Editörler : hopaliSafak Vaktii
07 Ocak 2020 20:58   

mem onayda telefon numaramı yanlış yazmışım sıkıntı olur mu?

telefon numaramı son hanesi yanlış sıkıntı olur mu

07 Ocak 2020 21:17

inging1
Aday Memur

bende aynısını yaşadım acaba sorun olur mu. mebi aradım mem'e gidip iptal ettirip yeniden başvuru yapmamı ve onaylatmamı söylediler

07 Ocak 2020 21:22

Rmznts
Memur

Olur tabi o numara atanınca hep kayıtlı kalacak. Atanma mesajınız o numaraya gelecek. Göreve başladığınızda o numara üzerinden iletişime geçecekler.

07 Ocak 2020 21:24

insanadayadayi
Aday Memur

bende aynısını yaşadım acaba sorun olur mu. mebi aradım mem'e gidip iptal ettirip yeniden başvuru yapmamı ve onaylatmamı söylediler

inging1, 2 hafta önce - Alıntıya git
Ne iptali yeniden başvurusu. Gidin milli eğitime düzeltirler sistemden.
07 Ocak 2020 21:26

Gaziy
Aday Memur

Peki size ulaşamadığımız da aranacak iki kişiyi yazmamak sıkıntı oluşturur mu sizce ?

07 Ocak 2020 21:28

inging1
Aday Memur
Ne iptali yeniden başvurusu. Gidin milli eğitime düzeltirler sistemden.
insanadayadayi, 2 hafta önce - Alıntıya git

bilmiyorum fakat az önce aradım böyle söylendi meb çağrı merkezinden. onaylanmış olan belgeyi sanırım düzeltemiyorlar

07 Ocak 2020 21:31

insanadayadayi
Aday Memur

bilmiyorum fakat az önce aradım böyle söylendi meb çağrı merkezinden. onaylanmış olan belgeyi sanırım düzeltemiyorlar

Yahu sen atandığın zaman yüzlerce klasör belgenin arasından mı numaranı bulup arayacaklar yoksa sisteme kaydettikleri numaradan mı ? Milli eğitime git durumu anlat iki dakikada hallederler.
07 Ocak 2020 21:45

inging1
Aday Memur
Yahu sen atandığın zaman yüzlerce klasör belgenin arasından mı numaranı bulup arayacaklar yoksa sisteme kaydettikleri numaradan mı ? Milli eğitime git durumu anlat iki dakikada hallederler.

bilemiyorum. yüzlerce belgeden de bahsetmiyorum, sadece yeniden başvuru oluşturulup yine 1 belge olacak sonuçta. meb'den aktarılan bu, tabiki mem'de düzeltebiliriz denilirse yok hayır ben iptal ettirip yeniden başvuracağım demem.

07 Ocak 2020 21:47

baris05
Aday Memur

hocalarım zaten atandığımızı falan sistemden bakıyoz.telefonla aarayıp kimse haber vermesine gerek yok bence.atandıktan sonra da gider düzeltirim diye düşünüyom.atanana kaadar lazım olcağını zannetmiyom.yanlış mıyım?sen telefon numaranın bir hanesini yanlış yazmışın atamıyoz demezler herhalde?çünkü haber olur :D

07 Ocak 2020 21:48

inging1
Aday Memur

hocalarım zaten atandığımızı falan sistemden bakıyoz.telefonla aarayıp kimse haber vermesine gerek yok bence.atandıktan sonra da gider düzeltirim diye düşünüyom.atanana kaadar lazım olcağını zannetmiyom.yanlış mıyım?sen telefon numaranın bir hanesini yanlış yazmışın atamıyoz demezler herhalde?çünkü haber olur :D

baris05, 2 hafta önce - Alıntıya git

tabi o mantıkla bakınca sen telefon numaranı değiştirmiş, telefonunu kaybetmiş ya da değiştirmek zorunda kalmış olabilirsin mesela. ama bence yine düzelttirmekte fayda var :/

07 Ocak 2020 21:52

baris05
Aday Memur

tabi o mantıkla bakınca sen telefon numaranı değiştirmiş, telefonunu kaybetmiş ya da değiştirmek zorunda kalmış olabilirsin mesela. ama bence yine düzelttirmekte fayda var :/

vallahi hocam şahanesinniz sıkıntı olursa kaybettim derim.gerekirse hattı da kırar atarım :D.bu süreçte fena hasta oldum ve mem çok uzak git gel 3 saat sürrüyo evden zor çıkıyorum.o yüzden tekrarr gitmek istemiyorum

07 Ocak 2020 21:57

insanadayadayi
Aday Memur

Yanlışsın kardeşim. Atandığını sistemden görüyorsun ancak göreve başlama tarihini haber vermek için telefondan aranıyorsun. O yüzden telefon numarası önemli. Milli eğitime gidip numaranı düzelt. Sonra atanırsın aylar geçer beni niye çağırmadılar diye düşünürsün.
07 Ocak 2020 21:59

insanadayadayi
Aday Memur
Yanlışsın kardeşim. Atandığını sistemden görüyorsun ancak göreve başlama tarihini haber vermek için telefondan aranıyorsun. O yüzden telefon numarası önemli. Milli eğitime gidip numaranı düzelt. Sonra atanırsın aylar geçer beni niye çağırmadılar diye düşünürsün.
Telefon numarası önemli arkadaşlar.. Sadece düzeltmenin bahsettiğiniz gibi zor olmadığını söylemeye çalıştım. Atanırsınız göreve başlamanız gereken tarihi söylemek için arayamazlar. Ortada kalırsınız. Milli eğitime uğrayın numaralarınızı düzelttirin.

baris05
Aday Memur

ya hocam mail adresine tebliğat gelcek yazıyo kocaaman mailim doğru.niye haberim olmasın

cansizsin
Aday Memur

vallahi hocam şahanesinniz sıkıntı olursa kaybettim derim.gerekirse hattı da kırar atarım :D.bu süreçte fena hasta oldum ve mem çok uzak git gel 3 saat sürrüyo evden zor çıkıyorum.o yüzden tekrarr gitmek istemiyorum

Hocam ben sizin yerinizde olsam gider düzeltirim ama gerekli değil kanımca. Daha önce tercih yapmadım ama bu mülakat başvurusu. Tercih yaparken yine telefon numarası isterler. Atandiginizda oradan ulaşırlar sanırım.

07 Ocak 2020 22:01

insanadayadayi
Aday Memur

ya hocam mail adresine tebliğat gelcek yazıyo kocaaman mailim doğru.niye haberim olmasın

Yav anlamıyor musun ? Atandığın zaman tebligat gelir. Sistemden sen de görürsün nereye atandığını ancak göreve başlama tarihini milli eğitimden a-ra-yıp söy-ler-ler.
07 Ocak 2020 22:04

insanadayadayi
Aday Memur

Hocam ben sizin yerinizde olsam gider düzeltirim ama gerekli değil kanımca. Daha önce tercih yapmadım ama bu mülakat başvurusu. Tercih yaparken yine telefon numarası isterler. Atandiginizda oradan ulaşırlar sanırım.

cansizsin, 2 hafta önce - Alıntıya git
Telefon numaralarınız yanlışsa milli eğitime uğrayıp düzelttirin.
07 Ocak 2020 22:05

baris05
Aday Memur
Yav anlamıyor musun ? Atandığın zaman tebligat gelir. Sistemden sen de görürsün nereye atandığını ancak göreve başlama tarihini milli eğitimden a-ra-yıp söy-ler-ler.

hocam tamam ararlar anladık.ama sizin dedğiniz şuna çıkkıyo numara olmazsa atandığımdan haberim olmaz.öğrretmenlik yanar.bu bana pek mantıklı gelmiyor.en kötü ben arayıp okulu veya milli eğitimi soraamaz mıyım .ben alternatiflerden bahsediyorum.siz tek bir yolu dayatmaya çalışıyorsunuz

07 Ocak 2020 22:06

baris05
Aday Memur

gidip yarın şefe sorcam il milli eğitimde ne kadar sürdüğünü yazarım buraya

07 Ocak 2020 22:09

insanadayadayi
Aday Memur

hocam tamam ararlar anladık.ama sizin dedğiniz şuna çıkkıyo numara olmazsa atandığımdan haberim olmaz.öğrretmenlik yanar.bu bana pek mantıklı gelmiyor.en kötü ben arayıp okulu veya milli eğitimi soraamaz mıyım .ben alternatiflerden bahsediyorum.siz tek bir yolu dayatmaya çalışıyorsunuz

Tövbe estağfurullah. Kardeşim atandığından elbette haberin olur. Ancak göreve başlama tarihini öğrenemezsin. Diyelim soruşturman 5 ay sürdü 5 ay boyunca milli eğitimi arayıp soracak mısın ben ne zaman göreve başlayacağım diye ? Burada sizin iyiliğiniz için bir şey söylüyoruz, anlamıyorsun ve bunda ısrar ediyorsun. Atama-soruşturma dönemlerinde milli eğitimler çok yoğun olur. Ararsın ararsın açan olmaz o telefonu. Açan olsa dahi "biz buradan bilgi veremiyoruz, soruşturmanız tamamlanınca biz sizi arayacağız" duyacağın laf bu.
07 Ocak 2020 22:21

insanadayadayi
Aday Memur
Sistemde neden ulaşılabilir, güncel, doğru numaranın kayıtlı olması gerektiğini anladın mı, yoksa milli eğitimin bu durumu bir kamu spotuyla simüle edip ekranlarda canlandırması mı gerekiyor?
Toplam 31 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;