Editörler : swat3410E.Kayı Han
08 Ocak 2020 05:11

26. dönem pomem ile ilgili görüşlerinize ihtiyacım var

Yeni üye olduğum için forumun adabını pek bilimiyorum. Bozdozlama yeni konu açıp girmek zorunda kaldım istemeden forum kuralı bozduysam kusura bakmayınız. Öncelikle selamlar dilerim umarım haliniz vaktiniz yerindedir. Ben önlisans mezunuyum. Aksaray pomemde mülakata girdim 80-90 küsür (çağrılma listesi 3 sayfa idi.) kişiden benimle beraber 12 kişi sözlü mülakata kaldık.

68 KPSS FYT 65 Boy: 1.88 Kilo 80 (Bir yerde okumuştum fiziksel özelliği ön planda olanlar öncelikdir diye o yüzden boy ve kilo mu da belirtmek istedim)

Sözlü mülakatımdan bahsetmek isterim. Baş selamımı verdikten sonra belirli olan alanda durup kendimi tanıttım uygun bir ses tonuyla Daha sonra bana kızarak tam emin değiilim ciddi birşekilde yani "senin fyt puanın neden düşük ben sözlüye ne yazsam sen polis olmayacaksın gibi konuşma geçti bende doğal olmak adına sonuç olarak benim yapmacıklığımı değil bu meslekte dürüstlüğümü isteyecekler diye düşünerekten" efendim sigara kullanıyorum ondan kaynaklı dedim daha sonra "Sen sigara içmeye utanmıyor musun?" Bende bozuntuya vermeden "efendim arkadaş şerinden en kısa zamanda bırakmayı hedefliyorum dedim ve benden kart çekmemi istediler bende kartı çektim soru da mavi yaka beyaz yaka nedir basit bir soru mülakatta cevaplamadım "efendim heyecanımdan kaynaklı uygun bir cevabı unuttum, en kısa zaman da tazeleyeceğim" dedim daha sonra hangi bölümde çalışmak istersin diye soru soruldu bende "Efendim devletim beni nerede görmek istiyorsa, orada çalışmaya razıyım" dedim sonra egmde bölümlerini sordular tek tek cevap verdim " Trafik siber organize cinayet şube" diye sayıyorum ardından önemli birşeyi unuttun dedi duraksadım "söylemediğim diğeri bölümleri sıraladım" kızarak asayiş ya bunu nasıl unutursun egmenin bel kemiği dedi ve sonra ekledi "fyt puanın çok düşük sana ne not versem sen geçemeyeceksin dedi ben de istekli ve güzel bir tonla "efendim Hayırlısı ve sağlık olsun inşallah" dedim çıkabilirsin dedikten sonra baş selamını vererek çıktım.

Destan yazar gibi oldu okuyacak arkadaşların vaktimi çaldıysam haklarını helal etsin gerçekten yazmaya ihtiyacım vardı diğer arkadaşlar gibi stresli bir dönemde geçiyoruz umarım güzel bir şekilde aatlatırız. Yorumlarınızı eksik etmeseniz sevinirim. iyi günler dilerim. Sevgi ve saygılarımla...

PolisAdayı68
Kapalı
08 Ocak 2020 09:20

Merhaba öncelikle hayırlısı olsun senin adına. Bende bu dönem girdim sonuç bekliyorum.

Aksaray benim memleketim o yüzden orada giren çok arkadaşım oldu. Çoğu da komisyondan sert tepkiler aldı. Özellikle parkur saniyelerini çok eleştirdiler herkeste oldu bu onu kafana takma bence kardeşim. Ama sigarayı falan bulaştırmasaydın keşke sonuç ne olur bilemeyiz tabi ki ama hakkında hayırlısı olsun tekrar :)

caca2133
Aday Memur
08 Ocak 2020 11:45

sonucunu yaz merak ettim :)

08 Ocak 2020 15:20

duyduğum en kötü mülakat anılarından olmuş geçmiş olsun kardeşim senin adına üzüldüm,

sonuç ne olur bilemiyorum ama fazlasıyla moral bozmuştur bu tutumla karşılaşmak, parkur konusunda sigara yerine sakatlık geçirdim bu yüzden oldu deseydin

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 15:26

Şimdi üstad sigara konusunda, biraz dümdüz girdiğimi bende biliyorum farklı birşeyler söylesem olurdu da yalan olan şeyi insan o esnada savunamaz heyecan biraz olmayacak terslenecem korkusu yüzünden bari doğru bildiğim şeyi savunmak mantıklı geldi, hemde cevap bazında dürüst doğal geldi bana sigara muhabbettinin sonunda gerçi bizde kullanıyoruz dediler bana halimi anlayarak bunu yazımda belirtmemiş olabilirim lütfen kusura bakmayın ilginiz alakanız için teşekkür ederim.

PolisAdayı68, 4 yıl önce

Merhaba öncelikle hayırlısı olsun senin adına. Bende bu dönem girdim sonuç bekliyorum.

Aksaray benim memleketim o yüzden orada giren çok arkadaşım oldu. Çoğu da komisyondan sert tepkiler aldı. Özellikle parkur saniyelerini çok eleştirdiler herkeste oldu bu onu kafana takma bence kardeşim. Ama sigarayı falan bulaştırmasaydın keşke sonuç ne olur bilemeyiz tabi ki ama hakkında hayırlısı olsun tekrar :)

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 15:28

Olursa inşallah burada paylaşırım ilginiz alakanız için teşekkür ederim.

caca2133, 4 yıl önce

sonucunu yaz merak ettim :)

Nrmndr
Aday Memur
08 Ocak 2020 15:34

90 kişi arasından 12 kişi sözlü mülakata kalıyorsa bu onlar için bir başarıdır bence. Parkurun zorlaşması ile birçok aday parkurdan geçemedi zaten. Sen orada dik bir şekilde durduysan ve iyi bir izlenim verdiysen diğer şeylerin pek bir önemi yok kardeşim. Ama komisyon neye göre puan veriyor kpss-fyt puanı verecekleri puanı ne derece etkiliyor onu kimse bilemez.

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 15:37

Ben kötü oldugunu düşünmüyorum çünkü sigaranın alıma engel olsaydı başta belirtmeleri gerektiği biliyorum, saygı çercevesinden bakarak düşünüyorsanız normal sigara konusunun geçtiği yer biraz edepsiz ve saygısızca davranmış gösterebiliyor ben sigaranın saygısı olmaz fikrinden yanayım. Zaten yazımda belirttiğim gibi bana doğal olun içinizde geleni söyleyim yapmacık olmayın diyerek tavsiyelerde bulundular ayrıca yazımda belirtmedim, "Gerçi bizde kullanıyoruz" dediler bana. Anlayacağınız üzere baya geldiler bende elimden geldiğince kibar ve münasip bir şekilde konuşmaya çalıştım umarım hakkımızda hayırlısı olur. İlginiz Alakanız için teşekkür ederim.

piyadekomandoadayı, 4 yıl önce

duyduğum en kötü mülakat anılarından olmuş geçmiş olsun kardeşim senin adına üzüldüm,

sonuç ne olur bilemiyorum ama fazlasıyla moral bozmuştur bu tutumla karşılaşmak, parkur konusunda sigara yerine sakatlık geçirdim bu yüzden oldu deseydin

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 15:43

Aynen bende sizin gibi düşüniyorım ayrıca Önlisans olmamız gerçekten dezavantajdı. Parkurda çalışacak çok zamanımız yoktu elimizden geleni yaptık çok şükür umarım hakkımızda hayırlısı olur. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Nrmndr, 4 yıl önce
90 kişi arasından 12 kişi sözlü mülakata kalıyorsa bu onlar için bir başarıdır bence. Parkurun zorlaşması ile birçok aday parkurdan geçemedi zaten. Sen orada dik bir şekilde durduysan ve iyi bir izlenim verdiysen diğer şeylerin pek bir önemi yok kardeşim. Ama komisyon neye göre puan veriyor kpss-fyt puanı verecekleri puanı ne derece etkiliyor onu kimse bilemez.

P1yade
Kapalı
08 Ocak 2020 16:07

Kardeşim kpss puanın kaç ? Benimde sporum düşük 60 kpss puanım 82 bende böyle bi diyalog geçmedi.

P1yade
Kapalı
08 Ocak 2020 16:08

prdn üstte yazmışsın dikkat etmedim

PolisAdayı68
Kapalı
08 Ocak 2020 16:15

Kpss puanı ne kadar etkili oluyor bilgin var mı kardeşim ?

P1yade, 4 yıl önce
Kardeşim kpss puanın kaç ? Benimde sporum düşük 60 kpss puanım 82 bende böyle bi diyalog geçmedi.
08 Ocak 2020 16:18

%25

PolisAdayı68, 4 yıl önce

Kpss puanı ne kadar etkili oluyor bilgin var mı kardeşim ?

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 16:33

Değerli kardeşim ben kpssnin pek etkili bir durum oldugunu düşünmüyorum.Çünkü yüksek olursa bu sefer atanma durumları var, x kişisi Türkçe öğretmenliği okumuştur puanı 80 küsürdür atama ihtimali vardır bu seferde derler ki, alsam ataması çıkarsa eğitimde istifa edecek en iyisi hiç almamak gibisinden durumlarda söz konusu. ne olup ne bittiği sadece söz mülakattadır bence şahsi fikrim yanlışım varsa düzeltin.

piyadekomandoadayı, 4 yıl önce

%25

thepumper
Aday Memur
08 Ocak 2020 16:50

Kpss ve sporun ben önemi yok 90 KPSS 90 spor olsun 69 sözlüyle sıralamaya giremezsin 60 kpss 60 spor olsun 90 sözlüden versinler asilsin bunda lisansların şansı çok yüksek önlisans biraz daha düşük ama hayırlısı

Nrmndr
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:00

Şu an tam benim durumumu yazmışsın :) ne yani elendim mi

Rossoheus, 4 yıl önce

Değerli kardeşim ben kpssnin pek etkili bir durum oldugunu düşünmüyorum.Çünkü yüksek olursa bu sefer atanma durumları var, x kişisi Türkçe öğretmenliği okumuştur puanı 80 küsürdür atama ihtimali vardır bu seferde derler ki, alsam ataması çıkarsa eğitimde istifa edecek en iyisi hiç almamak gibisinden durumlarda söz konusu. ne olup ne bittiği sadece söz mülakattadır bence şahsi fikrim yanlışım varsa düzeltin.

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:51

Düzelteyim söz konusu demişim, söz konusu olabilir demeliydim çok özür dilerim, çünkü bu şekilde ayıklama yöntemleri de var sonuç olarak bunu belirtmek istemiştim.

Nrmndr, 4 yıl önce

Şu an tam benim durumumu yazmışsın :) ne yani elendim mi

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:54

evet böyle de bir durum söz konu olabiliyor, lisans önlisans durumunu pek bilemem fakat kontejyan oranına bakılırsa lisans önlisanstan daha iyi durumda bakalım hayırlısı inşallah

thepumper, 4 yıl önce
Kpss ve sporun ben önemi yok 90 KPSS 90 spor olsun 69 sözlüyle sıralamaya giremezsin 60 kpss 60 spor olsun 90 sözlüden versinler asilsin bunda lisansların şansı çok yüksek önlisans biraz daha düşük ama hayırlısı

Nrmndr
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:59

Hocam bu gk gy puanı alana girmedim , alana girsem dediğiniz doğru. Belli bir standartları olsa keşke mülakatta.

Rossoheus, 4 yıl önce

Düzelteyim söz konusu demişim, söz konusu olabilir demeliydim çok özür dilerim, çünkü bu şekilde ayıklama yöntemleri de var sonuç olarak bunu belirtmek istemiştim.

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 18:00

Bana bu şekilde davrandılar sebebini ise bilmiyorum belki atar gider yaparım diye beni denemek istemişlerdir diye düşünüyorum

P1yade, 4 yıl önce

Rossoheus
Aday Memur
08 Ocak 2020 18:18

Değerli kardeşim şöyle izah edeyim, okuduğun bölümle atanma ihtimalin var puanın da güzelse ve okudugun bölüme bakarlar çünkü sen bunu isteyerek seçmişsindir diye ayıklarken de şu kişi şu bölümde şu kadar puanı var haa bunun ataması var ataması çıkınca eğitimde bırakması yerine ben bunu sıralamaya dahil etmeyeyim gibisinden ayıklama yapabilirle bu benim dilim döndükçe kendi görüşümdür belirli eleme kriterleri gerçekten bilmiyorum umarım emeklerimize değer ve hep beraber atlatırız çok teşekkür ederim ilgin alakan için.

Nrmndr, 4 yıl önce

Hocam bu gk gy puanı alana girmedim , alana girsem dediğiniz doğru. Belli bir standartları olsa keşke mülakatta.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi