Editörler :
30 Aralık 2019 14:24   

3+1 sağlıkçı- 399'a tabi mühendis eş durumu

399 a tabi KİT kuruluşunda mühendis olarak çalışmaktayım. Eşim 3+1li sağlık teknikeri. Bu şekilde eş durumu başvurusunda kabul alan 3+1 li biri var mıdır?

31 Aralık 2019 03:45

Fztçen
Aday Memur
Evet var red geliyor benim eşim de KİT 399 sözleşmeli mühendis olduğundan red geliyor maalesef eşin başka kamu kurumun da ise kadrolu olmasını istiyor bakanlık
31 Aralık 2019 03:48

Fztçen
Aday Memur
Bakanlık bu konuda net bi değişikliğe de gitmeyecek belli ki artık 3. Yılın sonunda ya da 4. Yıl sonunda olacak bizim o da belli değil maalesef
31 Aralık 2019 11:52

obivankedisi
Aday Memur

Dava açan arkadaşlar olmuş konuyla ilgili ama bir bilgi yok forumda. KİT personelini yanlış değerlendiriyor sağlık bakanlığı. 657 ye tabi memurlarla maaş dışında aynı haklarla çalışıyoruz. 399 khk da bulunmayan düzenlemelerde 657 baz alınıyor zaten. Tek fark Kit personeli için pozisyon söz konusu iken, 657 e tabi olanlar için kadro deniyor buna. Sadece isim farklı yani. Kaldı ki eş durumu mazereti şartsız koşulsuz sağlanmalı. Anayasal mevzuat çiğnenerek neye dayandığı belli olmayan kısıtlamalar konuyor eş durumunda özellikle sözleşmeli personel için.

Benzer durumda olan arkadaşlarla burada toplanabilirsek çok güzel olur. en azından durumumuzu iletme şansımız olur hep birlikte. yahut dava açıp sonuçlandırabilen varsa burada paylaşırsa çok iyi olur. teşekkürler şimdiden.

31 Aralık 2019 17:06

Fztçen
Aday Memur

Dava açan arkadaşlar olmuş konuyla ilgili ama bir bilgi yok forumda. KİT personelini yanlış değerlendiriyor sağlık bakanlığı. 657 ye tabi memurlarla maaş dışında aynı haklarla çalışıyoruz. 399 khk da bulunmayan düzenlemelerde 657 baz alınıyor zaten. Tek fark Kit personeli için pozisyon söz konusu iken, 657 e tabi olanlar için kadro deniyor buna. Sadece isim farklı yani. Kaldı ki eş durumu mazereti şartsız koşulsuz sağlanmalı. Anayasal mevzuat çiğnenerek neye dayandığı belli olmayan kısıtlamalar konuyor eş durumunda özellikle sözleşmeli personel için.

Benzer durumda olan arkadaşlarla burada toplanabilirsek çok güzel olur. en azından durumumuzu iletme şansımız olur hep birlikte. yahut dava açıp sonuçlandırabilen varsa burada paylaşırsa çok iyi olur. teşekkürler şimdiden.

obivankedisi, 2 ay önce - Alıntıya git
Eşim kurumundan emeli sandığına tabi kadrolu ile aynı haklara sahip olduoınj anlatan bi belge aldı adı sözleşmeli sadece diye hatta bi arkadaş kadrolu olarak almış evrağu yine red adamlar 399 görünce sözleşmeli olmaz diyor kaç kere gittik bakanlığa maalesef sonuç aynı mahkemeye başvuran birini duydum ilk mahkemeleri geçemedi olumsuz çıktı üst mahkemeye taşımış sonucu bilmiyorum ama bişe çıkmaz araştırdık hakim var tanıdık sözleşmeyi bilerek imzaladınız tarzında konuşuyorlar maalesef durum bu
08 Ocak 2020 15:29

obivankedisi
Aday Memur

cimere yazsak sonuç alır mıyız acaba?

08 Ocak 2020 15:37

obivankedisi
Aday Memur

https://forum.memurlar.net/konu/cevap/fa1009c7-6ad9-e911-80fa-a0369f7d1d8e/

Şöyle bir örnek var. 4d li ile 3+1 li personel eş durumu. 3+1 li arkadaş eş durumundan tayin alabilmiş. Bizim durumda da bir değişiklik yaparlar mı acaba...

12 Ocak 2020 23:01

Fztçen
Aday Memur

cimere yazsak sonuç alır mıyız acaba?

obivankedisi, 2 ay önce - Alıntıya git
Yazdık defalarca sonuç yok maalesef 3. Yıl verirler inşallah diye dua ediyoruz artık
20 Ocak 2020 14:15

obivankedisi
Aday Memur
Yazdık defalarca sonuç yok maalesef 3. Yıl verirler inşallah diye dua ediyoruz artık
Fztçen, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu atamada deneyecek misiniz tekrar hocam?

20 Ocak 2020 20:13

Fztçen
Aday Memur

Bu atamada deneyecek misiniz tekrar hocam?

obivankedisi, 1 ay önce - Alıntıya git
İki kere denedim red geldi maalesef artık denemeye gerek görmüyorum ama siz başvurun ilk kez ise mağdur görünen ne kadar çoksa o kadar iyi ben iki kere gönderdim yoruldum artık 3. Yılı bekliyoruz olursa inşallah 3 buçuk ay kaldı
20 Ocak 2020 20:27

obivankedisi
Aday Memur

Hayırlısı olsun. en azından baya az kalmış sizin süre. deneyeceğiz mecbur.

20 Ocak 2020 20:29

obivankedisi
Aday Memur

umraım 3 yıl sonunda olur daha fazla ugrastırmadan.

20 Ocak 2020 21:08

Fztçen
Aday Memur

umraım 3 yıl sonunda olur daha fazla ugrastırmadan.

obivankedisi, 1 ay önce - Alıntıya git
İnşallah olur eşi kadrolu olan sözleşmeli olan diye ayırmaları çok adaletsiz kadrolular zaten yer değiştirebilir benim eşimin kurumu çoğu ilde yok bile . Umarım olur 3yılın sonunda umarım öncesinde düzenleme de gelir
Toplam 12 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?