı da var maalesef

60tubA06, 4 yıl önce

60tubA06
Aday Memur
31 Aralık 2019 13:22

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

bu ikametgah şartı var demek değil mi

buldum da ikamet şartı bahsetmiyor nerede yazıyor ikamet şartını hocam yaş şartı var da ikamet şartı nerede

60tubA06
Aday Memur
31 Aralık 2019 13:31

ama şöyle bişi de diyor; il ilçe veya bölge düzeyi alımlarda...

büro memurluğu için ülke geneli diyor ama bu şartın dışında kalıyor sanki

gördüm hocam adrese dayalı diyor ve yaş şartı da var maalesef

31 Aralık 2019 13:38

saçma yaş şartından dolayı baş vuramıyorum malesef

şekeerli
Aday Memur
31 Aralık 2019 13:43

Sizce Eskişehir büro personeli bölümüne 80 puanla şansım var mıdır arkadaşlar? Başvuracaklar kaç puanla nereye başvuru yapacaklar?

1934ks
Aday Memur
31 Aralık 2019 13:48

Arkadaşlar önce işkur üzerinden başvuracağız sonra sözlüye (mukalat) kalanlar istenilen belgeleri teslim edecek doğru mu anlamisim??

1934ks
Aday Memur
31 Aralık 2019 14:05

şekeerli 82.4 ile eskisehire başvurmayı düşünüyorum. Ama 85ten aşağı düşeceğini sanmıyorum. Nasibimizde varsa gelir.

busrasayan16
Aday Memur
31 Aralık 2019 14:28

Sadece 1 ile mi başvurabiliyoruz peki?

Toplam 372 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi