Editörler : Pangaea
06 Ocak 2020 22:35

Enerji Yönetimi bölümü

iyi günler arkadaşlar Türkiye'de sadece 1 üniversitede bulunan yeni açılmış bir bölüm.4 senelik okumayı önerir misiniz? bir bilginiz var mı?

A.C.D.C
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 00:49

Kesinlikle hayır. Heba etme gençliğinin 4 yılını.

Mahirkaraa49
Memur
09 Ocak 2020 15:54

sakın yapma, geleceğine mal olur, ne olduğu belirsiz bölümlere gitmeyin arkadaşlar geleceginizle oynarlar keza. git sınıf öğretmeni mat öğretmeni ol, hemşire ol polis ol sonu belli olmayan bölümlere gitme, zamanında genetik mühendisliği, biomühendislik bilmem ne diye insanlara gaz verip yollamışlardı çoğu şuan işsiz güçsüz o yüzden.

İşsiz aday
Aday Memur
10 Ocak 2020 19:36

Bu yök iyice kafayı sıyırdı arkadaş.Enerji yönetimi ne lan?

IIID
Aday Memur
11 Ocak 2020 10:47

Ben enerji mühendisiyim çalışıyorum ama zar zor iş buldum. Burdan ayrılsam uzun bir süre iş bulamam. Tamam meslek zevkli ama iş yok, para zaten sıkıntı. Bekarsan gözüne batmıyor ama aile kurunca pişman oluyorsun verdiğin boş emeklere.

Kocaoguzhan
Aday Memur
26 Ocak 2020 00:29

Hocam iş imkanlarınız nasıl 2 sene sonra nasıl olur dahamı iyi dahamı kötü ortalama bir enerji sistemleri mühendisi aylık ne kadar alır ?
IIID, 4 yıl önce
Ben enerji mühendisiyim çalışıyorum ama zar zor iş buldum. Burdan ayrılsam uzun bir süre iş bulamam. Tamam meslek zevkli ama iş yok, para zaten sıkıntı. Bekarsan gözüne batmıyor ama aile kurunca pişman oluyorsun verdiğin boş emeklere.

IIID
Aday Memur
26 Ocak 2020 10:01

10 yıl sonra da iyi olmaz. Çünkü ag/yg projelerinde imza yetkin yok. Çalışabileceğin alanlar elektrik üretim noktaları, bunlar olmadan neden tercih edilelim? Zaten ülkede aşırı derecede mühendis var. Elektriği geçtim, mekanik alanına gelelim. Orda da doğalgaz, asansör, mekanik tesisat gibi bir çok eğitimden ve yetkiden sınır dışıyız. Ben şu an çalıştığım yeri torpil ile buldum, referandiyipte dolanmaya gerek yok. Peki bir çalışma hayatı böyle nasıl gider?
Kocaoguzhan, 4 yıl önce
Hocam iş imkanlarınız nasıl 2 sene sonra nasıl olur dahamı iyi dahamı kötü ortalama bir enerji sistemleri mühendisi aylık ne kadar alır ?

Kocaoguzhan
Aday Memur
26 Ocak 2020 10:12

Ortalama ne kadardır maaşlar hocam
IIID, 4 yıl önce
10 yıl sonra da iyi olmaz. Çünkü ag/yg projelerinde imza yetkin yok. Çalışabileceğin alanlar elektrik üretim noktaları, bunlar olmadan neden tercih edilelim? Zaten ülkede aşırı derecede mühendis var. Elektriği geçtim, mekanik alanına gelelim. Orda da doğalgaz, asansör, mekanik tesisat gibi bir çok eğitimden ve yetkiden sınır dışıyız. Ben şu an çalıştığım yeri torpil ile buldum, referandiyipte dolanmaya gerek yok. Peki bir çalışma hayatı böyle nasıl gider?

IIID
Aday Memur
26 Ocak 2020 10:13

2500
Kocaoguzhan, 4 yıl önce
Ortalama ne kadardır maaşlar hocam

Kocaoguzhan
Aday Memur
26 Ocak 2020 10:14

Gerçektenmi hocam yani iş imkanı yok diyosunuz maaşlar 2500 diyosunuz sektör bitik ozaman çöp
IIID, 4 yıl önce
2500

IIID
Aday Memur
26 Ocak 2020 10:16

Sektör dünya genelinde süper. Türkiye'de işler böyle ilerlemiyor. İş arama sayfalarına girip enerji birimine alınacak elemanlardan ne isteniyor bak.
Kocaoguzhan, 4 yıl önce
Gerçektenmi hocam yani iş imkanı yok diyosunuz maaşlar 2500 diyosunuz sektör bitik ozaman çöp

Kocaoguzhan
Aday Memur
26 Ocak 2020 10:20

Gerçekten üzücü hocam bende 112 personeliyim mühendislik okumak istiyodum ama böyle olduğunu görünce herkeste isyan edince insan ikilemde kalıyor
IIID, 4 yıl önce
Sektör dünya genelinde süper. Türkiye'de işler böyle ilerlemiyor. İş arama sayfalarına girip enerji birimine alınacak elemanlardan ne isteniyor bak.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi